Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Bu benim önceden yaptığım diyete çok benziyor. O diyetle 3 ayda 20 kilo vermiştim

Arkadaşlarım. gün boyu koşturmaktan şimdi fırsat bulabildim. gerçi mutfakta limon şekerleri şurupta kaynıyo o ayrı. Yani yine çok vaktim yok. hemencik neler yemişim yazayım

sabah aç karnı limon sarmısak kür bi küçük çay bardağı hüplettim
peşinden su, yine su

kahvaltı: siyah zeytin, üzümpekmeziyle badem sütünden kalan badem ezmelerinden 1 avuç karıştırdım yedim, keçi peyniri, sanırım salata da yapmıştım ama unuttum yaaaa.... gerçi sabah bildirmiştim kahvaltımı sıcağı sıcağına. orada doğrusu var. peşinden 1 büyük bardak yeşil çay.

akşam: saat 9 a doğru akşam yemeğine oturabildim. semizotu, keçi yoğurdu (kendim mayaladım) sarmısak, zerdeçal, zeytinyağı, deniz tuzu ve minicik kereviz rendesi ile yaptığım büyük bi kase salata yedim

su: yatana kadar böyle giderse 4.5 litreyi bulucak
kaçamak: hiç yok
spor: akşama kadar o dükkan senin, bu matbaa benim koşturdum.
kitap: 3 gündür yorgunluktan okuduğum kitabın adını bakmayı unutuyorum

Benden bu kadar. fırsat bulursam yine gelirim. hepinizi öpüyorum....

Hoşgeldin canım

Geçmiş olsun canım bayağı ucuz atlatmşsın bi sadaka ver istersen

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Geç oldu ama ancak geldim
Bugün annemler gittikten sonra biraz küçük cimcimeyle oynadım sağ olsun bu ara evin içinde bowling oynatıyor bize alt komşu kapıya gelirse yakında şaşırmam top plastikte olsa parkede baya ses yapıyor

Gelelim benim nikah ve kına macerama
Gelini zaten daha nişanda pek sevmemiştim, soğuk bulmuştum ama belki tanımadığı için öyle davrandı diyordum. Çeyiz faslında malum anası kızlarının hafız olmasıyla övünürken sanki cenneti garantileyecekmişiz gibi hadi yine iyisiniz sayemizde 5 hafizla bir araya geldiniz diyerek bizi bir kez daha gıcık olduklarına dahil teşhimizi teyit etti

Nikah malum karşı yakadaydı ve oraya iki minibüsle tam 2 saat yol gittik. Bir Allahın kuluda bize doğru dürüst adresi tarif etmedi ve biz deli dana gibi dolandık durduk meğer gideceğimiz yer bildiğin semt itfaayesinin hemen karşısıymış ama tarif ederken angutlar onu söylemiyorlar nedense
Neyse vardık bu seferde kız tarafından bir Allahın kulu yok üstelik kızın abisi bir ara geldi hoşgeldiniz bile demeden iki kişiyi getirip anında çekti gitti Ulen insan bir hoşgeldin der :26: Biz ufak konferans salonunda bir kaç kıztarafından olan misafirlerle birbirimize uzaylı görmüş masum köylüler gibi bakarken kız tarafı başlangıç saatinden bir saat sonra teşrif etti ve sadece gelinin bir tane kızkardeşi masamıza gelip hoşgeldiniz dedi
Ne gelin nede anası bizim masaya gelip bir tek kelime bile etmedi ( sadece KVye yani eşimin amcasının hanımına hoşgeldin dediler )
Bize oyun oynanacak dendi tabi bizde ona göre gittiK öncesinde sadece bir iki ilahi okunacak birde tekbirle kına yakılacak dendi.
Bİr bayan grubu gelip mikrofon ellerinde şimdi dua edeceğiz başlarımızı örtelim diyince bende en ön masada oturduğumdan ; hadi başı örtük kalan yerleri nasııl örteceğiz dedim tabi onların duyup duymadığını bilmiyorum ama benim oturduğum masadaki akrabalar ( eşimin halası, kızları, çakma eltim ve bir kaç kişi daha ) kahkaha atmamak için zor tuttular kendilerini

