Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

kızlar artık sabah ve öğle yemeğini normal akşam yemeğini çok az yemeye karar verdim.mesela akşam 1 kase çorbayla yada 1 kase yoğurtla geçiştirmeyi düşünüyorum.birde ben hergün çikolata yemeden duramıyorum canım acayip tatlı istiyo bu isteğiimi nasıl yenebiliirim sizler neler yapıyorsunuz tatlı yerine ne yiyebilirim???

Kızlar bu arada Büyük kızımın sonuçları çıkmış Öğlen doktora gösterseceğim inşallah ama birde sizlere yazayım dedim

Glukoz ( açlık ) ------- 90 ( sınırlar içinde )
Kolestrol --------------- 159 ( sınırlar içinde )
HDL kolestrol ----------49 ( 65 üzere olması gerekirmiş normalde )
HGB ( hemoglobin )---15.1 ( sınırların bir tık üzerinde 0.1 üzerinde )
HCT ( hemotokrit )---- 47 ( üst sınır 42 bizimki yüksek )
HCHC ------------------31.9 ( alt sınırın bir tık üzerindeymiş )

Diğer değerlerin hepsi normal çıkmış ama bunları özellikle kalın yazıp yıldız atmışlar
Bakalım doktor ne diyecek yada ilaç verecekmi

Canım tarçınlı süt içmeyi denesen yatarken içilince gündüz canı istemiyormuş insanın tatlı
Karataycılar genelde kuru kayısı, gün kurusu yada herhangi bir meyveyi sabah kahvaltıda yediklerini yazıyorlar genelde hani gün içindeki tatlı ihtiyacı olmasın diye
Hee dayanamıyorum dersende sakın kendini kasma ve 2 ufacık kare bitter çikolata tüket ama dilinde iyice emerek ki daha uzun sürede bitsin

Sanırım glisemik indeksi yüksek şeylerden de tüketiyorsun çünkü karataya göre Glisemik indeksi düşük şeyler tüketince insanın canı hiç tatlı istemiyor ki inan ben bu aralar hiç tatlı aş ermiyorum heleki regl dönemi içimden bir tatlı canavarı çıkardı ama inan şimdi 2 aydır hiç regl zamanı bile canım istemiyor hee beynimede acıkcası sinyal veriyorum bak canın istersede kendimi kasmam yerim diye o stresi yaşamadığımdan belkide hiç aklıma gelmiyor

bende kilo bildirimi yapayım listeye giremesemde. ilk kilo vermeye 63 kilo ile başlamıştım ramazan bayramından sonra. yani 2 ayda 5 kilo verdim çokta sıkmadan kasmadan. emziriyor olmamın etkisi büyük.

geçen hafta : 58,00
bugün : 58,1

***8.TAKIM 382.ETAP***

moni (103,5/ / / % )bayram etabı sebebiyle kilosu 2 ye bölündü
Ceco34 (118,3/ 117,4 / 0,9 /% 0,38 )bayram etabı sebebiyle yüzdesi 2 yebölündü
Berkuras (99,0/99,2/ -0,2/% -0,10)bayram etabı sebebiyle yüzdesi 2 ye bölündü

8.TAKIM ORTALAMASI %

tarçınlı süt cnm birebir olduğu söyleniyor bide aç kalınca benim cnm tatlı çok ister aç klmamaya çalış

***8.TAKIM 382.ETAP***

moni (103,5/103,0 /0,5 / % 0,24)bayram etabı sebebiyle kilosu 2 ye bölündü
Ceco34 (118,3/ 117,4 / 0,9 /% 0,38 )bayram etabı sebebiyle yüzdesi 2 yebölündü
Berkuras (99,0/99,2/ -0,2/% -0,10)bayram etabı sebebiyle yüzdesi 2 ye bölündü

8.TAKIM ORTALAMASI % 0,17

Canım bence gayet normal sonuçlar ufak tefek iniş çıkışlarda zaten birkaç haftaya düzene girer

menüm
sabah
1 kase yoğurt
ara
1 mandalina
şekersiz kahve
akşam
1 tabak bulgur pilavı
2 lt su şimdilik
30 dk hareket çalıştım
ben geç uyuyup geç uyanıyorum sabahla öğle öğünüm birbirine giriyo o yüzden öğlen yok belki sonra acıkırsam 1 elma yerim

Benim de başlangıç kilom 73.1 şimdi 72.7 kg olmuşum. .. listeye girermiyim bilmiyorum ama yazivereyim :)
Tatlım sen izinli üye olduğundan erken bildirim yapsaydın listede olacaktın ,bildirimler cuma günü 11 e kadar ben listeyi hazırlayıp paylaştıktan sonra bildirim yapmışsın.bu hafta düzenli paylaşım da bulunursan haftaya listeye alırım.pek paylaşım göremedim senden bu ara
tebrikler biz üçümüz aynı hafta katıldık galiba bu benim ikinci bildirimim biz haftaya cuma gireriz listeye inş.
Canımcım düzenli paylaşımda bulunursanız ikinizde listede olursunuz haftaya

takımı biraz hareketlendirelim arkadaşlar, ben spor yapmayı çok severim aramızda spor yarışması mı yapsak? saat üzerinden?
Çok iyi olur tatlım,herkes günlük spor ve dakikasını yazsın cuma günü spor listesi yaparız

