40 Yaşında,incir+havuç kürü ve dualarımla hamileyim.

selam canım,çarşamba günü amniyosentez oldum evet biraz zor geçti,ama önemli olan neticede bebeğime bişey olmaması,çok şükür bişey olmadı halada dinleniyorum 1 hafta kendimi yormaya niyetim yok valla çok gözüm korktu bu amniyosentezden.Şöyle anlatayım benim işlemi doçent yaptı,ama maalesef 3 kere iğne batırdı çünkü doğru yeri bulamadı bir türlü,bana dediğine göre bebeğe denk gelmesin diye tekrar tekrar yapmak zorunda kalmış,herneyse canım ciddi ciddi yandı yani ama ben bebişime bişey olacak diye çok korktum,çok şükür şua ana kadar bir problem çıkmadı çıkmazda inşallah.Doktor işleme başlamadan sende bant var doktorun söyledimi dedi,bende bant nedir hayır söylemedi dedim,fotoğrafını çekip verdi bunu doktoruna ver sana anlatır dedi,ama bunları o kadar neşeyle ve keyifle söylediki bende amniyotik bant denilen şeyi çok güzel bişey sandım,operasyondan sonra 3 gün yerimden pek kalkmadım,yani pc başına geçemedim o yüzden bu bantı araştıramadım,dün 5 dk bir bakayım dedim birde ne göreyim korkunç bişey,bu bant yüzünden sakat doğanve ölen bebekler var,beynimdem vurulmuşa döndüm hemen özel hastaneden randevu aldım, eşimi çağırdım, apar topar ağlayarak gittim doktora,doktora anlattım derdimi fotoları da verdim,15-20 dk ultrasonda inceleme yaptı yok dedi ben bant felan göremedim dedi,doktorun boynuna sarılasım geldi inan,çok şükür bişey çıkmadı ama yinede kafamda soru işareti kaldı,acaba diyorum doçentin ultrasonu dahamı iyi bir modeldi,hadi bu doktor yanlış bakıyorsa....işte hayatım günlerdir yaşadıklarım bunlar,hamilelik gerçektende çok meşakkatli bişeymiş,ama Allahım isteyen herkese yaşatsın,sorunsuz sıkıntısız yaşatsın inşallah.

canımsın,birkaç günde neler olmuş öyle,şimdilik önemli olan amniyosentezdi,şükür onu atlattın,dediğim gibi bence sorun çıkmayacak,gelelim şu banta oda neymiş hiç duymamıştım ama bencede eğer gerçekten bir bant olsaydı,daha önce gittiğin doktorda dahil söylerlerdi,bu bant bukadar önemliyse bence bu her ultrasonda fark ediliyordur,mercimek tanesini görüp bilmem kaç milimlik yumurtayı görüp,2cmlik bebeğin ense kalınlığını ölçebiliyorlarsa onuda mutlaka görürlerdi,ama dediğin gibi küçük sinek mide bulandırır,içine o kuşkuyu düşürmüşler,canım annelik çok zor,canından önce can,annelik tamamen endişelerden oluşuyor,sağlıkla bebeğini kucağına alıp günler ilerlesin şöyle,annelik ozaman başlıyor,hayatındaki en önemli şey haline geliyor,kar kış demeden gezen ben oğlum üşüyecek diye eşik atlamıyorum,parkta bahçede onu kendi haline bırakıyorum ama saniye gözümü ayıramıyorum, ya düşerse ya birisi götürürse diye,uyku düzeni bozulacak diye gezmeye bile gitmedim ben,inan babasıyla dışarı çıktıklarında,onu traşa götürdüğünde bile endişeleniyorum,bu insanın elinde olan birşey değilki,evet hamilelik meşakatli bişey ama anne olmak çok daha meşakatli,şimdi kaç aylık oldu bebek,karnın nezaman büyüyecek acaba,cinsiyetide belli olur artık,aslında hepsi çok heyecan verici,bunları bende tekrar yaşamak istiyorum,allahım banada nasip eder inşallah,öpüyorum seni,kendine bebeğine çok iyi bak

Son düzenleme:
kızlar mayısda aşılama yaptırdım ama olmadı şimdi adetliyim ne kürüne başlasam bilemedim yardımcı olurmusunuz yumurta rezervim az dediler

kızlar mayısda aşılama yaptırdım ama olmadı şimdi adetliyim ne kürüne başlasam bilemedim yardımcı olurmusunuz yumurta rezervim az dediler

selam canım,bence en güzel kür incir kürü,bunun yanında bal poşen yada arıs sütüde yumurtlama için çok iyi geldiğini biliyorum.

