60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Yaaaa ben de sizi özledimmmm Vaktim hiç olmadıı :KK200:

Sinemcim daha önce de yazdığım gibi tartılma imkanım yok ama bu cuma bir arkadaşımda tartılıp yazıcam..

Geçmiş mesajları gözlerim kanasa da okudum, süpersiniz, yeni gelen arkadaşlar hoş gelmiş :))

Ben arkadaşlarla ufak tatile çıktım dün, normalde en son aktif olduğum tarihlerden bu yana yeme işini çok abartmadım, kilo aldığımı pek düşünmüyorum ama bu 2 gün biraz sıkıntılı geçti, önümüzdeki perş istanbul’a dönüyorum artık bir aksilik çıkmazsa bomba dönüşümü bekleyin anacım :KK8:
Bekliyoruz tabi gizemcim :KK54: aramızda tam bir hafta olacak desene,
Ben de dün döndüm evime, yolculuk da uzun geldi, bacaklarim sismisti epey. Bugün ev işleri var haliyle halletmem gereken ama yapacak enerjim yok sanki:KK12:

Merhaba arkadaslar,
Artik evimdeyim ilk tartilmami yaptim ve cok sevindim Hic beklemiyordum böyl bi sonuc.
Tatile cikmadan 60.7 kiloydum bugunde 61.6 kilo geldim.
Sasirmamin sebebi Hic dikkat etmedim hamur isi olsun tatlilar olsun abur Çubur olsun Hic Kismadim baya bi yedim. Yesil cayda Hic icmedim yatana kadar yedim.
Ama bol su ictim asitli seylerden uzak durdum birde baya hareketliydim.

Artik dikkat etme vaktine sira geldi Insallah basarabilirim bu kadar yiyip icmekten sonra :)))

:KK70: :KK70:
yaşın da önemi var yiyip yiyip kilo almıyorduk biz de
Ay eveet hakkisin, ne güzeldi :KK37:. Şimdi 35 buçuk oldum etkisi vardır tabi di mi? Senin yaşın kaç peki?
Hizuran bir de emziriyor ya ekstra enerji yakmış oluyor ama patates kızartması da demesin yaaa:KK55:
İradesizim zaten canım cekti:skandal:
Neyse ki evde patates yok :KK70:

Ay eveet hakkisin, ne güzeldi :KK37:. Şimdi 35 buçuk oldum etkisi vardır tabi di mi? Senin yaşın kaç peki?
Hizuran bir de emziriyor ya ekstra enerji yakmış oluyor ama patates kızartması da demesin yaaa:KK55:
Yok canım emzirmiyorum. Sütten kesince aldım kiloları. Cidden azar azar kızartma dediysem koca bir tabak değil iki üç tane nefis koreltmelik. :KK45:

:KK70: :KK70:
yaşın da önemi var yiyip yiyip kilo almıyorduk biz de
Yok yiyince çok güzel kilo alıyorum inanamazsin:rapci: ben kontrolü her şeyi tabagima alıp başkasını yemeyerek saglamistim. Kalorili şey varsa çok az yiyordum ona göre diğer yiyeceklerimi ayarlıyordum. Bebeği sütten kesince istahim bir anda çok arttı önce yediklerimin iki katını yedim bir sürü de abur cubur şiştim tabi:deli: eşimin tabağının yarısını yiyorum abur cubur varsa çok çok az. Bir bisküvi, üç cips gibi. Önceden bir kase cips yarım paketten fazla bisküvi deviriyordum:bicak:

hizuran hizuran

Etkisi olmaz olur mu canım.. çok etkisi var.. ben 39 yaş oldum mayıs 15te:))
emzirmek evet, ben 63 ile hamile kalmıştım 75 ile doğum yaptım, sezaryen ile doğum yaptım 10 kilo gitti, emzirerek 54e kadar düşmüştüm.. sonra aldık başımızı gittik:) normalinde 64ten fazlasını görmedim ama.. inşallah daha da almayız.. :rolleyes:

