Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

Destınacım geldı sıparıŞım sÜper Çok beĞendım hele botlara hayran kaldık saĞol canım ÖĞlen aÇarım msn ok mÜdÜr gelıp gıdıyor

günaydin kizlar bugün cok sükür evdeyim..

esracim cok üzüldüm canim benim ya ins halledilemiyecek bir soruunuz yoktur,düzelirsiniz en kisa sürede kuzucugun kac aylik bak benim oglum 7 aylik oldu dün fgece ve bu sabahemerken agladimsanirim sütüm bitti bende kasik amamsi yaptim yedirdim hepsini yedi demekki acti yavrum ,cok sükür 7 ay emzirdim bunada sükür diyorum seninki kac aylikti unuttum simdi ama takma kafana bu zamana kadar emdi cok sükür.

canacim - olmana sevindim bende bu sabahki kiloma göre 1 kilo vermisim yarin degisirmi bilmem ama benide pazar aksami yedigim kizartma böyle yapti yoksa daha cok vermistim iste bi kacamak ne hallere sokuyor bizi ama olsun bunada sükür 1 kiloda 1 kilodur :))

daha kahvalti etmedim ama klasik bir kahvalti yapicam iste he unutmada aksam esim yanimda cikolata ymisti canim cok cekti amayemedim sabah masada birakmis 2 parca aldim bende ama kacamak saymiyorum bunu baska zaman olsa kutuyu bitirmistim bile

Günaydınlar,

Esracım aslında ne zamandır aklımdaydın bikaç kez sorayım dedim ama moralini iyi hisettiğim için sende bahsetmediği için acaba bir parça düzelme mi var diye düşündüm. Canım benim bende tüm arkadaşlara katılıyorum, memeden kesmek çocuktan çok anneyi hırpalıyor o dönemde seninde kafan rahat olmalı ki bu olayı kolay atlatasın. Ama zaten oğlun 15 aylık civarı bir anda değil ama planlı bir şekilde mecburiyetten değilde artık büyüdüğü için planlayarak yavaş yavaş kes. Eşin biliyorsa psikolağa gitiğini konuştuklarını ve sana koyduğu teşhisi onunla paylaş yada onunla da git( Erkekler gerçi hata kabul etmez vede psikoloğa asla gitmek istemez ama) belki hatasının farkına varıp seni ne kadar yıprattığını anlar. Ciddi şekilde ama sakin sakin konuş süre ver, şart koş vs. düzelmezse kesin boşanma kararı alacağını söyle. Bizim böyle konuşmamız kolay onuda biliyorum. Elimizden bişi gelirse ne zaman konuşmak istersen canı gönülden söylüyorum hep yanındayım canım. Önce can sonra canan, kendini çok yıpratma nolurr. Benim kardeşimde şu an boşanma arifesinde kolay şeyler değil ama içinde çıkılamayacak bir durum varsa da tek çözüm bu oluyor maalesef. Allah hakkınızda hayırlısı neyse o yolda kolaylıklar versin canımm.

şebocum bu aradaş oğlun nasıl oldu?

kızlar sağolun inşallah atlatacağım...
şahnur dediğin gibi dün akşam oğlum beni çıldırttı birde eşimin hiçbişeyden haberi yok
psikoloğa gittiğimi bilmiyor oğlumu sütten keseceğimi bilmiyor...
zaten şiddetle karşı çıkar 2 yaşına kadar emecek diyor kendileri.....
annem sağolsun elinden geldiğinin fazlasıyla bana destek oluyor....
yasemincim oğlum 16 aylık çok şükür bu zamana kadar emdi yeter...
1 ay emziremeyen insanlar var... ama gelde benimkine anlat....

Şahnurcum oğluşuna çok geçmiş olsun, iyi yapmışsın eve gitmekle, dr.a götürdün mü oğlanı. Bol bol ılık sıvı ver. ballı zencefil, limonlu ballı ıhlamur. Dün içinde çok üzülme diyet yapıyoruz diye hayattan tamamen kopamayız. Akşam ve bugün hafifi yiyerek telefi edersin onu sen. Yasemin bradley söylemişti bir gün çok kaçırırsak ertesi gün 2 öğün protein ve salata yersek bişi olmaz diye.

Yasemin iyisin valla 1 kg. eksi çok iyi. Seniin küçük 67 aylık mı daha büyük zannediyordum. 7 ay almış yeter annesi kısmeti o kadarmış.

