Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Herkese iyi Pazarlar :KK68:

Bugün nasıl alıştıysam erken kalkmaya sabah 6da daha çalar saatim çalışmadan kalktım :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Bir güzel kahvaltımı yaptım tek başına ( evdeki hımbıllar uyuyor doğal olarak :KK48: )

Anam bu ara iyice gezenti oldum :KK48: Bugün ne güzel evde keyif yaparım diye düşünüyordum ama dün benim çakma elti bugün için kızının 1.ci doğum günü kutlamasına çağırdı :KK48:
Pasta siparişini bile vermiş günler öncesinden ( tabi ben o pastadan asla yemeyi düşünmüyorum :KK12: )
Eşimin Amcasının evinde gündüz kadın kadına olucakmış :KK53: eminim yengeside hamur işi falan yapar ama kesin kararlıyım bugünüde hasarsız atlatacağım :KK70::KK70::KK70::KK70:
Artık akşam yemeği yiyip yemeyeceğım orada yiyeceğim sağlıklı olan bir şey olup olmadığına bağlı olucak :KK66:

Birazdan hazırlanmaya başlıyacağım doğum gününe gitmek için :KK66:

Normalde eşimin yengesi öyle doğum günlerine falan karşı olan biriydi ama iş torun olunca ilk doğum günü diye kendi heveslenmiş bizim evde yapalım diye :KK48:
Hesapta eşimle gideriz diyordum ama oda sağ olsun bugün araba pazarına gitmeye niyetlenmiş belki arabaya müşteri çıkar diye :63: neyse kızçelerimi alır öyle giderim.
Hatta çakma eltimide evinden geçerken alacağım hava soğuk kuzu üşümesin :KK66:

Benim yaptığım arpa şehriye salatasından yapıyormuş ( yıldız şehriye kullanacakmış görüntü değişik olsun diye )
Bakalım nelerle sınanacağım bugün :KK48:

Günaydın kızlar
Dün moralim bozuk olmasına karşı bugün güne iyi basladım cünkü dükan diyeti yapmaya karar verdim dün baya imternetten araştırdım diyeti ablam da zaten bu diyeti yaparak epey kilo verdi vermeye de devam ediyor.dükan testi yapılıyo ilk önce test sonucu olmam gereken kilo 57.7 cıktı bense hamile kalmadan önce 54 kilo civarındaydım. Neyse 57.7 kiloya tam 16 şubat tarihine kadar ulaşmam bekleniyor eğer dükan amcanın diyetine tam uyarsam inşallaj kızlar bugün bu yola başladım sabah eşime bir koca tabak patates kuzarttım 1 tane bile almadım bu benim için ilk adım çok önemliydi şuan ilk evre atak evresindeyim ve teste göre 6 gün yapmam gerekiyor 6 günde dükan amcaya göre 2.3 kilo verecekmişim insallah ya tiroidim bu rakamı düşürmez. 6 günden sonra seyir evresi var oda 16 şubata kadar devam edecek o zamana kadar 57 olup hüçlendirme evresine gececegim Allahım sen yolumu acıl tut.eşimle sabah diyeti konuştuk kesinlikle inemezsin o kiloya dedi üzüldüm ama belli etmedim iddiaya girdik yüklü mevla parasına yani o paraya kıyafet almaya kızlar 16 subata o kiloya inip eşimle girdiğimiz iddiayı kazanıp 38 li beden kıyafetler alacağım buna gönülden inanıyorum bugün dukanın kitabını da alıp herşeyi tam harfien uygulayacağım kendinize ii bakın dua ile kalın...

slm hatunlar ben dünden beri yokum teyzoşa gittim ısrar edincede orda kaldım diyeti ucundan biraz bozdum ama bugün az yedim dengeliyorum :KK17:adayaren cnm inş tamamlarsın dukan diyetini çok güzel bi şekildede verirsin kilolarını sonra gelsin yeni cicilerrrrrrrrrr:KK71::KK71:
cecocum seccade örneğini atabilirsen bana cok sevinirim uğrasıyım biraz kafamda dağılsın
annem evde yok bugün yemek bana kaldı gidip hazırlayım döncem birazdannn:KK68:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK66:

