4yaşındaki oğlum kreş sorunu

Sevimdim sizin adınıza

Oğlumun ablası 2 yıldır anasınıfına gidiyor, hergun okula giderken ona da söyledim sende gideceksin diye. Senın de arkadaşların olacak dedim. İlk bıraktığım gün yanında 1 saat durdum, okulu gezdirdim, sınıfına bıraktım, gözleri doldu arkamdan ağladı, seni almaya geleceğim dedim çıktım

Okulunuzda rehber öğretmeniniz varsa mutlaka ondan yardım alın. Eğer öğretmen durumu yokuşa sürüyor ilgilenmek istemiyor ise durumu idare ile görüşün. Çünkü maalesef var öyle meslektaşlarımız. Ama ilgilendiği, emek verdiği halde olmuyorsa çocuğunuz okula hazır olmayabilir. O zaman okuldan alıp seneye anaokuluna tekrar gönderirsiniz.

Evet rehber öğretmeni ile görüşeceğim. Ben oğlumu tanıyorum zor bi çocuk ama imkansız değil. Zamanla uyum sağlayacağını biliyorum. Bu sürede öğretmenden destek görmek isterdim. İlk günden baska yere verin demesine üzüldüm

Yani genel anlamda psikolojik olarak alışmış olması lazım söylediysen. Daha detaylı anlatsaydın keşke ve okula önceden götürseydin gezdirmeye. Ben de öpretmenim. Kreş öncesi yarım gün oyun grubuna götürdüm. Zaten önceden söylüyordum anlatıyordum okulda yapacaklarını. Okullar açılmadan önce gidip gezdirdim... öylelikle başlamıştı. Bu sene göndermemek sözkonusu olursa seneye dene derim

Okul öncesi öğretmenlerinin bu duruma alışık olması gerekıyor.tabiki uyumsuz olacak daha 4 yaşında .ona uyum sağlatacak olan sensin çocuğa görelik diye bir sey var bende öğretmenim yer o geliyor dönem ortasında başka ilden çocuk geliyor ya geri ya ileri oluyor bi şekilde ona göre uyum kurulmuş calışılıyor.öğretmenin tavrını beğenmedim doğru söylüyorsanız.daha önce okul denetimi olmamış ,evinden ye nı kopmuş bir çocuktan ne bekleniyor ? Seneye bende vermeyi düşünüyorum valla korkuyorum bu tür durumlardan

Illaki alisma süreci olacak ogretmen bunu anlamıyorsa bence o okulu ve öğretmeni bırakin. Hayatinda ilk defa krese giden cocuktan bahsediyor tabiki alışana kadr boyle davranmasi normal. Oğlum 3 yaşında başladı kreşe ilk sene oda boyleydi kurallara karsi bas kaldirisi vardi. Öğretmeni oyuncakları toplayin deyince bence istiyorsan kendin yapabilirsin demisti. Zordu ama simdi 5 yaşında kurallari biliyor daha alışmış. Oryantasyon olmadan ne bekliyor acaba bence daha verimli isteklerinizi daha net anlatacağiniz bir okul seçin.

Kreşi değiştirin, net!
Benim hala evde üzerindeki tshirti çıkarmak için adeta güreşe ve sinir krizlerine girdiğim oğlum, okula koşarak gidiyor, 3 yaşında.
Oldukça zor, high need child denilen bir çocuktan bahsediyorum.
Ve benim oğlumun bile ağlama problemi 4 günde çözülmüşken hem de öğretmen davranışıyla, sizinkinin çözülmesine adım bile atılmamış.

1. Öncelikle bu çocuk en fazla 2 hafta sonunda o kreşe alışır. ama burada sizin yılmadan götürmeniz gerekli. Kabahati çocuğunuzda bulmayın, her çocuk aynı olmaz ama hepsi en fazla 2 hafta da alışır.

2- Kreş özel değil mi? Nasıl böyle tepki verebiliyor o öğretmen anlamış değilim? Bence bu davranışını kurs müdrüne bildirebilirsiniz eğer devam ederse.

