Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

o yaşlarda yeme denilincede inadına yiyesi geliyo insanın kendımden biliyorum kızında kendımı gördüm doktora götürürdü annem az yesin derdi etraftakiler az ye deyince inadına yerdim senın kızın daha akıllı ama farkındaymış durumun ben hiç umursamazdımm ahh ahhhhhhh:KK61::KK61:

Ya gerçekten o anlamda herkesin az yesin demesi çok kötü bir etki doğuruyor, yurtta kaldığım dönemlerde oda arkadaşlarımla beraber bir sene boyunca çok yedik, gece hamburgerleri üstüne wafflelar midemize :stop: diyemedik.. Tatilde eve döndüğümde ailemi geçtim tanıdıklar arkadaşlar sokağa çıkasım gelmemişti. Onun üzerine 7-8 kilo kaybettim, hadi insan kilo alır verir ama, sağlık açısından çok çok önemli aslında hepimizin olayı o.Yani öğrenciliğimin facia senelerinden birinde kendimi nasıl hırpaladım ki iki adım merdiven çıkamaz oldum metroda otursam teyzelerin "şu gençlerde büyüklerine yer vermiyor şimdikiler böyle" laflarına konu olacak dışı genç ama bedenen yorgun hale gelmiştim, ama olmaması gerek, ne katıyorlar bu yediklerimize diye sormaya korkuyorum. Her şeyin azı karar.

Bende bu yaşta beslenme ve strese dayalı kronik sorunlar mevcut.Vücut denen bu mükemmel mekanizmayı çok iyi korumalıyız.Asıl bu korku yerleşmeli tüm gençlere, yetişkinlere, her birimize
:KK51:

Bu arada doktor demişken, arada " şeker yükleme testi " , "açlık şekeri" , "gizli şeker" kontrolleri için dahiliye doktorlarına danışmayı unutmayın, şikayetiniz yoksa da bunlara mutlaka baktırmanızı öneririm.Yükleme testini özellikle tavsiye ediyorum.Hatta geriye dönük şeker testi de mevcut, son 3-6 aylık döküme bakılabiliyor ve şeker yükselmiş mi bir şey olmuş mu gözlenebiliyor.Hatta evinize şeker ölçüm cihazı almanızı öneririm, arada ben de kontrol ediyorum bu şekilde açlık ve tokluk şekerlerimi.

Diyabet ve hipoglisemi çok tehlikeli.Nasıl ilerlediği belli olmayan sinsi, metabolik hastalıklar.

Ya gerçekten o anlamda herkesin az yesin demesi çok kötü bir etki doğuruyor, yurtta kaldığım dönemlerde oda arkadaşlarımla beraber bir sene boyunca çok yedik, gece hamburgerleri üstüne wafflelar midemize :stop: diyemedik.. Tatilde eve döndüğümde ailemi geçtim tanıdıklar arkadaşlar sokağa çıkasım gelmemişti. Onun üzerine 7-8 kilo kaybettim, hadi insan kilo alır verir ama, sağlık açısından çok çok önemli aslında hepimizin olayı o.Yani öğrenciliğimin facia senelerinden birinde kendimi nasıl hırpaladım ki iki adım merdiven çıkamaz oldum metroda otursam teyzelerin "şu gençlerde büyüklerine yer vermiyor şimdikiler böyle" laflarına konu olacak dışı genç ama bedenen yorgun hale gelmiştim, ama olmaması gerek, ne katıyorlar bu yediklerimize diye sormaya korkuyorum. Her şeyin azı karar.

Bende bu yaşta beslenme ve strese dayalı kronik sorunlar mevcut.Vücut denen bu mükemmel mekanizmayı çok iyi korumalıyız.Asıl bu korku yerleşmeli tüm gençlere, yetişkinlere, her birimize
:KK51:
çocukken hiç birimiz farkına varamıyoruz ki bunun hatta zayıflamak istesek bile bunu sadece dış görünüş için yapıyoruz malesef sağlığın değeri elden gidince anlaşılıyor çocukluğuma bu aklımla dönebilsem keşke kesin bi spor üzerine geliştirirdim kendimi:KK48: hangi bölümü okuyosun hastane filan dedin hemşire ilk tahminim:KK48:

Bu arada doktor demişken, arada " şeker yükleme testi " , "açlık şekeri" , "gizli şeker" kontrolleri için dahiliye doktorlarına danışmayı unutmayın, şikayetiniz yoksa da bunlara mutlaka baktırmanızı öneririm.Yükleme testini özellikle tavsiye ediyorum.Hatta geriye dönük şeker testi de mevcut, son 3-6 aylık döküme bakılabiliyor ve şeker yükselmiş mi bir şey olmuş mu gözlenebiliyor.Hatta evinize şeker ölçüm cihazı almanızı öneririm, arada ben de kontrol ediyorum bu şekilde açlık ve tokluk şekerlerimi.

