Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Banuşummm, gecenin 3nde ancak fırsat bulup girebildim. şu benim uyguladığım diyeti bi denesene. al şu kadının kitabını, sen zeki hatunsun... 2 günde yalar yutarsın. Her şeyi denemişsin, bi de bunu dene bakalım sonuç ne olucak. geçen hafta bende regldim. davul gibiydim. ama alkali beslenmeye başlayınca kilolarım resmen tuvalete gitti ömrü hayatımda hiç bu kadar rahat kilo verdiğimi hatırlamıyorum. sabah adam akıllı yiyebiliyosun, öğle ha keza... ama belli kuralları var, sadece onlara uymak lazım. sen başarırsın canım yaa.. kestirme kendini

Bu arada şu gelin hanımı benim yolasım geldi yeminle. Bence siz oğlanı eleştirip kendinizden uzaklaştırmayın. direk onun kucağına düşer, iyice bu kız onu parmağında oynatır. İnadına çocuğun üstüne düşün. kudursun haspaaa... ayıp hakkatten yaa. hani çocuğun maddi durumu iyi olsa neyse diyecem ama yazık işi gücü yokmuş. 71 yaşında adam çalışıpta bunlara bakıcak... olucak şey değil. kızın anasıda bayaa bi yüzsüzmüş. inşallah bu kızın gerçek yüzünü damat bey anlayana kadar çocuk filan yapmazlar da işin sonu daha kötüye gitmez. ne bileyim Allah kötülere çattırmasın.

neameliyatı acaba bu merak ettımmm

Fazla kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olmuş canım, iradeye sahip olmak daha zor gelir ya bizlere, böylesi çözümleri daha kolay görürüz ama işte sonuç hüsran

GÜNAYDIN KIZLAR

Resmen üzerimden tır geçmiş gibiyim. o kadar yorgunum ki... dün öğleye kadar kavanoz, şişe, krem kavanozları, minik sepetlerle ilgili toptan alış için telefon görüşmesi yaptım. bi yandan da şekerleme yapmaya devam ettim. bu arada imalata uygun fıstık, ceviz bağlantısı yapıp siparişler verdim. öğleyin kalktım tarım il müdürlüğüne gittim. ben yaptığım reçelleri, şekerlemeleri çalışmak isteyip te çalışma imkanı bulamayan ev hanımlarına yaptırmayı düşünüyorum. ev ortamında yapılsın, tamamen doğal ve katkısız olsun istiyorum. tarım illa imalat ortamında yapılması gerekiyo diye bi cevap verdi. bi kere bu meyvelerin imalat ortamına girmesi demek anında koruyucuların devreye girmesi demek. pazarlarda satılınca kimse bişey demiyo... ben dünyanın vergisini ödüyorum, hem de imalatı açtım açalı daha pahalıya mal etme pahasına da olsa ürünlerimde asla katkı malzemesi kullanmadım. yani sizler aslında poğaça, ekmek, simit gibi unlu gıdalar aldığınızda içlerinde iyi hacim tutması ve bayatlamaması için katkı malzemesi kullanılmış şeyler alıyosunuz. ben ilk imalatı kurduğumda ustalar bu malzeme olmadan bunlar olmaz dedi diye kullandım. ama sonrasında niye olmayacakmış,deneyin gerekirse çöpe atarız dedim. denedik ve on numara oldu ürünler. yanlız atıyorum 10 kg hamurla 100 adet çıkacaksa, katkısız olduğunda 10 kg hamurla 80 adet çıkıyo. olsun... içim rahat olsun. bu katkılar uzun vadede o kadar çok rahatsızlıklara sebep oluyo ki... her neyse... doğal ürünlere hayır, katkılı ve besin değeri düşük ürünlere evet mi diyosunuz dedim tarım müdürüne. benimle ilgili değil, mevzuat böyle dedi. hem niye onlar doğal olmasın, gayet güzel doğal ürünler yapan fabrikalar var gibi bi savunma yaptı. Allah aşkına müdür bey, yediğimiz ekmeğin unu, çayın şekeri titanyum dioksitle beyazlatılıyo. temel gıda da bu yapılırken, diğerlerinde neler neler yapılıyo hele de doğal denilenlerde... en basiti diyabet hastaları için yapılan ürünlere şeker yerine aspartam ya da fruktoz konuluyo. keşke normal şeker kullansalar da miktarını azaltsalar. fruktoz da aspartam da zehirdir. ay her neyse sinir oldum çıktım ordan. ama peşini bırakmayacağım. tarım bakanına mail atıcam, dilekçe göndericem... bu konuda bi mevzuat düzenlensin.