He birde ortamda en dikkat çeken bendim hani güzellik olarak demiyorum üzerime kolları uzun tüllü bir mavi üsttüm vardı hatta albümdeki resimlerimde de vardı sanırım onu giymiştim eşimin halaları aslında kısa kollu giymişlerdi ama hırkalarını çıkarmadılar ortamı görünce
Kesin demişlerdir bu hatun kafayımı yedi böyle geldi diye ama inanın bize oyun oynanacak dendi ama ne olur ne olmaz bende yanıma süslü bir eşarp almıştım onlada başımla birlikte omuzlarımıda örtmeye çalııştım
Kına yakıldıktan sonra hadi eğlence başlayacak diye düşünürken gece bitti dendi :26: hadi gitmeden bari gelinle birer hatıra resim çekilelim dedik ama hatun dönüp bakmadı bile bize sırf kendi arkadaşlarıyla pozdan poza girdi ve bir kaç kere birileri ona resim için beklediğimizi söylediği halde umursamayınca eşimin halasıda sinirlendi ve baya sesli bir şekilde ya git Allahın aşkına bunun keyfinimi bekleyeceğiz başlarım böyle işin içince saygısız ne olucak dedi ve bizlere hadi gidiyoruz diyip dışarı çıktı
Hiç birimiz resim çekilmeden minibüslerimize bindik yine ve döndük :26:
Tabi yol boyunca herkes söylendi durdu nasıl bir terbiyesizliktir bu, işte şimdiden kimseye saygısı yok diye
Heee birde gelinin kız arkadaşlarından biri benim çakma eltiye ( ki gelinin eltisi ) sen niye böyle şıkır şıkır giyindin görende seni düğün sahibi sanır demiş oda ben zaten düğün sahibiyim demiş sert bir biçimde ulen dedim benim yanımda olsaydı emin ol sen kim oluyorsunda konuşuyorsun derdim

Kınayı atlattık hadi nikah kendi tarafımızda olucak daha güzel geçecek dedik ama nikahın sonunda şok yaşadık :26:
Herşey çok güzel geçti ( bizim açımızdan ) ama tabi gelin beş karış suratlıydı ( erkeklerin olduğu ortamda gülmekte günahmış ya onun mantığında )
Takı faslından sonra çakma eltimle hemen düğün evine geçip çay falan demleyip yenecekleri hazırladık ve bir baktık eşimin halası söylene söylene geliyor :44: meğer takı töreninden sonra gelin odasına geçilince gelinin annesi kıza takılanların hepsine el koymuş neymiş efendim kızı büyütmüş o yaşa kadar masraf yapmış o yüzden kıza takılanlar onun hakkıymış ve baştan damada söylemiş amcaoğluda hesapta kabule etmiş
Eşimin yengesi birşey diyememiş ( amcasının haberi bile olmamıştı o andan ) tabi halamlarda doğal olarak sinirlendiler sonuçta bu çocuk dünya borça girdi üstelik şu anda işi yok :26: ne zaman iş bulacağıda belli değil :44:
Halalar abilerinin hanımınada kızdılar niye birimizi anında çağırmadınız biz hallederdik sonuçta nikah kıyılmış alıp kızını gidecek değildi ya diye :26:
Özelliklede damada kızdılar sonuçta sen nasıl daha ilk günden bukadar onların ağzına bakıyorsun diye ( gelin zaten anasından yanaymış )

