6 yıllık ilişkinin bitmesi. Görüşlerinize ihtiyacım var sevgili kadınlar...

ne yap ne et buraya gelmeyi ayarla
Bu ne demek ya? Yüz veriyorsunuz astarını istiyor. Yıllarca ailesinize yalan söylemişsiniz zor durumlara girmişsiniz bilmiyor mu?
Karşınızda kendinden hiçbir şekilde taviz vermeyen, bilerek bir şeyleri yokuşa süren birisi var. Bitmesi daha iyi, karşı taraf da bitsin diye uğraşmış zaten.
Türkiyede yaşıyoruz, istediği şeylerin mümkün olmadığı bal gibi biliyor. Çok sevseydi evlenene kadar beklerdi.
Sizin için hayırlısı olmuş, dönmeyin bu adama. 34 yaşına kadar eli ekmek tutmamış adamdan olmaz.

kurban kes kurtulduğun için. biraz kafanı dinle ananın dizinin dibinde, görüşme artık.

ayrıca çok kıskanç adamların hep kendileri aldatan taraf olur, hiç şaşmaz. kişi kendinden bilir işi hesabı.

Aşk sevgi bu ilişkide yok,var diyenin aklına tüküreyim.Sizin gibi kızların böyle erkeklerin elinde oyuncak olması giy dediğini giymesi ,gel dediğinde gelmesi iki güzel söz öpüş koklaş sonra tak boynuna tasmayi gezdir.Gercekten buna mı layıksınız????Ben sizin gibi ünv okumadım ,doktora yapmadım o konuda bana cahil diyebilirsiniz ama hiç bir erkeğe eşim dahil böyle boyun eğmedim, sınırlarımı çizdim hep,karakterimden ödün vermedim.Eşim bu dik duruşumu çok sever çünkü koyun değilim güdülmem .......

Ayrıl barış hata 6 yıl uzatmalar hata Onu herşeye rağmen severim demek tüm öfke kontrolsüzlugune rağmen hata.Aliskanlik dolayısı ile kendinizi herşeye kapatarak bu ilişkide sürüklenmek hata.Giden yıllar olmuş dönse evlilik olsa bile mutluluk yada surdurebilirlik olasılığı çok düşük .Ya buradan hayatın size verdiği bu şer zannettiginiz Hayri degerlendirir siniz kısacası maçı hala kazanabilirsiniz Yada yedek kulübesinde dönüş bekleyip hayatinizin bu ikinci fırsatını es geçebilirsiniz de.Donecek sizin kadar az la yetineni bulamaz .Dediklerini akılda tutun yeni yeni dert konulari gelecek bu ilişki nereye evrilirse evrilsin.Hayat böyledir zamanında bitmesi gereken ilişki sundurulurse sonucu sadece felakettir.Uzgunum.

34 yaşında hayatı boyunca çalışmamış adamla gelecek mi planladin gerçekten ? 6 yıl boyunca ikiniz de ailenizden mi gecindiniz ?

uzaktan ilişki yurutemiyor muymuş 34 yaslik olgunlaşmamış avokado? 3.5 yıllık ilişkinin 3 yıli ayrı geçti bizim öyle de güzel yürüdü ki... bunir bahane değil. ha bosver size iyi olmuş o ayrı zaten. 34 yaşına gelmiş çalışmaya ne zaman başlamayı planladı acaba? özetle sizinki olmazı oldurmaya çalışmaya calismakmis üzgünüm iyi olmuş. 1 aydır bitik olmanıza gerek yok kina yakin kurtulduğunuza şükür edin. oğlana da beddua değil dua edin ki sizi bombok bir hayata suruklenmekten kurtarmış. gerizekali onu alacak kızı bulmuş da 1 yıl yalnız mı yasayamayacakmis. napiyodunuz ki? wc sonrasi poposunu vs mi sildiriyordu? salak ya bahaneye bak

Bakın 6 yılı siz yaşadınız Biz bir cümlede yazıyoruz .Ayrılıp barışmak bir iluskide onsuz yapamıyorum değildir.Biz sorunları cozemiyoruz bizden olmaz konuşarak anlaşamadigimiz için ayrılıp duruyoruz sonrada bu çeker beni diyerek alışkanlıktan dönüyoruz demektir.Bu sevgi değildir bu ayrılıklar kroniklestikce insanlar ayrılıp ayrılıp barışmaya aynen eski hareketlerle devam ettikçe evlenselerde son durak boşanma yada kavga ve kötü sözlerin havada uçtuğu bir ev oluyor.İlk başta zaten bu nedenle hadi ilk ayrilikta olmadı ikincide kesin bitisti bu ilişkinin gereği ve nerde bu tarz bı ilişki varsa.Sihirli değmek terapi bilmemne değil insanların her ilişkide uyumu olacak diye birşey yok anlaşmaya ugrasilsada bazen karakter özellikleri nedeniyle olmaz.Olmayan olmadimi kesip gitmek gerek zaman kaybı yada duygusal hasar almamak için.Uyumlu olanla yol alinmali.Bu değilse mutlaka size uyan daha kolay sorunları halledebileceginiz başka bir insanla mutluluk daha olası.Olmayan seviyorum diye olduralanaz.Sevgi uyum yoksa süremez

Siz bunu kendinize nasıl reva görüyorsunuz.
Doğru düzgün çalışmayan, kıskanç, öfke problemleri olan birini zorla kendinize koca yapmaya çalışmışsınız.