Tatlım menü pek göremedim kahvaltısız olmaz daha sağlıklı beslenmelisin ve erken uyumamız lazım ki buruşmayalımgüzellik hormanları gece 11 de uykuda başlıyor ayrıca leptin hormonumuzda 12 ila 4 arası uykuda çalışıyor

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Hele şükür gelebildim

Size yazdıktan sonra eşim aradı gel beni al diye ( kendisi Ceco beni okula gönder projesi için alışveriş yapmıştı ve o kadar eşyayı getiremedi tabi tek başına )

Eve onu bıraktıktan sonra büyük kızı anannesinden aldım ( onada anahtar vermemişiz sabah, okuldan gelince kapıda kaldı tabi ben çıkınca )
Doktora sonuçları gösterdik ama adam gayet umursamaz bir tavırla yok onun birşeyi az yesin zayıflar dedi ve bizi odadan gönderdi Kızımda çıkarken biz bilmiyorduk sanki dedi
Neyse zaten kilo vermeye başladı o yüzden sıkıştırmıyorum onu sonuçta artık kazık kadar kız devamlı yeme demeklede ancak canını sıkarım
Nasılsa mezuniyet sevdasına kendini baya frenliyor

Eve gelincede az temizlik ( Eşimin amca oğluyla şu bizim yeni çakma elti geliyor birazdan çaya )
Yemek faslı falan derken ancak oturmaya fırsatım oldu
Bari onlar gelene kadar sizlere bir bakayım dedim

slm kızlar benim bu sabahki kilom 63.8
1kilo 200 gram vermişim

Süpersin canım inşallah bende haftaya çok daha güzel kilo vermiş olurum

Canım bence gayet normal sonuçlar ufak tefek iniş çıkışlarda zaten birkaç haftaya düzene girer

Bencede zaten doktor ilaç falan bile yazmadı sadece kanı fazla yoksa hormonları gayet iyi dedi mezuniyet balosu sevdasına bizimki sıkmaya devam ediyor şükür.

takımı biraz hareketlendirelim arkadaşlar, ben spor yapmayı çok severim aramızda spor yarışması mı yapsak? saat üzerinden?

Bugün benim fırsatım olmadı koşturmacadan ama bende önümüzdeki pazartesi itibariyle her gün kendimce spor yapacağım
İlk etapta günde 100 kere ip atlamaya devam edip üzerine birde yapabildiğim kadar Wall sit yapacağım ( bacak, kalça, basen ne varsa hepsini çalıştırıyormuş o hareket ) birde spuat hareketi eklemeyi düşünüyorum her gün bir 30la başlayıp gün geçtikçe alıştıkça arttırmayı düşünüyorum ( maalesef yürüyüş yapamıyorum kuzuyla ki zaten uzun yürüdüğümde belim ağrıyor ama evde spor kesin yapacağım Allahın izniyle )

Son düzenleme:
Dün ki menü;

Sabah 2 dilim ekmek peynir zeytin domates bal becel z.yağlı ile

Öğlen tarhana çorbası

Akşam haşlanmış sosis, kepek ekmeği iki dilim 2 turşu

Türk kahvesi 2 şekerli, 2.5 lt su!!!!! :)

Bugün menü;

Sabah tost yedim biberli kaşarlı iki kepek ekmeği arası

Kuşlukta tatlandırıcılı nescafe ve gofret (aldığım grip ilacından dersin sonuna doğru bayılmak üzereydim)

Öğlen: Yarım döner ince dürüme

Akşam: Sebzeli yoğurtlu makarna olacak birazdan.

Bildirimi kaçırdım, sabah çok erken çıktım, ya ben bu okulu ya bu okul beni yiyecek :) ama az evvel baktım 63.8 gibi.. Niye böyle yahu

Su 1 lt içtim daha..Herkese çok sevgiler pazartesi yeni hastanede ilk staj günü.

Sevgiler...

canımcım ben erkek uyanınca günü bitiremiyorum
hayatım boyunca hiç bu kadar boş kalmamıştım 2 yıl önce okulum bitti 1 yıl çalıştım geçen yılda kpssye hazırlandım bu yıl ilk kez bomboş evdeyim ve patlıyorum sıkıntıdan akşama kadar bitmiyo gün ve atama bekliyorum onun streside var üzerimde o yüzden uyudukça uyuyorum dua edin bana atanıyım bitsin bu çilem 11de yatıp 6da uyanıyım

o yaşlarda yeme denilincede inadına yiyesi geliyo insanın kendımden biliyorum kızında kendımı gördüm doktora götürürdü annem az yesin derdi etraftakiler az ye deyince inadına yerdim senın kızın daha akıllı ama farkındaymış durumun ben hiç umursamazdımm ahh ahhhhhhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…