60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Hoşbulduk :)
Seni gördüğüme çok sevindim, artık kilo mücadelesinde de birlikteyiz demektir :)

Hoşbulduk çok teşekkürler :)

Boyum 1.70
Kilom bu sabah itibari ile 63.1 çıktı.
Uzun bir süredir pek dikkat etmediğim için 63.1-63.8 arası gidip geliyorum.
İnşallah sizlerin sayesinde 5’leri görürüm :)
canim cok merak ettim 170 boy ve 63 kg ile kaç beden giyiyorsun. çünkü benim de 170 boyum ve 63 kg bizim boyumuz için ideal değil mi. ben bir kez sırf kendimi tatmin etmek için 58falan olmustum. cok sağlıksız bir görünüm çıkmıştı ortaya. herkes cok tepki vermisti. o yüzden merak ettim bedenini tatlım

Gunaydin arkadaslar..
Nedendir bilinmez dun ve ondan onceki gun 61.800 leri goren ben bu sabah
62.200 :KK43: 61 olsam mutluluktan ucucam o derece oldum.. Bu hafta
61 lerde olmak umidiyle :KK66:
bozma moralini kuzum. hepimize zaman zaman oluyor. belki tuvalete çıkamadın belki ödemi atamadın. bu hafta değil haftaya olur... yaparsın sennn:KK52:

burdayim canim bugün aşırı aşırı yoğundu ve hala hastalığı atlatabilmiş degilim. üstüne birde regl oldum 3 hafta gecikmeli.bugun bi ara bayılacağım sandim resmen. şimdi okuldan çıkabildim. sabah ölçüm sonucunu bile giremedim ki ilk ben yazardım biliyorsun. bu sabah 69u gördüm yani -500 gr. regl olmama ve hasta olmamama rağmen iyi sonuç bence.

bu arada tulaycigim ben sinifciyim.bunun için ayrı bir mesaj yazacağım canim:rapci:

ayrıca aramıza yeni gelen arkadaşlar göstermişler sefa getirmişler. git gide kocaman bir aile olduk. ne güzel oldu:super:
Evet canim ilk sen yazardın bende göremeyince merak ettim umarım bugün daha iyisindir. Valla sende bu hafta herşey üst üste geldi ama yinede iyi vermişsin çok sevindim. Ayrıca mesajını merakla bekliyorum

Gördüm o tarifi ama denemedim deneyen varsa bizi de bilgilendirsin
Ben başladım ama bakalımm nolcak sonuç . koydum şişeyi yanıma ara ara içiyorum öyle tam nasıl yapılmalı anlayamadım bazı yerler yemekten önce demiş bazısı yemekten sonra bilemedim bende .

canim cok merak ettim 170 boy ve 63 kg ile kaç beden giyiyorsun. çünkü benim de 170 boyum ve 63 kg bizim boyumuz için ideal değil mi. ben bir kez sırf kendimi tatmin etmek için 58falan olmustum. cok sağlıksız bir görünüm çıkmıştı ortaya. herkes cok tepki vermisti. o yüzden merak ettim bedenini tatlım

Kot bedeni olarak biliyorum sadece.
Maviden mesela, 28-29 giyiyorum kot bedeninde.
Markaya göre de değişiyor beden, ondan yazdım markasını.
Belden bol oluyor ama kalça kısmı tam oluyor.
Kumaş bedeni olarak bilmiyorum ama.