Bir şey sorabilir miyim ( siz de dahil, böyle şeyleri kabul eden, eğitimli/eğitimsiz bütün kadınlara soruyorum) memlekette erkek mi bitti?
Ülkede her gün kadın şiddeti varken hiç mi görmüyor, ders almıyorsunuz?

Sizin kızınız olsa, siz böyle biriyle kızınızın evlenmesine izin verir misiniz? Önce kendi içinizde bu soruyu cevaplayın. Ondan sonra bunun için üzülün.

Vasat bir adamın 6 yılı çöp edisine uzuldugunuzu soylemeyin lütfen. Hem baskıcı diyorsunuz hem gidişine üzülüyorsunuz. Adam gider ayak size iyilik yapmış bı 6 yıldan daha olmamissiniz sadaka dağıtıp yolunuza bakın. Sevgi kirintilari uğruna kendi kararlarinizdan taviz vermeyin . Denginiz biriyle olun

29 yasinda bir kadin bukadar baskasina bagimli olmamali nerde nekadar kalacagina ne giyecegine karat verebilmeliydi 34 yasina kadar calismamis bir adamdan gercekten nasil beklenti icindeydiniz gormek istememissiniz zatencok olumsuzluk varmis iyi olmus bencil biri bencil bir sebepten sizden ayrilmis asil ayrilmasi gereken siz olmaliydiniz hemde coktan

Sevabina ozet rica etsem?

Kendi çevrenizden ibaret saymayin dünyayı. Ailemde 5ten fazla öğretmen var hepsi ya doktora yapıyor ya da bitirmiş kişiler.
Aynı şekilde bir enistemiz var o da doktora yaptı bitirdi ve hala calismiyor ki yaşı 40 var.

Ne kadar şımarık bi çocuk bu Allahım.
Çocuk diyorum adam olamamış, olamaz da zaten.
Alışmış ailesinin pohpohlamasına sanırım, siz de bayağı şımartmışsınız yıllarca.
E bi insanı yıllarca sırtında taşıyıp da birden indiriverince sizden kötüsü olmaz.

Siz misiniz senelerce ailenize türlü yalanlar söyleyip onun istediği hayatı yaşayan, her dediğine tamam diyen, bi kere dediğini yapmadınız sizden kötüsü yok şu an gözünde.
Döner bu kuyruğunu kıstırıp, daha geçen hafta mesaj attı demişsiniz.
Döner de hayır gelir mi bu adamdan, mümkün değil.

Şansınız varsa kurtuldum der sevinirsiniz.
Yoksa oturup çeker sonra kaderinize söversiniz.
Bazen şans yüzümüze gülüyor ve böyle toksik ilişkiler anlamsız bi şekilde bitiveriyor, zaten toksik bi ilişki anlamlı bi şekilde de bitemez ya neyse, ama biz ölüp ölüp diriliyoruz ve o döngüden çıkmak o kadar korkutucu geliyor ki, önümüz o kadar karanlık geliyor ki, o kadar ödümüz kopuyor ki ayrılıktan, ne olursa olsun geri dönüyoruz.
Böyle bi ilişkinin de bi kurbanı benim.
Çok şükür bitti gerçi, ama boşanmayla bitmesi ve sevgiliyken bitmesi arasında çok fark var.
Gerçekten şu an çok şanslı bi dönemdesiniz.
İç sesinizi asla dinlemeyin, sabırlı olun ve bitirin.

Ben 2.5 yıl kadar mesleğimi yaptım sonra kendi isteğimle ara verdim. O hiç çalışmamış
Ailelerinizde de iyi sabır varmış. Hiç mi sorgulamadılar 30 yaşa kadar bitmeyen eğitim sürecinizi ? Ailelerinizin yolladığı parayla evcilik oynarken hiç mi vicdanınız sızlamadı ?

"1 yıl içinde evlilik zaten olur vb" diyen erkek arkadaşınızın bu konudaki planı neydi ? Ailelerin eline bakmaya devam etmek mi ?

Ben şunu hiç anlamıyorum, 6 yıl vb emek verdi diye ayrılmak neden zor geliyor?

İlla ki evlenip üstüne çocuk yapıp bir 6 yılınızı daha mı çöp etmek derdindesiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…