5 kilo verdim ama mezura ve yağ ölçümlerim neredeyse aynı?

bittersweetfruit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
5
1
34
Merhabalar, 1 aydır aralıklı oruç diyeti yapıyorum ve bir diyetistenle ilerliyorum. Totalde 5 kilo verdim fakat bu kilolar nerden gitti bilmiyorum. 1 ay önceki mezura ölçümüm ve şu anki ölçümüm arasında çok az fark var. Aynaya baktığımda da inceldiğimi göremiyorum açıkçası. Nerde yanlış yapmış olabilirim? Yağ eritmek için ne yapmam gerek? Spor olarak haftada 3-4 gün yemekten sonra 45-50dk yürüdüm ama yeterli olmamış anladığım kadarıyla.

Bir diyetisyen değilim öncelikle, ama çok kısıtlamalı diyetler yağ yerine kas ve su kaybına neden oluyor. Bunun için günlük almanız gereken karbonhidrat, protein ve sebzeyi bilmeli ona göre diyet yapmalısınız. Böylelikle daha az kısıtlayarak yağdan kilo verebilirsiniz. Tartıda kilo vermeseniz bile ölçüde incelme olmuşsa yağdan kilo vermişsiniz demektir

Merhabalar, 1 aydır aralıklı oruç diyeti yapıyorum ve bir diyetistenle ilerliyorum. Totalde 5 kilo verdim fakat bu kilolar nerden gitti bilmiyorum. 1 ay önceki mezura ölçümüm ve şu anki ölçümüm arasında çok az fark var. Aynaya baktığımda da inceldiğimi göremiyorum açıkçası. Nerde yanlış yapmış olabilirim? Yağ eritmek için ne yapmam gerek? Spor olarak haftada 3-4 gün yemekten sonra 45-50dk yürüdüm ama yeterli olmamış anladığım kadarıyla.
su kaybetmişsindir ödem yani

Zamanında 23 kilo vermiş biri olarak söylüyorum(sonra geri aldım ama 4 5 yıl sonra :) hiit cardio yap özellikle sabah aç karnına 25 30 dk arası, asla şeker tüketme asla günde 1 2 meyve o kadar hatta 2 günde bir tüketsen daha iyi, ekmek vs söylememe gerek bile yok, protein ne kadar alıyorsun onu hesapla yetersiz protein alırsan yağların gitmez

X