neyse kızlar, ordan çıktım SGK ya. borç taksitlendirmesi yapmıştım. bi sorun çıktı. onu görüşmeye gittim. ben ordayken bizim emlakçı aradı. kıl kuyruk, şu anda çalışan dükkanımın emlakçısı olur kendisi. ben 22 m karelik bi dükkana aylık 11.000 TL evet yanlış duymadınız, eski parayla 11 milyar lira aylık kira ödüyorum. Sadece stopaj vergisi 3 milyarı geçiyo. ilk tuttuğumuz sene 10.000 TL den tuttum bu dükkanı. her yıl tefe tüfeye göre artış olucak diye anlaştık. 1 sene sonra mal sahipleri tutturdu paraya ihtiyacımız var ya 1 yıllık peşin verirsiniz, ya da çıkın diye..bende tamam dedim, kredi çeker veririm ama seneye kesinlikle kira artışı yapmayacığıza dair kontrata madde koyalım. emlakçı garanti verdi, mal sahipleriyle bu konuda anlaştığını söyledi. bu sene için kira artışı olmayacağına dair söz verdiler. ben illa kontrata madde konulması konusunda ısrarcı oldum. emlakçı gerek yok, ben varım. ben sizin de temsilcinizim. söz verildi tutulur filan diye geçiştirdi. az buz bi rakam değil. kredi limitim doluydu... resmen 1 ay gözyaşı döktüm. bankalardan kredi çekme umudumuz yoktu. o kadar zorluklar çektikki o dönem, bi Allah bilir bi ben... neyse bi şekilde aldık. adamlara verdik. tabi kredi faizi yüzünden benim aylık kiram 13.500 lere çıkmış oldu. dün emlakçı yana yakıla beni arıyo. gel kontrat yenileme zamanı, halledelim diye. sgk dan çıktım yanına gittim. bi baktım eski kontrata eklenecek küçük bi metin. kira bedeli aylık 12.000 tl yazıyo. açtım ağzımı yumdum gözümü. bi de bi madde koymuşlar. kira ödeme günü ayın 7 si olarak belirlenmiş. eğer ayın 8. günü akşamına kadar ödeme yapmazsak tek ihtarla bizi dükkandan atabilecekler. şok oldum. hemen imzalayıp çıkmam için ısrarcı oldu. yokk dedim. siz benim değil, para babalarının temsilcisisiniz. bundan sonra kimseye güvenecek değilim. avukatıma göstericem bunu. gerekirse ben de bir iki madde koydurucam. aldım evrakı elinden. beti benzi attı g.zkalının. sinir boğdu beni. bu gün öğleden sonra avukatımla randevum var. bakalım benim yaptırımlarım olabilirmi?
Eve o kadar yorgun düştüm ki, öyle böyle değil. güya salata hazırlayıp yiyecektim. baktım benim kız tarhana çorbası ısıtmış yiyo, banada koydurdum. 2 tas çorbayı 2 dilim ekmekle bi güzel yedim. tansiyon filan yerlerdeydi... ardından gittim bi yattım. saat 11'e kadar. Dün öğleye kadar o telefon ve şekerleme trafiğinin arasında elma sirkesi kurmak için bi kasa elmayı sirkeli suya yatırıp, doğramaya başlamıştım. evden çıktığımda işim yarım kalmıştı. 11 den sonra kalktım 5 tane 20 şer litrelik bidona elma sirkesi kurdum. o arada kıvamı sulu olmuş olan çilek reçelimi tekrar kaynatıp kavanozladım. bulaşıktı, oydu, buydu derken saat 3.30 da ellerimi yıkayıp mutfaktan çıkmayı başardım. sonra da yorgunluktan uyku tutmadı. gecenin bi yarısı biraz buraya bişeyler yazdım. yattığımda sabah ezanı okunuyodu. Allah affetsin öyle bitkin düştüm ki, namaz kılmaya kalkamadım. sabah ta 7 de kalkıp bereni kreş için hazırladım. gönderdim. bi daha yattım. anca saat 9.30 da kalkabildim. kahvaltıyı yaptık eşimle birlikte oturdum pc nin başına.

