8 aylık evliyim ve kışları her hafta sonu bahçede olmak

Millet 2 m2 hobi bahçem olsun diye deliriyor, iyi misiniz ?
Ne güzel işte.
Eşiniz de yardım ediyormuş kışları ve yazları evinizde işte daha ne ?
Çalışmaya başla derim.
Evde oturdukça boşluktan yeni dertler üretiyorsun belli ki.
Evet eşim de öyle söylüyor evde çok düşünüyorsun çalış o zaman beni anlarsın diyor mesela ben evde olduğum için her hafta çıkmak istiyorum dışarı oda çalıştığı için bazen evde dinlenmek istiyor o yüzden çalışınca sende arada dinlenmek isticeksin bak gör dedi bende şartlarımız eşit olsun diye ona da eziyet etmemek için çalışmaya karar verdim
İlerde değişmez demi bu huyu yazları da götürmeye kalkarsa diye korkuyorum ne bileyim çocuk olunca yada 1-2 sene geçince değişirse işler diye 😥

evlenmeden önce bunun konusu illa ki olmuştur o zaman ne dedin çok merak ediyorum

Bence kendinizi fazla doldurmayin. Iyi bir esiniz var ve dediginize göre ailesi de anlayissiz insanlar degil. Bahce islerinden hic anlamam, ama emek isteyen birsey ve kimse emeklerinin cöpe gitmesini istemez. Bence haftasonlari bahcede gecirmek de güzel olabilir, güzel hale getirilse. Orta yolu bulmaya calisiyor esiniz.
Çok doğru konuştunuz sadece tek sıkıntı benim bahçe ortamından çok uzak olmam böceklerden çok korkuyorum biraz benimde kendimi adapte edip değiştirmem gerek farkındayım çok düşünüp kendimi dolduruyorum sonra eşime konuşuyorum bazen işte o yüzden çalışmam lazım acil bunlar hep çok düşünmekten ben herşeyin en kötüsünü düşünüyorum bu bir rahatsızlık sanırım yada çok boş kalmaktan ☺️

evlenmeden önce bunun konusu illa ki olmuştur o zaman ne dedin çok merak ediyorum
Evet oldu bende sevmediğimi gelmem sen gidersin dedim hatta benim babam bile onlara söyledi hiç sevmez kendi bahçemize bile gelmedi yıllardır dedi 😂 ama evlenince geleceksin ben sensiz gitmem dedi bu da güzel birşey o yüzden burda size danışıyorum eşime yansıtmamamak için beni umursamayada bilirdi

Evet eşim de öyle söylüyor evde çok düşünüyorsun çalış o zaman beni anlarsın diyor mesela ben evde olduğum için her hafta çıkmak istiyorum dışarı oda çalıştığı için bazen evde dinlenmek istiyor o yüzden çalışınca sende arada dinlenmek isticeksin bak gör dedi bende şartlarımız eşit olsun diye ona da eziyet etmemek için çalışmaya karar verdim
İlerde değişmez demi bu huyu yazları da götürmeye kalkarsa diye korkuyorum ne bileyim çocuk olunca yada 1-2 sene geçince değişirse işler diye 😥
Çocuk olunca zaten çok uzun bir zaman gidemezsin, küçük benekle kış günü ne yapacaksın bahçede, hasta olur. Gideceğin zaman anne olana kadardır zaten

Azcık KKyı okusanız zaten şu konuyu açmaya utanırdınız 😬
çözüm bulmaya çalışan eş
İşlerin varsa senin gelmene gerek yok tabi diyen, oğlunu gelin niye yardıma gelmiyor diye doldurmayan kv
Sakince konunuzu kapatın 🤣
İnşallah ileri de değişmezse bunlar evet güzel gerçekten de ama işte herkesin derdi kendine ablacım ya düşünsene bende yeni evlenmişim her hafta sonu oraya gidiyoruz insan kocasıyla bi başbaşa olmak istiyo hep birileriyle olmak istemiyo ama şükürler olsun tabi halime ben hep okuyorum ve içim sizlıyor burada yazılan dertlere haklısın ablacım sende ☺️

