5 AYDIR CİNSEL BİRLEŞME YAŞAYAMIYORUZ ÖNERİ VERİN

İLK İLİŞKİDE KORKUYU YENMEK İÇİN NE YAPILMALI

• KAS GEVŞETİCİ AL

OY: 4 4,9%
  • AĞRI KESİCİ AL

OY: 0 0,0%
  • BİLİNÇ ALTINI RAHATLAT

OY: 78 95,1%

• Ankete Katılan
    82
  • Anket Kapalı .
misyoner pozisyonu bu olayı daha problemli hale getiriyor bence, hakimiyet tamamen erkekte olduğu için. üstte olmayı denediniz mi? vajinismusu yenersen üstte hakimiyet sendeyken yenersin, kesinlikle öyle denemelisin.

eski bir vajinismuslu olan ben ilk üstte denediğimde "ay batıyo bu yağğ" diye yerimden zıplamıştım, sonraki ilk denediğimdeyse vajinismusu tarihe gömdüm. :KK70:

Son düzenleme:
Anlıyorum elbette bunu kendi kafanda aşman lazım ama bu zaten yardım almadan çözebileceğin bir şey olsa en fazla bir sıyrık kadar acıtan bir şeyden korkmazdın, değil mi?
Doktora gitmelisin. Sana bir takım egzersizler önerecek. Ya da doktora gitmek istemiyorum diyorsan, elinle kendini uyaracaksın.
Ama vajinusmus çoğunlukla fiziksel değil psikolojik bir sorundan kaynaklanır. O yüzden psikolojin düzelmeli.
Diyorsun ya nişanlıyken çok acıdı.
Hah işte çok acımaması lazım. Kesinlikle bir şeyi yanlış yaptınız. Ya çok acele etti o zaman kocan ya da doğru pozisyonda değildiniz.
3. bir seçenek yok gibi.
O yüzden önce korkunun "gerçek" sebebini bulup yüzleşmelisin.
Hani diyorsun ya ön sevişme uzun sürüyor diye, hah işte gerçekten iyi bir ön sevişmeniz olsaydı inan korkmuyor olman gerekirdi. Seks insanın var olduğu ilk andan başlayıp dünyadaki son insan ölene kadar devam edecek olan dizginlenemez bir dürtü.
Hazır olduğunda ve istediğinde karşı koyamazsın.
Kendi kafanda yarattığın ve gerçekte olmayan bir düşmandan korkuyorsun.
Acımıyor, acımayacak. Sadece sen kendini kastığın için yeterince hazır olamıyorsun ve normalde yumuşak olması gereken giriş, sen hazır olmadığın için can yakıyor.
Buna kendini hazırlamanın en doğru ve kesin yolu ise parmak egzersizi. Hem cinselliğin bir acı kaynağı olmadığını öğreneceksin hem de basit bir cinsel ilişki simülasyonu olacak.
Son derece basit ve etkili.
çok teşekkürler gerçekten içimi rahatlatmaya yetti ve bunları okurken işin asıl sebebini öğrendim aslında nişanlı iken tam benim reglm in 4 günü felandı ve esimo zamanlar illa deneyelim deneyelim deyip beni sıkıştırdığı için bençok korkmuştum regliken nasıl olacak ilk seferde böyle içime sinmeden mi olacak diye vebir otel odasındaydık bunları sindirememiştim birde o zamanlar 8 gün boyunca günde 10 sefer bunu deniyorduk o bende tramva yarattı sanırım ama inanın yazıklarınızla beni çok rahatlatıyorsunuz bir hemcinsim olarak bu denli yardımcı olmaya çalışmanız çok güzel

Tamam işte korkacak utanacak bişey yok. Tekrar gideceksin. Kontrol edecek ilişkiye engel fiziksel bir durum olup olmadığını. En uygun korunma yöntemine karar vereceksiniz birlikte. Sıkıntılarını anlatacaksın o da sana çözüm yolları sunacak. Bunlar evlenmeden önce zaten yapılması şeylerdi. Geç kalmışsın.
tamam bundan sonra dediklerinizi deneyeceğim çok sağolunuğraştınız o kadar

misyoner pozisyonu bu olayı daha problemli hale getiriyor bence, hakimiyet tamamen erkekte olduğu için. üstte olmayı denediniz mi? vajinismusu yenersen üstte hakimiyet sendeyken yenersin, kesinlikle öyle denemelisin.

eski bir vajinismuslu olan ben ilk üstte denediğimde "ay batıyo bu yağğ" diye yerimden zıplamıştım, sonraki ilk denediğimdeyse vajinismusu tarihe gömdüm. :KK70:
aynen bendede öyle üstte olduğumda ay bu ne batıyor dedim birde canavar gözüyle baktım penise :)

Nasıl yani evlenmeden jinekoloğa gitmedin mi? Hemen gitmen lazım. Sağlıklı bir cinsel yaşam için de genel olarak sağlıklı bir yaşam için de düzenli olarak jinekoloğa gitmen lazım.
gittim ama evlilik için gitmedim ağdadan kaynaklı birşeydi onun için gitmiştim orada da hemşirenin kötü tavrı yüzüyle jinekologdan da çekinmiştim

