5 haftalık hamileyim ve düğünüme 20 gün var

gullu010

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2022
18
5
27
Kızlar merhaba öncelikle imam nikahım ve resmi nikahım var baze sebeplerden düğünümüzp ertelemiştik ve şuan tam dugunume 19 gün var ve ben 5 haftalık hamile oldugumu bugun ogrendım. Yardımınızı istedigim konu ise ben düğünümden ne kadae süre sonra acıklamalıyım hamile oldugumu dikkat cekmemesi acısından, ayrıca tip 1 diyabet hastasıyım düşüncem şu ki diyabet hastalarında erken dogum soz konusu eger hamileligim sıkıntısız 39 haftayı bulursa ben ya sekerden dolayı erken dogum yaptıgımı yada yıne şekerden dolayı bebgın haftasından baya önde olma durumu soz konusuymus yani 2 aylık hamileyken evleneceğim 7 aylık gebeligimde bebek 2 ay gununden onde demem ne kadar dogru lutfen yardım…

Kızlar merhaba öncelikle imam nikahım ve resmi nikahım var baze sebeplerden düğünümüzp ertelemiştik ve şuan tam dugunume 19 gün var ve ben 5 haftalık hamile oldugumu bugun ogrendım. Yardımınızı istedigim konu ise ben düğünümden ne kadae süre sonra acıklamalıyım hamile oldugumu dikkat cekmemesi acısından, ayrıca tip 1 diyabet hastasıyım düşüncem şu ki diyabet hastalarında erken dogum soz konusu eger hamileligim sıkıntısız 39 haftayı bulursa ben ya sekerden dolayı erken dogum yaptıgımı yada yıne şekerden dolayı bebgın haftasından baya önde olma durumu soz konusuymus yani 2 aylık hamileyken evleneceğim 7 aylık gebeligimde bebek 2 ay gununden onde demem ne kadar dogru lutfen yardım…
Saçmalamayın lütfen 2 ay erken dogan bebekler küvezde kalıyor genelde böyle büyük bir yalana ne gerek var nikahlı kocanla yatmışsın kim ne diyebilir dügün olmadı diye bekar mı oluyorsun illa millete biz bu gece gerdege gireceğiz duyurusu yapılması mı lazım ailene de açıklarken dersin olan oldu diye yani başta tepki gösterseler bile çok sıkıntı çıkmaz

E desinler,nolcak?Neden çok sıkıntılı olsun.İlla insan davul zurna eşliğinde bi o işi yapmalı.Lütfen böyle de söyleyerek iyice takıntı haline getirmeyi
Detaylar kimseyi ilgilendirmez.Söyler geçersiniz.Kimsenin haddi de değil gün hesabı yapmak.Sağlıkla gelsin minik,tek buna odaklanın😊
Öyle tabikide inşallah düşünmekten bebegime odaklanamıyorum

Saçmalamayın lütfen 2 ay erken dogan bebekler küvezde kalıyor genelde böyle büyük bir yalana ne gerek var nikahlı kocanla yatmışsın kim ne diyebilir dügün olmadı diye bekar mı oluyorsun illa millete biz bu gece gerdege gireceğiz duyurusu yapılması mı lazım ailene de açıklarken dersin olan oldu diye yani başta tepki gösterseler bile çok sıkıntı çıkmaz
Cok arastırdım ondan boyle bir ihtimali düşündğm tabikide birinci dereceden yakınlarıma gerekli acıklamayı yaparım bu ihtimalde zaten normal ilerlerse gebeligim diger türlü erken de olabilir ozamanda evlışıgımın 6 cı ayında anne olurum artık☺️

Aaa koca senin değil mi ayol, stres yapmaya gerek yok 😍 bırak millet parmak hesabı yapsın, sen düğüne ve bebişe odaklan. Keşke bu kadar erken olmasaydı ama nasip, sağlıkla gelsin 💕

Sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah 🙏
Bence yakınlarina izah et gerisi önemli değil.
Hani siz yazmissiniz ya 39. Hafta da dogurursam diyabet yüzünden erken doğum oldu diye ya Allah korusun erken doğum olursa.
Bebek 7 aylık doğarsa akrabalar 5 aylık doğdu zannedecek çok sıkıntı çıkar 🤭

Cok arastırdım ondan boyle bir ihtimali düşündğm tabikide birinci dereceden yakınlarıma gerekli acıklamayı yaparım bu ihtimalde zaten normal ilerlerse gebeligim diger türlü erken de olabilir ozamanda evlışıgımın 6 cı ayında anne olurum artık☺️
1. Derece yakınlara olayı açıkladıktan sonra geri kalanlara Bi açıklama yapmak zorunda degilsiniz çok gerekirse de biraz iri Bi bebek dersin olur biter ayını vs söylemeye gerek yok ama evliliğin bu kadar erken döneminde anne olmak zor olur biraz inşallah herşey güzel gider hayırlısı neyse o olsun

Nikahınız varken kimseyi ilgilendirmez. Fakat aileni kastediyorsan erken doğum der geçersiniz.
Benim arkadaşım evlendiği ilk gün hamile kalmiş , oladabilir.
Benim anneannem erken hamile kalınca köydeki herhangi biri ,arkadaşı ile parmaklarını saya saya günleri hesap yaparlardi😄 Benim anneanneme yakın değilseniz korkmayin hiç 😄

Erken doğum yapan cok kişi var . Erken doğum yaptim deseniz bıle emin olun
Ilerıde laf arasında ağzınızdan kaçırabilirsiniz. Bir ortama girersiniz doğum konuşulur
Bir şekilde ağzınızdan bısıler çıkar yanlıslıkla.
Şekilden şekile girip kasılmanın anlamı yok.

İnsanlar konusuyor doğru, ama işin ucunda evlilik olduğu için bir yerden sonra susuyorlar .

Size tavsiyem bırakın kim neyi duyarsa duysun.

Aaa koca senin değil mi ayol, stres yapmaya gerek yok 😍 bırak millet parmak hesabı yapsın, sen düğüne ve bebişe odaklan. Keşke bu kadar erken olmasaydı ama nasip, sağlıkla gelsin 💕
Kesınlıkle yıllardır bekledıgım dugunun hevesi bile kactı ama yinede cok sukur her zaman acaba sekerden dolayı anne olurmuyum dıye dusunuyordum🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Nikahınız varken kimseyi ilgilendirmez. Fakat aileni kastediyorsan erken doğum der geçersiniz.
Benim arkadaşım evlendiği ilk gün hamile kalmiş , oladabilir.
Benim anneannem erken hamile kalınca köydeki herhangi biri ,arkadaşı ile parmaklarını saya saya günleri hesap yaparlardi😄 Benim anneanneme yakın değilseniz korkmayin hiç 😄
Alemsiniz gercekten sayenizde gğlebildim bugun allahta sizi guldursun☺️🙏🏻

X