42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

Aramızda 10 yaş var sizinle, oğlum doğunca bir de kardeşi olsun peşpeşe büyür dedim. Kızım doğunca aralarında 16 ay vardı. Ailelerden 12 saat uzaklıkta kimsemizin olmadığı bir şehirdeyiz. İki çocuğa çok zor yetebildim. Günlerce süren depresyon ağlama krizlerim vardı. Kızım 7 aylıkken ikiz gebe olduğumu öğrendim. Gebelik boyunca ağladım. Doğum sağ salim oldu. İlk 4 ay yanımda hep birileri kaldı. Şimdi en büyüğü 3 yaşında olan 4 dozirikle yaşıyorum. Kafam hiç kaldırmıyor. Bazen ağıt yakıyorum bazen halay çekiyorum. 😄 ama ikiz çocuk çok başka hele de benimkiler tek yumurta ikizi. Şimdi 7 aylıklar. Çok şükür zor bir bebek olmadılar. Yaşınız geç değil ama büyük bir psikolojik harp veriyorsunuz. İnşallah güzel günler sizin olsun 🌸
Kolaylıklar diliyorum size. Çocuklarınızla birlikte çok güzel yillariniz olsun :KK200:

Aynı durumu yaşadım ama problemli gebelik dendi keseler düzgün değilmiş kalp atışı da başlamadi zorunlu kürtajla temizlendi 😕 daha kimseye söylemeyin bence de. İleriki yaşlarda üzüm gebelik boş gebelik vs riskleri çok fazla o yüzden olur da sağlıklı dogarlarsa şükredin derim.Veren Allah sabrını da verir.
Bu ihtimal de yüksek yaşım ileri olduğu için. Cumartesi göreceğiz bakalım.

Aynı düşünüyorum sizinle. Kız erkek farketmez. 5 yaşında kızım, 2 yaşında oğlum var 10 aylık kardeşlerine karşı onlara sevmeyi öğretiyorum. Oğlum şuan seviyorsa 5 dk sonra dövmeye çalışıyor 🤦🏻‍♀️ kıskanıyor normal olarak. Ama geçenlerde bebeğim kusmuş aaa kuçtuuu demiş hemen ıslak mendille yeri silmeye başlamış. Eşim anlatıyor. Dün de biberondan su vermeye çalışıyor. Bunları bizden gördükçe hevesleniyor.
Uzun uzun yazmışsınız çocuklarınızın ne hevesli olduğunu yardım etmeye, doğrudur. Ama onlar daha çok buna oyun gözü ile bakıyor ya da büyüdüklerini kanıtlamak için bir araç olarak görüyor.
Yardım etmenin onların bir görevi olması ile keyif alarak yaptıkları bir aktivite olarak yapmaları arasında bir fark var. Sizin çocuklarınızdan sizin iş yükünüzü azaltmaları yönünde beklentiniz yoktur zira çok küçükler.
Bu konu altında itiraz edilen şey kızınız da yardım eder diyip, bir çocuktan yetişkin gibi davranmasını beklemek ve onu istemediği/kaldıramayacağı sorumluluklar altına yüklemek.

Yardımcı olur demiş bakar dememiş. Hemen kötü bişey söylemiş gibi konuşmayın yahu. Yardımcı olur derken aklınıza ilk ne geliyor mesela alt değiştirme uyutmak falan mı?

Benim büyük kızımda 5 yaşında 10 aylık kızımın altını değiştirirken mesela pişik kremini unuturum masanın üzerindeki kremi bana verebilir misin derim. Yada kızım biraz sessiz konuşalım bebeğimiz uyusun derim. Hemen anlar sessiz bir şekilde konuşuruz veya sessiz bir şekilde oyun oynarız. Yardımcı olur derken bu tarz şeyleri anlayabilir demek istiyor olabilir. Kızım kardeşlerini çok seviyor özellikle küçük olanı sürekli kucaklamak ister ona karşı kendisini çok büyük görüyor bende annesiyim onun diye evin içinde dolanıyor. Bu her kız çocuğunda oluyor sanırım fıtrat gereği yani. Daha anlayışlı olabiliyorlar. Çevremde de bunun çok fazlaca örneği de vardır.
Tamam da neden oğlunuz da yardım eder demiyor da kızınız eder oluyor. Niye toplumsal olarak kadınlara yük bindirmeyi cinsiyet ayrımcılığı yapmayı bu kadar seviyoruz. Burdan bakıyor musunuz hiç olaya

Yaş ilerledikçe bebeğe bakmak daha zor oluyor hemde ikizmis.aldirin diyemem ama çok zorlanacaksaniz Allah yardımcınız olsun.

