90 kiloyum ve diyetteyim

Sabir_tasi

Annesinin tıpkısının aynısı
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
1.589
398
42
Kızlar bilmem kaçıncı diyetime başladım.ilk gün çok kötüydü yine diyetten kaytarınca .taş gibi dildörtgen diet bisküviler var ya ve de meyveli yulaf gevrekleri sütle hazırlananlar.işe yaradı sanki.yalnız yulaf gevrekleri çok şekerli geldi.bu tarz ürünleri ara öğünlerde yiyerek tok kalmak mantıklı mı kullanan oldu mu kilo verir miyim

Kızlar bilmem kaçıncı diyetime başladım.ilk gün çok kötüydü yine diyetten kaytarınca .taş gibi dildörtgen diet bisküviler var ya ve de meyveli yulaf gevrekleri sütle hazırlananlar.işe yaradı sanki.yalnız yulaf gevrekleri çok şekerli geldi.bu tarz ürünleri ara öğünlerde yiyerek tok kalmak mantıklı mı kullanan oldu mu

bence mantıklı değil, çünkü karbonhidrat yüklü, ufak paket dil peynirleri oluyor onlardan ya da ufak meyvesiz sade yoğurtlardan yesen yanlarına 5-6 badem ya da fındıkla daha mantıklı

bir kase yoğurda 2 kaşık yulaf unu koyarak da yiyebilirsiniz. Doymazsanız içine ceviz-fındık kırabilir, gün kuruzu, üzüm kurusu ekleyebilirsiniz. Badem, fındık, beyaz leblebi bir avuç atıştırabilirsin. Ama katkı maddesi olan o market ürünlerini yemeyin, hiç bir faydası yok.

Ben Doğumdan sonra 76 kiloydum, 5ayda 62 kiloya indim. Hiç diyet yapmadım . Ekmek mümkün olduğunca yemiyorum , su şişeme her gün bir limon dilimliyorum azaldıkça su ekliyorum ertesi gün taze limonla yapıyorum . Detoks suyu gibi. Normal suyun tadını unuttum. Çok faydası oldu.

Kızlar bilmem kaçıncı diyetime başladım.ilk gün çok kötüydü yine diyetten kaytarınca .taş gibi dildörtgen diet bisküviler var ya ve de meyveli yulaf gevrekleri sütle hazırlananlar.işe yaradı sanki.yalnız yulaf gevrekleri çok şekerli geldi.bu tarz ürünleri ara öğünlerde yiyerek tok kalmak mantıklı mı kullanan oldu mu kilo verir miyim[

ben diyetisyen sayesinde on kilo verdim.ara öğünlerde yulaf gevreği değil.sade yulaf alıcaksiniz ve yoğurtla karıştırıp yiyiceksiniz.ayrıca küçük süt,msrks vermeden mısır gevreği süte kaırşırarak yiyebilirsin.bir dilim tam buğday ekmeği iki dilim peynirle yiyebilirisn veyq bir tan elma.bu saydıklarım ara öğünde yenir.bir tanesini seçerek tabii.tavsiye ederim.inşallah başarırsınız.

Diyette ilk günler zordur, insanın gece yatarken midesi kazınıyor. biraz dişinizi sıkın. 15 gün sonra vücut alışmış olur. Ara öğün olarak ben kuruyemiş atıştıroyoeum, ya da 1 kase yoğurt filan. Suyun içinde tarçın atıp bekletirseniz, o da şeker isteğini azaltıyor.

