82 kiloyum bu günlük benim ışığım artik aynalara küsmek yok...

Canlar ben yürüyüşmu yapıyorum ondan sonra uyurum tatlin tadimi cikarym dimi:KK66: öpüyorum, sizi girer girmez günlüğümdeyim:KK66:

Kiz Allah iyiligini versin biz 82 kiloyuz boy 160 :KK70:
Verirsin canim benim asiri kilon yok icini ferah tut.
bebiş sizdede boy var benim boy kısa 1 kilo alsam çirkin oluyo kaldıki 9 kg fazla, bide benim alt beden üst bendene göre daha fazla önceden 1 beden fark vardı şimdi kimbilir kaç beden oldu o_O

kızlar bide ben geçen yıl metabolizmayı uyarmak için 1 gün sıfr sıvıyla beslenmiştim, işe yaramıştı, oda aklıma geldi, irademe sahip olabileceğime inandığım gün onuda yapıciğim diyetcanlar :)

babyler ben de size diet menü önerilerinde bulunayım hem dietisyenin verdiği tavsiyeler hemde gebelikte şekerim yüksek olunca keşfettiğim tarifler;

-sebzeleri doğrayıp sadece tepsiyi hafif yağlayım tepsiye sıralayıp fırınlayınca, tavada kızrtmadan daha lezzetli oluyor.

-meyveler şekerli olduğu için, ara öğünlerde meyve yendiğinde mutlaka yanında yarım bardak süt, 3 kaşık yoğurt,1 ceviz, 10 tane kadar fındık bunlardan birini yediğimizde hem almamız gereken vitamini alıyoruz hemde meyvenin zararlı olan şekerini almıyoruz.

-az yağlı bulgur pilavı (bunu tarif etmeme gerek yok sanırsam)

-pırasalı yada soğanlı omlet

-yoğurtlu salatalar (mor lahanalı pembe salata, turp , havuç ..vs..)

-ekşi elma, bulgur, havuç tan hazırlanmış çorba (yağ yaktırıyor)

- yeşil mercimekli ayranlı çorba (yağ yaktırıyor)

-fırında karnabahar

-haşlanmış brokoli

- sütlü buğday çorbası

kızlar birde diyetisyenim söylemişti akşam yemeklerinde 3 köfte kadar et yada tavuk yoksa 1 yumurta yada 1 kibrit kutusu kadar peynir yada 4 yemek kaşığı bakliyat yemek gerekiyormuş.
bakliyatı öğlen yada akşam yemeklerinde mutlaka bulundurmamız gerekiyormuş.

aklıma geldikçe paylaşırım kızlar, bu antidepresanı kullandıkça hafıza gidiyo kilolar geliyoda bende:))

Merhaba hatunlar,
Ben bugun gec kalktim, o yuzden sabah kahvalti yaptim, ara ogun ve aksama da yemekle son bulacak insallah bugun.
Suan 2 tahil, 1 et, 2 sut ve iki meyve hakkim var. Sporu da aksam yapicam insallah, yurumeyi dusunuyorum.

İkizim buarada bugunku menunde hic meyve gormedim ve et olarak sadece yumurta gordum. Bu kadari vücudunun gunluk ihtiyacini karsilamaz tatlim. Lutfen meyveni ve et tavuk balik peynir grubunu cogalt hayatim. Gunde 3 porsiyon almaliyiz bunlardan... Diyet yapmaktan ziyade saglikli dengeli ve vücudumuz icin yeterli beslenmeliyiz kizlar.

Regl doneminde şişlik oldugu için o dönem tartilmayabiliriz. Diyetisyene gittigimde de vücudunda sislik var, kilo veremedin zannedip uzulme derdi, o donemde vücudumdaki yag oranina gore yorum yapardi.
Bu kilo verme serüveni uzun bir yolculuk arkadaslar. Sabirla ve istikrarla yuruyecegiz bu yolda. Bazen kilo verecegiz, bazen aladabiliriz, onemli olan verince cooook sevinmemek, alirsak coook uzulmemek.
Verince menumuze devam etmek, alirsak da nerede yanlis yaptigimizi bulup duzeltmek.
Kac kilo fazlamiz olursa olsun, bu kiloyu bir gunde almadigimiz gibi bir gunde de veremeyiz. Gunde yuz gram on gunde bir kilo versek ayda üç kg olur ki aile hekimim üç kilodan fazla vermeyin diyor bir ayda.
Onemli olan kalici ve saglikli zayiflamak.
İcimden geldi, hem kendime hem sizlere yazmak istedim.