O tatsızlık yetmiyormuş gibi bunlar dışarda yemek yemek için rezarvasyon yaptırmışlar, damat 4 baldızınıda götürdü o yemeye ama bir tanecik abisiyle yengesine gel bile demedi inanın ben buna bile sinirlendim sonuçta bizim çağırılmamızı beklemiyorduk zaten ama en azından abine de be kardeşim yengemle sizde geliceksiniz diye ( kızkardeşide var ama hadi onu unuttu diyelim )
Sırf kendi arkadaşları ve baldızlarını aldı gitti hatta gitmeden evvel düğün evine uğradılar gelin 5 karış surat ve tek kelime etmedi eşim bir ara amcaoğlunu mutfağa girdiğinde fena bozdu ulen daha nikah kıyıldıktan yarım saat sonra nasıl Aysel Tanju gibi kıvırdın bu kadar çabuk karı ağzılı olacağını tahmin etmezdik dedi ağzını açıp tek bir kelime edemedi mutfakta o anda bir sürü akraba vardı ve hepside yazık sana nasıl böyle bir hata yaptın işte bak bunu bir kenara yazıyoruz biz sizler için geldik sen anında bizleri sattın karıyla gezme derdine düştün diye sitem ettiler

Yani anlıyacağınız felaket yorucu ve gerici iki gün geçirdim :26: ama şükür artık kendime dönebileceğim

Hee bu arada biz gelinle damadı arkadaş vasıtasıyla tanıştık sanıyorduk ama meğer işin rengi başkaymış
Gelin hanım nasıl bir cesaretse bizim amcaoğlunu facede eklemiş ve hiç tanımadığı halde onunla sohbet etmeye başlamış :26: Ulen sen günah diye erkek yanına çıkmazken nasıl tanımadığın bir erkekler her türlü muhabbeti yapabiliyorsun, hayır bukadar dindar olduğunu idda ediyorsunda hatta ailen çok mutasıp olduklarını idda ediyorlarda nasıl sana internet kullanmaya müsaade ediyorlar hatta müsaade ettiler diyelim nasıl daha 3 aydır tanıdığın biri için gelsin istesinler diyebiliyorlar

Hee birde gelin hanım gelinlik diktirmiş ama üzerine tekrar pelerin diktirmiş neymiş efendim hatları belli olmaması gerekiyormuş :26: eeee madem günah o zaman ne diye diktiriyorsun dar birşey git o zaman hatlarını belli etmeyen bol birşey dikktir kendine de hiç sıkıntıya girme

Valla bütün sülale uyuz oldu hanımın tavırlarına ve kimsede mecbur kalmadıkça görüşmeyi düşünmüyor
Ben eşimede dedim valla kaşınırsa yeminle amcaoğlunun hatrınıda dinlemem ben bunu fena bozarım diye eşim boşver diyor ama ilk fırsatta ben laf sokarsa ona sınırını çizeceğim hiç kusura bakmasın

Ay yine Roman yazdım geldiğimi ille belli edeceğim

Günaydın Hatunlar

Allah'ım sabahın köründe Beren yine beni pert ettiii. Dün kreşin psikoloğuyla görüştüm. Bu cimcime yemiyo, uyumuyo dedim. Hemen biberonu bıraktır dedi. Yeme sorunu düzelecekmiş. Gerçi ben de öyle düşünüyorum. Adana'ya ilk gidişimden önce sadece gece yatarken biberon veriyodum. 3 günlüğüne gittim, geldiğimde gece gündüz biberonla beslenir halde buldum. Bi de hastaydı. Ne ettiysem yediremedim, mecbur verdim biberonu... Yani hata biraz da bende. direnmem gerekirdi. Neyse dün kreşten gelir gelmez biberon istedi. Biberon kırıldı dedim... zorla iki üç kaşık pilavla yoğurt yedirebildim. çorbadan 1 kaşık bile yedirmek mümkün olmadı. uyutana kadar canım çıktı. bardakla süt verdim. küçük dana bi güzel içti. ama biberonsuz uyutamadım. elektrikler kesildi dedim, tlf ışığını açıp namaz kılayım yapıcam sana süt dedim, kandırdım onu. namazımı kılana kadar uyudu kaldı. ama sabahın 5 inde başladı süt demeye. direndim. şimdi yapıcam birazdan yapıcam derken servis saatini ettik. hazırlayana kadar anamı ağlattı. hatta ayakkabıları ve montu elimde indirdim servise... apartmanı ayağa kaldırdı. süt diye delirdi. kreşte kahvaltı yaptıramıyolardı. inşallah bu gün yapar. bi kaç gün bu telaşta onunla uğraşıcam. her neyse kahvaltımı yaptım, neler yemişim:

aç karna 1 küçük çay bardağı limon sarmısak kürü
1 bardak alkali su

kahvaltı: üzüm pekmezine karıştırdığım 1 avuç badem ezmesi, az keçi peyniri, 5 siyah zeytin, 2 salatalık, 1 yumurta
şu anda da yeşil çayımı içiyorum.

Bu arada 2 gün şekerleme tatlarına bakıyorum, reçellerin tadına bakıyorum derken 63.200 lerdeydim. Dün sabah tartıldığımda yine 63.200 düm, dün tamamen alkali beslendim, ve bu sabah tartıda taaaaaammmmm 62.00 kg ı gördüm.... çok mutluyum. enteresan olan ben 58 kg yken hastalanıp işi bırakmıştım. dün dükkana gittiğimde müşterilerim, malzemeciler, esnaf.... herkes ne kadar kilo vermişsin diyo. yani şu anda 58 kg ki halimden daha ince görünüyorum. göbeğim ve basenlerim ciddi anlamda eridi. yarın ölçüp önceki ölçülerimle karşılaştırıcam.

Okurken ben sinir oldum yaaaa nerden bulaşmışlar böyle insanlara. halana acıdım valla. yazık kızzz. sen yedir, içir, uykusuz geceler başında bekle, büyüt.... ondan sonra böyle karınağrılarıyla dünür ol, suratsız kızlarını gelinim diye oğluna al... Bu işin sonunda bu kız oğlanı halandan da koparır. Allah hem sabır hem kolaylık versin hayatım ne diyim. uyuz oldum uyuz...

üstteki yazıyı yazdıktan sonra benim oğlan geldi aklıma. tabi gelinim de. gelinimi çok seviyorum. kendim doğurmuşum gibi yanii... çok güleryüzlü, tatlı, şeker, tombiş (bunu duymasın)... annesi ilk başlarda çok sertti. evin tek kızı. o yüzden çok kıymetli. anneside özleme çok düşkün. o yüzden ilk zamanlar bu iş onu çok gerdi. ama o dönemleri kazasız belasız aştık. benim içim dışım birdir. baktım o da aynı... ikimiz iyi arkadaş olduk. dünürden öte bi durumdayız. ama büyük konuşmaktan korkuyorum. yarın ne olucağı belli değil. bunlarda başta bu kadar suratsız değilmiştir heralde. aman Allah korusun... Biz hep böyle tatlı, mesut devam edelim inşaallah...

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr

Herkese hayırlı ve bol hareketli günler diliyorum

Uzun ve uykusuz bir geceden sonra sersemlemiş bir şekilde karşınızdayım
Herhalde kaç günlüğün yorgunluğu yeni çıkıyor çünkü iki gündür nasıl bir şeyse yattığım anda yorgunluktan dönemiyorum bile yatakta ( yatağın başlığı demirde ona tutunarak dönebiliyorum ancak )
Bütün vucudum ağrıyor üstelik gecede ayaklarım yine ödemden dolayı toynağa döndü Recep ivedik filmindeki sauna sahnesindeki hatunun bacakları gibi oldu
Eşimde yine başladı iyi bir doktor bul artık kendine de şu yaralarınıda göster ödemlerinide söyle bak ne zamandır en ufak şeyde ayakların şişiyor diye.
Neyse bugünden itibaren bol bol su içeceğim ve fazla ayaküstünde durmamaya çalışacağım yine şişme olursada artık en kötü ihtimal sağlık ocağındaki doktora ödem atıcı birşey isterim