Kızlar oğluşum hızlı bir toparlanma sürecine girdi çok şükür dün hiç kusmadı. sadece huyu çok değişmiş:KK43:(( Artık kaybettiklerini toparlama zamanı.

şebocum maalesef hallolan hiçbişey yok ben eşimle oturup konuşamıyorum.
ne söylersem kestirip atıyor....
psikoloğa gittiğimi bilse ilaçları kullanma onların sana ne faydası olucak sen kendi kendini düzelt der... bundan adım gibi eminim.....

bu hafta sonundan itibaren 1 haftalığına evde olamyacak bende biraz uzaklaşmak istiyordum iyi oldu....
hem oğlumu sütten keserken başımda dırdır etmez......
bana kötü anneymişim gibi muamele etmez daha rahat ederim....

şebocum maalesef çocukların huyları hastalık ertesinde çok değişiyor..
yavaş yavaş düzene girer merak etme....

esracım sorunlarınızı atlatırsınız umarım.bizde eşimle 2 ay önce ayrılmanın eşiğinden döndük.hatta bu yüzden aşılamayı da iptal ettik.sorunlarını tam olarak bilmiyorum.bence eşinle karar verip psikoloğa gidin.inan çok faydası olucak.ne işe yarar diye ön yargıyla gitmiştik.eşimin sorunları vardı. gerçekten çok faydalı oldu.ilaçlar uyuşturmaktan başka bir işeye yaramıyo.3 ay kullandım iletişimin kopuyo herkesle.

Canancım doktor hemen ağır ilaçlar yazmaya yeltendi ama ben istemedim
gece kuzu kaç kere kalkıyo kim bakıcak ona...
dedim uyku yapıcak ilaç istemiyorum...
tamam dedi...
yeşil reçeteye ilaç yazmaktan vazgeçti (herhalde yeşil reçeteye ağır ilaçlar yazılıyor)
bakalım kuzuyu tamamen keseyim sütten sonrası Allah Kerim...
desteğin için ayrıca teşekkür ederim....
ben eşmle ciddi problemler yaşıyorum ve şu anda bu psikolojiyle boşanmak istiyorum
bu kararım sağlıklımı gerçekten bunu anlamak istiyorum özellikle bunun için gittim doktora
oda beklememi önerdi hayırlısı bakalım....

canımm çok geçmiş olsun, doğum sonrası pek çok kadın hafif depresyon geçirebiliyor ama senin gibi ağır depresyon taniısı alanlar ilaç tedavisine gereksinim duyabiliyor,bence
boşanma işini ertele şimdilik ,karar verebilecek durumda değilsin önce tedavini olmalısın
bu arada eşinle konuşamıyorsan ona mail at veya mektup yaz
ben yüzyüze konuşamıyordum ve herşey daha kötüye gidiyordu sonra gecenin 2 sinde ağlaya ağlaya tüüm içimi dken bir mail attım, ondan ters tepki bile gelse hiç değilse yaşadıklarımı bilecekti,ve inin çok işe yaradı en azından ben çok rahatladım , istersen bir dene

şebnem oğlunun iyileşmesine sevindim.annem bize küçükken bunu derdi.hastalandığına yanmam,huy değiştirdiğine yanarım diye.seninki de o hesap.iyi olsun aman.eskiye dönersiniz yine.

eşler genelde psikoloğa gıtmeye cok önyargılı bakarlar...aslında ben bıle zaman zaman kendım gıtmek ıstıyorum hıc de yadırganacak bır olay degıl zamanında yaşadıgımız ve erteledıgımız acılarımızı daha sonra buyuk bır çığ seklınde ortaya cıktıgını kabul etmemız lazım....hıc bır anne cocugunu sutten kesmek ıstemez....ama en dogru kararı yıne anneler verır...

funda begenmene cok sevındım...öglen konusuruz...