hizuran hizuran

Etkisi olmaz olur mu canım.. çok etkisi var.. ben 39 yaş oldum mayıs 15te:))
emzirmek evet, ben 63 ile hamile kalmıştım 75 ile doğum yaptım, sezaryen ile doğum yaptım 10 kilo gitti, emzirerek 54e kadar düşmüştüm.. sonra aldık başımızı gittik:) normalinde 64ten fazlasını görmedim ama.. inşallah daha da almayız.. :rolleyes:
Tabi ki emzirmek acayip kalori yakıyor. İşte o zaman da çok mu yiyordum bilmiyorum kilom sabitti yani 60-61 bandında geziyordum. Kesince vihhuuuu... Bir de o ara havalar da kötüydü çok dışarı çıkamıyorduk çocukla. Az dolaşıp hemen geliyorduk. Ye iç yat ne olacak. Ben de sezaryenle dogurdum 62 miydim neydim hamile kaldığımda doğuma da 72-73 civarı girdim. Doğumdan sonra eski kiloma döndüm. Evlendikten sonra aldım kiloyu esasen. Eşim çok abur cubur düşkünü ben de severim. 53 idim evlendiğimde. 38-36 beden giyiyordum. Birden 40 beden oldum. 5 yıl öyle devam etti. Tuniklerim dar gelmeye başlayınca ipin ucunu kaçırdığımı anladım. Yaşım 28 artık metabolizma yavaşlamaya başlayacak daha alırsam vermek zorlaşır diye diyete başladım ki hiç tarzım değildir öyle şeyler.

Emzirerek kilo vermeyi bir ben beceremedim sanırım, en son hamileliğimde 15-20 kg aldım sonra 10 kg şişlik gitti ve 10 kg yağ olarak geri aldım:) maalesef oda kalıcı oldu şimdi diyetle zayıflayım dedikçe almaya başladım.

Kızlar yurtdışında yaşıyorum ve 1 aylık iznimiz bugün başladı maalesef ben yine tartılmaya devam edeceğim ama diyet yapamam sanıyorum

Bu sabahki kilom: 65,0 kg

Tabi ki emzirmek acayip kalori yakıyor. İşte o zaman da çok mu yiyordum bilmiyorum kilom sabitti yani 60-61 bandında geziyordum. Kesince vihhuuuu... Bir de o ara havalar da kötüydü çok dışarı çıkamıyorduk çocukla. Az dolaşıp hemen geliyorduk. Ye iç yat ne olacak. Ben de sezaryenle dogurdum 62 miydim neydim hamile kaldığımda doğuma da 72-73 civarı girdim. Doğumdan sonra eski kiloma döndüm. Evlendikten sonra aldım kiloyu esasen. Eşim çok abur cubur düşkünü ben de severim. 53 idim evlendiğimde. 38-36 beden giyiyordum. Birden 40 beden oldum. 5 yıl öyle devam etti. Tuniklerim dar gelmeye başlayınca ipin ucunu kaçırdığımı anladım. Yaşım 28 artık metabolizma yavaşlamaya başlayacak daha alırsam vermek zorlaşır diye diyete başladım ki hiç tarzım değildir öyle şeyler.
Maşallah daha çok gençsin canım. e tabi önüne geçmezsen alır gidersin.. hadi 2 senen daha var diyeyim 30dan sonra daha sıkıntı gibi..

bende çok seviyorum çikolata abur cubur ama kestim sayılır çikolata da malum günlere yakın ya da ilk günlerinde çekiyor az biraz yiyorum.. eşim de sever abur cuburu 1-2 aydır almıyoruz pek bisküvi kek falan, istersek kendimiz yapıyoruz keki.

Emzirerek kilo vermeyi bir ben beceremedim sanırım, en son hamileliğimde 15-20 kg aldım sonra 10 kg şişlik gitti ve 10 kg yağ olarak geri aldım:) maalesef oda kalıcı oldu şimdi diyetle zayıflayım dedikçe almaya başladım.

Kızlar yurtdışında yaşıyorum ve 1 aylık iznimiz bugün başladı maalesef ben yine tartılmaya devam edeceğim ama diyet yapamam sanıyorum

Yediklerine bakar aslında. Ben de öyle uçurum kilolar vermedim. Zaten hamilelikte de çok kilo almamıştım. Kilomu korudum diyelim. Şu kilo işleri çok zor. İnşallah herkes hedefine kavuşur. Sen sakin aman veremeyecegim diye kendini bırakma. Yavaş olur ama olur. Hele ki sen emziriyormussun ağır bir diyet yapmaman lazım zaten. Bol protein ye. Tatlı ve abur cuburu kisabildigin kadar kıs bol su iç.

