5 yaşındaki oğlumun söyledikleri sizce normal mi yoksa çizgi filimlerden mi etkilendi☹️

Sevilmemek hircinlastirmis.onu çok çok sevin sevgiye boğun.

Animasyonların, çizgifilmlerin tamamı çocukların tüketmesi için üretilmiyor. Yetişkin içerikleri de mevcut. Kontrolsüz ekran maruziyeti bunlara sebep oluyor. Çok korkutucu geldi bana. Ayrıca çocuk sevilmediğini hissetmiş ve bunu dile getirmişken sen abisin onu korumalısın öğüdünüz çok gereksiz. En kisa zamanda hem bu konuyu hem kardeş ilişkilerini bir psikolog ile görüşün.

Kırmızı başlıklı kızı artık kimse anlatmiyor canim sen de.

Acilen pedagog. Acilen..

Benim oğlumda o yaşlarda Keşke ölseydim karnındayken,keşke beni doğurmasaydın, ölmek daha güzel felan diyordu. Tam olayın ciddiyetini bilmiyorlar bence. Geçti şuanda o fikirler

Bir yerden bir şey izlemiş onu tasvir ediyor muhtemelen. Kardeşini sev kardeşini koru demeyin, daha çok tetiklenmiş bu şekilde. İkinizi de seviyorum sen onun yaşındayken böyle yapıyordun şöyle yapıyordun istersen o zamanki fotoğraflarına bakabiliriz görüyor musun ne kadar küçükmüşsün. O da senin gibi büyüyecek, sen büyürken biz sana destek olmuştuk kardeşin çok şanslı sen varsın gibi onu öne alan cümleler daha iyi olabilir. Onunla da yeterince ve sadece onu önceleyen vakit geçirin, sen abisin sen büyüksün ona bak vs gibi sorumluluk yükleyen cümlelerden kaçının. Üzerine gitmeyin. Zamanla değişir

çocuklar somut işlem döneminde soyut kavramları anlamlandıramaz, melek-şeytan gibi kavramları duyduklarından yola çıkarak somutlaştırır bilemez ne olduğunu. Biri anlatmış olmalı ya da bir yerden izlemiş olmalı. Kendi küçük çocuk dünyasına o şekilde tezahür etmiş yavrucuğun. Dillendirilmezse, maruz bırakılmazsa anlam yüklemeyecektir.

Evet, Psychopass diye bir anime var ve tam anlamıyla yetişkinler için yapılmış bir anime. Anime Japon çizgi filmidir bu arada ve ciddi bölümü yetişkinler için yapılır.

Benim çizgi film tavsiyesi olarak aklıma Cedric geliyor, Arthur isimli bir cocukla ilgili bir cizgifilm de vardı, bir de erkek çocukları sever mi bilmiyorum ama Uğur Böceği ve Siyah Kedi diye bir çizgi film de gördüm.

Son düzenleme:
Öncelikle çocuğunuzu mümkün mertebe ekrandan uzak tutun.

Ekranda dehşet şeyler karşılarına çıkıyor ve izlemeye başlıyor çocuklar.. Bu onların ellerinde değil. Bizim elimizde lütfen bu sınırı tek kalemde çizin. Azıcık bile izlemesine müsade etmeyin.

Sonra; lütfen kim olursa olsun çocuğunuzu 2. Plana atmasina musade etmeyin. Bebekten fırsat buldukça oğlunuza odaklanın onunla keyifli, kaliteli vakit geçirmeye çalışın. Sevginizi, ilginizi hissetsin.

Bunları yaptıktan sonra gözlemleyin yine farklı bir durumla karşılaşırsanız. İyi bir çocuk psikoloğundan destek alın.