Bugün sadece az birşey iş yapacağım bir postada çamaşır yıkarım tamamdır
Bir kaç gün dinleneyim ama tabi elimi evin üzerinden çekmeden yoksa sonra daha çok uğraşmak zorunda kalırım

Canım halamızın değil yengemizin oğlu ( amcaoğlu yani )
Halamızın bu kadar sinirlenmesi abisiyle yengesinin neden birşey yapmamaları sonuçta eşimin amcası 71 yaşında emekli ve sırf bu oğluna evini istedikleri döşeyebilmek için ayriyetten işe girmek zorunda kaldı :26:
Bu adamcağıza yazık günah değilmi bu yaştan sonra yine çalışmak zorunda. Keyif yapacağına şimdi oğlunun birde taksitlerine destek olmak zorunda ( damada çok fazla takılmamıştı zaten bizim taraftan bile bazı tanıdıklar geline takmışlar )
Eşimin halası yeğenine daha çok kızıyor sonuçta sen durumu biliyorsun babana hiçmi acımıyorsun da o anda tepkisiz kalıyorsun, olaya razı oluyorsun diye. Hayır damadın şu anda işi bile yok ve babası 1 senelik kirasını bile ödedi az rahat etsinler diye eeee takılanlar borçların bir kısmına gitse bile sonuçta bu evin mutfak masrafı var, faturası var, eee damat sigarada içiyor :26: eğer iş bulamazsa hazıra dağ dayanmaz amcasıda nereye kadar çalışacak :26: üstelik adamın 14 yaşında bir kızı daha var ona kalkıp ölürsem diye 3 kuruş kenara para koyacağına sırf oğlunun bir karı uğruna yaptığı pisliği temizlemek zorunda şimdi

Hayır bu kadar Allah korkusundan, dinden ve günahtan bahsediyorsun ( gelin için diyorum )
Sen bu adamla evlenmeden evvel ne yaşadın ki bu kadar etkin altına aldın adamın ağzını dilini bağladın demezlermi adama o zaman
Eşimin halası açık sözlüdür valla nikah sonrasında evde yeğeni mutfağa girince oğlum sen ne şey meraklısıymışsın yazık sana bile dedi sırf bir karı uğruna anında bütün sülaleyi hiçe saydın yazık sana dedi

Yok kız bunlar baştan beri öyleymiş
Eşimin yengesi görücü gittiklerinden sonra sohbet esnasında dedi aile aşırı ciddi işte belkide babaları yanlarında diye öyleydiler falan diye ( kendini kandırmış demekki ) Hadi erkekli ortamda gülmekte günah diye somurtuyorsun bari kına gecesinde az da olsa güler yüzlü davransaymış bizlere ama inan yüzümüze bile bakmadı :26: Kendi arkadaşlarıyla pozdan poza girdi
Valla Allah biliyor ya dün kızın amcaoğlunu netten bulduğunu öğrenince ( ki bundan yengemizin haberi yokmuş ) acaba bunlar başka şey peşindemi diye düşünmeden edemiyor Rabbim hayırlara çıkarsın