Selam canım,tabiki sanada yollarım,seninde söylediğin gibi dua çok önemli,üstelik sen daha çok gençsin,moralini çok yüksek tut,hem dualarını yap hemde boş durma tabi kürlerini yap,madem tüp bebek düşünüyorsunuz hiç stres yapma o zamana kadar rahat rahat kürlerini ve dualarını yap,inşallah en yakın zamanda hayırlısıyla kavuşursun bebişine.

bende 1.gunu senın dedıgın gıbı ıncır kurune baslıyacagım daha once zeytın yagında ıncır yaptımama olmadıbırde bunu denyecegımm ınsl...dua dan banada gonderırmısın ınsl..sımdıden sagol cnm...

Sarafem ya canim coktan kk girememistim ama hep aklimdasin 39-yas olunca insan bu yastan sonra hamile kalanlari gorunce sukur biraz olsun umit var diyorsun...

rabbim saglikli bir sekilde bebisini eline almayi nasip etsin!!! Massallah! Dualarinda bizi cocuk isteyen senelerce ugrasan bizleri eksik etme lutfen! allaha emanet ol canim!

Merhaba Arkadaşlar,
Ben 40 yaşındayım,7 yıldır çocuk için çabalayıp duruyorum,2 kez kimyasal gebelik oluştu ama bir türlü gebe kalamadım,şimdi netice ne olur bilmem ama ''HAMİLEYİM''.
Öncelikle dualara çok yoğunlaştığımı söyleyebilirim,sürekli hacet dualar yaptım,2 ay üst üste incir ve havuç kürü uyguladım,benim adetlerimin döngüsü çok uzundur,35-40-45 günde bir olurum,ilk uyguladığım ay 32.gün adet oldum,devam ettim zaten bu kür 2 ay, 21 veya 25 gün olarak uygulanacak bir kür. 2.ay adet olmadım,hıh dedim bununda faydası olmadı,zaten hep geç adet olduğum için bekledim,göğüslerim biraz şişti ve dokununca ağrı oluyordu, bende 45.gün test yaptım,inanılmaz hızlı bir şekilde kıpkırmızı çift çizgileri gördüm,yinede inanmakta zorluk çektim,dedim şimdi doktora gidipte bişey çıkmazsa yine kahrolurum.1 hafta sonra yani bugün dokotra gittim,doktor kan testi istemedi direk ultrasonla baktı ve keseyi gördü,tabi bebek henüz yok içinde,5 veya 6 haftalık dedi,tahlil felan verdi ve 15 gün sonra gel o zaman kadar eğer bir aksilik olmazsa bebeği görürüz dedi,tabi ben 40 yaşındayım riskim çok fazla biliyorum,ama inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur.Sonuç ne olur bilmem ama benim gibi adet döngüsü 30 ve 35 günün üstündeki,çocuk isteyen arkadaşlarım,ve tabi çatlama sorunuda yaşıyorlarsa bu kürü mutlaka yapsınlar,ben faydasını gördüysem birçok insanda görecektir diye düşünüyorum.

canım benim nolur şu duayı banada bi gönder

Merhaba Arkadaşlar yeni üye oldum bu siteye.Ben 35 yaşındayım 10 aydır evliyim.İlk günden beri korunmuyoruz.6 aylık evliyken doktor gittim kist çıktı 5 cm hemde.Adetlerimçok ağrılıydı.2 ay ilaçkullandım çok şükür geçti.Bu ay yine felaket agrılıydıinş tekrarlamamıştır.Her ay ümitle bekliorum.Sonrası hayalkırıklığı.Adetime 7 gün kaldı.Bu ay bişi oldu.Yumurtlama zamanımda akıntım bikaçgün oldu bitti her ay gibi.1 hafta sonra tekrar yogun akıntı yaşamaya başladım.Bu akıntı şimdilerde azaldı ve koyu kıvamda elastik gibi.Bikaçgündür belim ağrıdı ama üşütmedende olabilir.Rabbim ne biliyorsa hakkımızda en iyisini biliyodur şüphesiz.Bakalım

canım nasılsın sonuç belli oldumu,allah bebeğini sana senide bebeğine bağışlasın

selam canım,yarın belli olacak diye ümit ediyorum,zira 3 hafta yarın doluyor,ama sonuçların çıkması bazen 1 aya kadar uzayabiliyormuş,bakalım hayırlısı yarın arayacağım,inşallah hayırlı sonuçlar alırım ve rahatlarım.Sen nasılsın canım oğluşun nasıl??Allahım senide evladına evladını sana bağışlasın inşallah.