şimdi tarım köy işleri bakanlığının sayfasına giricem bakalım ev ürünleri konusunda mevzuatta bi uygunluk varmı... peşinden dükkana geçicem. avukata uğrayacağım. şekerlemeler için kalbur almam lazım. 1-2 tane daha da 20 litrelik bidona ihtiyacım var. yaptığım portakal marmelatlarıyla imalatta portakallı kurabiye yaptırıcam. onlar içinde kap almam lazım. kavanozlarım bitti, onlar da alınıcak. 1 kasa portakal beni bekliyo, inşallah onlara da akşama başlarım. bi de SGK ya tekrar uğramam lazım. Çok işim var çokkkkk... bana 24 değil 48 saat olsa yetmeyecek...

Kahvaltıda ne yedim

sabah aç karna limon sarmısak kürü 1 küçük çay bardağı içtim
1 bardak alkali su içtim

Kahvaltıda: 1 yumurta, 2 dilim ekmek, 1 salatalık, tahin-pekmez-badem karışımı, keçi peyniri, 4-5 tane siyah zeytin, 1 bardak çay..
peşinden 1 yeşil çay içtim.

yeşil çayı ben içemıorum bı turlü ...

Allah kolaylık versın canım benım

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Anammm öğlen oldu ben daha yeni gelebildim ama sabahtan beri baya bir yoğunluk vardı telefonda
Geçen gün anama göstermiştim diz kapağımın arkasındaki yaralarıda ( ki çok şükür geçmek üzere ) kadıncağız takılmış onlara çok üzülmüş bana kalkıp işte yavrum az ye hareket et verirsin diyince tabi sinirlerim bozuldu az ağladım ettim hatta o psikolojiyle tamamdir gidip tüp mide ameliyatı için randevu alacağım deme gafletinde bulundum
Konu uzadıkça uzadı hatun beni vazgeçirmek için altan altan yine sen bilirsin ama diye diye konuştu durdu
Geleneksel ağlama krizimi bitirdikten sonra birde oturup uzun zamandır yemediğim çikolata yedim ( taş yokmu taş dediğinizi duyar gibiyim ama hepinize söz veriyorum bir daha asla öyle birşey olmayacak )

Komşu ablamı kahve içmeye çağırıp onunla oturup uzun uzun konuştum ve sağ olsun beni çok motive etti
Çikolatayı yemeden geleydi iyidi ama oldu bir kere
Eşimlede konuştuk bu akşamdan itibaren her akşam ailecek ( çocuklarda dahil ) bize yakın olan bir Spor sahasına gidip düzenli olarak yürüyüş yapacağız nasılsa kızımında eşiminde az da olsa zayıflamaya ihtiyacı var hemde bana arkadaş olacaklar
Hatta karatay yapmaya devam edeceğim için akşam alışverişimizide öncesinde yapıcağız ( karataya uygun tabiki ) üstelik bundan sonra günde 2 öğüne düşürüyoruz yemekleri
Sabah şöyle güzel bir kahvaltı ettikten sonra bol su ve yeşil çay tüketmeye çalışacağım Akşam yemeğimizide saat 17:00de yiyeceğiz çocuklarla Eşim ben şirkette nasılsa yiyorum akşam yemeği derdinde olmasın bundan sonra dedi
Saat 7 gibi eşim işten gelir gelmez kendimizi Spor sahasına atacağız ve sporumuzu bir güzel yaptıktan sonrada acıkırsamda yeşil çay, ayran ve bol suyla yatana kadar idare ederim diye düşünüyorum ( ilk bir kaç gün belki zor gelir ama alışır mide diye düşünüyorum )
Tabi kızlara az da olsa birşeyler hazırlarım ( ya sırf çorba yada yoğurt meyve ikilisi )
Eğer çok acıkırsamda kendime cacık yaparım hem tok tutar hemde zararsız aksine yoğurt göbişi eritir inşallah

