41 yasin-i şerif 2. tur (yeni kişi alınmayacaktır)

AMİN CANIM İNŞŞŞ BURDA KİRALAR ÇOK PAHALI İNŞ KURTULURUZ

Insallah kendinizi síkíntiya sokmadan alip kira derdinden kurtulursunuz canim. Bizde kiradan cikmayi istiyoruz ama bütcemize uygun bulamadik bir türlü. Ev almayi gectik daire olsun dedik, onlarin da en kötüsü 200.000€ dan basliyor. 500.000 lira da üc göz odali bir daire icin bize cok geliyor, síkíntiya düsüp birbirimizi yiyecegimize bekleyelim diyoruz öyle. Bakalim hayirlisi olsun insallah.

ay bende duymuştum bunu... allah lafzı yanyanaymış

bende ev istiyom ama çok zor ev almak bu koşullarda...

ay bende duymuştum bunu... allah lafzı yanyanaymış

evet canim, yalniz ben bulamamistim ilk okudugumda sonra arastirdim onuda:

5.ayette; "Meselullezîne hummilût tevrâte summe lem yahmilûhâ ke meselil hımâri yahmilu esfârâ(esfâren), bi’se meselul kavmillezîne kezzebû bi âyâtillâhi vallâhu lâ yehdîl kavmez zâlimîn(zâlimîne)."

bende ev istiyom ama çok zor ev almak bu koşullarda...

Hakkimizda hayirlisi olsun canim, gercekten zor ev sahibi olmak. Sorsan kimsede para yok ama herkesde ev aliyor, nasil oluyor bu is aklim almiyor.

bu kadar ayrıntısını bilmiyorum canım neden dilek 18 kez söyleniyor acaba
ben bu sayı olayına pek itibar etmem
allah kabul ederse bir kez dilesen eder, etmeyecekse bin kez söylesen ne fayda :)
ben sela ezan arası cuma suresini okuyorum 3 kez, 5 kez, 7kez ne kadar okuyabilirsem
işyerinde olduğum için abdest almamış oluyorum
bilgisayar başında okuyorum her okuduğumda allah yardım ediyor çok şükür

Haklisin canim, Rabbim kabul edecekse bir kere söylenince de eder. 18 kez söylenmesi hakkinda bir bilgim yok, ben öyle okuyunca ilgimi cekti paylasmak istedim sizlerle. Cok sagol canim, bende ayni senin gibi masa basinda calisiyorum, anca bilgisayardan yada telefondan okuyabilirim, abdest alma imkanim da yok burda.

Hakkimizda hayirlisi olsun canim, gercekten zor ev sahibi olmak. Sorsan kimsede para yok ama herkesde ev aliyor, nasil oluyor bu is aklim almiyor.
benim bi 13 lira param var oda mehir param. onlada hiç bişi olmuyo izmitte evler pahalı hemde deprem bölgesi olduğundan eski evler hep hasarlı.

Nasil oluyum okuz gelip kendini affettirecegine birde oturma odasinda yatti kalbimde kirilacak bir yer kalmadi ona karsi

Nasil oluyum okuz gelip kendini affettirecegine birde oturma odasinda yatti kalbimde kirilacak bir yer kalmadi ona karsi
kız küs bile olsam aynı yatakta yatıyom. bir kere küsmüştüm.. ozaman bile ayrı yatmadım.şeytan araya soğukluk sokar...

benim bi 13 lira param var oda mehir param. onlada hiç bişi olmuyo izmitte evler pahalı hemde deprem bölgesi olduğundan eski evler hep hasarlı.

Baska bir yere tasinmayi düsünmezmisiniz canim? Ben türkiyede olsam mugla tarafinda oturmayi cok isterdim, varsin köyde olsun :)

Esine akil verebilecek kimse yok mu canim ya? Bu arada mahsuru yoksa ne kadar zamandir evlisiniz?

Baska bir yere tasinmayi düsünmezmisiniz canim? Ben türkiyede olsam mugla tarafinda oturmayi cok isterdim, varsin köyde olsun :)
canım ama eşim fabrikada çalışıyo yaşı 35 olmuş.. ben izmite gelin geldim. istese eşim ailem bursada.. oraya giderim. ah ah..

Esine akil verebilecek kimse yok mu canim ya? Bu arada mahsuru yoksa ne kadar zamandir evlisiniz?
4 yila bitecek iste yakinda akil almazki kot baş alsa annem ne diller doktu ona hep tamam diyor ama bildigini okuyor ben her dedigini yapmaliyim hic kizmamaliyim ne yaparsa yapsin el ustunde tutmaliyim o zaman iyi oluyoruz yoksa olmuyo

canım ama eşim fabrikada çalışıyo yaşı 35 olmuş.. ben izmite gelin geldim. istese eşim ailem bursada.. oraya giderim. ah ah..

isten cikip yeni is bulmak da kolay degil, haklisin canim. Türkiyede erken emekli olunuyor, belli emekliye ayrildiktan sonra tasinirsiniz? Allahtan ümit kesilmez, ne zaman ne olacagi belli olmuyor, bakarsin sizinde sansiniza bir yerlerden uygun birsey cikar - insallah.

4 yila bitecek iste yakinda akil almazki kot baş alsa annem ne diller doktu ona hep tamam diyor ama bildigini okuyor ben her dedigini yapmaliyim hic kizmamaliyim ne yaparsa yapsin el ustunde tutmaliyim o zaman iyi oluyoruz yoksa olmuyo
Sen oglaktin esinin burcu ne

Allah yardimcin olsun bacim ne diyecegimi bilemedim. Aslinda ben biri akil verse derken kastim aileden biri degildi. Esin dinine bagli biriyse belki bir hoca ile falan konusturabilirsin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…