4 buçuk ay önce sezeryan oldum ağrım var

Valla kimi de 12 yıl 25 yıldan bahsediyor bu kadar ciddi bir ameliyati da bizim doktorlarin aliskanlik ve basit bir sey haline getirmesi de ayri can sıkıcı. Ben de baya yoruyorum kendimi aslinda mecburiyettem evdi cocuktu derken oyle cok dikkat etmek mumkun degil malesef :/

Bence bünye ve doktorla alakalı birşey. Bende sezeryan oldum genel anestezi hemen ayağa kalktım hiç ağrım olmadı 3 sene oluyor bütün ağır işleride yaptım ve yapıyorum koltuk kaldırmak tv ünitesi aklına geliyorsa daha 2 kere olsun ne ağrı ne sanci hissetmedim . Bence bi doktora görün ihmal etme .
Onların hepsini ben de yapıyorum ama bende ağrı oluyor işte eski enerjim gitti resmen. Artık ne yaptiysa bilmiyorum. Haftaya gidicem muayeneye insallah. Bakalim

Cok gecmis olsun bazi kisilerin vucudu bu tarz kesilere fazla tepki verip iyilestirmek icin daha fazla doku uretiyor ayni durum sezeryanda da oluyor evet asagida olmasi cok can sikicidir tahmin edebiliyorum biraz zor pansumani hijyeni ekstra dikkat gerektiriyor bi arkadasima da epizyotomi yapildi ve gereginden fazla kesi yapilmis cok dikisi vardi oturamiyordu bile cok zor gecti ama baya surmustu onun da insallah gecer sizin de sezeryan agir bir ameliyat ama doktorlar cok basite indirgiyor da ciddi bir ameliyat karin kac kat kesiliyor ve komplikasyon oldugunda geri donusu cok zor tekrar ameliyat acikcasi icerden bir sey olmus mudur diye korkuyorum evhamli da bir yapim var zaten zehir ediyorum en ufak bir agrida sizida cok dikkat de edemiyorum unutup agir kaldirdigim cok oluyor ne bilim insallah bir sıkıntı yoktur. Kadın olmak çok zor be doğumu iki turlusu cocuk bakiyoruz bir dizi operasyon sikinti erkekler ne rahat 😭 yine de anne olmak tarif edilemez gercekten dogurana kadar anlamiyor insan ben ki istemeden hamile kaldim cocuk dusunmuyordum simdi 2. Cocugum olsun bile istiyorum 😂 fakat bu surecler zor 2 kere 3 kere dusunuyorum 😒

haklısınız valla sezaryende kaç kat kesiyorlar inşallah doğru dikmişlerdir çok geçmiş olsun :KK43:

benim ağrım sızım olmadı ameliyat sonrası 1 hafta oturup kalkmada sorun yaşadığım o kadar tamamen iğnenin vurulduğu yerle ilgili problem yaşadım ve de kaldı maalesef.

Sizinki nasil bi agri peki yanma sizi seklinde mi bide tam dikislerde degil bdnim karnimin alti dikislerimin ust tarafi a denk geliyor

Dikişlerimin alt ve üst kısımlarında bazen de direk dikiş yerimde sızı şeklinde oluyor. Bence normal bir durum ama içinizin rahat etmesi için doktora başvurmanız daha doğru olur..

Dikişlerimin alt ve üst kısımlarında bazen de direk dikiş yerimde sızı şeklinde oluyor. Bence normal bir durum ama içinizin rahat etmesi için doktora başvurmanız daha doğru olur..

Bende daha cok ust tarafta :/ gidicem evet surekli soru isaretleri kafamda emin olsam iyi olur

22 ay once spinal oldum bende. Ama oyle agri olmadi. Hafif sizlamalar oldu tabi. Ama agri eşiğim yuksek biraz belkide ondan. Benimse sikintim pişik olmasi.. bence dra danışın

22 ay once spinal oldum bende. Ama oyle agri olmadi. Hafif sizlamalar oldu tabi. Ama agri eşiğim yuksek biraz belkide ondan. Benimse sikintim pişik olmasi.. bence dra danışın