ameliyat ne oldu ablam senin

hadı hayırlı olsun canm atlatmıssınız nıkahı , desene sızın gelın baya fena olcak ben hala cok cekınıyorum yanlıs bısey derım yada dedıklerım yanlıs anlasılır dıye falan korkuyorum sızınkı ole deıl anlasılan cok gecmıs olsun canm tahrıs olmus olabbılır surtunmeden benımde eksıden ıkı bacak aram olurdu:26:aynen kılo buyuk etken oluyor canm ınsallah verırsın bır an once kılo verdıkcede selulıt belası daha cok cıktı bende off kendı vucudumu kendım begenmıyorum kı yakında bıde dugun var napcaksam artık
nedenını anlamadım ama bı tansıyon problemı yasadfım bugun kılo almaktan sanırım az az gıdıyo ama ınşaallah bı tecek vücuduma yaptığım bu ıskence
gecmıs olsun canm genelde havalar sıcakken olabılıyormus hele bıde nemlı bı yerdeysen , benım karadenızdeyken basıma gelmıstı beyne oksıjen gıdemıyormus buda bas donmesı sersemlık falan yapıormus bı ara tansıyonum 9-5 gezınıyordum doktora gıttım bunun ılacı tedavısı yok dedı yuksekten asagı bakmıcan merdıven cıkmıcan yokus cıkmıcan ve tuzlu yıcen dedıgınde sok olmustum evım 5. katta asansor yok ve eve gıtmem ıcın uzun bı yokus arkasından merdıven ve onun arkasındanda apartmanın merdıvenler var , tuza gelıncede zaten asırı tuzlu yıyorum daha da cogaltırsam tuz komasına gırerım herhalde degınce doktor elımden bısey gelmez dıye gulumsedı ve yollamıstı benı ınsallah senınkı gecıcı bıseydır
agzım acık okudum yemınle ay o ne ole dusman basına yarabbım , erkek yanında gulmek gunahmıs ta madem ne dıye erkeklerınde bulundugu bı nıkah gerceklestırmıs hıc sokaklarada cıkmayalım o zaman erkekler var tamam erkegın yanınada halıne tavrına dıkkat edersın hadı erkegı gectım cınsıyet farketmeksızın halıne tavrına dıkkat edersınde gulmeyı nıe bu kadar sorun halıne getırmıs , daha yazacak cok sey varda kınamıs ayıplamıs gıbı olucak o yuzden yazmamayım
günaydın hanımlarr
gunaydın canm bıraz gec oldu ama

Teşekkür ederim canım. Verdim zaten. Gerçi verirken patlayan şişeler aklıma gelmemişti ama Allah kabul eder inşallah.
cok gecmıs olsun canm ınsallah cok buyuk bısey yoktur ( nazarımı degdıkı
canım kızın kac yasında bılmıyorum ama sey dıye bılıyorum cocuklar acıkları zaman yerler demıstı bı pedagok yanı enınde sonunda acıkacak ve yemek yıyeck ,sen uzulme .. bugun o kıtabı aradım ama bulamadım bulsaydım alacaktm bende baska bı roman aldım artık onun yerıne onu okuyacagım ınsallah bu arada tebrık ederım cok guzel kılolar verıyorsun bu lımon sarımsak kurunu nasıl yapıyorsun

Valla Allah biliyor ya dün kızın amcaoğlunu netten bulduğunu öğrenince ( ki bundan yengemizin haberi yokmuş ) acaba bunlar başka şey peşindemi diye düşünmeden edemiyor Rabbim hayırlara çıkarsın aynı dusunce benımde aklımdan gectıde dedım gunahlarını almayayım en ıyısı okuyunca rabbım hayırlısını versın ınsanları tanımak gercekten zor

ameliyat ne oldu ablam senin

VAlla canım ameliyatı ücretsiz yapan devlet hastanesinde bir doktor varmış iyi dedikleri hatta komşu ablam adını verecekti bana ama hatun evin içinde kağıdı nereye koyduğunu unutmuş bir iki güne bulurda inşallah görüşmeye giderim
Artık sanırım beni ancak ameliyat paklar çünkü gerçekten eksi göreceğime git gide artı görmeye başladım Bu sabah uzun zaman aradan sonra tartılayım dedimde 123 çıktım
Hafiften regl olmaya başlamışım ( ki normalde geçen ay olmadım ) belki onun artısıdır diye kendimi kandırmaya çalışıyorum bakalım regl sonunda ne göreceğim çok merak ediyorum :44:
Bu kadar koşturmaya kilo almış olmam imkansız ama bilemiyorum tabiki yinede :26:

Sorma canım benim 15 sene oldu yinede hala birşey söylerken çok düşünürüm aman karşımdaki kırılmasın diye
Kvmle okadar şey yaşadım, yeri geldi bana ağzına geleni saydı hatta oğlumu bile boşa dedi yinede ağzımı açıpta sen kim oluyorsun benimle böyle konuşuyorsun demedim Ne olursa olsun eşimin annesi ben ona senelerdir Anne demesemde hiç bir zaman surat asıpta terbiyesizlik yapmadım çünkü ailemden öyle gördüm
İnan okadar olay yaşandığı halde annem hala tembihler beni eşin ne derse onu yap işte sakın eşinle aranı bozacak birşeye sebep olma diye

Bu maşallah sanki hani daha baştan yüz vermimde benden uzak dursunlar havasında ama aptal eşimin halalarıyla aynı apartmanda oturuyor ve ne olursa olsun onlarla iyi geçinmek zorunda Kvsi desen inan hiç karışan bir tip değil aksine kadın yoksa bile var eder yine gelinlerinin gönlünü yapar. Düşünsene kendi evine temizlik kovası alırken büyük gelinine almış hadi demiş ufak gelinede alayım evlendikten sonra kullanır demiş bu haspamda onu görünce hmmm bende zaten vardı daha iyisi demiş
Hani dün eşimede dedim iyiki eltim yok eğer öyle bir eltim olsaydı valla kaynımı falan bile unutur o yellozu bir güzel yolardım
Allah geçinden versin bugün amcasıyla yengesine birşey olsa eminim öylesi kardeşleride birbirine düşürür sırf maddi yada manevi bir beklenti oluşmasın diye

İnan bende netten tanıştıklarını ve özellikle kızın çocuğu tanımadığı halde ekleyip konuştuğunu duyunca kesinlikle art niyetle olduğunu düşündüm
Böyle bir zamanda süt parası yok ben kızımı bu yaşa getirdim bu benim hakkım demesi annesinin kesinlikle yanlış
Yarın öbür gün çocukları olursada ( tabi evlilik bu şekilde başlayınca ne kadar sağlıklı olur Allah bilir ) eminim anası o zamanda yine araya girip bir pürüz çıkartır ama bu saatten sonra gelinin yada ailesinin en ufak hatası yengemizden önce halaların çileden çıkmasına sebep olur haksızlığa karşı tahammülleri yok ve eminim o an onlardan biri gelin odasında olsaydı daha o an kıyamet kopardı :26:
Dediğin gibi Rabbim iyilerle karşılaştırsın Aminnnnnnnnnn

adettendır canm o bende olamadım bu ay 3 mayısta olmam lazımdı ama hala gelen gıden yok spora basladımmı ılla bole bı duzenım bozuluyor persembeye kadar beklıcem gelmezse doktorun yolunu tutucam bakalım ınsallah kotu bısı yoktur

yanı bende korkarım kırmaktan yanlıs anlasılmaktan, zaten bırı bana kotu bısey solesede yapımda yoktur hhazır cevaplık bazen bu huyuma sınır oluyorum ama yok napım o an aklıma gelmıyor bısey sonrasında tabı bı dunya sey gelıyor ama ıste ıs ısten gecmıs oluyor kendı kendımı yıyorum