Merhaba hatunlar,
Ben bugun gec kalktim, o yuzden sabah kahvalti yaptim, ara ogun ve aksama da yemekle son bulacak insallah bugun.
Suan 2 tahil, 1 et, 2 sut ve iki meyve hakkim var. Sporu da aksam yapicam insallah, yurumeyi dusunuyorum.

İkizim buarada bugunku menunde hic meyve gormedim ve et olarak sadece yumurta gordum. Bu kadari vücudunun gunluk ihtiyacini karsilamaz tatlim. Lutfen meyveni ve et tavuk balik peynir grubunu cogalt hayatim. Gunde 3 porsiyon almaliyiz bunlardan... Diyet yapmaktan ziyade saglikli dengeli ve vücudumuz icin yeterli beslenmeliyiz kizlar.

Kuzum elma kivi tukettim ek olarak ikizim benim beni dusundugun icn cok sagol:KK76:

Regl doneminde şişlik oldugu için o dönem tartilmayabiliriz. Diyetisyene gittigimde de vücudunda sislik var, kilo veremedin zannedip uzulme derdi, o donemde vücudumdaki yag oranina gore yorum yapardi.
Bu kilo verme serüveni uzun bir yolculuk arkadaslar. Sabirla ve istikrarla yuruyecegiz bu yolda. Bazen kilo verecegiz, bazen aladabiliriz, onemli olan verince cooook sevinmemek, alirsak coook uzulmemek.
Verince menumuze devam etmek, alirsak da nerede yanlis yaptigimizi bulup duzeltmek.
Kac kilo fazlamiz olursa olsun, bu kiloyu bir gunde almadigimiz gibi bir gunde de veremeyiz. Gunde yuz gram on gunde bir kilo versek ayda üç kg olur ki aile hekimim üç kilodan fazla vermeyin diyor bir ayda.
Onemli olan kalici ve saglikli zayiflamak.
İcimden geldi, hem kendime hem sizlere yazmak istedim.

Kuzum diyetisyen bana hafta 500 gramla 2kilo verilebilcegini soyledi yani haftada 2 kilo verilebilrkis toksinlerle daha bole fazla olablrmis ama tabiilk haftalar bide kuzum spor cok onemli sporuapinca kilo daha cok gidiyor ilk zmnlar cok versek super olur ya sonra durucak sanri:KK43:

babyler ben de size diet menü önerilerinde bulunayım hem dietisyenin verdiği tavsiyeler hemde gebelikte şekerim yüksek olunca keşfettiğim tarifler;

-sebzeleri doğrayıp sadece tepsiyi hafif yağlayım tepsiye sıralayıp fırınlayınca, tavada kızrtmadan daha lezzetli oluyor.

-meyveler şekerli olduğu için, ara öğünlerde meyve yendiğinde mutlaka yanında yarım bardak süt, 3 kaşık yoğurt,1 ceviz, 10 tane kadar fındık bunlardan birini yediğimizde hem almamız gereken vitamini alıyoruz hemde meyvenin zararlı olan şekerini almıyoruz.

-az yağlı bulgur pilavı (bunu tarif etmeme gerek yok sanırsam)

-pırasalı yada soğanlı omlet

-yoğurtlu salatalar (mor lahanalı pembe salata, turp , havuç ..vs..)

-ekşi elma, bulgur, havuç tan hazırlanmış çorba (yağ yaktırıyor)

- yeşil mercimekli ayranlı çorba (yağ yaktırıyor)

-fırında karnabahar

-haşlanmış brokoli

- sütlü buğday çorbası

kızlar birde diyetisyenim söylemişti akşam yemeklerinde 3 köfte kadar et yada tavuk yoksa 1 yumurta yada 1 kibrit kutusu kadar peynir yada 4 yemek kaşığı bakliyat yemek gerekiyormuş.
bakliyatı öğlen yada akşam yemeklerinde mutlaka bulundurmamız gerekiyormuş.

aklıma geldikçe paylaşırım kızlar, bu antidepresanı kullandıkça hafıza gidiyo kilolar geliyoda bende:))

Altin değerinde bigiler tesekurler diyetcan:KK66: mercimekli ayran corbasi nasil oluyor:KK66:

X