7 haftalık gebelikte kanama

hahahoho

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2022
13
5
27
Merhaba kızlar şuan 7+2 hamileliğim var 7 gündür akıntılarım var ilk gün kahverengi akıntı gibi çok seyrek geldi iki gün sonra kah pıhtısı gibi koyu bir kaç kez geldi doktora gittim progestan verdi günde bir kere dedi biraz çoğaldı akıntılar iki gün sonra tekrar gittim bebeğin kalp atışlarını duyduk çok şükür bebekte bir şey yok ama kesenin çevresinde kanama var dedi progestanı ikiye çıkardı ve üç gümde bir olmak üzere iki tane farklı iğne verdi iki gün sonra normal kanamaya döndü ve adet olacakmışım gibi karnım ağrımaya başladı acile gittik progestan iğne yaptılar serum taktılar dinleceksin dediler üzerinden dört gün geçti akıntım azaldı gündüzleri neredeyse hiç olmuyor ama akşamları saat sekizden sonra ve sabah kalktığımda oluyor bu durumu yaşayan var mı

Gecmis olsun kanama enfeksiyondan da oluyor idrar yolu enfeksiyonu, idrar.testi idrar kültürü ve vajen kültürü yaptirin . Benim 9 haftalikken adet.kani gibi kanama oldu ,enfeksiyon vardi enfeksiyon tetikler kanamayı dediler tabi yine progestan kullanıyorum bende günde 3 defa ama enfeksiyon için de antibiyotik tedavisi görüyorum . Bir defa oldu benim kanama ama cok yogundu adet kanı gibi aksami kahverengi oldu ertesi günü de hiç gelmedi Allah a şükür

Kanama varken vajen kültürü olur mu onu bilmiyorum düzeltmek istedim tabiki doktorunuza danışın, umarım en kısa sürede gecer bu kanama

Teşekkür ederim idrar kan tahlilleri yakın zamanda yapıldı ama herhangi bir enfeksiyon çıkmadı geçmesini bekleyeceğiz mecbur

Merhaba benzer sıkıtıları ben de yaşıyorum şuan son durumunuz nedir ? Benim kesem görünüyor içinde bebekte göründü kalp atışı duymadık henüz 6+2 31 aralıktan beri kahverengi lekelenmem var önceleri sadece peçeteye geliyordu artık pede çıkıyor doktorum bir defay mahsus düşük önleyici iğne yaptı, folikasit, coraspin ve progestan verdi düzenli kullanmam için kullanıyorum ama lekede hiç azalma olmuyor çok korkuyorum.

Merhaba maalesef bebeğimi kaybettim dün doktora gittiğimde kesede küçülme var dedi ve bebeği göremedi kalan parçaları kürtajla aldı ben son bir kaç gündür hissediyordum kahverengi lekelenme kanamaya dönmüştü ama bende pede geçme durumu çok nadir oldu hatta iki gün hiç lekelenme bile olmadı günde bir kere kan şeklinde peçeteye sildiğimde görüyordum kahverengi leke olmasını normal karşılarlar bende son iki iç gündehamilelik belirtileri geçmişti göğüslerimdeki hassasiyet gitmişti mide bulantım yoktu sadece progestandan dolayı baş dönmem vardı inşallah siz böyle bir şeyle karşılaşmazsınız sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi kendinizi çok fazla yıpratmayın on gün boyunca hiç kalkmadan yattım olacağı varsa önüne geçemiyoruz elimizden geleni yaptık Allah her zaman hakkımızda hayırlısını versin canı verende alanda o dua etmekten başka bir şey gelmez elimizden korkmayın bu şekilde kanaması olup sağlıklı doğum yapan bir çok kişi var çevremde güzel düşünün güzel olsun

Çok üzüldüm başınız sağolsun

Merhaba nasıl oldunuz doktorun size verdiği ilaçlar yeterli gelmedi bana durumunuz nedir merak ettim

Merhaba, Bende kanama kırmızıya döndü ve ağrı da başladı inanılmaz kasık ağrıları çekiyorum. Yarın kontole çağırdı doktorum kalbinin attığını bilsem çektiğim ağrıya da kanamaya da katlanacağım da bilmemek çok zor

Acil hastaneye git bence benimde 5 gün önce bu şekilde kanamalarim başladı hemen kadın doğum evine gittim yatış verdiler direk serum iğneler ile 5 gün yatırdılar çok şükür geçti bugün evime geldim inşallah sizde iyi olursunuz hic beklemeyin yarını

Haftasonu hastanede yattım ben de, ne yaptılarsa kanamayı durduramadılar pazartesi günü doktorum muayenehaneye çağırdı çünkü hastanenin ultrason cihazı çok kötüydü pek bişey görememişti muayehaneye gittğimizde kalp atışını göremedik. cumartesi günü baktığında kalp atışı oluşmaya başlamıştı ama kendi gözlerimle bile gördüm pıt pıt atışını, her ihtimale karşı bir hafta bekleyelim dedi normalde salı günü gidecektim kontrole ama ağrım kanamam devam ettiği için mesaj attım bugün ‘yarın gelin kontrol edelim’ dedi.

Progestan ilaç kullanıyor musun

Evet günde 3 tane, 3 günde bir düşük iğnesi ve her gün göbekten kan sıvılaştırıcı kullanıyorum
Anladım canım uzan ayaklarının altına yastık minder vs. Koy yüksek tut ve ayağa kalkamamaya çalış lütfen seni çok iyi anlıyorum Rabbim yardımcımız olsun inşallah

Bende kan sulandırıcı oksapar kullanıyordum doktor kanaman bitene kadar kullanma dedi bence sende kullanma daha fazla kanaman olmasın
İlk bebeğimin kalbi durmuştu 10. Haftada pıhtılaşmadan şüphelendiği için kesmedi oksaparı kanamadan korkma o çok normal ama pıhtılaşma olursa bebeği kaybederiz dediği için devam kararı aldık o kadar yıprandım ki en iyi siz anlarsınız beni. Bugün iki büyük phtı geldi lavabodayken psikolojim bozuldu resmen

Çok iyi anliyorum seni inan bana inşallah bir an önce iyilesiriz Rabbime emanet bebeklerimiz dua etmekten başka çaremiz yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…