yanı ne olursa olsun o da bı anne ve yasca bızden buyuk zor olsada bazen saygıyı bırakmamak lazım , bazı seylerı gormeyıp duymamazlıga gelıncen ve daha da devam edıyorsa yoluyla yordamıyla dıle getırcen ne bılım ama bu sızın gelın masallah kız ben kendı anneme babama annecım babacım demem ama esımın annesıne babasına hep annecım babacım seklınde yaklasırımkı , guler yuzlu olmaya calısırım bu kız bıze soguk davranıyor ıste alısamadı benımseyemedı dıye dusunmesınler hıssetmesınler dıye ıkı kat daha dıkkatlı davranıyorum Allahları var ıkısıde cok ıyıler ve gercekten cok sevıyorum ıkısınıde , ay bızımkılerde ole gecene ramazan bayramı konusu acıldı dedım ben aılemsız bayram gecırmek ıstemıyorum falan babam annem dedıkı sınopa gıdersınız kızım sakın buraya gelıncek dıye dıretme bız darılıp guncenmeyız oncelık esının aılesının demıslerdı sızın gelının umrunda degıl ben oglanı aldım sız umrumda degılsınız havası var kızda anladıgım kadarıyla , ınsan hım benım vardı zaten mı der kadın senıde dusunmus etmıs almıs daha ne ıstıyorsun nsan bı ne zahmet ettın anne der tsk eder ne bılım bunlar ufak tefek seyler ama ınsanı mutlu eden seyler,:26:valla ole bı durumda ben dort kose olurdum herhalde benıde dusunmus almıs ayırmamıs dıye bu bı tuhaf tamam mesafe koymak ısteyebılır ona bısey demıyorum ılk baslarda ıyıce herkesı tanımadan samımeyt kurmak ıstemeyebılır ınsan ama bunun yaptıgının adı mesafe koymak degılkı bence saygısızlık mesafe dedıgın sey bana gore her ıkı tarafada esıt davranırsın ve tanımaya calısırsın

bızde netten tanıstık nısanlımla ama:26:bızde cok sukur maddı sorunlar flan olmadı dugunde takılanlarda esımle bende kalıcak , ne bızımkıler alıcak nede nısanlımın aılesı alıcak bızde bı kısmyla borcları kapatcaz babalarımızın omuzlarından yuk almak ıcın zaten bızde hersey yarı yarıya odeyelım seklınde konusulmmustu olede oluyor , altın konusundada hıc bısey konusulmadı ole zaten bızımkılere sorduklarında dıger gelıne yanı eltıme ne yaptıysanız onu yaparsınız dendı , ben hıc karısmadım bıle zaten kayıpederım ıstanbulda butun cocuklarına bı kat vermıs bızede verdı saolsun onunda herseyı tamam ıste bı mutfak dolapları yerler boyası var sadece onuda kendı zevkımıze gore yapalım dıye yaptırmadı dugunden once yaptıralım dedı bızde sımdı dugun oncesı masrafa gırılmesın nasılsa duramayacagız orda sonra yaptırallım dedık nısanlımla ısıne cok uzak cunku:26:sut parasıysa oglan anasıda oglunu buyuttu emekler harcadı ettı o nasıl bı dusuncesızlık ya valla bende art nıyet aradım ne yalan solım canm ınsallah bız yanlıs dusunuyoruzdur:

Canım hani demiştim ya 2. takımda bi arkadaşın görümcesi bu ameliyattan oldu ve şu an yoğun bakımda diye, işte o kişi geçen hafta 23 nisanda öldü canım.. Bizler uzaklardan duyduk okuduk şok olduk çok üzüldük, geride bırktıkları nasıl oldu kimbilir

Son düzenleme:

tam trajık olmuşş işte basta böyle oldu mu daha da ilişkiler soğuk oluo

neameliyatı acaba bu merak ettımmm

göster onlara gıcıklar

Hakkatten hayatım nazaramı geldim ne? rahatta durmuyorum ki, önüme gelene şekerleme tattırıyorum, krem denetiyorum. bi neviii piyasa araştırması. acayip sevildi. ben de dün nazaramı geliyorum diye düşünmedim değil. Allah kem gözlerden korusun inşaallah..
Kızım 3 yaşında. o acıktığında biberon istediği için yemek yemiyodu. bağımlı yani . şimdi onu bu bağımlılıktan kurtarmaya çalışıyorum. inşallah unutturmayı başarıcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…