Ne olur bana dua edinde irademe sahip çıkabileyimki şu kilolardan kurtulayım

Anammm :26: kız zaten vazgeçmiştim ama bunu okuduktan sonra asla yaptırmam
Bakma bugün sabah yine bir krize girdimde dedim anneme yaptıracağım diye ama gerçekten çok riskli ve ölmesende ömür boyu her an diken üstünde yaşamak bana göre ters nadirende olsa şöyle canım istediğini yiyemiyeceksem ney için yaşıyorum ki

Bakalım çok güzel bir plan yaptık ailecek inşallah irademe sahip olurumda her gün yürüyüşlede destekleyip kilolarımdan bu kez kurtulurum Allahın izniyle Şimdi aklımdayken cep telefonumada adım sayar yüklüyeyimde akşam kaç adım attığımı göreyim Spor sahasındaki koşu yolunun kaç metre uzunlukta olduğunu bilmiyorum ama öğrenir ona göre strateji belirlerim ( ilk günler belki ancak 3 tur atabilirim diye düşünüyorum ama gayret edeceğim daha fazla yapabilmek için )

Aminnnnnnnnnn canım
Valla haklısın biz damada sırt cevirirsek dediğin gibi hatun iyice ahtapot gibi saracak çocuğu
İyisimi ben eşimin halalarıylada konuşayımda en azından onlar yeğenlerini boş bırakmasınlar şu an yeni evliler gidilmez tabi ama daha sonra her fırsatta gidiş geliş yapalım ki hatun anlasın başı boş olmadıklarını hem işi ne hizmet etsin
Normalde adetim değildir gittiğim yerde oturmak aksine direk mutfağa atarım kendimi ve gittiğim ev sahibi benden ufakta olsa o mutfağın işini bitirmeden evime gitmem ama bu kadına uyuz oldum asla kalkıp yapam ona birşey sonra aklınca ohhh birde hizmetci gibi iş yaptırıyorum diye kendince sevinir yok öyle yağma
Yaz tatilinden sonrada akraba günü başlayınca oda mecbur katılacak ayırmak olmaz ama o ortamlardada kimin ne olduğunu ve ayağını denk alması gerektiğinide öğrenir nasılsa

İnan benim kardeşimin karısı bukadar değil ama oda bir denyo onlar için bile evlendikleri günden beri dua ediyorum Ya Rabbim bunların kendine hayrı yok bu çocuk doğursa kesin ölür o çocuk :26: eğer hayırlı değilse sen bunlara çocuk verme diye dua ediyorum
6 sene oldu onlar evleneli ve hala çocuk yok ( gelinimizin hiç umuru değil çünkü işine geliyor, erkek kardeşim desen ayrı bir dünya ikiside karı koca calışmıyorlar 4 senedir, devlet yardım ediyor diye umursamıyorlar ve sabaha kadar internette yada gezmelerdeler öğlene kadarda uyuyorlar :26: gelin 6 senedir evinde doğru dürüst yemek yapmamıştır, hep hazır şeyler yada gider anasında yemek yer, Anamlar emekli olmadan evvel her gün kadıncağız yemeklerini yapar gönderirdi :26: )
Zırt pırt kavga ederler ve bizim denyo gelin evde kırıp dökmedik birşey bırakmaz yada kendine zarar verir eeee böyle bir denyonun çocuğu olsa ne olur olmasa ne olur hep diyorum kardeşimde gelinde adam olmadan Rabbim bunlara çocuk vermez inşallah diye sonuçta totoları sıkışınca biz boşanacağız diyorlar hee ertesi gün barışıyorlar ama böyle bir ortamda çocuk yaşasada ne hayır beklenir o çocuktan

Bu yeni gelinde benim kardeşimle aynı memleketten babamda acaba uzaktan akrabalıkları varmı diyor
Tip olarakta benziyorlar Rabbim sonlarını hayırlı etsin ...aminnnn