Diyabet ve hipoglisemi çok tehlikeli.Nasıl ilerlediği belli olmayan sinsi, metabolik hastalıklar.
ben baktırmıstım şekerime insülin direnci çıkmıştı spor yap demişti doktor her şeyin sonu spor ve diyet çıkıyo:KK17:

Nefret nefret nefret ediyorum kendimden ben nasıl bu hale geldim ve eşim nasıl bana "long vehıcle" der tani geniş ve uzun arac.artık sabrım kalmadı üzülüyorum ama zayıflayamıyorum Allah kahretsin bogazıma engel olamıyorum.bana akıl verin nolur bugün kendi ölçülerimi aldım göğüs 101 bel 90 kalca 114 ne olmusum ben dedim kendi kendime bırde üstüne eşim ben kanepede otururken bana baktı ve cok genış yer kaplıyorsun anlamında el hareketi yaptı bugün bunları neden bana yaptı bilmiyorum kilolu olduğumu yüzüme karşı söylemezdi.benden soğuyor galiba yoksa her halimle sever böyle çirkin hareketlerde bulunmazdı bana dua edin nolur...

canımcım ben erkek uyanınca günü bitiremiyorum:KK23::KK23:
hayatım boyunca hiç bu kadar boş kalmamıştım 2 yıl önce okulum bitti 1 yıl çalıştım geçen yılda kpssye hazırlandım bu yıl ilk kez bomboş evdeyim ve patlıyorum sıkıntıdan akşama kadar bitmiyo gün ve atama bekliyorum onun streside var üzerimde o yüzden uyudukça uyuyorum:KK53: dua edin bana atanıyım bitsin bu çilem 11de yatıp 6da uyanıyım:KK48::KK48:

İnşallah tez zamanda atanırsında hayatın yine düzene girer :KK66:
Yine sen bilirsin ama kendine şöyle güzel bir meşgale bulsun ne bileyim ben etaminden seccade işliyorum mesela :KK48:
Kızlarıma ileride hem hatıra olsun diye düşünmüştüm hemde biraz kafa dağıtmak için başladım :KK66:
Hem çok basit hemde gerçekten onu yaparken ne dert kalıyor bende nede tasa :KK48:
Hatta ikincisini yarıladım ama yine 1 haftadır elime almadım ( gelen giden çok olunca dolaba kaldırdım o oldu ama bende pazardan itibaren onu alıp bitirmem lazımki boş boş dolap beklemesin )
Birde benim çakma elti ( eşimin amcagelini ) evde kolye falan yapıyormuş ( biri malzemeleri getiriyor adett başına az da olsa para alıyor :KK66: hem çok basit hemde en azından mutfak harçlığı çıkıyor )
Sende yaparmısın dedi bende tabi dedim sonuçta az da olsa harçlığım çıkar :KK66: Adam bayramdan evvel tamam ama biraz beklesin mal gelince getiririm demiş hala haber bekliyorum :KK48:
Yoksa elimi atmadan mı kuruttum orayıda :KK70::KK70::KK70::KK70:

Olmadı başka bir meşkale bulurum kendime:KK48:

o yaşlarda yeme denilincede inadına yiyesi geliyo insanın kendımden biliyorum kızında kendımı gördüm doktora götürürdü annem az yesin derdi etraftakiler az ye deyince inadına yerdim senın kızın daha akıllı ama farkındaymış durumun ben hiç umursamazdımm ahh ahhhhhhh:KK61::KK61:

Valla biraz geçte olsa farkına vardı :KK48:
2 senedir herkes diyordu ona bak kuzu çok tatlısın ama dikkat et daha çok kilo alma diye :KK48: tabi o zaman hayat ona güzeldi ve sanırım artık ufak ufak beğenmelerde başladı ki eskiden dudağının üzerindeki kılları ben alayım dediğimde kıyamet eden kız artık az uzasın hemen işaret eder ağdayı ısıtayımmı diye :KK70:
Elinde olsa hep eşortman giymek isteyen kız artık dışarı çıkarken kotunun üzerine güzel ne yakışır demeye başladı :KK48:

İnan aynı şeyi ben doğduğumdan beri yaşıyorum desem yeridir :KK53:
Ben ilk doğduğumda annem ben uyurken başıma gelip ay çocuk açlıktan bayıldı sanırım dermiş ( uykum biraz ağırmışta :KK48: ) sütü yetmiyor sanıp birde mama verirmiş ben uyurken :KK67:
Tabi mide genişledikçe bu seferde doktora götürmüş bu çocuk çok kilolu diye :KK53: doktorda beni nasıl ''iyi '' beslediğini duyunca sen çocuğun midesini genişlet sonra gel iştah kapatıcı şurup iste olmaz öyle şey diye fırça atıp göndermiş eve :KK70: Kızkardeşimde aksine biraz daha zayıf doğunca ona 1 biberon mama verilirken bana yarım biberon verirmiş annem o_O tabi ben o zamanlar bile nasıl aç gözlüysem ( bu arada kızkardeşim benden 11 ay ufak :KK48: ) çaktırmadan onun biberonunu elinden alıp benimkiyle değiştirip bir güzel onunkini içermişim :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Hala annemin arkadaşı benle ne zaman bir araya gelsek anlatır :KK48:
Ben hasta olunca 2.ci meyveye uzandığım an yedin ya diye fırça yerken kızkardeşimin önüne meyveler dizilirdi aman yesin zaten zayıf zafiyet geçirmesin hesabı :KK57:
Eeee gelde bu ortamda az ye :KK48: insan sinirden bile yer ki benim daha ufacıkken başlamış o sinirden yemeler :mad:

He çok şükür bu aralar çok daha iyim artık sinirlendiğimde aksine hiç yemiyorum
( oda zarar ama diğerinden iyidir :KK66: )
O yüzden aynı şeyleri kızımında yaşamasını istemiyorum ( ufaklığa hiç yalvarmıyorum aksine yeme daha iyi diyorum :KK66: nasılsa yaşayacak kadar yiyor üstelik onunda tibi bana benziyor ve eğer öyleyse oda kilo almaya eğlimlidir bence :KK66:

Nefret nefret nefret ediyorum kendimden ben nasıl bu hale geldim ve eşim nasıl bana "long vehıcle" der tani geniş ve uzun arac.artık sabrım kalmadı üzülüyorum ama zayıflayamıyorum Allah kahretsin bogazıma engel olamıyorum.bana akıl verin nolur bugün kendi ölçülerimi aldım göğüs 101 bel 90 kalca 114 ne olmusum ben dedim kendi kendime bırde üstüne eşim ben kanepede otururken bana baktı ve cok genış yer kaplıyorsun anlamında el hareketi yaptı bugün bunları neden bana yaptı bilmiyorum kilolu olduğumu yüzüme karşı söylemezdi.benden soğuyor galiba yoksa her halimle sever böyle çirkin hareketlerde bulunmazdı bana dua edin nolur...

Canım ne olur biraz sakin ol :KK60:
Erkekler cidden çok patavatsızlardır ve ilk zamanlar çorabını bile yere bırakmaya çekinen erkekler yıllar geçtikçe biraz daha kanka moduna girmeye niyetleniyorlar :KK67: akım diyeceğine ...çokum diyebiliyorlar maalesef :KK67:
Bak ilk önce biraz cama çıkıp derin derin nefes al sonrada kendine şöyle güzel bir kahve ( bu saatte dokunur dersen yeşil çay ) yap ve başka bir odada sakince keyfini yap :KK68:
Eşini tanımıyorum ama benimkinden pay biçerek büyük ihtimal 15 dakika yanına uğramayınca senin yanına gelecektir ve niye ayrı oturduğunu soracaktır :KK66: o zaman sende en sakin ses tonuyla daha fazla seni rahatsız etmek istemedim, sen keyfine bak benim birşeyim yok diyip sus :KK48::KK48::KK48::KK48: Emin ol eşin bu sefer aşkım neyin var moduna geçecektir :KK48:
Hİç bir şekilde sinirlendiğini belli etmeden sen daha iyi bilirsin de ve bir müddet daha bekle :KK66:
O adam ondan sonra senin etrafında pervane gibi ya aşkım valla bilimiyorum diye dolanıp duracaktır ve en son ya ben senin kahve arkadaşın yada kankan değilim şu yaptığın hareketten hoşlanmıyorum de ve sakın tartışmaya girme :KK20: yok alıngansın falan moduna girmeye kalkışırsa o zamanda haklısın zaten insanın eşine öyle bir hareket yapması normal herkes yapıyor bir ben alınıyorum diyip konuyu kapat :KK66:
Eğer benim adım banuysa o adam senin gönlünü almak için her türlü şaklabanlığı yapacaktır ve sende bir daha asla öyle bir şey istemediğini söylersin :KK68::KK68::KK68::KK68:

Sen yüzü yüreği kadar güzel bir bayansın bunu asla unutma :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:
Eşinin senden soğması söz konusu değil ama işte bazen içlerindeki uyuyan kutup ayısı çıkıveriyor :KK70: ( yani en azından benimkinin :KK70:)
Ona en güzel cevabı zayıflayarak vereceksin ( tabi bizlerde kendi eşlerimize :KK66: )

