42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

O yorumlari yapıp yapıp birde üstüne salağa yatma ustası olmak lazım. Herkesin yapabileceği bir şey değil,ustalık gerektirir.

Ask olsun. Bunlarin ve ulkemizin sosyo ekonomik duzeyinin farkindayim zaten ve keske imkan olsa herkes yapabilse dedim. Kiskanclik betimlemesi yanlis haklisiniz. Kiskanan kesim vardir ama genelleme yapmamaliydim. Bu konu da ozur dilerim.
Kisacasi imkansizliktam yapamayana da , imkani olup yapmayana da saygim var herkesin kendi gorusu. Ama insanlar ailelerinden gorduklerini yaparlar genelde ve ben de esim de ailelerimizden maddi destek gordugumuz icin bunu degerlendirip kendi cocugumuzun gelecegine yatirim yapiyoruz. Aileden gorduk diye asla simarik har vurup harman savuran tipler olmadik onu soylemek istedim.
Bilincli insanlar olarak ailelerimizin dogru yonlerini ornek alip yanlis yonlerinde "biz ileride bunu yapmayalim, yanlislikla yaparsakta birbirimizi uyaralim" diyoruz.

Allah bağışlasın dördünün de yolu bahtı açık olsun Evet öyle, dünyada çocuk kadar güzel hassas değerli birşey yok gerçekten...Keşke herkesin sizin gibi imkanları olsa da bilinçli, duyarlı bireyler yetiştirebilse...Ama bu zamanda bu ülkede kaç kişinin atıyorum , sizin gibi 5+1, 6+1 evlerde oturma şansi var ki? Kiralık ev arayan üyenin başlığından geliyorum , nutkum tutuldu çunku 2+1 eve 50000 kira verecekmiş ki çocugu güneş gören ferah bir evde otursun Sizinki gibi 5-6 +1-2 evleri düşünemiyorum bile...

Son düzenleme:
Üniversite mezunu birisi 217 bin TL'yi biriktiremiyorsa bu hayatta çok uzerler onu. Para kazanmak, kazandığı parayı değerlendirebilmek vs çok önemli şeyler.
Şimdiki nesil biriktiremiyor maalesef , asgari ücretli iş bulabilmek bile lüks oldu ve bu gençlerin çoğu da üniversite mezunu, kuzenim bim de iş buldu diye memuriyet kazanmış gibi sevinmişti ailesi Önce yadırgadım ama sonradan anladım bu sevincin nedenini ..

Durumlar çok kötü gerçekten öyle böyle değil, Allah yardım etsin diyorum, bu halde çok çocuk yapanlara da helal olsun diyorum , büyük cesaret...

Verdiğiniz örnekler çok uç noktalarda, benim öğrencilerimden okula aç gelenler var , ve hepsi en az 5 kardeş, Adidasa gelene kadaaarrrr...

Öyle deme , görümcem çok çalışkan ama bölümünün ataması çok az atanamıyor bana göre yetersiz birisi değil lakin bu kadar yıl farklı bölümlerden atanabilirdi ama o kendi bölümüne takılı kaldı, öğretmenlik mesleğini bitirdiler aklı olan yazmasın...

Eğitim konusunda yeterli atama yapılmıyor, bütçeden yeterli miktar ayrılmadığı için de KPSS de yüksek alan değil de sözleşmeyle yerel alımlar ucuza Suriyeli gibi çalıştırma zihniyeti. Verim de ona göre tabii. Kısır döngü.
Bence de artık eğitim fakülteleri kontenjanları düşürülmeli, insanların hayalleriyle oynanmamalı.

Bu durumdan ben de muzdaripim

Aile desteğini görmedik mezuniyet sonrası bir de üstüne para beklentisi yok mu okuttuk tabi destek olacak lafları ayy annemi sevemiyorum

Sinirim geçmedi kendi keyfi için doğurmuş 4-5 tane

Sonra bakamıyorum kardeşine destek at
Zorunda mıyım ? Benim çocuğum mu bana mı güvendin

Bu durumdan ben de muzdaripim

Aile desteğini görmedik mezuniyet sonrası bir de üstüne para beklentisi yok mu okuttuk tabi destek olacak lafları ayy annemi sevemiyorum
Eşim de kendim baba olunca bana yapılanları yapılmayanları anladım. Öfkem o zaman artmaya başladı diyor.
Tüm arkadaşlarım maaş almaya başlayınca maaşları kendine kalınca araba aldı. Ben evlenmeden alamadım araba, ehliyeti bile kendi paranla al dediler diyor. Tüm maaşı verip bir de üstüne okuttuk tabii diye hala söylüyorlar. Ben kendi kendimi okuttum aslında diyor.

Öyle utanmadan beklentiye giriyorlar insan daha da sinirleniyor

Annemi yurtdışına götürmedim diye sinirlendi geçenlerde lükse bak ya dedim artık açtım ağzımı yumdum gözümü

Sen üniversitedeykrn beni destekleseydin Erasmus filan giderdim hiç niyet edemedim nasılsa para yok diye

Utanmadan diyor ki param mı vardı ne yapsaydım e benim de şimdi yok seni götürmedim diye niye bozuluyorsun onu da yurtdışı tatillerine götürmemi bekliyor ilginç bir kafa

İlk kızımı 42 yaşında doğurdum. Tüp bebek. Uzun, yorucu bir tedavi süreci yaşadım. Ardından kendiliğinden 2. Kızım dünyaya geldi.
Ben manevi olarak yeteceğimi düşünsem daha çok çocuk sahibi olmayı isterdim. Anneliği, doğumu sevdim. Bence mucizevi bir şey.
Riskli gebelik olduğu için 10. Haftada kanımı fetal Dna yaptırdım. Allah'a şükür bir sağlık sorunları olmadı.

iyi düşünün. bu zamanda çok çocuk zor iş. yetiştirmesi, okul hayatları, gelecekleri, maddi durumlar düşünmek lazım

Aynısından bende de var .üniversiteyi nasıl kazanmışım hayret ediyorum ilgi yok destek yok posta gazetesinin deneme sınavlarını çözerek kazandım hacettepeyi 41 yaşındayım 2 yaşında oğlum var bir kere geldiğini hatırlamam , artık yüzsüzlük yapıp arıyordum 1 saat çocuğa bakabilir misin eşimle işte bir kahve içmeye çıkalım ihtiyaç oluyor çünkü başbaşa kalmaya .. abim ordan dadı tut der annem aman şimdi bakamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…