Bence kilo konusu kişiden kişiye çok değişiyor.
Kimisinin eti sıkı olur mesela, dokununca taş gibi hissedersin.
Kimi normal kimi de yumuşak olur.
Ben yumuşak bile değil, peluş ayıcık gibi yumyumuşum :)))
58-59 kiloda bile çökmüş zayıf değildim, zayıftım.
Bacaklarımda hala vardı, 55 olsam tam olurum diye düşünmüştüm.
Tabi bunda nasıl vücut istediğimiz de önemli.
Ben 36 beden olmak isterdim mesela:)
Ama çok zor :)))

Bu arada esma hala yok nerde acaba merakta birakti

Canım okul öyle yoğundu ki bugün anlatamam birkaç istenmeyen olay olunca da dersten sonra bile beklemek zorunda kaldım şimdi geldim
Bırakmadım canım dönmek yok bu yoldan :KK55:
Bu hafta öyle yoğundu ki yürüyüş yapamadım
Haftasonu kendimi sıktım pazartesi sabah tartı da 61.6 gördüm benden mutlusu yoktu fazla mutlu olmuş olmalıyım ki tartıya olumsuz yansıdı bugün tartı da 62.2 gördüm şimdi yürüyüşe çıkıyorum haftaya bomba gibi geleceğim inşaallah
Sende durumlar nasıl tülaycım :KK5:

tulaycigim sordugun sey onemli oldugu icin gecistirmek istemedim. benim sinif öğretmeni olarak fikrim cocuklarin okula gitmeden once okuma yazmayı öğrenmemeleri yönünde. nedenlerine gelirsek
  1. yanlış öğrenmeleri düzeltmek yeni öğrenme oluşturmaktan daha zor bir süreçtir. bazen veliler farkında olmadan yanlış şekilde gosteriyorlar. zzzzz yerine ze diyorlar sonra z nin yanına a geldiğinde çocuk zea diye okuyor
  2. diyelim ki okumayı öğrenip gitti. genelde sınıflar ocak ayında sesleri bitirmiş oluyorlar. eylül ayından ocak ayına kadar 4-5 ay sınıfta kendini diğerlerinden ayrılmış olarak hissedecek. bu durum kendini diğerlerinden üstün görmesine neden olabilir. kibir oluşabilir. diğer çocukları kendinden aşağıda görüp arkadaşlık kurmak istemeyebilir. ya da sınıftaki diğer çocuklar okuma yazma bilen çocuğu kıskanabilir ve onunla arkadaşlık kurmak istemeyebilir.
  3. okul çocuk için bir şeyleri öğrenme ortamıdır. ama okuma yazma öğrenen çocugun okulla ilk yasantilari amacının dışında olacaktir. bu sebeple okulu gereksiz gibi görebilir.
  4. okuma yazma öğrenip gelen çocuk öğretmen için de büyük bir sorundur. bilen çocuğu oyalamak, sıkılmamasını sağlamak ve okula ilgisini canlı tutmak her yiğidin harcı degil.
bu yaştaki çocuklar öğrenmeye almaya çok açıklar canim. kesinlikle merakını hevesini söndürme ama başka yone kaydirabilirsin. mesela ilk aklıma gelen bilim içerikli çocuk dergileri. üstelik her yaş grubuna göre mevcut. onlardan alabilirsin aylık. merak duygusunu tatmin edecektir.

ayrıca görsel okuma diye bir durum söz konusu. sen ne yaparsan yap çocuk reklamlarda gördüğü ürünü market reyonunda ya da başka bir yerde gördüğün de bunu okuyabilir. bu seni endiselendirmesin. normal ve okumayı kolaylaştırıcı bir süreçtir. umarım tatmin edici bir açıklama olmuştur. varsa eger sorun isteğin kadar sorabilirsin(iz) canim.:KK60:

tulaycigim sordugun sey onemli oldugu icin gecistirmek istemedim. benim sinif öğretmeni olarak fikrim cocuklarin okula gitmeden once okuma yazmayı öğrenmemeleri yönünde. nedenlerine gelirsek
  1. yanlış öğrenmeleri düzeltmek yeni öğrenme oluşturmaktan daha zor bir süreçtir. bazen veliler farkında olmadan yanlış şekilde gosteriyorlar. zzzzz yerine ze diyorlar sonra z nin yanına a geldiğinde çocuk zea diye okuyor
  2. diyelim ki okumayı öğrenip gitti. genelde sınıflar ocak ayında sesleri bitirmiş oluyorlar. eylül ayından ocak ayına kadar 4-5 ay sınıfta kendini diğerlerinden ayrılmış olarak hissedecek. bu durum kendini diğerlerinden üstün görmesine neden olabilir. kibir oluşabilir. diğer çocukları kendinden aşağıda görüp arkadaşlık kurmak istemeyebilir. ya da sınıftaki diğer çocuklar okuma yazma bilen çocuğu kıskanabilir ve onunla arkadaşlık kurmak istemeyebilir.
  3. okul çocuk için bir şeyleri öğrenme ortamıdır. ama okuma yazma öğrenen çocugun okulla ilk yasantilari amacının dışında olacaktir. bu sebeple okulu gereksiz gibi görebilir.
  4. okuma yazma öğrenip gelen çocuk öğretmen için de büyük bir sorundur. bilen çocuğu oyalamak, sıkılmamasını sağlamak ve okula ilgisini canlı tutmak her yiğidin harcı degil.
bu yaştaki çocuklar öğrenmeye almaya çok açıklar canim. kesinlikle merakını hevesini söndürme ama başka yone kaydirabilirsin. mesela ilk aklıma gelen bilim içerikli çocuk dergileri. üstelik her yaş grubuna göre mevcut. onlardan alabilirsin aylık. merak duygusunu tatmin edecektir.

ayrıca görsel okuma diye bir durum söz konusu. sen ne yaparsan yap çocuk reklamlarda gördüğü ürünü market reyonunda ya da başka bir yerde gördüğün de bunu okuyabilir. bu seni endiselendirmesin. normal ve okumayı kolaylaştırıcı bir süreçtir. umarım tatmin edici bir açıklama olmuştur. varsa eger sorun isteğin kadar sorabilirsin(iz) canim.:KK60:
Çok haklısın hocam, katılıyorum.
:KK9::KK9:

Kot bedeni olarak biliyorum sadece.
Maviden mesela, 28-29 giyiyorum kot bedeninde.
Markaya göre de değişiyor beden, ondan yazdım markasını.
Belden bol oluyor ama kalça kısmı tam oluyor.
Kumaş bedeni olarak bilmiyorum ama.

Bence kilo konusu kişiden kişiye çok değişiyor.
Kimisinin eti sıkı olur mesela, dokununca taş gibi hissedersin.
Kimi normal kimi de yumuşak olur.
Ben yumuşak bile değil, peluş ayıcık gibi yumyumuşum :)))
58-59 kiloda bile çökmüş zayıf değildim, zayıftım.
Bacaklarımda hala vardı, 55 olsam tam olurum diye düşünmüştüm.
Tabi bunda nasıl vücut istediğimiz de önemli.
Ben 36 beden olmak isterdim mesela:)
Ama çok zor :)))
anladim canim. çok haklısın. ben 69 kilo ile 29-30 giyiyorum maviden.63 kg ile direk 36 beden oluyorum. ergenlik dönemim aktif sporla geçti ve geçen seneyi de fitness 1. donemi de pilates ile gecirdim. ondan sanirim kiloma gore bedenimin az olması. herkes 50li kilolari görmek isterken benim amacım 63 kg olmak. ah bi olabilsem ahhh bi olabilsem:mad:

Canım okul öyle yoğundu ki bugün anlatamam birkaç istenmeyen olay olunca da dersten sonra bile beklemek zorunda kaldım şimdi geldim
Haftasonu kendimi sıktım pazartesi sabah tartı da 61.6 gördüm benden mutlusu yoktu fazla mutlu olmuş olmalıyım ki tartıya olumsuz yansıdı bugün tartı da 62.2 gördüm şimdi yürüyüşe çıkıyorum haftaya bomba gibi geleceğim inşaallah
kuzummm zaten biliyordun bu hafta çok iyi geçmediğini. bende aynen senin gibi yapıyorum. baktim kilo vermişim hemen saliveriyorum kendimi. şunu da yesem birşey olmaz bunu da yesem bir şey olmaz... sonra baskule cikinca olanlar bana oluyor:kızgın: demoralize olmamana çok sevindim ama canim:rapci: harikasin:KK9:

Zaman ayırıp uzun uzun cevapladığın için çok teşekkür ederim pınarcım tam da benim korktuğum ve öğretmek istememe sebeplerim bunlar. Okuma konusunu atlattık resimli kitaplardan bakarak kendisi anlatiyo okumuş oluyo :) ama yazma konusunda sürekli peşimde anne öğret diye ben gostermesemde bazı harfleri bakarak kendisi yaziyo. Yapma desem hevesi kırılacak yap çok güzel olmus desem devamını isteyecek. Neyse artık bi yol bulup dikkatini dağıtacağım. Tekrar teşekkürler pinarcim

Umarım canını sıkacak büyük sorunlar değildir tatlim. Evt bu hafta yağmur falan yürüyüş de yapamamıştın. Sende bu azim varken yaparsın tatlim. Bende 300 gramcik gitmiş ama olsun hic yoktan iyidir. Haftaya hepimizde daha iyi olacak insallah

Zaman ayırıp uzun uzun cevapladığın için çok teşekkür ederim pınarcım tam da benim korktuğum ve öğretmek istememe sebeplerim bunlar. Okuma konusunu atlattık resimli kitaplardan bakarak kendisi anlatiyo okumuş oluyo :) ama yazma konusunda sürekli peşimde anne öğret diye ben gostermesemde bazı harfleri bakarak kendisi yaziyo. Yapma desem hevesi kırılacak yap çok güzel olmus desem devamını isteyecek. Neyse artık bi yol bulup dikkatini dağıtacağım. Tekrar teşekkürler pinarcim
en son yayımlanan genelge de hangi harf stilinin kullanılacağı okullarda zümrelere bırakılmış durumda. yani el düz yazı çalışması yapsanız ya okul el yazısı kullansa. yine bir yanlış öğrenme olabilir. en iyisi oyun hamuru alıp makas alıp küçük kas becerilerinin gelişmesini sağlamak

anladim canim. çok haklısın. ben 69 kilo ile 29-30 giyiyorum maviden.63 kg ile direk 36 beden oluyorum. ergenlik dönemim aktif sporla geçti ve geçen seneyi de fitness 1. donemi de pilates ile gecirdim. ondan sanirim kiloma gore bedenimin az olması. herkes 50li kilolari görmek isterken benim amacım 63 kg olmak. ah bi olabilsem ahhh bi olabilsem:mad:

Ben 70-72 kilo ile 31-32 giyiyorum mesela.
Hep basen problemim var.
Ah 58 bile olsam anca 27 ye girerim mesela.
Olsun o bile süper benim için! :)

Şuan 69 sun galiba.
6 kilocuk ya, veririz birlikte bence :KK50:

İyi akşamlar kızlar.

Akşam;
1 porsiyon et döner
1 kase yoğurt
2 kornişon turşu
1 dilim tam buğday ekmek

Ben her sabah tartılıyorum.
Aslında haftaya Cuma’ya kadar tartılmasam ne iyi olur.
Ama kesin dayanamam :)

İyi akşamlar kızlar.

Akşam;
1 porsiyon et döner
1 kase yoğurt
2 kornişon turşu
1 dilim tam buğday ekmek

Ben her sabah tartılıyorum.
Aslında haftaya Cuma’ya kadar tartılmasam ne iyi olur.
Ama kesin dayanamam :)
bende dayanamıyorum yaa:KK48: ama bu hafta taktik uygulayayım diyorum sabah tartılmadan su icicem. böylelikle tartılmak istemem diye düşünüyorum...

X