Bu arada neşeni yerine getirecek bir şey söyliyeyim madem sana ;
Ceco beni okula gönder kampanyasının tüm alışverişleri tamamdır :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Eşimle bugün hallettik ve Rabbim nasip kısmet ederse Salı günü kargo yola çıkacak :KK60: sen boşver şu anda eşini sadece kendine ve okuttuğun o kuzulara odaklan ( tabi kendi kuzunada )
Aslında sana pazartesi söyleyecektim ama şu anda belki sana iyi gelir bu haber diye düşündüm :KK15::KK15::KK15::KK15:

Yüreği güzel hatun sayende bir sürü çocuk mutlu olucak bundan daha güzel birşey varmı :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:

Neyse bana müsaade geç bile kaldım uyuyacağım yoksa bilgisayar başında :KK48:

Sizlere iyi geceler :KK3:

bu erkekleri varya atcaksın bi kazana haşla babam haşla:KK62::KK62: ben erkek arkadaşımla 75 kilo iken tanıştım sevgili olduk 3 5 ay bişey demedi kiloma sonra bi gün pınar sen diyet yapıyomusun dedi bana o zaman dank etti beni beğenmediği çok uzulmustum günlerce agladım diyete basladım kaç kere olmadı sözde beni begeniyormus saglıgım için söylüyormus YALAN o gün bişey demedim keşke deseymişim artık her fırsatta soylemeye basladı biz uzak şehirlerdeyiz 2 3 ayda bi görüşüyorz bi gün kamera actık konusuyoruz kilomu aldın dedi bana halbuki 3 kilo vermıstım o kadar kiloya bogulmusumki artık farketmiyo o da gecerdi daga her seferinde simdi dusunuyorum nasıl tahamul etmısım diyede edilio inan pskolojini çok iyi anlıyorum şimdi bana boyle neden dedi diye ona değil neden kıloluyum diye kendıne kızıyosun bak ben azmettim verdim biraz kılo yapabilirsin snde sakın pes etme inan zayıflayıncada onu giyme bunu yapma diye kıskanmaya baslıyolar banada özgüven geldi sen ona dunyalar tatlısı bi bebek vermıssın bırak o utansın sözlediklerinden zayıflıcaksın arkadasım moralini bozma sakın

Erkekler cidden çok patavatsızlardır ve ilk zamanlar çorabını bile yere bırakmaya çekinen erkekler yıllar geçtikçe biraz daha kanka moduna girmeye niyetleniyorlar :KK67: akım diyeceğine ...çokum diyebiliyorlar maalesef :KK67:
Bak ilk önce biraz cama çıkıp derin derin nefes al sonrada kendine şöyle güzel bir kahve ( bu saatte dokunur dersen yeşil çay ) yap ve başka bir odada sakince keyfini yap :KK68:
Eşini tanımıyorum ama benimkinden pay biçerek büyük ihtimal 15 dakika yanına uğramayınca senin yanına gelecektir ve niye ayrı oturduğunu soracaktır :KK66: o zaman sende en sakin ses tonuyla daha fazla seni rahatsız etmek istemedim, sen keyfine bak benim birşeyim yok diyip sus :KK48::KK48::KK48::KK48: Emin ol eşin bu sefer aşkım neyin var moduna geçecektir :KK48:
Hİç bir şekilde sinirlendiğini belli etmeden sen daha iyi bilirsin de ve bir müddet daha bekle :KK66:
O adam ondan sonra senin etrafında pervane gibi ya aşkım valla bilimiyorum diye dolanıp duracaktır ve en son ya ben senin kahve arkadaşın yada kankan değilim şu yaptığın hareketten hoşlanmıyorum de ve sakın tartışmaya girme :KK20: yok alıngansın falan moduna girmeye kalkışırsa o zamanda haklısın zaten insanın eşine öyle bir hareket yapması normal herkes yapıyor bir ben alınıyorum diyip konuyu kapat :KK66:
Eğer benim adım banuysa o adam senin gönlünü almak için her türlü şaklabanlığı yapacaktır ve sende bir daha asla öyle bir şey istemediğini söylersin :KK68::KK68::KK68::KK68:

Sen yüzü yüreği kadar güzel bir bayansın bunu asla unutma :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:
Eşinin senden soğması söz konusu değil ama işte bazen içlerindeki uyuyan kutup ayısı çıkıveriyor :KK70: ( yani en azından benimkinin :KK70:)
Ona en güzel cevabı zayıflayarak vereceksin ( tabi bizlerde kendi eşlerimize :KK66: )