şebnem cok sevındım duzelmesıne...

bu arada güüünnaaayydııınnn
yarını sabırsızlıkla bekliyorum hiç kaçamak yapmadımm ama tabi hala regl olmadım 12 gün geçti ,

Şebom oĞluŞa Çok sevındım

Şahnurcum senı kuzuya da Çok geÇmıŞ olsun sen yanında olursan daha Çabuk toparlanır ıyı yapmıŞsın canım

ve esra yanındayız gerÇekten
bunu bıl
ve ne zaman dertleŞmek ıstersen burdayız canım
nolur ıÇıne atma

şebocum bu aradaş oğlun nasıl oldu?

kızlar sağolun inşallah atlatacağım...
şahnur dediğin gibi dün akşam oğlum beni çıldırttı birde eşimin hiçbişeyden haberi yok
psikoloğa gittiğimi bilmiyor oğlumu sütten keseceğimi bilmiyor...
zaten şiddetle karşı çıkar 2 yaşına kadar emecek diyor kendileri.....
annem sağolsun elinden geldiğinin fazlasıyla bana destek oluyor....
yasemincim oğlum 16 aylık çok şükür bu zamana kadar emdi yeter...
1 ay emziremeyen insanlar var... ama gelde benimkine anlat....
Allah Allah baska derdi varmiymis bi kuralmi varmis 2 yasina kadar hayret ya cok biliyosa kendi emzirsin :) valla canim 16 ay dile kolay benim ilk oglum 9 ay emdi kendi birakti simdide sanirim sütüm gitti agladigina göre ama ben bu zamana kadar bile cok zor geldim nedense bu oglumu emziriken cok bunaldim yoruldum sanirim gece cok SIK kalktigi icin sanirim hatta daha önce birakmayi bile düsündüm ama kiyamadim aciksaci simdi böyle olmasi isime bile geldi sen hic canini sikma 16 ay emzirmissin daha ne olsun millet gögüsleri deforme olcak diye emzirmeye biliyo bile..

Şahnurcum oğluşuna çok geçmiş olsun, iyi yapmışsın eve gitmekle, dr.a götürdün mü oğlanı. Bol bol ılık sıvı ver. ballı zencefil, limonlu ballı ıhlamur. Dün içinde çok üzülme diyet yapıyoruz diye hayattan tamamen kopamayız. Akşam ve bugün hafifi yiyerek telefi edersin onu sen. Yasemin bradley söylemişti bir gün çok kaçırırsak ertesi gün 2 öğün protein ve salata yersek bişi olmaz diye.

Yasemin iyisin valla 1 kg. eksi çok iyi. Seniin küçük 67 aylık mı daha büyük zannediyordum. 7 ay almış yeter annesi kısmeti o kadarmış.

evet canim yarin tam 7 aylik olacak :)

sahnurcum ogluna gecmis olsun,
sebnem canim oglunada masallah cabuk toparladi huyuda düzelirins malesef hastaliklar böyle iste..

slm kızlar nasılsınız ben iyiyim inş.sabah sprumu yaptım geldim şimdi evdeyim birazdan gene çıkıcam kzın kreşine gidicem bira yürüycem gidiş dönüş yürümek acaip mutlu ediyor beni.sabah 2 dilim kep ekmekle karışık tost neskafeyle yedim şimdi öğlen öğünümü yerim yeşil fasulye var. hafif hissediyorum kendimi yılarca ne çok yemişim sanki kıtlık olucak gibi derdim neyse kendime güvenim geldi ohhh be varmı benden daha değerlisi benim için 3 günlük dünyada değermi en güzel yılları kilolu geçirmeye?yazık değilmi bize eşlerimize onların hakkı yok mu her an kendine önem veren ,sağlıklı beslenen, fiziği güzel bir eşle yaşamaya?yok kızlar değmez anlık zevkler için hayatı mahfetmeye. tabiki insanız zaman zaman kırıcaz ama telefi edicez inş 4 takım alarok kiloları veri yeni bir topik açarız fit ve mutlu bayanların topiği olur adıda... ne dersinizz... şebnemcim geçmiş olsun atlattınız evlat nasıl acıtıyor insanı değilmi son olur inş. allah dermensız dertler vermez inş. esracım sabır arkadaşım sabır her kapının anahtarıdır inan tevekkül et dua et her şey yoluna girer pozitif düşün yeter.. şahnurcum sanada geçmiş olsun canım.. naber dilek ortağım nasıl gidiyor bakalım önemli olan kilo vermekten çok yaşam şakli haline getirmek bence biz bunu başarmayı öğreniyoruz burda.. hatalarımızı birbirimize itiraf edip kendimizle yüzleşiyoruz değilmii...

