8. Hafta Yeşil-Sarı Akıntı/Yardım

Eysnl48

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2023
553
651
Merhaba kızlar ben 8 haftalık gebeyim, en son 6. Haftamda doktora gittim ve kalp atışını duyduk. Hamileliğimin başından beri sarı akıntılarım var, idrar yolu enfeksiyonum olduğu için normal görmüştüm ama son testimde idrar yolu enfeksiyonum sıfırlanmıştı. Ona rağmen bazen o kadar çok akıntım oluyor ki, ve çok katı oluyor bir avuç içi kadar yeşil beyaz ya da sarı akıntım oluyor top şeklinde. Sizce nedendir ? Korkmalı mıyım

Vajinada enfeksıyon vardır, vajen kultur verın ona gore tedavı baslanır. Ihmal etmeyın

Geçen hafta başıma geldi aynısı. İdrar yolu enfeksiyonum vardı üzerine vajinada enfeksiyon oluştu. Doktora gidip anlattığımda şikayetimi fitil verdi ve düzenli birkaç gün kullandım geçti. Akıntım sizinki gibiydi aynı. Kokusu da vardı. 27 haftalık hamileyim ben, siz belki bazı fitilleri kullanamayabilirsiniz şuan. Doktora gidin acilen, ihmal etmeyin.

Ya çok değişik bir şey, her gün iç çamaşırı değiştirmeyi geçtim bazen o kadar büyük parçalar geliyor ki. O dediğiniz fitili ben yeni gebe olduğum için kullanamam değil mi ?

Ya çok değişik bir şey, her gün iç çamaşırı değiştirmeyi geçtim bazen o kadar büyük parçalar geliyor ki. O dediğiniz fitili ben yeni gebe olduğum için kullanamam değil mi ?
Doktora bahsettiniz mi? Bende kahverengi açık sarımsı renkte leke görmüştüm çok minik hemen progestan verdi günde iki kere fitil şeklinde kullanıyorum. Benimde 7 haftalık. İhmal etmeyin doktora gidin mutlaka

Çok geçmiş olsun büyük ihtimalle vajinal enfeksiyonu oluşmuş. Bende nerdeyse hamileliğimin başından beri çekiyorum. Her kontrolde fitil kullanıyorum, çamaşırımı sık sık değiştirip ütülüyorum ve tabii ki bol su tüketiyorum. Ona rağmen benimki geçmedi. İnşallah sizinki bu kadar inatçı değildir. Bebeğe bir zararı yok bizi rahatsız eden bir durum, o yüzden endişelenmeyin. Doktorunuza söyleyin sürüntü yoluyla kültür alacaktır sonucuna göre fitil yazacaktır muhtemelen. Çok geçmiş olsun, hamileliğiniz de sağlıkla ilerlesin sağlıkla da kucağınıza almayı nasip etsin rabbim inşallah

Aynı sorunu yaşıyorum bende 1 aydır en son geçen gün doktor bir fitil verdi 2. Kullanımda bile kesildi akıntım. Ama haftanız erken belki fitil vermeyebilir. Ne kadar dikkat edersek edelim oluyor, sabah akşam çamaşır değişirim her akşam mutlaka duş alırım ama bir türlü kurtulamadım

Doktora bahsettiniz mi? Bende kahverengi açık sarımsı renkte leke görmüştüm çok minik hemen progestan verdi günde iki kere fitil şeklinde kullanıyorum. Benimde 7 haftalık. İhmal etmeyin doktora gidin mutlaka
Enfeksiyonumdan bahsetmiştim, çözelti vermişti suya karıştırıp içtim o sanırım işe yaradı ama öyle kahverengiye yakın bi akıntım yok. Bazen sarı bazen beyaz bazen de yeşil oluyor

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız Bebeğe bir zararı yoksa ben elimden geleni yaptım şimdilik, üç ayım dolunca belki doktor dediğiniz gibi fitil tedavisine başlatır. Peki bu sizde de cinsel ilişkide ağrıya sebep oluyor mu. Ben de aşırı derecede bi kuruluk oluyor