Cartoon network tam olarak canavar figürlü ,korkunç karakterli çizgi filmler oynatıyor. Onu izleyen bir çocuğun bu tarz şeyler konuşması çok doğal geldi şu anda bana

Lütfen bu sıralar küçük kardeşle büyük olan evladı baş başa bırakmayın. Televizyonu da olabildiği kadar tablet telefon hepsini en aza indirin bizim bir tanıdığımızin büyük kızı küçük kardeşini seccade ile bogmustu . Televizyon ekran çocukların aklını allak bullak ediyor lütfen dikkat edin . Ve kesinlikle yardım alın

Lütfen çok ani tavır değişikliği yapmayın. Farkında olmadan olumsuz tavırlarını pekiştirmeye sebep olabilirsiniz. Dilerseniz önce kendi tavırınızı nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda bir araştırma yapın padagoga kadar geçen süreyi yönetebilmeniz açısından. Böyle bir cümle kurduğunda olur mu ben senide çok seviyorum diye cocuğa sarılmanız bile onda ben böyle davranırsam sevgi alabilirim gibi olumsuz bir pekiştirme yaratabilir.

Kardeş kiskancligi yaşaması normal. Hep söylerim her çocuk kardes sahibi olacak karakterde değil bu göz önüne alınmalı diye. Ama şeytan melek balta şeyleri çok normal değil bence. Cizgifilmlerden de etkilenmiş olabilir. İzlediği şeyleri kontrol edin. Eğer yuzyuze görüşme yapabileceğiniz bir pedagog bulamazsanız online bir pedagog görüşme sağlayın.

Eline tablet telefon verip takip etmiyorsaniz yüksek ihtimal videolardan yada o korkunç oyunlardan öğreniyor.

Bu sohbetin geldigi nokta hic normal degil

Kardes kiskancligi normal, olmayan da cok nadirdir zaten.

Ben endiselenirdim sanirim.

Bir de cocuklari asla kiyaslamamak lazim ama 2 yasindaki bebekle 5 yasindaki cocugu kiyaslamak hic olmaz. Tamamen farkli evreler. Sizin de muhakkak ki bilmeden istemedendir ama hataniz var gibi su durumda. Kardes kiskancligi normal, ama kardes sevgisi ile beraber. Bu denli nefret iceren bir kiskanclik genelde yetiskinlerin hatasi oluyor.

Çocuğunuzun söyledikleri kan dondurucu evet, büyük ihtimalle de oyun çizgi film gibi dış etkenlerden öğrenmiştir orası da doğru ancak asıl atladığınız konu bambaşka. Öncelikle çocuklar tertemiz birer sayfadır sizin önemsiz olarak gördüğünüz herşey onlarda iz bırakır zaten yazdıklarınızdan ailecek çocuklarınız arasında ayrım yaptığınız çok belli... Siz bile biri çok sevimli diğeri içine kapanık-sevdirmez kendisini diyebiliyorsanız düşünün çocuk bilinçaltında ne gibi fırtınalarla uğraşıyor. İlk olarak ilginin çok sert bir şekilde küçük çocuğunuza kayması büyük çocuğunuzda tramvaya sebep olmuş olması muhtemel ki bir de ilk torun ilk evlat olması bunu derinleştirmiştir. Çocuklarınızın yaş aralığı sandığınızdan daha az çünkü kardeşi doğduğunda 4 yaşındaydı ve bu yaştaki çocuklar hala aile içinde ilgiye muhtaç ve en önemlisi de tam olarak sebep sonuç ilişkisini kuramaz... Yani kardeşinin çok küçük ve onun daha fazla ilgilenilmesi gerekliliğinin sonucunu çıkaramaz. Tavsiyem pedagojik destek almanız ama ondan önce çocuklarınıza ilgi gösterirken diğerinin köşede kalmasını engelleyin hatta olabildiğince basit bir dil ile durumu açıklamaya çalışın.

Cartoon networkün cizgifilmleri bu yasa çok uygun değil bence. En azından ortaokulda izlenmeli.

Telefon tablet TV sınırlama getirip izledikleri mi kontrol edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…