4yaşındaki oğlum kreş sorunu

toplumda nasıl davranılacagı sadece okullarda ogrenılmez okul sadece egıtım yuvasıdır gerı kalan tum bılgı ve egıtım evde verılır
bunun dısında ogretmenın daha 2 bucuk saat ılk kez gordugu 4 yas bır ogrencı ıcın uyumsuz olumsuz demesı velıye boyle soylemesı de onun vasatlıgını gosterır bır kere egıtımcının uslubu bozuk olmamalı en basta. ben egıtım sevıyesını uslubundan bakıs acısından anlarım kımısı saatım bellı olsun maasım bellı olsun dıye ogretmen olur ıdealıst bır ogretmen asla o cumlelerı kurmazdı. ortamı uygun degılse bıle dogru yonlendırebılırdı

yanı bır kere konu sahıbı sız okullara karsı bakıs acınızı degıstırın cocugu gondereyım adam etsın eve yollasınlar dıye bırsey yok
o ogretmen ve o kres de bence cocuklar ıcın uygun bır yer degıl sahsen cocugumu gercekten egıtımlı bır ogretmenın elıne etı senın kemıgı benım dıye vermek ısterım daha 2 saatde ne olmusda uyumsuz dıyor ılk gunden. kendısı uyumsuz 2 saatde cocugu kendıne baglayamamıs ozaman. oylesıne boyle de denır

baska kres arastırın bence 29 ekımde cocukla nasıl ılgılenıcem dıye endıseye dusen ogretmenın derdı kendısıyle aslında. kapasıtesını sorguluyor kadın .

Çocuğunuzu neden kasımda kreşe yazdırdınız ? Aslında süreç ağustosta başlıyor, velilere seminerler veriliyor, anne ve çocuk bir süre birlikte gidiyorlar kreşe.Siz çok plansız hareket etmişsiniz. Bir de çocuğunuza sınır koymayı öğretmemişsiniz, çocuk nerede ne yapacağını bilmiyor, kendisini de sakinleştiremiyor muhtemelen. Öğretmeni suçlamışsınız ama öncesinde öğretmenini ve kreşini araştırmadınız mı ?Öyle çocuğu kreşin kapısına bırakmakla olmuyor her şey, bence bu süreci tekrar değerlendirin.

Ben yeğenimin abartmıyorum 15 gün kreşin kapısından sokamadığımız günleri biliyorum. Yok olmayacak gitmeyecek bu çocuk dediğimiz her an öğretmen bizi ikna etti tekrar götürmeye. Ben bi uyumsuzluk göremedim kuzuda

Çocuğun ilk günden farklı bir ortama adapte olmasını beklememek lazım, bu zamana yayılan bir süreçtir. Hele ki 4 yaşında bir çocuktan bahsediyorsak biraz sabırla yaklaşmakta fayda var. Öğretmen 2 aydır sınıfında epey ilerleme kaydetmiştir ve muhtemelen tekrardan bir öğrenciyi o uyum sürecine sokup sar başa yapmak istemiyordur. Keşke eğitim öğretim yılının başında herkesle birlikte gönderseymişsiniz, şimdi hem sizin çocuğunuz için hem öğrenciler için hem de öğretmen için hemen adapte olmak mümkün olmayacaktır. Size tavsiyem öğretmenin söylediklerini dikkate alıp evde çocuğunuzla bu konular hakkında alıştırmalar yapın, salonu sınıf haline getirip ya da öyle düşünmesini sağlayıp "hadi bakalım şimdi nasıl girmemiz lazım sınıfa ben bilmiyorum, bana bunu gösterebilir misin" diyerek oyun şeklinde öğretmeye çalışın. Kuralları anlatın ve uygulayın. Öğretmen-veli işbirliği çok önemli eğitim hayatında.

Herkese yorumlar için teşekkür ederim. Oğlum sınıfta durmaya başladı, sadece okula bırakırken ağlıyor, bek gittikten sonra sakinleşiyormus. Öğretmeni beni kararlı görünce oğlumun üstüne düşmeye başladı, onu alıştırmak için az da olsa çabaladı. Korktuğum gibi olmadı dedi. Şimdi yine okula girerken ağlıyor ama sonrasında eğleniyor, arkadaşlarıyla videoda izlediğim kadarı ile arası iyi

Bunu yazmıştım ve öğretmen arayarak uyum sağlamaya başladı dedi, kırtasiye listesi vereyim dedi. Ertesi gün listeyi almaya sınıfa girdiğimde çok zorlanıyorum başka sınıfa Yada alt gruba alın dedi, ve ben ne yapacağımı bilmiyorum, bugun okula gideceğiz çok stresliyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…