5 haftalık hamileyim ve düğünüme 20 gün var

Allah'ım evli insanlar bile düğün olmadı ama hamileyim hesabı yapio.Kimene ya anlamadım.Siz fazla takmissin bu konuyu.Ben gayet rahat söylerdim.Bunda saklicak hicbisey yok ki.
Elalem ne der dşye dusunmeyen biriydim bende niye bu psikolojiye girdim anlamadım dogrusu

Kızlar merhaba öncelikle imam nikahım ve resmi nikahım var baze sebeplerden düğünümüzp ertelemiştik ve şuan tam dugunume 19 gün var ve ben 5 haftalık hamile oldugumu bugun ogrendım. Yardımınızı istedigim konu ise ben düğünümden ne kadae süre sonra acıklamalıyım hamile oldugumu dikkat cekmemesi acısından, ayrıca tip 1 diyabet hastasıyım düşüncem şu ki diyabet hastalarında erken dogum soz konusu eger hamileligim sıkıntısız 39 haftayı bulursa ben ya sekerden dolayı erken dogum yaptıgımı yada yıne şekerden dolayı bebgın haftasından baya önde olma durumu soz konusuymus yani 2 aylık hamileyken evleneceğim 7 aylık gebeligimde bebek 2 ay gununden onde demem ne kadar dogru lutfen yardım…
Sonuçta nikahlı eşin dedikodu hiç olmaz söyleyin gitsin

Erken doğum yapan cok kişi var . Erken doğum yaptim deseniz bıle emin olun
Ilerıde laf arasında ağzınızdan kaçırabilirsiniz. Bir ortama girersiniz doğum konuşulur
Bir şekilde ağzınızdan bısıler çıkar yanlıslıkla.
Şekilden şekile girip kasılmanın anlamı yok.

İnsanlar konusuyor doğru, ama işin ucunda evlilik olduğu için bir yerden sonra susuyorlar .

Size tavsiyem bırakın kim neyi duyarsa duysun.
Cok haklısınız

Sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah 🙏
Bence yakınlarina izah et gerisi önemli değil.
Hani siz yazmissiniz ya 39. Hafta da dogurursam diyabet yüzünden erken doğum oldu diye ya Allah korusun erken doğum olursa.
Bebek 7 aylık doğarsa akrabalar 5 aylık doğdu zannedecek çok sıkıntı çıkar 🤭
O ihtimalide yorumu yazarken aklıma geldı ah bu o ne der dusuncesi yokmu her sacma düşünceye kaptırıyor ınsanı😂

O ihtimalide yorumu yazarken aklıma geldı ah bu o ne der dusuncesi yokmu her sacma düşünceye kaptırıyor ınsanı😂
Bak o zaman aaa düğün olmadan hamile kalmış demezler direk yalancı derler 🤭
O yüzden sen dogurmadan hesap işine girme ne olur olmaz 🤷
Ben evlendikten 2 ay sonra 2 aylık hamile olduğumu öğrendim
Millet bana da dedi ama napim yani oldu artık 😅
İlk gece,yada 1-2 gece içinde hamile kalmışım 💃

Halayda de geç😂
İlk geceden hamile kalanlar mecburen evlendiğinden 8 ay sonra doğum yapıyor zaten, malum son regl başlangıcı baz alındığından.
Aman kime ne yahu…

Bak o zaman aaa düğün olmadan hamile kalmış demezler direk yalancı derler 🤭
O yüzden sen dogurmadan hesap işine girme ne olur olmaz 🤷
Ben evlendikten 2 ay sonra 2 aylık hamile olduğumu öğrendim
Millet bana da dedi ama napim yani oldu artık 😅
İlk gece,yada 1-2 gece içinde hamile kalmışım 💃
Birde bende bi teslik var nasıl derseniz 22 mayısta test yaptım negatifti, sonrasında adet olmayı bekledim 4 gun once ikş test daha yaptım ust uste pozitif cıktı doktor 5 haftalıgı muhtemelen benim salaklıgımdan dedi niye derseniz ben en son adet gunumu soyledım oda o gunden bu gune olani saydı cunku kesem var ama icinde hic birsey gorunmuyor