Ceco beni okula gönder kampanyasının tüm alışverişleri tamamdır :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Eşimle bugün hallettik ve Rabbim nasip kısmet ederse Salı günü kargo yola çıkacak :KK60: sen boşver şu anda eşini sadece kendine ve okuttuğun o kuzulara odaklan ( tabi kendi kuzunada )
Aslında sana pazartesi söyleyecektim ama şu anda belki sana iyi gelir bu haber diye düşündüm :KK15::KK15::KK15::KK15:

Yüreği güzel hatun sayende bir sürü çocuk mutlu olucak bundan daha güzel birşey varmı :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:
benzerini denedim işe yarıyo cidden ÖKÜZ BU ERKEKLER BAK GENE GELDİ AKLIMA İNAT DEĞİLMİ ARKADAŞ ZAYIFLICAM O GELİNLİĞİN İÇİNDEDE KUĞU GİBİ SÜZÜLCEM ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN:cool::cool:

İnşallah tez zamanda atanırsında hayatın yine düzene girer :KK66:
Yine sen bilirsin ama kendine şöyle güzel bir meşgale bulsun ne bileyim ben etaminden seccade işliyorum mesela :KK48:
Kızlarıma ileride hem hatıra olsun diye düşünmüştüm hemde biraz kafa dağıtmak için başladım :KK66:
Hem çok basit hemde gerçekten onu yaparken ne dert kalıyor bende nede tasa :KK48:
Hatta ikincisini yarıladım ama yine 1 haftadır elime almadım ( gelen giden çok olunca dolaba kaldırdım o oldu ama bende pazardan itibaren onu alıp bitirmem lazımki boş boş dolap beklemesin )
Birde benim çakma elti ( eşimin amcagelini ) evde kolye falan yapıyormuş ( biri malzemeleri getiriyor adett başına az da olsa para alıyor :KK66: hem çok basit hemde en azından mutfak harçlığı çıkıyor )
Sende yaparmısın dedi bende tabi dedim sonuçta az da olsa harçlığım çıkar :KK66: Adam bayramdan evvel tamam ama biraz beklesin mal gelince getiririm demiş hala haber bekliyorum :KK48:
Yoksa elimi atmadan mı kuruttum orayıda :KK70::KK70::KK70::KK70:

Olmadı başka bir meşkale bulurum kendime:KK48:

Valla biraz geçte olsa farkına vardı :KK48:
2 senedir herkes diyordu ona bak kuzu çok tatlısın ama dikkat et daha çok kilo alma diye :KK48: tabi o zaman hayat ona güzeldi ve sanırım artık ufak ufak beğenmelerde başladı ki eskiden dudağının üzerindeki kılları ben alayım dediğimde kıyamet eden kız artık az uzasın hemen işaret eder ağdayı ısıtayımmı diye :KK70:
Elinde olsa hep eşortman giymek isteyen kız artık dışarı çıkarken kotunun üzerine güzel ne yakışır demeye başladı :KK48:

İnan aynı şeyi ben doğduğumdan beri yaşıyorum desem yeridir :KK53:
Ben ilk doğduğumda annem ben uyurken başıma gelip ay çocuk açlıktan bayıldı sanırım dermiş ( uykum biraz ağırmışta :KK48: ) sütü yetmiyor sanıp birde mama verirmiş ben uyurken :KK67:
Tabi mide genişledikçe bu seferde doktora götürmüş bu çocuk çok kilolu diye :KK53: doktorda beni nasıl ''iyi '' beslediğini duyunca sen çocuğun midesini genişlet sonra gel iştah kapatıcı şurup iste olmaz öyle şey diye fırça atıp göndermiş eve :KK70: Kızkardeşimde aksine biraz daha zayıf doğunca ona 1 biberon mama verilirken bana yarım biberon verirmiş annem o_O tabi ben o zamanlar bile nasıl aç gözlüysem ( bu arada kızkardeşim benden 11 ay ufak :KK48: ) çaktırmadan onun biberonunu elinden alıp benimkiyle değiştirip bir güzel onunkini içermişim :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Hala annemin arkadaşı benle ne zaman bir araya gelsek anlatır :KK48:
Ben hasta olunca 2.ci meyveye uzandığım an yedin ya diye fırça yerken kızkardeşimin önüne meyveler dizilirdi aman yesin zaten zayıf zafiyet geçirmesin hesabı :KK57:
Eeee gelde bu ortamda az ye :KK48: insan sinirden bile yer ki benim daha ufacıkken başlamış o sinirden yemeler :mad:

He çok şükür bu aralar çok daha iyim artık sinirlendiğimde aksine hiç yemiyorum
( oda zarar ama diğerinden iyidir :KK66: )
O yüzden aynı şeyleri kızımında yaşamasını istemiyorum ( ufaklığa hiç yalvarmıyorum aksine yeme daha iyi diyorum :KK66: nasılsa yaşayacak kadar yiyor üstelik onunda tibi bana benziyor ve eğer öyleyse oda kilo almaya eğlimlidir bence :KK66:
ben nişanlıyımda cnm süslü havlular yapıyodu annemin bi arkadaşı çeyizime hemde hediyelik olsun diye onlardan yaptım bi kaç tane sonra bulamadım başka uğraş bende seccade işleyim madem o zaman hem hediye filan veririm müstakbel kayınvalideme el emeği :oops::oops:annem takı kursuna gitmişti benim biraz malzemede var evde aslında onuda deneyebilirim ama hiç merkım yok yapabilirmiyim bilmiyorum dur ben seccadeye başlayım yapabilirsem fotoda atarım buraya:KK22:
bende çok zayıfmısım kucukken korkmuslar ölcem diye iştah şurubu filan vermişler sonuç ortada:KK53::KK53:
iyi geceler canım:KK3:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Herkese az kalorili ve bol eksili bir haftasonu diliyorum :KK68:

Dün akşam eşimin amcaoğlu ve çakma eltim çaya gelmişlerdi malum :KK53:
Birlikte oturup çay içtik, çok eski resimlere falan baktık ( yeni gelin benim Kpyi nedense merak etmiş resmi yokmu diyince harddiskteki resimlere baktık televisyondan )
Baya bir gülüştük o eski hallere ( amcaoğlu sağ olsun hepsine komik komik yorumlar yaptı :KK48: )
Çakma eltiylede sohbet ettik tabi ama hatun nedense hala bir tuhaf :KK53:
Benim eski kapalı resimlerimi görünce başladı ay sen ne kadar güzelmişsin o zamanlar falan demeye sonra çam devirdiğini fark edincede yani şimdide çok çok güzelsin diye toparlamaya çalıştı :KK48:

Bugün yine akraba gününe başlıyoruz ama çakma elti pek istemiyormuş katılmayı hatta ona hayır deme şansı bile vermemişler :KK48: Dedim kız hem tanımadığım insanlarla görüşmem diyorsun hemde kimseyle tanışmaya yanaşmıyorsun :KK12: Ne zamana kadar bu şekilde devam edeceksin :63: bari o bahaneyle insanlarla kaynaş sonuçta koca işe gidince sıkıntıdan patlıyorum yok kocamı özledim falan yazıyorsun facede sonra dedim :KK48:

Bakalım bugün nasıl geçecek gün :KK70:
Normalde 2 öğün yapıyorum ama bugün hem gün var hemde akşam annemlerde yemeğe davetliyiz. O yüzden bugünlük 3 öğün olucak ( Diğer zamanlarda günde olsa yine 2 öğün yaparım nasılsa )
Sabah kahvaltıda az birşey malzemeden çaldım :KK48: Öğlende de bana uygun olanlardan yerim çok az sonuçta orada 3 gibi yesek akşamda 7 gibi annemlerde köfte salata yiyeceğim ( onlar çiğer yapacaklarmış kendilerine ki ben hiç sevmem :KK48: ) Artık bugün dengeliyeceğim ve bundan sonra akşam yemeğimi saat 16:30a çekmeyi düşünüyorum :KK66:

Dün İnstagramda bir arkadaş paylaşmış;
Biolojik olarak;
16:00da yemek yiyip 16:30dan sonra hiç bir şey yemediğinizde 10 günde 3 kg verirsiniz
16:30da yemek yiyip 17:00den sonra hiç bir şey yemediğinizde 10 günde 2 kg verirsiniz
18:00den sonra birşey yemezseniz kilo kaybınız olmaz kilonuz sabit kalır
19:00dan sonra yemek yerseniz yarım kilo alırsınız
20:00den sonra yemek yerseniz 1 kg alırsınız

Yarından itibaren bunu bir 10 gün denemek istiyorum :KK48: tabi sadece günde iki öğün beslenerek ve akşam yemeği saatinden sonrada sadece sıvı tüketerek :KK66: Eşim ben işten gelince yanlızda yerim yeterki sen kendin için ne istiyorsan onu yap dedi :KK68: çok azda spor ekleyebilirsem eminim çok daha güzel sonuç alırım :KK66:
Yılbaşına kadar 99u görürmüyüm bilmiyorum ama bu paylaşım gerçekten doğru çıkarsa Allahın izniyle yılbaşına kadar 99u görürüm diye düşünüyorum :KK66:
Hadi bakalım hayırlısı bugünüde atlatayımda gerisi kolay :KK66: ( hem bu sistem işe yararsa günlerin olduğu günlerde de gittiğim yerde yiyip kapanışı yapmış olurum :KK66: )