çok teşekkürler gerçekten içimi rahatlatmaya yetti ve bunları okurken işin asıl sebebini öğrendim aslında nişanlı iken tam benim reglm in 4 günü felandı ve esimo zamanlar illa deneyelim deneyelim deyip beni sıkıştırdığı için bençok korkmuştum regliken nasıl olacak ilk seferde böyle içime sinmeden mi olacak diye vebir otel odasındaydık bunları sindirememiştim birde o zamanlar 8 gün boyunca günde 10 sefer bunu deniyorduk o bende tramva yarattı sanırım ama inanın yazıklarınızla beni çok rahatlatıyorsunuz bir hemcinsim olarak bu denli yardımcı olmaya çalışmanız çok güzel
Reglinizin dördüncü günündeyseniz nasıl denediniz, ben tam olarak anlamadım. Çoğu erkek regl olan kadınla birlikte olmaktan hoşlanmaz. Bunu müstehcen yazmadan anlatmayı nasıl başaracağımı bilmiyorum ama vajina girişinden denediğinizden emin misiniz? Diğer seçenek canınızı yakmış olabilir mi?
Otel odaları ilk cinsel birliktelik için olup olabilecek en kötü yerler bence. Özellikle de bizim gibi toplumlarda "otelde sekse" yüklenmiş anlam belliyken.
Bu bedenle doğdunuz ve onunla öleceksiniz, iyi geçinmeyi ve onun dilini konuşmayı öğrenmelisiniz.

gittim ama evlilik için gitmedim ağdadan kaynaklı birşeydi onun için gitmiştim orada da hemşirenin kötü tavrı yüzüyle jinekologdan da çekinmiştim
Cinsel ilişkiye girmeden önce mutlaka jinekoloğa gidin. Hem bir korunma yöntemi belirleyin hem de fiziksel açıdan cinsel ilişki konusunda bir sorun yaşar mısınız öğrenin.
Hemen çocuk istiyor olsanız bile ki bence beklemeniz daha hayırlı, sağlıklı bir hamilelik için gebelikten önce jinekolojik muayene şart.

Katılıyorum. Konu sahibinin dini hassasiyeti olabilir diye söylüyorum "Haramlar zaruret miktarınca helal kılınmıştır".
Canım aynen.şifa niyetine böbrek hastalarının bira içmesi,beyin damarı tıkalı olanların günde yarım fincan viski içmesi bunlara örnek.zaten şişeleri dik sarhoş ol demiyoruz kimseye.ben ilaç kullanmak istemedim.doktora gittim hiç bi faydasını görmedim.iki kadeh normalde alkol kullanmadığım için hafif baş dönmesi yaptı.o esnada zaten olayı çözdük:)

Reglinizin dördüncü günündeyseniz nasıl denediniz, ben tam olarak anlamadım. Çoğu erkek regl olan kadınla birlikte olmaktan hoşlanmaz. Bunu müstehcen yazmadan anlatmayı nasıl başaracağımı bilmiyorum ama vajina girişinden denediğinizden emin misiniz? Diğer seçenek canınızı yakmış olabilir mi?
Otel odaları ilk cinsel birliktelik için olup olabilecek en kötü yerler bence. Özellikle de bizim gibi toplumlarda "otelde sekse" yüklenmiş anlam belliyken.
Bu bedenle doğdunuz ve onunla öleceksiniz, iyi geçinmeyi ve onun dilini konuşmayı öğrenmelisiniz.
yok doğru yeri zorladık biliyorumda zaten regl az oluyordu yani hiç olmuyor gibi belkide o anki duygu ve hormonlar yüzündendir ama bilmiyorum eşim istedi illaki olsun diye

Canım aynen.şifa niyetine böbrek hastalarının bira içmesi,beyin damarı tıkalı olanların günde yarım fincan viski içmesi bunlara örnek.zaten şişeleri dik sarhoş ol demiyoruz kimseye.ben ilaç kullanmak istemedim.doktora gittim hiç bi faydasını görmedim.iki kadeh normalde alkol kullanmadığım için hafif baş dönmesi yaptı.o esnada zaten olayı çözdük:)
bencede alkol hoş bir çözüm olabilir çünkü benlik bir sıkıntı yok içerim ama eşim istemiyor

bencede alkol hoş bir çözüm olabilir çünkü benlik bir sıkıntı yok içerim ama eşim istemiyor
Zaten eşin değil sen içeceksin. Senin için bir sıkıntı yoksa, bir kadeh şarap seni hem ruhen hem de fiziken gevşetecektir ama içkiye dayanıklı değilsen bir kadehi geçme inan bana sarhoş sarhoş yaşamak istemezsin o ilk geceyi.

yok bünyem sağlamdır çünkü evlenmeden önce içki içerdim zaten eşiminde istememesi o ilk şeyi sarhoşken alkollüyken yapma herşeyin farkındaol diyor ve esim öyle bir adam değil sen iç ben içmeyim muhabbeti yapmaz kızar direk artık ben onun anlamayacağı şekilde hap felan alıcam

Zaten eşin değil sen içeceksin. Senin için bir sıkıntı yoksa, bir kadeh şarap seni hem ruhen hem de fiziken gevşetecektir ama içkiye dayanıklı değilsen bir kadehi geçme inan bana sarhoş sarhoş yaşamak istemezsin o ilk geceyi.
Eşi bayanın içmesine izin bermiyormuş.ozaman sittin sene beklesin nediyelim dimi :)

X