3- Bunu yapmadan önce öğretmene bu konuda kararlı olduğunuzu ve gerekirse yardım edebileceğinizi. Oğlunuzun 2 hafta da alışacağından emin olduğunuzu söyleyin ve ona göre davranın.

Siz ısrarcı olmazsanız eğitim hayatı boyunca herkes başından atar çocuğunuzu uyumsuz diye...

Bu hafta başladı hasta olduğu için 2 gün gitmedi, ve 4 saay yerine 2 saat kadar kaldı (özel durum). Yani bugun toplamda 3. Günü oluyor. Sizce kaç gün daha gitmeli, alışıp alışmayacagı kaç günde belli olur?

Ne güzel moral verdiniz çok teşekkürler. Özel kreş değil, evet ücret ödüyoruz ama yarı özel yarı devlet diye biliyorum burayı. Arkadasın biri açıklamış, bağımsız kreş diye geçiyormuş

Ögretmenin bu kadar kisa sürede böyle keskin yargilarla konusmasi dogru degil.Cocuga zaman tanimasi gerekiyor.Bence baska bir kres bulun.Bu ögretmenle anlasmak cocugunuz icin zor olabilir.Kizim 3 yil gittigi kresin son yarim yilinda problemler yasadi.Güclü oldugu icin cok etkilenmesine ragmen dayanabildi.Eger böyle olcagini yilin basinda bilebilseydim baska bir yer bakardim.Gerci burada yer bulmak cok cok zor.

Niye okul açıldığında vermediniz,diğer çocuklar belli bir eğitim almıştır, alışma sürecini birlikte atladıkları için göze batma olmamıştır. Sizinki geç kalmış.

Benim kuzeniminde çocugu siiznkiyle aynı yaşta o da ayrım gün özel kreş denedi çok ağladı çocuk durmak istemediler sonra bıraktı.

Sene başında yaşı mı tutmuyordu? Neden bu aya kadar beklediniz? Çünkü oturmuş bir sınıfa sonradan giden her yaştaki insan problem yaşayabilir. Oturmuş düzen. Herkes birbirini tanıyor. Etkinlik aşamasına girilmiş. Ama sene başı zaten birçok öğrenci sizin çocuğunuzun durumunda olacağı için daha kolkay halledilir.

1- yetişkinler bilel aile içinde davrandığı gibi davranmazken bir çocuktan ne beklenebilir. 2- uzman değilim ama atıyorum. Konu sahibinin özelinin dışında, merakımdan soruyorum. Kimse benim.çocuğumu terbiye etmesin zaten. ama ben bir eğitimci ile muhatap oluyorsam, bunu beklerim. Konudaki sizce eğitimci mi? sorunlu bir çocukla karşılaşan öğretmenin yardımcı olması gerekmez mi? Yani kendisi yardım edmiyorsa, doğru bir kurum tavsiyesi veremez mi?

Ben öğretmen ve diğer öğrencilerin düzeni bozulsun istemem ama bir eğitimci (bunlar öğretici değil eğitimcidir, eğitim bir bütündür yani ekoldür) aileyi yönlendirebilir. Yönlendirmeden, konudaki gibi şikayet ederse, bence eğitimci değildir.

Konu sahibi üzülmeyin, çocuklarla ilgili daha nelerle karşılaşırız. Bence daha profesyonel bir.kurum bulun. Bu insanları da tüm çevrenize anlatın.

Hem sosyal bilgiler hemde cocuk gelisimi okuyarak FAZLASIYLA konuya hakimim. Ucretli olrak okullardada calistim ozel egitim alinmasi gereken ogrencilerim de oldu. Ahkam kesen biri varsa burda sizsiniz. Bi ogretmen hemde okul oncesi ogretmeni aldigi formasyonda otizimli cocuk da dahil olmak uzere nasil egitim vermesi gerektigini bilmek ZORUNDAAAA bilmiyorsa birakacak meslegini bu kadar basit. Her cocuk uslu olmak zorunda mi? Her cocuk bir olmak zorunda mi? Tek tip buyuyoruz da benim mi haberm yok????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…