Ben de öyleyim şuan Sürekli çamaşır değiştiriyorum. Temizliğimi aksatmamaya çalışıyorum. Diğer arkadaşa da sordum da bu acaba sizde de ilişkide ağrıya sebep oluyor mu ? Sebebi bu akıntılar mı acaba

Yukarıda bır arkadas bebege zararı yok demıs tamamen yanılıyor, vajınal enfeksıyonlar masum deıldır, bazıları sadece fıtıl ıle gecmez, antıbıyotık kullanmanız gerek enfeksıyonun türüne gore.. Korkutmak ıcın yazmıyorum, erken hafta dusuk, erken dogum erken su gelısı, bunlara sebebıyet verebılır. Bıran once gıdın doktorunuza. Fıtıl tedavısı ıcın de 3 ay gerekmez, hemen baslanabılır. Yanı 3 ay bısey kullanılmaz tarzı bılgılerı kımden nereden alıyosunuz bılmıuorum ama yanlıs dusunuyorsunuz

Benim tüp bebek tedavisi olduğu için cinsel ilişki ilk üç ay yasaktı zaten. Sonrasında da enfeksiyon nedeniyle çekindik bulaş olur mu olmaz mı sormadık doktora diye Çok geçmiş olsun

Bebeğe zararı yoktan kastım aslında bizzat bi zararı yok. Dediğiniz gibi benim enfeksiyondan ötürü doktorum erken doğum riski yapabilir dedi ama henüz öyle bir risk olmadı çok şükür. O yüzden biraz pozitif yaklaşmak istedim. Ve size katılıyorum hemen doktora gidilmeli ona göre bişey verilir zaten, ilk üç ay fitil yazılmıyorsa başka birşey önerecektir.

Evet enfeksiyon olduğu zaman ilişkide ağrı olur, korunarak ilişki yaşayın hamilelik sürecinde. Doktora gittiniz mi aksatmadan gidin bence bir tedavi ugulasınlar

Benım 9.haftada basıma bızzat geldı, cok az acık sarı akıntı, aslında onemsenmeyecek bısey ama kayıplarım oldugu ıcın, doktorum da yuksek rısklı gebelıklere baktığı ıcın dırek benden vajen kultur aldı, bu arada ıdrar kulturu temız, koku, yanma kasıntı hıcbosey yok, sadece herzaman seffaf gelen akıntının rengı 1 gun degıstıgı ıjcın pımpırıklendım, ıyıkı de pımpırıklendım, vajen kulturde bır enfeksıyonda ureme goruldu, sadece 3 gunluk antıbıyotık verdı, ınterttede arastırdığımda bu tarz enfeksıyonların antıbıyptıge bıle dırenc gosterdıgı yazıyo, benımkınının dırencını kıran ıcınde azıtromısın olan antıbıyotık, doktorum da onu yazdı zaten.. Kı kaldı kı arkadasın yesıl sarı olmus, epey ılerlemıs, ve ılsıkıye gırıyor, bu enfeksıyonlar eşlı tedavı edılmelıdır, benım tup bebek ılıskı yasak zaten esım kullanmadı antıbıyotık. Bence ınsanları dogru yonlendırmelıyız, ben kımsenın basıt bır enfeksıyon yuzunden canı yansın ıstemem, yıllardır cocuk sahıbı olmak ıcın cabalıyorum, ve bu arada bırvok ınsana yardımcı olmaya calıstım bu sure ıcınde.. Poztıf olmalıyız evet ama ortada bır sorun varken de polyannacılık oynamaya gerek yok.. Gıtsın esıyle bırlıkte tedavısını olsun.. Vajen kulturun ne oldıgınu bılmeywn bırsuru ınsan var, ıdrar kulturu ıle karıstırıyo herkes.. Bana yaptırdım dedıgı sey, ıdrar kulturu, yesıl akıntı asla normal deıl.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…