benzerini denedim işe yarıyo cidden ÖKÜZ BU ERKEKLER BAK GENE GELDİ AKLIMA İNAT DEĞİLMİ ARKADAŞ ZAYIFLICAM O GELİNLİĞİN İÇİNDEDE KUĞU GİBİ SÜZÜLCEM ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN:cool::cool:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Helalllllllllllll işte bu mantıkla devam edeceğiz ve geçmiştekilerin hepsi senin ne kadar güzel kuğu gibi bir gelin olduğunu duyduklarında ( nasıl birşeyse hep kulaklarına gider :KK48: ) kendi kafalarını duvarlara vuracaklar :63:
Erkeklere arada bir oyunlar oynamak gerekiyor :KK48: İnan ben ne oyunlar yaptım adama yeri geldiğinde ve adamcağız resmen diyor ulen her defasında acaba numaramı diye düşünüyorum ama ya bu kez ciddiyse diye mecbur sözüne geliyorum diye :KK70::KK70::KK70::KK70: Şansını bir dene istersen dediğimde de yok anam yooook sonra o an ciddiysen bende ulen numaramı yapıyorsun yoksa sen dersem emin ol çok uzun süre burnumdan getirirsin diyor :KK70::KK70::KK70:

Benim kızlar bile benden alıştılar artık :KK52: hatta ufaklık bile arada babasına numaradan surat yapıyor babası aşkım ne oldu neyin var diyip istediğini yapsın diye :KK70:

ben nişanlıyımda cnm süslü havlular yapıyodu annemin bi arkadaşı çeyizime hemde hediyelik olsun diye onlardan yaptım bi kaç tane sonra bulamadım başka uğraş bende seccade işleyim madem o zaman hem hediye filan veririm müstakbel kayınvalideme el emeği :oops::oops:annem takı kursuna gitmişti benim biraz malzemede var evde aslında onuda deneyebilirim ama hiç merkım yok yapabilirmiyim bilmiyorum dur ben seccadeye başlayım yapabilirsem fotoda atarım buraya:KK22:
bende çok zayıfmısım kucukken korkmuslar ölcem diye iştah şurubu filan vermişler sonuç ortada:KK53::KK53:

Rabbim inşallah hayırlısıyla incecik gelin olup ömür boyu mutlu ve huzurlu olmayı nasip eder ....Aminnnn

Seccade için istersen internete bak yada istersen benimkinin örneğini sana atayım buradan :KK66: çok basit üstelik her gören çok beğeniyor :KK66: Hİç boşu boşuna gidipte dergi falan alma hani örnek alacağım diye :KK66:

Canım benim çok sağol ya eminim çocuklar çok mutlu olacaklar sen onların yüzünü güldüreceksin Allah da senin yüzünü güldürsün hayatta hep mutlu sağlıklı ve zayıf ol insallah

Menum
sabah elma sirkeli ballı su
1 domates salatalik 1 yunurta az peynir, yarim simit
aksam kuru fasulye, bulgur pilavı, bol roka
21.00 1 avuc kuru yemiş, 2 küçük Gofret 2 br sekersiz cay.

İyi geceler canlarım oyy bugün çok yoruldum sabahın köründen beri gez dolaş üstüne birde akşam yüzdüm şu an kolumu kaldırcak dermanım yok:KK75:
Yeğenimin nişanı var salı günü anneme kıyafet almak için için sabah erkende küçük gelinle buluştuk üçümüz alışverişe çıktık sonrasında da ablam erkek kardeşim ve ben avm ye gittk ordada bi dünya yürüdük:KK55:
Akşamda baya bi yüzdüm neden bu kadar eziyet ettim kendime derseniz öğlende pide arası döner yedim:oops: eve gelincede bir dilim tam buğday buğday ekmeği yedim:oops:yakmış olduğumu düşünüyorum yani umarım öyledir:KK4:
Sabahta eltime kahvaltıya gidicez akşamda düğün var:KK37:allahımm sana geliyorummmm:eek:

Felaket uykum var ben yatar kızlar öpüldünüzzz canlarım:KK15:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Geçmişi okuyup hemen damladım :KK48:
Maşallah baya bir kaynatmışsınız :KK66:

Benimde bugün günüm çok güzel geçti şükür hasarsız atlattım :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Ben günden değil artık gün benden korksun :KK70::KK70::KK70::KK70:
Tabiki her zamanki gibi ben mutfağa en son bir daldım işim bitmeden de çıkmadım :KK48: hatta eşimin halası fırça attı kız bir kayıp oldun anında mutfağı yalamış yutmuşsun diye :KK70::KK70::KK70:
Hazır koyu sohbete dalmışlardı biz gidince dinlensin diye tepsilere kadar halletim :KK48:

Bu arada eşimde bu seferki akraba gününe dahil oldu :KK48: yani karı koca cift para ödeyeceğiz :KK48: kişi başı 75 liradan den 150 lira 15 günde bir vereceğiz ve toplanan para 1125 lira :KK70::KK70::KK70: tabi biz çift girince bir kaç ay arayla alacağız iki kere aynı miktarı :KK48: 16 kişi :KK66:

İstesekte biriktiremiyoruz bari o bahaneyle elimize ufakta olsa toplu para geçerde bir açığımızı tıkarız :KK48:

Kızlar aklımdayken yediklerimide paylaşayım :KK66:

kahvaltı46.jpg akşam46.jpg
Kahvaltıyı biraz eksik tuttum bu sabah malum güne gidecektim ve mutlaka birşeyler yenecekti :KK66:

Eşimin halası;
1 çeşit börek ( patatesliydi sanırım )
2 çeşit kurabiye
sebzeli bulgur pilavı
bol maydanozlu, dereotlu yeşil salata yapmıştı ( içine az havuç rendelemiş renk katsın diye )
Sütlü çikolata soslu birde tatlı yapmıştı pesemetli

Veee ben bütün bu mamalardan sadece çok çok az bulgur pilavı yedim ve bol salata :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Tabi sonradanda 3 tane şekersiz çay içtim :KK68:

Akşam yemeğinde de şansıma annemde bulgur pilavı yapmış :KK48: Bende sadece iki kaşık aldım ondan nasılsa öğlende de az yedim diye :KK66: yoğurt, salata ve köfteylede karnımı doyurdum ama şükür şişkinlik bile hissetmeden sofradan kalktım :KK66:

Bugün yogun bir gündü ugrayamadim. Benim kızı minikler korosuna kaydettirdim, bugun ilk günüydü.
ben olurda kızların ikisini aynı anda uyutabilirsem ne yapacağımı şaşırıyorum, ders mi çalışsam, spor mu yapsam, izleyemediğim dizimi seyretsem, kitap mı okusam ütümü yapsam yoksa hiç birşey yapmadan tembel tembel oturmanın keyfinimi sürsem.
öğrenciyken dersten sonra ingilizce özel ders verir, koştır koştur yurda gider oradaki işlerimi ödevlerimi yetiştirmeye çalışırdım. şimdi o günlerdeki performansıma bakıp ne hallere düştüm diyorum.
demem o ki çoluğa çocuğa karışmadan aklında yapmak istediğin ne varsa yap. şimdi üstümü giyinip çıkıp markete gidip gelbilmek bile hayal benim için. şikayet etmiyorum şimdide bunun zamanı.
ehliyetin yoksa onu alabilirsin. yada hayalindeki başka birşeyi yapabilirsin.

Canım benim çok sağol ya eminim çocuklar çok mutlu olacaklar sen onların yüzünü güldüreceksin Allah da senin yüzünü güldürsün hayatta hep mutlu sağlıklı ve zayıf ol insallah

Olurmu güzelim sen demeseydin belki benim hep hayalimde olan birşey olarak kalacaktı :KK68:
İnan senelerdir hep Rabbime dua ederken ey güzel Allahım ne olur sana bana maddi acıdan biraz daha iyi olmayı nasip et ki bende dilediğim gibi öğrencilere destek olabileyim derdim :KK68: duam kabul oldu dolaylı yoldanda olsa çünkü RAbbim bana o fırsatı senin vasıtanla ve sevdikleriminde desteğiyle tanıdı :KK66:
İnşallah Rabbim çok daha fazla yüreğe dokunmayı nasip eder bana ileride :KK68::KK68::KK68::KK68:

Güzel sözlerin için ayrıca teşekkür ederim :KK15: o senin yüreğinin güzelliği :KK60:

sen kendinden nefret etmezde kendine her halinle değer verirsen eşinde değer verir. kendinle barış lütfen . o zaman eşinde sana daha saygılı olacaktır. eşini en iyi sen tanırsın onun anlayacağı bir dilde tavrını belli etmelisin bence.
benim eşim küsmekle yola gelmez mesela. küssem küstüğümle kalırım gurur yapar gelip gölümü almaz. çok kızmışsam o an susarım ertesi gün uygun bir zamanda sakince rahatsızlığımı dile getiririm oda genelde suçlanır ve bir açıklama yapar iş tatlıya bağlanır. eğer kızgınlık anında ben bir çıkış yapmışsam duygularımdan kızgınlığımdan arınamadığımdan faydasız tartışmalar oluyor . sonuç elde edemiyoruz.
eş tarafından beğenilmnin tek şartı zayıf olmak değil ki. kendine güven. o sana long vehicle diyorsa evet buraya park ettim de şaka yap geç :p

X