Canım Rabbim yardımcın olsun ...aminnnnnnnn
Hem işin çok hemde stres çok Valla işin çok çok zor ama eminim sen bunlarında üstesinden gelirsin
Güçlü hatun İdolümsün

Bakalım bende bu ara eşimin halasıyla ortak iş yapma planları yapıyorum
Şu akıllı dikişmakineleri var ya hani internete girip bir deseni seçiyorsun sonra makineye aktarıyorsun bluetoothlada makine kendi dikiyor
Onlardan bir tane alacağım nasipse sonrada toptan havlu alacağım ve değişik yazılarla, işlemelerle süsleyeceğim o havluları sonrada eşimin halası onları yazlıkta her sene tezgah kuruyor orada satacak onları
Hatta eğer ilgi güzel olursada internetten satarım onları diye düşünüyorum
Arkadaş ve akraba cevresi bile yeter bizim bir akraba sırf tülbent yaparak baya para kazanıyor benmi yapamıyacağım nasılsa gelinlik kızda çok

ew hanımı olmak da zor
mügedeki kadınn beni delirttiiii

Sorma bir bugünki kadın birde daha önce bir dürdane vardı birde onu yolasım var

Kız şu yolasın olan kadının adı Durkadın olmasın. Ben onu görünce delleniyodum da... Yazık dedeyi öldürüp atmışlar. Allahlarından bulsunlar.
Hayatım. Şu nakış makinesi olayı kesinlikle süper. Ben uzun zaman evde terzilik yaptım. Sonra işi büyütüp pike takımları, piko, komple kız çeyizi filan yaptım. O dönem yaptıklarımın parasıyla önce 1000 dolarlık bi piko makinesi aldım, sonra ovarlok makinesi. bu arada evin geçimini ben sağlıyodum. Benim ergen kız irem daha 1 yaşındaydı. Zaten işi onun yüzünden bıraktım. Ben makine başındayken deliriyodu. Bi türlü rahat vermiyodu. Bi gün kalkmış benim bi kutu topluiğnemi makinenin motoruna boşaltmış. O hadise bardağı taşırdı. Eşime dedim, ben makineleri satıyorum. Bundan sonra benden yana pes, yük senin üstünde diye... Çok kazançlı iştir. Tamamen işçilik parası olduğu için çok masrafın olmaz. Yanlız ev çok dağılıyo, her yerden iplik, kumaş tozları çıkıyo... Ona da katlanmak lazım. Evin müsaitse bi odayı tamamen boşaltıp, halıyı filan kaldırıp öyle yap bu işi derim ben. O zaman diğer odalar temiz kalmış olur.
Sizin gelinle oğlanın durumu da pek fenaymış hayatım yaaa... Allah ıslah etsin, akıl fikir versin. Dünyanın da ahiretin de kıymetini bilecek izan versin diyim, ne denirki başka. Gerçekten de analık-babalık yapabilecek yeterlilikte olmayanlara Allah çocuk vermesin. Yazık olan çocuklara oluyo. Günah yani.