Son adet tarihi baz alinir zaten.
Kese var beta takibi yapacaksiniz değil mi.
Sağlıklı gebelik ise beta artışına göre bakılır.
Kese dolu mu o ne zaman belli oluyordu onu unuttum ben ama buradan gören bilen arkadaşlar yanıt verir.
Daha iyi cevap alırsınız 🙏

Kızlar merhaba öncelikle imam nikahım ve resmi nikahım var baze sebeplerden düğünümüzp ertelemiştik ve şuan tam dugunume 19 gün var ve ben 5 haftalık hamile oldugumu bugun ogrendım. Yardımınızı istedigim konu ise ben düğünümden ne kadae süre sonra acıklamalıyım hamile oldugumu dikkat cekmemesi acısından, ayrıca tip 1 diyabet hastasıyım düşüncem şu ki diyabet hastalarında erken dogum soz konusu eger hamileligim sıkıntısız 39 haftayı bulursa ben ya sekerden dolayı erken dogum yaptıgımı yada yıne şekerden dolayı bebgın haftasından baya önde olma durumu soz konusuymus yani 2 aylık hamileyken evleneceğim 7 aylık gebeligimde bebek 2 ay gununden onde demem ne kadar dogru lutfen yardım…
madem nıkahlısın ne diye yalan soyluyosun ki? dugun mu onemlı nikah mı? dugun gobek atılan bişi benim için hıc bı vasfı yok önemli olan nikah :)) of cok sacma bunu takman .. ailene yalan soylemiş gibi hissetceksen yani onlar sizi eli elime deymedi muhabbetiyle biliyolarsa da cekiniyorsan tamam ama aile dısı kimseyi alakadar etmez. ailen de bunu cok sorun etmiycek evli olcaksın :))

Köyden bir kız da düğününde 3 aylık hamileydi, herkese 6 aylıkken doğurduğunu söylediler tabi bir tek yaşlılar inandı 😄 Sizin durumunuz farklı nikahlı eşiniz sonuçta, hiç yalan söylemeye gerek yok çünkü bir şüphe mutlaka düşecek akıllarına.

Bence stres yapacağınız tek konu, düğün gününde, öncesi birkaç günde mide bulantılarınız olup olmayacağı.😐 Umarım olmaz. Keyifle düğün yaparsınız. Diyelim ki oldu, biri şüpheli bir şey sorarsa stres mideme vurdu dersiniz.

Halayda de geç😂
İlk geceden hamile kalanlar mecburen evlendiğinden 8 ay sonra doğum yapıyor zaten, malum son regl başlangıcı baz alındığından.
Aman kime ne yah
Kese dolu mu o ne zaman belli oluyordu onu unuttum ben ama buradan gören bilen arkadaşlar yanıt verir.
Bence stres yapacağınız tek konu, düğün gününde, öncesi birkaç günde mide bulantılarınız olup olmayacağı.😐 Umarım olmaz. Keyifle düğün yaparsınız. Diyelim ki oldu, biri şüpheli bir şey sorarsa stres mideme vurdu dersiniz.
Ne guzel yorumlamıssınız umarım olmaz olursada minigin canı sagolsun artık☺️

Eşimde bunu diyor ama inanilmaz takıntılı oldum nedense bu konuda anlamiş değilim😔
Nikahlıyken hamile kalmışsın işte, kimsenin haddi değil yorum yapmak. Kasacak bir şey yok hiç sen rahat ol, gözünüz aydın bu arada 💐

resmi nikahınızda imam nikahınızda varmış. Evli olmak için düğüne gerek yokki. Eş dostu düşünmeyin ne diyebilirlerki evlenmeden hamile kalmış diyemezler😄😄 kaldıki herkes düğün yapmayı tercih etmiyor. Sadece nikahla evlenen hiç bir zaman anne olamayacak mı yani. içinizi ferah tutun sağlıkla alın kucağınıza inşallah

X