50 gündür evde yoktuk?

Humakaser

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2022
694
999
31
Merhaba hanımlar ben bir buçuk senedir evliyim.Bir senedir bursa da yaşıyoruz. İlk defa evimizden bu kadar uzak kaldık. Dün eve geldik ki her yer toz koltukların üzerine filan çarşaf sermistim ama yinede tozlu. Temizliğe nereden baslamaliyim bilemedim acemi oldum bir anda. Bı yerleri süpürdüm eşyaları yerleştireceğiz ama toz. Yarın eşim işe başlıyor.Neler önerirsiniz tecrübeli hanımlar?

ilk önce tüm camlari açin... havalandirin..
akşama dek açık dursun.. çarşaflari sirkeleyin. yastiklari balkona sirkeleyin ve havalandirin..
öncelik tüm odalari süpürmeye başlayin...
sonra paspaslayin tozlari alın...
evdesin ve yavaş yavaş yaparsin.:)
mutfagin buzdolabini kontrol edin... bozulmuş olanlari at çöpe gitsin..
ve silin karbonat sirkeyle.:

Aslında dediklerinizi yaptım. Şimdi kahve molası verdim. Temizliğe halıları yikamaciya verdikten sonra mi başlamalıyım hangi odadan nereden

Aslında dediklerinizi yaptım. Şimdi kahve molası verdim. Temizliğe halıları yikamaciya verdikten sonra mi başlamalıyım hangi odadan nereden
halılari yıkamaciya verdikten sonra başlasan daha iyi olur..:)
halılari kaldirarak yapıyorsun zaten temizliği..:)
içinden hangi oda geçerse.
kahve için afiyet olsun:)

halılari yıkamaciya verdikten sonra başlasan daha iyi olur..:)
halılari kaldirarak yapıyorsun zaten temizliği..:)
içinden hangi oda geçerse.
kahve için afiyet olsun:)
Teşekkür ederim canım. Haklısın halıları kaldirarak yapıyoruz dedim ya elim ayağıma dolandı. Birde hamilelik şüphesi var bende ağır bir iş de yapmak istemiyorum ama her yer her yerde şaşırdım kaldim yavaş yavaş yapayım eşimin yardımı ile

hamilelik şüphesi varsa agir işlerini eşine birak akşam işten gelince yardim eder:)
kolay gelsin :)

Ben bu yıl köyden gelince dipten doruğa girdim. 1 ay kaldım bende. Ama hamilelik şüpheniz varsa ya eşiniz yapsın yada yardımcı çağırın.
Önce eşyaları yerleştirdim. Sonra perdeleri yıkayıp camları sildim. Evi zaten 3;4 gün silmeden hep süpürdüm. Halıları yıkamaya verdim.
Gitmeden mutfak dolap içlerini silmiştim onların dışını,tezgahı, alt dolap kapaklarını sildim. Bütün kapıları, toz alınacak diğer şeyleri (konsol vs) herşeyi sildim.banyo WC yi cifledim, duvarlarını sildim

Benim 2 küçük çocuğum olduğu için ben 2 haftada anca bitirebildim...

Teşekkür ederim..bende bugün esyalari yerleştirip giyinme odamın tozlarını aldım yerleri süpürüp yemek yaptım ve bıraktım işi zaten yıkanmış camasirlar ve valizdeki çamaşırlar çok yordu beni. Daha fazla bir iş yapmayım dedim ama eşimin gelme saatine kadar temizlik ile uğraştım resmen . 2 çocuk ile yine iyi maşallah canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…