Kız bak tekrar yazıyorum. Sen şu alkali diyetini bi dene. Valla karataydan daha kolay. Karatayı ben de denedim. Ne karnımın şişliği indi, ne de düzgün kilo verebildim. Bu diyetle karnımda şişlik namına bişey kalmadı. 58 kilo halimden daha zayıf görünüyorum. Bu gün bi ölçeyim belimi, döbişimi, bacaklarımı dedim. Şimdi aklımda değil ama ciddi fark atmışım. Zaten giydiğim pantalonlar belimden düşmeye başladı. Ki bu pantalonlar bana 58 kiloyken bile sıkı geliyodu. Bi de karnım puding gibidir söylemesi ayıp... Aslında bütün etlerim çok fazla yumuşaktır. Şimdi spor filanda yapmıyorum ama abartıyosam ne olayım, sıkılaştım. kollarım, bacaklarım, eriyen döbişim sıkı. kas yapıyorum yeminle. hatta spor yapmışım gibi karın kaslarım hamladı. acayip bişey yani. 1 haftalığına bile olsa dene. denemeye karar verirsen sabah kahvaltını çok sıkı yap. Ben her sabah tahin-pekmez 2 dilim ekmeğimi yiyorum. zeytin, peynir, salatalık yada salata, yumurta... yani yiyorum hayatım ve bi daha ancak akşam üstü acıkıyorum. Mesela bu gün sabah - ki genelde sabah 8 de kahvaltı yapıyorum- biraz geç kahvaltı yaptım. 9.30 muydu neydi. her neyse dünya kadar iş peşinde koştum yine. hatta yanıma pet şişeyle içine elma sirkesi koyduğum su aldım. susadıkça onu içtim. çay ikram edildiğinde alkali damlattım filan. saat 6 da anca acıkmıştım. 1 kase yoğurda semizotu, sarmısak, soğan, marul, zerdeçal, bol pulbiber, deniz tuzu, zeytinyağı koyup karıştırdım. Afiyetle yedim. şimdi 2 saatimin dolmasını bekliyorum. Su içme zamanımın gelmesi için. kahve içerek diyete aykırı bişey yapıyorum şu anda. ama onu tolore edecek kadar çok su içiyorum zaten. suyuma ya limon sıkıyorum, ya kendi yaptığım elma sirkesinden koyuyorum. içimi çok güzel ya da ben alıştım. karbonatlı içemedim bi türlü. aslında diyet 3 öğün esasına dayanıyo. ama 2 öğün benim gibi bi canavara yetiyo. bi şekilde tok kalıyorum. 1 haftacık benim hatırım için dene. kitabını gitti gidiyordan 20 tl civarında alabilirsin. al oku, kesinlikle aklına yatıcak. ay bişey değil, kadının sözcüsü gibi oldum ama, gerçekten kendimdeki değişikliklere inanamıyorum. mucize gibi bişey. diyete tam riayet ettiğim her gün için 1 kilo verdim ya. üstelik omega 3, magnezyum sandoz takviyesi de alıyorum. resmen yağlarımın eridiğini hissediyorum. sadece zayıflamak için değil, sağlıklı olmak için bile böyle beslenebilsek süper olurdu. Ben berenimi bile böyle beslemek istiyorum ama essekcik yemek yemediğinden olmuyo. du bakalım onun da inadını kırıcam.

Dün gecenin bi yarısında tekrar bel göbek vs ölçülerimi alıp yazıcam demiştim. ihmal etmeden yazayım.

Bel: 78.50 cm 76.50 cm
Göbek: 88 cm 82 cm
Kalça: ? 96 cm
Bacak: 58 cm 56 cm

İlk ölçü önceki ölçülerim. Kalça ölçümü bulamadım. o yüzden yazamadım, ama kesinlikle papişim küçüldü. ikinci ölçüler bu sabahki ölçülerim. Şimdiki diyetime başlamadan önce göbek ölçüm kesinlikle 90 ları geçmişti. göbekten tam 6 cm gitmiş... süper yaaaa.... belim inceliyoo....

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Yine ben geldimmmmmm

Akşam eşim işden gelir gelmez giyindi ve ailecek stadın yolunu tuttuk
Anam bayada büyük geldi gözüme stad ama 2 tur attım aslında 2 tur çok az biliyorum ama hem reglm var hemde bacağım felaket kastı
Eşim olsun bir iki gün 2şer tur atar sonra alıştıkca nasılsa 1 tur daha bindirirsin dedi
Anam nasıl kadınlar yürüyor valla imremdim :26: İki tane baya zayıf olan hatun, belliki uzun zamandır koşuyorlar aralarında konuşurken duydum biri diğerine ben 20ye tamamladım hadi sende bir tur daha at da 20ye tamamla sonra gideriz dedi
İçimden ulennn ben okadar tur atabilseydim kesin herhalde 36 beden olmuştum
Neyse bir yerlerden başlamak lazım yarın kafaya koydum 3 tur atacağım her gün bir tur daha eklemeye çalışacağım