Şükür gelebildim topiğe :KK66: deminden beri bazı sayfalar açıldı ama buraya girememiştim :) şimdide beğeni ve alıntı yapamıyorum ama sanırım nette bir sorun var birazdan kendiliğinden düzelir olmadı aç kapa yaparım modemi :KK70:

Evet kızlarrrrrrrrrrr hemen kocaman bir alkış istiyorum :))))))

Doğum gününe gittim öğlende ve çakma eltim bir sürü şey hazırlamış :KK66:
Börek
zeytinli poğça
kurabiye
Pasta ( hazırdı tabiki )
Yıldız şehriye salatası

Ve bütün bu yapılanlardan ben sadece salatadan 1 kase yedim :KK66:
Hatta eşimin halası kız bir kereden birşey olmaz dün günde de yemedin nasılsa diye çok ısrar ettiği halde pastanın ucundan da olsa tatmadım şükür :))))
Hiçte canım istemedi :KK66:
Hatta benim ufaklığın tabağında pasta kaldı ki normalde aman çöpe gitmesin diye yerdim onu ama bu kez kesinlikle çöpe gitmesini göze aldım yinede yemedim :KK66: :KK66: :KK66:

Hatta salatayıda 4 gibi yediğim için ( sonuçta şehriye normalde yememem gerekirdi ama en masum olan oydu ) akşam yemeği yemedim onun yerine kocaman bir bardak ayran içtim :KK66:

IMG_20140916_175304.jpg
IMG_20140916_233916.jpg

cecocum seccade örneğini atabilirsen bana cok sevinirim uğrasıyım biraz kafamda dağılsın
annem evde yok bugün yemek bana kaldı gidip hazırlayım döncem birazdannn:KK68:

Canım bak benim kızların çeyizine yaptığım seccadeler bu örnek ( ikisine de aynı yaptım ki ileride onunki daha güzel kavgası çıkmasın :KK70: )
Hatta ikincisinin bitmesinede az kaldı :KK66:
Yakından çekip koydum ki örneğinide rahat görebilesin ki zaten çok çok basit :KK66:
Tabi daha altına incecik elyaf konup birde kaplanacak ama o son iş kocaları bulsunlar öyle yaptırırım olmadı :KK70:

Google'e seccade örenekleri yazarsan zaten bir sürü örnek çıkıyor ama benim bu renkli ve basit diye hoşuma gitmişti :KK66: damatlara artık az daha ayrıntılı birşey yaparım :KK70::KK70::KK70:
Belki ileride üzerinde arada da olsa namaz kılarlarda bende ucundan sevap kazanırım :KK48:

Canım bak benim kızların çeyizine yaptığım seccadeler bu örnek ( ikisine de aynı yaptım ki ileride onunki daha güzel kavgası çıkmasın :KK70: )
Hatta ikincisinin bitmesinede az kaldı :KK66:
Yakından çekip koydum ki örneğinide rahat görebilesin ki zaten çok çok basit :KK66:
Tabi daha altına incecik elyaf konup birde kaplanacak ama o son iş kocaları bulsunlar öyle yaptırırım olmadı :KK70:
tşk ederim cnm çok hoş duruyo eline emeğine sağlık:KK68: bnde anneme senden ve seccadeden bahsettim ben buluyum sana demişti örnek bi arkadaşından model almış getirmiş onun fotosunu atıyım bende birazdan belki 1 tane daha yaparsın kızlarına:KK66::KK66:
bu arada tebrik ederim azmine hayranım yarından sonra bende kaçamak yapmama kararı aldım bişey olmaz deyip tadına 1 çatalda olsa baktığım tatlılar beni yavaşlatcak

tşk ederim cnm çok hoş duruyo eline emeğine sağlık:KK68: bnde anneme senden ve seccadeden bahsettim ben buluyum sana demişti örnek bi arkadaşından model almış getirmiş onun fotosunu atıyım bende birazdan belki 1 tane daha yaparsın kızlarına:KK66::KK66:
bu arada tebrik ederim azmine hayranım yarından sonra bende kaçamak yapmama kararı aldım bişey olmaz deyip tadına 1 çatalda olsa baktığım tatlılar beni yavaşlatcak