canım bgn regl mın 1.günü ve ıncır havuc kurune basladım

2.brdk suya 8 ıcırı boldum 15 dk kaynattım
ayrı bır kapta 2 brdk suda 2 ırı havucu hasladım 20 dk sonra soguyunca ıkıısını karıstırdım sbh 1 cay bardgııcıtımac karnına ama mıdem bulandı cokk kötüüüüüüüüüüüüüüü sence devam edıyımmı etmek ıstıyorum yarında dr da kntrolum varrr bu aya regl duzenleyıcı ılac verdıydı bgn regl oldum daaa:KK50:

selam canım,yarın belli olacak diye ümit ediyorum,zira 3 hafta yarın doluyor,ama sonuçların çıkması bazen 1 aya kadar uzayabiliyormuş,bakalım hayırlısı yarın arayacağım,inşallah hayırlı sonuçlar alırım ve rahatlarım.Sen nasılsın canım oğluşun nasıl??Allahım senide evladına evladını sana bağışlasın inşallah.

inan bende merak ediyorum,sürekli sormakta istemiyorum ama,allahın izniyle hayırlı sonuçlar al inşallah,ne olursun yaz banada,allahım bebeğinide sana bağışlasın,hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin

canım bgn regl mın 1.günü ve ıncır havuc kurune basladım

2.brdk suya 8 ıcırı boldum 15 dk kaynattım
ayrı bır kapta 2 brdk suda 2 ırı havucu hasladım 20 dk sonra soguyunca ıkıısını karıstırdım sbh 1 cay bardgııcıtımac karnına ama mıdem bulandı cokk kötüüüüüüüüüüüüüüü sence devam edıyımmı etmek ıstıyorum yarında dr da kntrolum varrr bu aya regl duzenleyıcı ılac verdıydı bgn regl oldum daaa:KK50:

Bence düzenli olarak yap arkadaşım,kürün işe yaradığını göreceksin,ama düzenli olarak içmeye çalış,midenin bulanmasına şaşırdım ben çok severek içmiştim,yani kokusu kötü değil tadıda acı değil,ama işte damak tadı herkese göre dğişiyor içmeye çalış canım.

inan bende merak ediyorum,sürekli sormakta istemiyorum ama,allahın izniyle hayırlı sonuçlar al inşallah,ne olursun yaz banada,allahım bebeğinide sana bağışlasın,hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin

selam canım,inan bende meraktan tadım tuzum kaçtı,ama kaçtır 2gün veya 3 gün sonraya erteleyip duruyorlar,çalışma devam ediyormuş,içimi karartmak istemiyorum ama bekledikçe sanki kötü sonuç çıkacakmış gibi karamsarlığa kapılıyorum,şimdi pazartesi gününe randevu verdiler bekiyorum bakalım,aman inşallah sonuçlarım temiz çıkar ben beklemeye razıyım yeterki temiz çıksın bebişim içimde kıpırdayıp duruyor çok farklı ve güzel bir duygu Allahım isteyen herkese yaşatsın bunu.
Canım ben sonuçları alınca mutlaka burdan sana yazarım,kendine çok iyi bak.

Merhabalar,
Bayadir takip ediyorum burayi ama kayitli olmadigim Icin mesaj yazamiyordum. Sonunda bende kayit olmayi basardim. Bugune kadar 5 dusuk yapan birisi olarak duaya cok ihtiyacim oldugunu dusunuyorum. Birisi bana bu dualari zahmet olmazsa gonderebilirmi? Simdiden cok tesekkur ederim.

selam kazazede sen çok merak etmişsindir,
çok şükür amniyosentez sonuçlarım temiz çıktı,inşallah benim durumumda olan tüm anne adaylarınında temiz çıkar,gerçekten çok zor bir süreçti,bu süreçte yanımda olup bana moral verdiğin için çok teşekkür ederim canım,Allah seninde gönlüne göre versin.

X