Bu arada tabi alışverişimizide yaptıktan sonra eve gelince eşim acıktım hadi sende atıştır dedi felaket aç olduğum halde sadece 2 haşlanmış yumurta yedim birde tabi şekersiz çay
İnşallah bir iki güne erken yemeğe alışırımda yumurtada olsa akşam yemem

Hee birde su içerken içine her defasında içine bol limon sıkıyorum öyle en azından biraz alkali olmuş olur. Sabahtan beri 2 litre su içebildim ve inşallah yatana kadar 1 litre daha içerim

Evet evet bende durkadını kast etmiştim
Anam kadın ne kadar yüzsüz, Allah korkusu olmayan bir tip ama inşallah bir iki güne kadar hak ettiği cezayı bulacaktır sonuçta kendi öldürmemişte olsa sebep olduğu kesin

Canım valla bende dikiş makinesi için balkonumu düşünüyordum kapalı balkon üstelik katlanan bir masam ve şark köşem var eşim orada çalışırsın hem toparlama derdin pek olmaz nasılsa sadece gelen misafir sigara içmeye çıkıyor o zamanda ortada birşey bırakmam
Bakalım kardeşimin eşi dikiş makineler üreten bir şirkette çalışıyor ( brother ) onların vardı çok güzel makineleri ve ona rica ettim bana katalog getirecek inşallah oda kendine alıyormuş gibi gösterirse bir çalışan indirimide olucaktır
Bir kaç güne belli olur inşallah eşimin halası acele etme bakalım havlu tutarmı dedi ama sattıracak bir dükkan daha var oda hatta istanbulda yani benim için orasıda olabileceği için nasipse kendime alırım bir makine

Alkali diyetinin kitabını en kısa zamanda alıp incelerim o zaman Limonlu su olayına başladım zaten Elma sirkemide kendim yaparım yarından itibaren
Bende bugün 2.5 öğün yaptım sayılır inşallah yarın 2 olur ( dediğin gibi acıkmıyorsam sorun yok hatta bende kuş kadar 6 kere yiyeceğime 2 kere normal yemeği tercih edenlerdenim )
İnşallah faydasını bende bir an önce görürüm