esracım sorunlarınızı atlatırsınız umarım.bizde eşimle 2 ay önce ayrılmanın eşiğinden döndük.hatta bu yüzden aşılamayı da iptal ettik.sorunlarını tam olarak bilmiyorum.bence eşinle karar verip psikoloğa gidin.inan çok faydası olucak.ne işe yarar diye ön yargıyla gitmiştik.eşimin sorunları vardı. gerçekten çok faydalı oldu.ilaçlar uyuşturmaktan başka bir işeye yaramıyo.3 ay kullandım iletişimin kopuyo herkesle.

canım eşim bunu kattiyen kabul etmez keşke kabul etsede aile terapistine gitsek sorunlarını benimle paylaşmayan adam psikoloğa dert anlatırmı sence?

canımm çok geçmiş olsun, doğum sonrası pek çok kadın hafif depresyon geçirebiliyor ama senin gibi ağır depresyon taniısı alanlar ilaç tedavisine gereksinim duyabiliyor,bence
boşanma işini ertele şimdilik ,karar verebilecek durumda değilsin önce tedavini olmalısın
bu arada eşinle konuşamıyorsan ona mail at veya mektup yaz
ben yüzyüze konuşamıyordum ve herşey daha kötüye gidiyordu sonra gecenin 2 sinde ağlaya ağlaya tüüm içimi dken bir mail attım, ondan ters tepki bile gelse hiç değilse yaşadıklarımı bilecekti,ve inin çok işe yaradı en azından ben çok rahatladım , istersen bir dene

dilekcim bu yazma olayını ben en başından beri yaptım ama yok maalesef faydası...
yani birçok kes denediğim için artık gerek bile duymuyorum...

eşler genelde psikoloğa gıtmeye cok önyargılı bakarlar...aslında ben bıle zaman zaman kendım gıtmek ıstıyorum hıc de yadırganacak bır olay degıl zamanında yaşadıgımız ve erteledıgımız acılarımızı daha sonra buyuk bır çığ seklınde ortaya cıktıgını kabul etmemız lazım....hıc bır anne cocugunu sutten kesmek ıstemez....ama en dogru kararı yıne anneler verır...

funda begenmene cok sevındım...öglen konusuruz...

şebnem cok sevındım duzelmesıne...

ben bunu anlatamıyorum işte şimdi ben ona desemki psikolojim bozuk ilaç tedavisine başlıcaz enesi memeden kesmem lazım diye o bana destek olmaz ağladıkça ilaç sende çocuğu ağlatma diye baskı yapar
çok şükür ki yarın geceden itibaren 1 hafta olmucak bende rahat edicem...

Şebom oĞluŞa Çok sevındım

Şahnurcum senı kuzuya da Çok geÇmıŞ olsun sen yanında olursan daha Çabuk toparlanır ıyı yapmıŞsın canım

ve esra yanındayız gerÇekten
bunu bıl
ve ne zaman dertleŞmek ıstersen burdayız canım
nolur ıÇıne atma

şahnurcum ben kaçırdım oğlun rahatsızmış geçmiş olsun canım. Allah acil şifalar versin...

fundacım sağol... sizler olmasanız ben kimle dertleşirim...

Allah Allah baska derdi varmiymis bi kuralmi varmis 2 yasina kadar hayret ya cok biliyosa kendi emzirsin :) valla canim 16 ay dile kolay benim ilk oglum 9 ay emdi kendi birakti simdide sanirim sütüm gitti agladigina göre ama ben bu zamana kadar bile cok zor geldim nedense bu oglumu emziriken cok bunaldim yoruldum sanirim gece cok SIK kalktigi icin sanirim hatta daha önce birakmayi bile düsündüm ama kiyamadim aciksaci simdi böyle olmasi isime bile geldi sen hic canini sikma 16 ay emzirmissin daha ne olsun millet gögüsleri deforme olcak diye emzirmeye biliyo bile..

evet canim yarin tam 7 aylik olacak :)

ya benimki 16 aylık oldu dana ya gece illa en az 3-4 kere kalkıp emecek
bu da ister istemez bıkkınlık yaratıyor...
bende 6. aydan sonra düşündüm emzirmeyi bırakmayı ama bir yandan kıyamadım bir yandan da eşimin baskısıyla emdi bu zamana kadar...

hani hiç yazılmıyor yine yenilen içilenler???

Sabah: 1 dlm esmer ekmek, yumurta

ara biraz badem

öğlen çöp şiş 1 dlm kadar pide

Bugün biras merdiven inip çıktım.

Ha birde erkenden regli oldum:KK43:

X