Aynen canım zaten o senelerdir aman bir kereden bir şey olmaz dediğimiz için çoğu zaman kilo almadıkmı yada hiç veremedik almasakta.
İnan ben artık çok rahatım :KK66: Karatay sayeside hiç canım tatlı istemiyor hamur işi istemiyor ki geçenlerde de dedim daha gün başladığında acaba gideceğimiz yerde ne yapacaklar diye merak eder dururdum hatta bazı nazımızın geçtiği yere ya abla yada işte yenge sen şunu çok güzel yapıyorsun yaparmısın bile dediğimiz olmuştu geçen seferki günde çakma eltimle :KK70::KK70::KK70::KK70: artık nasıl bir aç gözlülükse çıkan her şeyide yerdim aman aklımda kalacağına midemde kalsın diye :KK67: nasıl bir mantıksa artık benimki o zaman :KK57:

Şükürler olsun ki artık 1 çatal bile canım istemiyor :KK66: İnanıyorum sende kesinlikle 1 hafta dayanırsan ( ki dayanabileceğine eminim ) çok daha güzel bir sonuç alacaksın :KK66: ondan sonrada kim tutar bizi :KK48:

bu biraz daha zor gibi kanımca ve siyaha daha hoş olur gibi:KK53:

Evet canım senin yayınladığın daha ağır ama güzel gerçekten :KK66:
Ya ben çabuk sıkılırım diye korkuyordum ama bu çok zevkli oldu :KK66: hani işin olmasa 4 - 5 günde rahat bitirebilir insan birini :KK66:
Bakalım elimdeki bir bitsinde ikincileri artık Allah bilir yaparmıyım :KK70:

benim işim yok bi başlayım yarın bakalım ka
Aynen canım zaten o senelerdir aman bir kereden bir şey olmaz dediğimiz için çoğu zaman kilo almadıkmı yada hiç veremedik almasakta.
İnan ben artık çok rahatım :KK66: Karatay sayeside hiç canım tatlı istemiyor hamur işi istemiyor ki geçenlerde de dedim daha gün başladığında acaba gideceğimiz yerde ne yapacaklar diye merak eder dururdum hatta bazı nazımızın geçtiği yere ya abla yada işte yenge sen şunu çok güzel yapıyorsun yaparmısın bile dediğimiz olmuştu geçen seferki günde çakma eltimle :KK70::KK70::KK70::KK70: artık nasıl bir aç gözlülükse çıkan her şeyide yerdim aman aklımda kalacağına midemde kalsın diye :KK67: nasıl bir mantıksa artık benimki o zaman :KK57:

Şükürler olsun ki artık 1 çatal bile canım istemiyor :KK66: İnanıyorum sende kesinlikle 1 hafta dayanırsan ( ki dayanabileceğine eminim ) çok daha güzel bir sonuç alacaksın :KK66: ondan sonrada kim tutar bizi :KK48:

Evet canım senin yayınladığın daha ağır ama güzel gerçekten :KK66:
Ya ben çabuk sıkılırım diye korkuyordum ama bu çok zevkli oldu :KK66: hani işin olmasa 4 - 5 günde rahat bitirebilir insan birini :KK66:
Bakalım elimdeki bir bitsinde ikincileri artık Allah bilir yaparmıyım :KK70:
benim işim yok başlayım bakalım kaç gunde bitcek cnm :KK45: bende öyle derdim güzel bişey bulursam yerdim aman yarın yemem derdim sonra yarın yine sevdiğim bişey olurdu bu kısır döngü böyle sürer gider :KK70:şu 4 buçuktan sonra bişey yememe olayını yapcam bide yarından itibaren bkıyım gitcekmi 10 günde 3 kilo bide gidermişş ohhhhhh değmeyin keyfimize:KK70::KK70::KK70:

günaydınlar :KK52:
dünkü menüm
sabah geç saatlerde bir pazar kahvaltısı yaptık.
1 domates bir salatalık, 1 pors. menemen 1 mercimekli börek, 1/2 dilim tam buğday ekmeği 2 br şekersiz çay
akşam 1 kase çorba , 1 pors kavurmalı bulgur pilavı 1 br ayran,bol roka
22.00 bir bardak boza
2lt su