Kız stad da mı yürüyonuz. İnsanın baştan motivasyonu düşer. Hakkatten büyük gelir. Hatunlarda maşallah 20. turdan bahsediyolarmış. Hayatım sen bakma onlara. Bi kaç gün 2 tur at. Biraz bünyen alışsın. Sonra 3 tura geçersin. Öyle iki üç günde bir tur atla. Yoksa vücudun baştan ağır tempoya alışır, yine kilo veremezsin. Bünyeyi şaşırtmak lazım dimi
Suyuna limon suyu sıkman çok iyi. Aslına bakarsan sabah kalktığında ilk idrarının rengi açıksa -en iyisi su gibi olması- bi gün önce diyetinin hem sağlıklı olduğunu hem de içtiğin su miktarının yeterli olduğunu gösteriyo. Sabahları idrar takibi yap. Rengi koyuysa bi gün önce sağlıksız beslendiğini veya az su içtiğini, yağlarının yanmaya başlamadığını gösteriyo. Yani yaptığın diyetin aslında eziyet olduğunu... Bu en güzel tiyo.
İnşallah istediğin fiyata bi makine bulursun. Balkonda da iyi olur. Bu arada benim de eski evimde şark odam vardı. Yerde kilim, eski kömürlü bi televizyon, duvarda duvar halıları, yer döşekleri.... Aslında bana mobilya almadıkları için mecburen şark odam olmuştu ama olsun... Çok güzeldi. Neyse niyetin şimdiden hayırlı olsun canım
Durkadın çok zeki bi kadın yaaa. İfadesiz bişey. O haliyle baksana kaç adamı birbirine kattı. Belki de birini katil etti... Aslında belkisi fazla ama... Dedelere yazık valla. Evlenseler bi türlü, evlenmeseler bi türlü. Kandırılmayada çok müsaitler...
Ben günde 6 kere yediğimde feci acıkıyorum yaaa. Sürekli kan şekerim düşüyo. Yani benim zaten iştahta durum durağım yok. Yedikçe yiyesim gelir. Hatta bişey anlatayım da iştahım konusunda fikrin olsun. Yeni evlendiğim zamanlarda 46 kilocuktum. 36 beden giyiyodum. Kv ve görümcemle 1.5 sene aynı evi paylaştık. Neyse sürekli bişeyler yediğimden iyi kötü alıştılardı halime. Ama bi gün köyden bi hastamı geldiydi bişey olduydu. O gün kahvaltı hariç 8 kere sofra kurduk. Gelen giden hiç eksik olmadı. Kazan işi yemek pişirildiydi o gün. Her sofrada çorbasından pilavına, sulu yemeğinden salatasına... Ben hem misafirlere sofra kurup hem de 8 inde de sanki hiç bişey yememişim gibi oturup adam akıllı yemiştim. Hatta çorbamı, pilavımı, yemeğimi adam akıllı yiyip, salatayı da olduğu gibi götürdüydüm. Benim kv nin gözü korktu heralde beni bi kenara çekip, "kızım sende bi hastaluk olmasun, bu kadaa yemaa olurmii? bi doktora götüüsek senı belkim bişeyın vardur" dediydi. Çok utanmıştım ama kendimi tutamıyorum. Şükür elhamdülillah bu aralar gerçekten gözüm de midem de tok. Allah bozmaz inşallah. Kendimi nazar edicem diye korkuyom yaaa...Bu arada ben kesinlikle faydasını göreceğine inanıyorum. Bence benim yaşadığım şaşkınlıkları sende yaşayacaksın. Yok insülin direnciymiş, yok duraklama dönemiymiş, yok regl şişliğiymiş... Fazla etkilenmeden yavaş yavaş kilolar seni terkedecek. Bu arada kitapta yazmıyor ama Ayşegül Çoruhlunun kendisi diyet sırasında spor yapılmasının kilo vermeyi yavaşlattığını söylüyo. Aslında bunun mantığı kitapta yazılı. Okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksın. Kendimden gördüğüm kesinlikle sarkma, gevşeme yok. tam tersi toparlanma var. selülitlerim bile erimeye başladı. çok mutluyum çokkk...

** 8. TAKIM 359. ETAP **BEŞİNCİSİ

Nice15 ( 62,4 /// % ) izine ayrıldı
burukcay (63,5 / 63,5 / 0 /% 0 )kilosu sabit
sismanvemutsuz ( 96,7/96,7 /0/ %0 )kilosu sabit
efsax ( 84/ 83,9 / 0,1 /% 0,12 )
fezaela (94,2/ / / %) izine ayrıldı
seval1349( 86,6 /85,8 / 0,8 / % 0, 92 )
hatioz(65,5 / 63,1 / 2,4 / % 3,66 )
zygomatic ( 57,4 / / / %) izine ayrıldı
ameliaa ( 69,7/ 68,1 / 0,53 / % 0,76) ​yenı uye kılosu 3'e bolundu hedefı: 55

8. TAKIM ORTALAMASI : % 0,68

Günaydın Kızlar...
Kilo bildirimimi erkenden yapayım, işten güçten sonra fırsat bulamayabilirim. Bu hafta şekerlemeler yüzünden diyetim baya bi zarar gördü. Ama yinede memnunum. Kilo vermem yavaşlasa da incelmeye devam ediyorum

Geçen Hafta: 63.1
Bu Hafta : 62.0
Fark : 1.1
Yüzde : 0.69

Su : Günlük ortalama 3 litre
Spor: yoğun koşuşturma, çalışma...

Önümüzdeki hafta tekrar diyeti bozmadan yapıcam. Şekerleme işim bitmek üzere. Haftaya 3 kilo erimek hedefim. Bakalım başarabilecekmiyim...

** 8. TAKIM 360. ETAP **

burukcay (63,5 / / /% )
sismanvemutsuz ( 96,7/ // % )
efsax ( 83,9/ / /% )
seval1349( 85,8 / / / %)
hatioz(63,1 / / / % )
ameliaa ( 68,1/ / / %) ​

8. TAKIM ORTALAMASI : %

Hadi kızlar kiloları ekleyelim listemize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…