Agri gibi degil zaten de sızı gibi bazen yanma gibi sadece dikisimin oldugu yer degil de ustu etrafi alti o bolgelerde de hissediliyor.pişik olmadım henüz ama yaz geliyor orasi da pişik olmaya müsakt bir bölge bu cumartesi gideceğim doktora insallah

Agri gibi degil zaten de sızı gibi bazen yanma gibi sadece dikisimin oldugu yer degil de ustu etrafi alti o bolgelerde de hissediliyor.pişik olmadım henüz ama yaz geliyor orasi da pişik olmaya müsakt bir bölge bu cumartesi gideceğim doktora insallah
Geçmiş olsun

Ya bu epiduralin etkilerini bir arkadasim hacamatla atlatmış 🤔 Bilgisi olan var mı acaba?
20 aylık kızım var hala ara ara dikisler sancir🙄

Doktora gittin mi? Ben bu ağrı için ne dedi.

Şimdi hissizlik veya soğuk havalarda sızı gibi şeyler olması normal ama sizin buraya konu açacak kadar ağrınız oluyor sanırım. Bu kafanıza taktığınız bir şey mi yoksa ciddi ciddi ağrı mi çekiyorsunuz? Herkes ağrımız var diyor ama kimsenin şiddetli degil bu ağrılar.
Sizinki şiddetli mi?

Kendi doktoruma gitti alttan ultrasonla bakti distan dikislere ve smear aldi herhangi bir sorun yok diyor bir genel cerraha gorunmemi istedi persembe de genel cerraha gorunucem 😑 soyle soylim bu kadar degildi cok aiddetli agrilar degil ama bazi isleri yapmaya korkar oldum ve cok ayakta kalinca ciddi rahatsiz eder oldu belki de farkettigim ve odaklandigim icin daha bir rahatsiz eder oldu ama var yani aci bazen sag tarafa kagit kesigi gibi bazen tam gobegimin alti tuhaf tuhaf acilar

Genel cerraha gorundunuz mu acaba ne söylefi benimde sikayetlerim devam ediyo 5 ay oldu sag tarafimda daha cok

Genel cerraha gorundunuz mu acaba ne söylefi benimde sikayetlerim devam ediyo 5 ay oldu sag tarafimda daha cok

Göründüm evet hiç bir sey yok fıtıktan şüphelenmiştik çıkmadı. Doktor benim gibi bir çok hastanın geldiğini söyledi ve sezeryandan sonra böyle şeylerin olması normal yorulduğun zaman olur üşüttüğün zaman olur dedi ve dinlen sadece dedi gerçekten bir kaç gün dinlendim gecti iki gündür yine biraz hareketlendim temizlik falan yapim dedim yine sızlıyor. Sanırım bir süre böyle gidecek 😑 sinirler falan komple kesildiği için eskisine göre daha hassasız sizin nasıl ara ara mi o ağŕı sürekli orda mı

Benim sürekli hafif var hareket edince artiyor agrisi kime sorsam agrim olmadi diyor anlamiyorum bizde ne var

Doktor 6 ayda gecer dedi 6 ay olucak nerdeyse ama hic gecicek gibi durmuyo

Ben de geçmesi gerekiyor diye biliyorum benim de 5 ayı geçti ama hala ara ara sızlıyor bazen gecıyor sonra tekrar basliyor biraz bunye ve kendine dikkat etmekle de alakalı sanırım ben ilk günlerden bu yana cok dikkat etmedim hep agir kaldirdim cok hareket ettim bi ara mekik cekmeye bile calistim belki de onun acısı çıkıyor. Iciniz rahat etsi bence bir doktora gorunun onemli bir sey degildir bence ama gyine de dikkat etmek lazim ilk kendi doktorunuza bir de cerraha gorunun vence kendimden biliyorum cok takıyor insan kafaya

Benim sürekli hafif var hareket edince artiyor agrisi kime sorsam agrim olmadi diyor anlamiyorum bizde ne var
Benim de çok hareket edip agır kaldırınca inan benim cevremin cogu da aynı sezeryan oldular hic agrim sizim yok diyorlar ama hareketli biriysen ondan da kaynaklaniyor cogu arkadasim koktuktan bile kalkmadılar 1 ay

X