cumartesiyi pazara bağlayan gece menümü yazdıktan sonra eşimi beklerken karnım çok acıktı 1 br çay ile yarım paket petibör büskiviyi hüplettim :oops: sonrada kalktım 30 dk plates yaptım. yataken hala açtım:kk77:

bugün kız kardeşim bize geliyor izmirden , üniversite hazırlık öğrencisi. bu yıl birlikte kalacağız. birbirimize destek olmak için. bende kpss kursuna başlıyorum yarın. rabbim hakkımızda gödlümüzün istediğini hayırlısı ile versin inş.
kardeşim için için bir cheesecake yapmayı deneyeceğim bende uygun vakitlerde azar azar yerim.

günaydın yurdumun güzel hatunları.ben neden pazartesi günleri kalkamıyorum yaa..yine geç kalktım bugün.zor yetiştim valla okula.neyse dün dükan diyetimin ilk günüydü kolay zannedip yaparım sandım çooook şükür yaptım da ama hiç de kolay değilmiş.beni en çok etkileyen şiddetli baş ağrısı oldu.inşallah yaptığım diyetten kaynaklanmıyordur.bu diyetin atak evresinde yani ben 6 gün yapcam sadece saf protein yiyoruz asla şeker karbonhidrat ve yağ yok.karbonhidrat olarak tek yediğimiz şey günde 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği.dukan amca yulaf ekmeğinin tarifini vermiş yağsız içine süt yada yoğurt kabartma tozu ve yumurta konularak yapılıyor bu ekmek .dün ekmeği yaptım ekmek yapma makinesinde.taş gibi oldu.ama tadı fena değil.bugün 2.günümdeyim sabah liğht peynir ve yumurta yedim yulaf kepeği ekmeğiyle.öğlen liğht yoğurt akşam da yağsız et yerim en son yatarkende liğht süt içer güünü kapatırım inşallah.işin ilginç yanı dukan yediğimiz miktarı serbest bırakıyor.ama protein olduğu için çok yenmiyo zaten.dün dukanın kitabını aldım ve 100 sayfadan daha fazla okudum neden bu diyetin kalıcı ve hızlı olduğunu anlatmış.eğer sizde bu diyete başlamak isterseniz yardımlaşırız ve destek oluruz arkadaşlar.yada durun bakim ben bi diyeti uygulayım adamın dediği gibi kilo verirsem sizede öneririm.ben derse giriyorum herkese hoşçakalın...

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Sabah yine 6da ayaktaydım şükür :KK70::KK70::KK70:
Bugün büyük kızımla birlikte kahvaltı ettik :KK60:
Normalde erkende kalksa hep ben sabah sabah yemek yiyemem diyip dururdu ama geçen gün günde uzun zamandır görüşmediğimiz bir kuzen Yenge süper olmuşsun baya fark var her ne yapıyorsan devam et diyince sanırım ufaktan kıskanmaya başladı :KK48::KK48::KK48:
Aslında onada herkes diyor baya fark var diye ama zannedersem biraz korku yaşamaya başladı; Hani anam zayıflarda benden daha zayıf olursa korkusu sanırım :KK70::KK70::KK70::KK70:
Okadar hızlı veremiyeceğim belli tabiki de çocuk aklıyla büyük ihtimal öyle düşünüyor olabilir çünkü dün gece Anne bende bundan sonra harfiyen karataya uyacağım dedi ( kendi arada babasına uyup bozuyordu ve haftada 2 tatlı birşeyler yiyordu az da olsa :63: ) şimdi bana rağmen biraz geriden geldiği için tam uyacakmış :KK66:

Bugün biraz temizlik yapmak istiyorum malum adam kaç gündür evdeydi ve bir türlü evde oturmaya bile fırsatım olmadı değil temizlik yapmak :KK48:
Yarın annemleri yemeğe alacağım bari temizlik faslı bugün aradan çıksında yarın sabahtan yemeği yapar öğleden sonrada eşimin anannesine giderim annemle ( çok istiyordu hasta ziyaretine gitmek onlara )
Kızkardeşimide çağırırım ama hafta içi gelirmi bilmem :KK48: çocuklar birinci sınıfa başladı ya anam hiç dersleri bitmiyormuş :KK70: çocuklarda zoraki yapınca çok zor oluyor görüşmek :KK57:

benim işim yok bi başlayım yarın bakalım ka

benim işim yok başlayım bakalım kaç gunde bitcek cnm :KK45: bende öyle derdim güzel bişey bulursam yerdim aman yarın yemem derdim sonra yarın yine sevdiğim bişey olurdu bu kısır döngü böyle sürer gider :KK70:şu 4 buçuktan sonra bişey yememe olayını yapcam bide yarından itibaren bkıyım gitcekmi 10 günde 3 kilo bide gidermişş ohhhhhh değmeyin keyfimize:KK70::KK70::KK70:

Bakalım bende bugünden itibaren deneyeceğim erken yemeği hatta birazdan akşamlık yemeğimide ateşe koyayım ki son ana bırakırsam dalıp saati geçiririm diye çekiniyorum :KK48:
Dediğin gibi faydasını görürsek tam süper olur :KK66:

Önümüzdeki cumayı 4 gözle bekliyorum ( o güne kadar dayanabilirsem tartılmamayı düşünüyorum :KK68: banada süpriz olsun :KK48: )

Birde normalde benim bağırsaklar ağır çalışır ama bu sabah uyanınca anında 3 bardak su içtim ve şu an çırçırım :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: buna sevineceğim hiç aklıma gelmezdi :KK48:
Söylemesi ayıptır ama şu bir kaç gündür benim her lavaboya gidişim doğuma girer gibi hissetiriyor beni :KK53::KK53::KK53::KK53:
Sanırım şu Çorumda gittiğim misafirlikte ev sahibi ayçiçek yağı kullanıyordu o_O ben hakiki zeytinyağına alıştığımdan hiç öyle bir sorun olmuyordu :KK66:

günaydın yurdumun güzel hatunları.ben neden pazartesi günleri kalkamıyorum yaa..yine geç kalktım bugün.zor yetiştim valla okula.neyse dün dükan diyetimin ilk günüydü kolay zannedip yaparım sandım çooook şükür yaptım da ama hiç de kolay değilmiş.beni en çok etkileyen şiddetli baş ağrısı oldu.inşallah yaptığım diyetten kaynaklanmıyordur.bu diyetin atak evresinde yani ben 6 gün yapcam sadece saf protein yiyoruz asla şeker karbonhidrat ve yağ yok.karbonhidrat olarak tek yediğimiz şey günde 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği.dukan amca yulaf ekmeğinin tarifini vermiş yağsız içine süt yada yoğurt kabartma tozu ve yumurta konularak yapılıyor bu ekmek .dün ekmeği yaptım ekmek yapma makinesinde.taş gibi oldu.ama tadı fena değil.bugün 2.günümdeyim sabah liğht peynir ve yumurta yedim yulaf kepeği ekmeğiyle.öğlen liğht yoğurt akşam da yağsız et yerim en son yatarkende liğht süt içer güünü kapatırım inşallah.işin ilginç yanı dukan yediğimiz miktarı serbest bırakıyor.ama protein olduğu için çok yenmiyo zaten.dün dukanın kitabını aldım ve 100 sayfadan daha fazla okudum neden bu diyetin kalıcı ve hızlı olduğunu anlatmış.eğer sizde bu diyete başlamak isterseniz yardımlaşırız ve destek oluruz arkadaşlar.yada durun bakim ben bi diyeti uygulayım adamın dediği gibi kilo verirsem sizede öneririm.ben derse giriyorum herkese hoşçakalın...

Canım ilk bir kaç gün baş ağrısı yapar dükkan diyeti ama eminim bir iki güne alışırsın zaten seyir evresine geçtiğinde çok daha kolay olacak senin için :KK60:
İnşallah çok çok güzel sonuçlar alırsın canım :KK68:

Sana iyi dersler :KK19::KK19::KK19::KK19:

X