Maşallah daha çok gençsin canım. e tabi önüne geçmezsen alır gidersin.. hadi 2 senen daha var diyeyim 30dan sonra daha sıkıntı gibi..

bende çok seviyorum çikolata abur cubur ama kestim sayılır çikolata da malum günlere yakın ya da ilk günlerinde çekiyor az biraz yiyorum.. eşim de sever abur cuburu 1-2 aydır almıyoruz pek bisküvi kek falan, istersek kendimiz yapıyoruz keki.
Çikolata ve çikolatalı her şey benim zayıf noktam çok seviyorum. Hamileyken enteresandır hiç tatlı bir şey yiyememistim. İçim almıyordu. Çikolatanın kokusuna tahammül edemiyordum. Doğumdan sonra bir süre daha devam etti sonra... Sonrasını anlatmayayim hehe. Bir de benim vücut kilo almaya çok meyilli ondan önlem almam gerekti. İki kilo bile verince vücutta çok farkediyor gelen hafiflik hissi paha biçilemez...

biraz da takmakla alakalı canım.. sen vermeliyim dedikçe onlar kilo olarak geliyor...
hani bebek gibii ne kadar istersen o kadar uzak ya..
Hizuran ın dediklerine katılıyorum, emziriyormuşsun bol su çok işe yarar, tatlılardan da kıstın mı olmayacak şey değil canım?

Çikolata ve çikolatalı her şey benim zayıf noktam çok seviyorum. Hamileyken enteresandır hiç tatlı bir şey yiyememistim. İçim almıyordu. Çikolatanın kokusuna tahammül edemiyordum. Doğumdan sonra bir süre daha devam etti sonra... Sonrasını anlatmayayim hehe. Bir de benim vücut kilo almaya çok meyilli ondan önlem almam gerekti. İki kilo bile verince vücutta çok farkediyor gelen hafiflik hissi paha biçilemez...
:KK70: :KK70: aynı aynı

aynen o hafiflik duygusu çok iyi, giydiklerimize göre de değişiyor zayıflığımız kiloluluğumuz.. bazısında kendimi acayip zayıf hissediyorum bazısında deli gibi kilolu... ama su içmek bol su içmek çok işe yaradı bende. cildim bile değişti.

:KK70: :KK70: aynı aynı

aynen o hafiflik duygusu çok iyi, giydiklerimize göre de değişiyor zayıflığımız kiloluluğumuz.. bazısında kendimi acayip zayıf hissediyorum bazısında deli gibi kilolu... ama su içmek bol su içmek çok işe yaradı bende. cildim bile değişti.
Su evet kesinlikle çok önemli. Ben egzersizi de çok sevdim. Bu ara yapamıyorum ama tekrar başlayacağım inşallah. İnsanı çok rahatlatıyor. Sırtımda omzumda hep kulunç olurdu egzersiz yaparken geçti. Bıraktım geri başladı:bicak: kıyafet konusu da aynılarıni giyince insana fark etmiyor. Bir süre önce alıp deneyip astigim tunigim vardı. Bunu hiç gitmedim hadi giyeyim demiştim. Gördüğüme inanamistim. Yanlarım portlemis göbek fora kalçalar kendi kafasında. Kilo aldığımı o zaman anlamış ertesi gün diyete girişmiştim. Kilo verdikten sonra giyme zevki paha biçilemez ama :KK49:

Su evet kesinlikle çok önemli. Ben egzersizi de çok sevdim. Bu ara yapamıyorum ama tekrar başlayacağım inşallah. İnsanı çok rahatlatıyor. Sırtımda omzumda hep kulunç olurdu egzersiz yaparken geçti. Bıraktım geri başladı:bicak: kıyafet konusu da aynılarıni giyince insana fark etmiyor. Bir süre önce alıp deneyip astigim tunigim vardı. Bunu hiç gitmedim hadi giyeyim demiştim. Gördüğüme inanamistim. Yanlarım portlemis göbek fora kalçalar kendi kafasında. Kilo aldığımı o zaman anlamış ertesi gün diyete girişmiştim. Kilo verdikten sonra giyme zevki paha biçilemez ama :KK49:
ben de bayramda 20 senelik pantolonun içine girince mutlu oldum hatta görümcem hatırladı acaba o mu diye düşünmüştüm dedi, girdin mi içine, girdim valla dedim :KK70:
evet egzersiz de çok etkili, sırt boyun omuz ağrılarına birebir. ama çok düzenli yaptığım söylenemez. :spor: :KK48:

X