İnşallah ileri de değişmezse bunlar evet güzel gerçekten de ama işte herkesin derdi kendine ablacım ya düşünsene bende yeni evlenmişim her hafta sonu oraya gidiyoruz insan kocasıyla bi başbaşa olmak istiyo hep birileriyle olmak istemiyo ama şükürler olsun tabi halime ben hep okuyorum ve içim sizlıyor burada yazılan dertlere haklısın ablacım sende ☺️
Ablacım deme yaşlı hissediyorum🤣

Eşim çalışmamı destekliyor fakat hafta sonu ile ilgili konuşmadım sizce oda anlayışla karşılar mı ben bunu kayınvalidemle konuştum tabiki de evinin işleri olucak senin gelmemen problem olmaz dedi
Ne güzel kayinvaliden böyle diyor rahatsın işte. Burada ne konular var eşi 1 haftasonu köye gitmesin ailesi kıyameti koparıyor vs

Şimdi şöyle birşey var.esinizin izni sadece pazar günümu...öyleyse ve bütün kış pazar günleri ordaysa sorun bence .yok cumartesi de izni varsa öğünü size ayırır pazar gider sorun olmaz..ama dediğim gbi sadece pazarı varsa her pazar ordaysa sıkıntı...
Ayrıca çalışmaya başlarsanız tek haftasonum var dinlenmek istiyorum der gitmek istemezsiniz.hakli olarak

Çok doğru konuştunuz sadece tek sıkıntı benim bahçe ortamından çok uzak olmam böceklerden çok korkuyorum biraz benimde kendimi adapte edip değiştirmem gerek farkındayım çok düşünüp kendimi dolduruyorum sonra eşime konuşuyorum bazen işte o yüzden çalışmam lazım acil bunlar hep çok düşünmekten ben herşeyin en kötüsünü düşünüyorum bu bir rahatsızlık sanırım yada çok boş kalmaktan ☺️

Alisilmayan ortamlarda olmak ilk önce bir sorun olabilir. Bu normal. Kendinizi ve esinizi fazla sıkmayın. Ilerde insallah cocugunuz olsa o bahcedede cok kosturur. Cocuklar icin daha güzel bir ortam yok 🤗

Bahçeden size de bir şeyler geliyor mu? Öyleyse valla paşa paşa çalışacaksınız hazırdan koskoca insanlar sizin evinizi mi döndürecek?

Eşiniz orta yol bulmuş işte. Daha ne soruyorsunuz ki bize. Zaten bütün hafta evdesiniz. Hafta sonu da orada geçirin işte kışları. Orada işlere yardım edin.

Şimdi şöyle birşey var.esinizin izni sadece pazar günümu...öyleyse ve bütün kış pazar günleri ordaysa sorun bence .yok cumartesi de izni varsa öğünü size ayırır pazar gider sorun olmaz..ama dediğim gbi sadece pazarı varsa her pazar ordaysa sıkıntı...
Ayrıca çalışmaya başlarsanız tek haftasonum var dinlenmek istiyorum der gitmek istemezsiniz.hakli olarak
Evet sadece pazar günü bende o yüzden dert ediyorum zaten ama yazında gitmedik bi baktım dışarı çıkmayıp evde durduğumuzda da öyle çokta değişik birşey olmuyo sıkılıyorsun bir kaç saatten sonra en azından orda sohbet muhabbet oluyor diyorum aklım böyle bi karışıp gidiyo anlatamam inşallah siz beni anlamışsınızdır 😁☺️ Ben çalıştığımda gitmek istemezsem laf ederse işte o zaman yandık o zaman daha net sorun olmaz mı sizce de ama bana dicek ki bende çalışıyorum hafta sonu da gidiyorum dicek

Bahçeden size de bir şeyler geliyor mu? Öyleyse valla paşa paşa çalışacaksınız hazırdan koskoca insanlar sizin evinizi mi döndürecek?
Tabiki de geliyor 2-3 sene sonra asıl gelir gelmeye başlıcakmış ağaçlar tam vermeye başlıcakmış

X