7 yıllık pişmanlığın ardından revizyon

oznurb

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2012
29
6
Merhaba,

Yaklaşık 7 yıl önce burun estetiği ameliyatı olmuştum. Ancak, maalesef sonuç istediğim gibi olmadı. Doktorum burun yapımı oldukça kalkık ve uzun bir hale getirdi. O günden bu yana, burnumla ilgili birçok olumsuz yorum aldım. İnsanlar sık sık burnumun doğallıktan uzak olduğunu söylüyorlardı. Öyle ki bir arkadaşım, burnumu gördükten sonra ameliyat olmaktan vazgeçtiğini söylemişti. Küçük bir kız çocuğu ise "Abla, burnunu mu esnettin? Çok belli oluyor." diyerek burnumu eleştirmişti.

Yedi yıl boyunca bu tür yorumlarla karşılaşmak psikolojimi oldukça olumsuz etkiledi. Yeni insanlarla tanıştığımda, sürekli aklımda "Acaba burnum hakkında ne düşünüyor?" sorusu dolaşıyordu ve bu durum, konuşmalara odaklanmamı zorlaştırıyordu.

Sonunda bu duruma bir çözüm bulmak amacıyla popüler doktorlarla iletişime geçtim ve fiyat aldım. Ancak karşılaştığım fiyatlar beni oldukça şaşırttı; 10.000 Euro, 13.000 Euro, hatta 15.000 Euro gibi rakamlar duyduğumda adeta pes ettim. Bu fiyatları karşılayabilmem imkansızdı. Bu süreçte o kadar üzüldüm ki eşim "İstersen arabayı küçültürüz." diyerek destek oldu.

Bir gün Instagram'da gezinirken bir arkadaşımın burnunun ne kadar güzel olduğunu fark ettim. Ona hangi doktora gittiğini sordum ve tavsiyesi üzerine bu doktorla iletişime geçtim. Fiyat olarak oldukça makul bir rakam söyledi, fakat bu defa da uygun fiyatın kalite konusunda beni şüpheye düşürdüğünü fark ettim. 15.000 Euro'luk fiyatlardan sonra, daha düşük bir fiyatla tatmin olmak gerçekten zor oldu.

Ancak arkadaşımın da bu doktora revizyon yaptırmış başka bir arkadaşı vardı ve onun sonuçlarını da gördüm. Onun burnu da çok güzel olmuştu. Sonunda cesaretimi topladım ve "Ne kadar kötü olabilir ki?" diyerek ameliyat olmaya karar verdim. Sonuçtan oldukça memnun kaldım. Sanırım ileride popüler bir doktor olabilecek bir yeteneği erken keşfetmiş oldum. Umarım sonuç beni bundan sonra da mutlu etmeye devam eder.

Bunları yazdım çünkü 7 yıldır bu sitedeki burun ameliyatlarını ve sonuçlarını okumak beni iyi hissettirdi. Umarım ben de birilerine kendisini iyi hissettiririm:)

Bu da doktorumun ameliyat esnasında çektiği fotoğraflar
FEEECEA1-6B4C-4FBD-BF70-2D1201A9230C.jpeg

Eklentiler

• C5AD2A10-988F-4B3E-9B82-4F9A9D6E6BAF.jpeg
    C5AD2A10-988F-4B3E-9B82-4F9A9D6E6BAF.jpeg
    154,2 KB · Görüntüleme: 239
  • 90BA5627-D532-413B-9236-679422905C57.jpeg
    90BA5627-D532-413B-9236-679422905C57.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 247
  • 8D996B50-6BC4-46C8-B37D-D29D50A3E287.jpeg
    8D996B50-6BC4-46C8-B37D-D29D50A3E287.jpeg
    159,4 KB · Görüntüleme: 247
Son düzenleme:
Bu ilk fotoğraf siz misiniz ? Başka fotoğraf var mı çünkü ameliyat masası çok yanıltıcı geliyor bana ..tabi paylaşmak isterseniz.

Attığım linkte bütün fotoğraflarda ben varım :) burnum çok yeni olduğundan bantlar vs var. Bu şekilde hiç belli olmuyor ilerleyen zamanlarda tabi ki paylaşırım.

İlk yapan doktorunuz gerçekten çok kötü yapmış 7 yıl iyi bekleyip sabretmişsiniz. Yeni burnunuzu yüzünüze yakıştırdınız mı? Aynaya bakıp beğeniyor musunuz kendinizi?

İlk doktorum burnumu yaptıktan sonra beğenmedim ve aynı doktora 2. Kez ameliyat oldum :) aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek aşırı aptallıkmış :) yeni burnumu yakıştırdım mutluyum, şu an şiş ama geçeceğini ve 1 yıl içerisinde oturacağını biliyorum. O yüzden içim rahat

İlk doktorum burnumu yaptıktan sonra beğenmedim ve aynı doktora 2. Kez ameliyat oldum :) aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek aşırı aptallıkmış :) yeni burnumu yakıştırdım mutluyum, şu an şiş ama geçeceğini ve 1 yıl içerisinde oturacağını biliyorum. O yüzden içim rahat
3. Kez mi ameliyat oldun? Ben şimdiden 3. Olmayı düşünüyorum

En azından bir sene bekleyebilirsin, hala beğenmediysen 3. Ameliyat olabilir tabi ki. İnsan psikolojik olarak inanılmaz etkileniyor.

Geçmiş olsun.
Yeni burnunuz çok güzel olmuş yüzünüze çok yakışmış.

Eşinizin arabayı küçültebileceğinize ilişkin destek cümlesi çok hoşuma gitti, aferin ona, Allah nazardan saklasın.

Şu anda bile aradaki fark muhteşem, bir de tam oturduğunda kimbilir nasıl güzel olacak, ben çok beğendim, çok yakıştırdım.:nazar:

Geçmiş olsun.
Yeni burnunuz çok güzel olmuş yüzünüze çok yakışmış.

Eşinizin arabayı küçültebileceğinize ilişkin destek cümlesi çok hoşuma gitti, aferin ona, Allah nazardan saklasın.

Şu anda bile aradaki fark muhteşem, bir de tam oturduğunda kimbilir nasıl güzel olacak, ben çok beğendim, çok yakıştırdım.:nazar:
Çok teşekkür ederim 🥹 destek cümleleri okumak çok iyi geldi ♥️

Burdan net bi şekilde görebilirsiniz

Eski burnun şuanki burnuma benziyor .Benim birazcık daha iyiy.Kendimden nefret ediyorum .Ağustosun 21inde 1 yıl oldu .Eylülül sonu gibi bir şey çıkmazsa revizyon olacam .Hem çok para gidecek hem de çok tedirginim

X