Ne varmış ayol yaşınızda gayet gençsiniz halam 45 yaşında doğum yaptı doğumdan sonra dinçleştin resmen diyor.Çocuk ne ara büyüdü anlamadık bileee🧿Ben adınıza sevindim tebrik ederim🌹
Teşekkür ederim :KK54: ama şu an asıl kafama takılan graves hastalığım ve olası riskleri. Az önce biri yazdığından beri onu araştırıyorum. Endokrin doktorum da bu hafta yokmuş haftaya randevu alabildim. Şu an beş bilinmeyenli denklem içinde gibiyim :KK14:

Teşekkür ederim :KK54: ama şu an asıl kafama takılan graves hastalığım ve olası riskleri. Az önce biri yazdığından beri onu araştırıyorum. Endokrin doktorum da bu hafta yokmuş haftaya randevu alabildim. Şu an beş bilinmeyenli denklem içinde gibiyim :KK14:
Endişelerinizi ve sizi çok iyi anlıyorum🌸 Sağlık durumunuzda problem olmayacaksa yaşınız hiç problem değil bence❤️ Acil şifalar diliyorum

🥰 Benimde 5 yaş bir kızım 6 aylık bir oğluşum var geçen gün mamasını ben yedirmek istiyorum dedi bazen bezini getirir uzaktaysa ama bunları ben istemem kendisi çok istiyor yedir bakalım dedim iki üç kaşık bir şey kalmıştı. Nasıl mutlu oldu anlatamam birde yedirirken şey diyor " ben de senin annen sayılırım artık bak ben doyurdum seni " 😀😀 çok tatlılar ve bencede doğaları gereği böyleler. Tamamen anneliğin içgüdüsunden
Hayatım boyunca hiç çocuk isemedim hiçbir çocuğa bakmadım. Sağlıklı ve normal bir kadınım. Doğam bozuk mu şimdi benim anne olmak istemiyorum diye ? Örnek verirken biraz laflarınızın nereye gittiğine bakın

İkizlerim var aylik kres maliyetleri 40 bin lira. 4 cocuk olsa ayri oda imkansiz vs .
benim annem gec dogurmus beni .onu olumsuzluklari zaten cok fazla universite hayatim annem babamin hastaliklariyla gecti .bilemiyorum valla her iki taraftan da guzelleme yapamiyorum bu konuya
cocuk istemeyen arkadaslara bir oneri ria taktirdim ustune prezervatif .kaza olursa da ertesi gun hapi seklinde korunuyorum daha da cocuk olursa naparim bilmiyorum

Hayat sen plan yaparken başına gelenlermiş. O kadar ihtimal vermiyordum ki hatta menopoza mi girdim diye bile aklıma gelmişti. Gebelik testi yaptım sonuç pozitif. Kan verdim beta hcg almış başını gidiyor. Doktora gittim kese var dedi kalp atislari icin haftaya gun verdi. Baska bir doktora gittim şüpheli bir kese daha var ikiz mi acaba demesin mi...

İlk gebeligimde düşük yaşadım. 10 cm miyom ve 5 cmlik lik kistlerimi laporoskopik ameliyatla aldırdım. Trombofili panelinde kan pihtilasmasi çıktı. Ameliyattan kısa süre sonra kızıma hamile kaldım. Sonra bir kardeşi olsun dedik 4 yıl sonra da oğlum dünyaya geldi. İki gebeligim boyunca kan sulandirici iğne vurdum karnıma. Artık tamam başka çocuk istemiyorum derken büyük bir sürpriz oldu bu haber.

Bu arada 5 yıldır devam eden tiroit nodulu problemim vardi. Bu sene bir de graves hastalığı eklendi üstüne. Biyopsilerim negatif çıktı ama yıllardır ameliyat olmalisin dendiği için bu sene eylülde doktorumla operasyon planlamistik. Şimdi onu da mı erteleyecegim...

Kadin dogum doktorum karar sizin risklerin var elbette ama bunları sorun ortaya çıkınca da düşünebiliriz diyor. Eşim pek mutlu şimdiden hayaller kuruyor. Ben ise bir hissizlik halindeyim. Bu yaştan sonra sil baştan nasıl olacak? Diğer çocuklar da küçük hepsine nasıl yeteceğiz maddi manevi? 3 cocuk fikri hadi belki bir nebze de 4 çocuk nasıl olur bu yaşta? Kafamda deli sorular...

Kimseyle paylaşmadık henüz bu haberi o yüzden içimi dökmek istedim sizlere...
Bakabilme durumunuz varsa dert etmeyin nitekim eşiniz de mutlu bu halden.

Yukarda soran üyeye yazmışsınız o msjı okudum korunma yöntemi göremedim o yüzden yok dedim .
Prezervatıfle korundugunu soylemıs hanımefendi...

Açıkcası bana prezervatif diğerlerine göre çok daha iyi koruma yöntemi gibi geliyor şayet başından beri kullanılıyorsa eğer..

Ama olacak olunca oluyor demek ki..o_O

İkizlerim var aylik kres maliyetleri 40 bin lira. 4 cocuk olsa ayri oda imkansiz vs .
benim annem gec dogurmus beni .onu olumsuzluklari zaten cok fazla universite hayatim annem babamin hastaliklariyla gecti .bilemiyorum valla her iki taraftan da guzelleme yapamiyorum bu konuya
cocuk istemeyen arkadaslara bir oneri ria taktirdim ustune prezervatif .kaza olursa da ertesi gun hapi seklinde korunuyorum daha da cocuk olursa naparim bilmiyorum
Bugünün 40 yaşıyla 20-30 sene öncenin 40 yaşı aynı değil.
İnsanlar artık 35 yaşlarında anne baba olmaya başladı modern dünyada

X