Olabildigince karbonhidratli besinlerden uzak durmanız lazim.
Ara öğün olarak sayılı kuruyemis, salatalikli ev yogurdu, yulafli yiyecekler gibi seyler yemelisiniz. Karbonhidrat olarak 1 tane elma/mandalina gibi meyveler yiyin. Ama gidip de muz degil. Daha kalorisi düşük meyveler.
Ayrica gece yataga girdiginizde mideniz kazinmiyorsa bu is zor.
Karacigerdeki karbonhidrat depolari 12 saat kadar gidiyor. Karacigerden sonra yag depolari kullaniliyor. Bu da 12 saatin ustunde aktif olarak basliyor. Siz aksam 6-7den sonra bir sey yemezseniz, ertesi gun kahvaltiya kadar depolardan yemeye baslarsiniz. Ustune bir de az karbonhidratli beslenirseniz yeni depo olusturmaya firsat kalmadan surekli harcama yoluna gidersiniz.
Bence uzun vadede zayıf kalmayi saglayan yegane sey de aksam 6 hadi en gec 7 olsun, sonrasında hicbir sey yememek. Meyve dahil ağzınızdan hicbir sey sokmayin.
Ev hanımıysanız bunu saglamak cok kolay zaten. Sadece irade. Calisinca zor oluyor ama.

Arkadaşlar cevap vermiş .

Sadece yulaf şekersiz bile olsa bildiğiniz bir kase doldurup yiyorsanız, o ara öğün değildir, öğündür. Bunu da hatırlatayım dedim.

İlla ara öğün olsun diyorsanız, bir kaç kuru meyve/ kuruyemiş ya da elma, portalak gibi bir mevye olabilir.

Sade yulaf ezmesi kullanın. Meyveli fındıklı yulaf almayın onların şeker oranı fazla. Yulafın içine kendiniz kuru meyve fındık ceviz ekleyebilirsiniz. Ara öğün için en iyi alternatif süt, yoğurt, kuru meyve yada elma bana göre. Ayrıca su içmek diyette oldukça işe yarıyor. Ben limon dilimli su hazılıyorum geceden gün içinde onu içiyorum.

canm ben diyetisyenim diyetisyene git öncelikle..
o bisküvi norml bisküviden kalori olarak cok farkı yok biraz posa fazla okadar.ara öğünde 2-3 adet yiyebilirsin.

ara öğünde bir adet küçük meyvede öneririrm

canm ben diyetisyenim diyetisyene git öncelikle..
o bisküvi norml bisküviden kalori olarak cok farkı yok biraz posa fazla okadar.ara öğünde 2-3 adet yiyebilirsin.Gittim ama o diet listesi ile olmadı

ara öğünde bir adet küçük meyvede öneririrm

Kızlar bilmem kaçıncı diyetime başladım.ilk gün çok kötüydü yine diyetten kaytarınca .taş gibi dildörtgen diet bisküviler var ya ve de meyveli yulaf gevrekleri sütle hazırlananlar.işe yaradı sanki.yalnız yulaf gevrekleri çok şekerli geldi.bu tarz ürünleri ara öğünlerde yiyerek tok kalmak mantıklı mı kullanan oldu mu kilo verir miyim
ara öğünler yada akşam yatmadan sade yulaf süt ve muz vaesa ceviz parçacıkları inanılmaz tok tutuypr ve tadıda harika

Sevgili konu sahibesi, diyet yapamasaniz bile paketli urunleri sagliginiz icin yemeyin. O biskuviler sadece kimyasal ve sagliga zararli.

Onun yerine karbonhidrat olarak

sabah - tam bugday ekmegi
oglen - bulgur pilavi

yiyebilirsiniz.

Yediklerinizin genel olarak ^80i taze sebze, meyve, kuruyemis, tam tahil olsun. Eti yagsiz tuketin.

Umarim basarirsiniz.

diyetisyene gitmeden diyet yapma fikrine nedense hiç sıcak bakamıyorum.
bu konular beni ciddi anlamda ürkütüyor.
yağ ve kas oranınızı bilmiyorsunuz.neyi az neyi fazla tüketmeniz gerektiğini bilmiyosunuz.
kilo veriyor olsanız bile kastan mı yağdan mı veriyorsunuz hiçbir fikriniz yok.
umarım bir sağlık sorunuyla karşılaşmazsınız.
lütfen beni yanlış anlamayın.inanıyorsanız başarırsınız.bundan eminim.
ama lütfen önce diyetisyene gidin,gerekli kontrollerinizi yaptırın.

X