4 buçuk ay önce sezeryan oldum ağrım var

Hic iyilesmiyoruz desek yeri yani 😒😖
Tabi ameliyat yani sonuçta. Sezaryen deyip geçmemek lazım.. Ama ilk senede çektiğin ağrıyı sonraki sene çekmiyorsun mesela. Sızı oluyor ve tamamen sızısının da geçmesi 10sene sürdü annemin

En iyisini doktor söler inşallah önemli değildir. Karnınızın filminş çekmelerini isteyin haberlerde neler görüyoruz Allah korusun en azından kafanız rahat olur

Ayni zamanda dogurduk benmde sezryan 4.5 ay omce dogurdum benmde agryor cnm acyor helede aksmlari baslyr benmde

Tabi ameliyat yani sonuçta. Sezaryen deyip geçmemek lazım.. Ama ilk senede çektiğin ağrıyı sonraki sene çekmiyorsun mesela. Sızı oluyor ve tamamen sızısının da geçmesi 10sene sürdü annemin

Peki bu hiç ağrım sızım yok olmadı diyip bana ucubeymişim gibi bakanlar :$ onların nasıl olmuyor.

Canları da çok tatlı halbuki 1 ay boyunca desteksiz koltuktan kalkmayani biliyorum bir sey olur diye ben hic dikkat etmedim kendime iki saat sonra kalktim yurudum kimseyi ugrastirmim diye afedersin altimi bile kendim degistirdim :KK43: onlarin acisi cikiyor belkide dikkat edemedim iyi bakamadım.

Canları da çok tatlı halbuki 1 ay boyunca desteksiz koltuktan kalkmayani biliyorum bir sey olur diye ben hic dikkat etmedim kendime iki saat sonra kalktim yurudum kimseyi ugrastirmim diye afedersin altimi bile kendim degistirdim :KK43: onlarin acisi cikiyor belkide dikkat edemedim iyi bakamadım.
Tabikide kuzum, diyorum ya rahattırlar
Dikişleri hiç zorlamamışlar

İlk sezeryanımda genel anestezi olmuştum. Bunda epidural düşünüyordum. Şimdi bir düşünmem lazım. Konu sahibinin konusunu sabote etmek gibi olmasında. Operasyondan kaç saat sonra dikiş yerinde ağrı hissetmeye başladınız acaba. Genel anestezi de bayağı bir ağrıyla uyanılınıyor da
olmayin epudral ben cok pismanim vel fitigi oldu bende mahvoldum kimse beni uyarmamıştı

Dikiş yeriniz duştan sonra iyi kurulanmazsa yada terliyorsa nemden ağrı yapabiliyor. Bide rüzgarlı havalarda bıçak saplanır gibi oluyor. Ama bacağınıza inmesi ağrının tuhaf. Ben ilkini genel oldum ikincisini belden uyuşturdular valla çok pişman oldum bacaklarım 2 ay şişti ödem var dediler şimdi de belim ağrıyor dogrulamiyorum. Keşke bunada genel olsaydım dedim.

Dikiş yeriniz duştan sonra iyi kurulanmazsa yada terliyorsa nemden ağrı yapabiliyor. Bide rüzgarlı havalarda bıçak saplanır gibi oluyor. Ama bacağınıza inmesi ağrının tuhaf. Ben ilkini genel oldum ikincisini belden uyuşturdular valla çok pişman oldum bacaklarım 2 ay şişti ödem var dediler şimdi de belim ağrıyor dogrulamiyorum. Keşke bunada genel olsaydım dedim.

Bacak agrim baslayali 2 ay olmustur onun belki de sezeryanla alakasi olmayabilir. Ben de genel oldum cok da memnunum olduguma iyiki de olmusum da bu agrilara bi anlam veremiyorum.

Merhaba kızlar bir sorum olacak 4bucuk ay once sezeryan oldum ara ara hala alt karinda sag tarafta bazen de dikisimin sag tarafinda agrim oluyor gercekten sinirlerimi bozuyor zaten hic istemeyerek oldum boyle agrim olunca da yanlis bir seyler mi var acaba diye dusunuyorum :/ bir de sag bacagimda da uyusma olmaya basladi hafif agriyla beraber sinir agrisi gibi bir sey bir ara gecer gibi olu tekrar basladi boyle durumlar yasayan var mi ?
Bence bir doktora gidin Allah korusun ne haberler okuyoruz sezeryan ameliyat olup içinde sargı bezi unutulanlar

Yani öyle normal hayatını etkilemeyecek bı ağrı hafiften olur ama beni zorlamadi şahsen hiç. Allah korusun bazen gazlı bez kalma durumu oluyor ki komsumda oldu ama ağrısı çok fenaydi. Duramiyordu gitti doktora baktılar durum farkli. O yüzden dayanamiyacak gibiyse bir gozukun doktora derim. 2 kere sezeryan oldum bende ama çok ağrı sızı olmadı öyle

Bence bünye ve doktorla alakalı birşey. Bende sezeryan oldum genel anestezi hemen ayağa kalktım hiç ağrım olmadı 3 sene oluyor bütün ağır işleride yaptım ve yapıyorum koltuk kaldırmak tv ünitesi aklına geliyorsa daha 2 kere olsun ne ağrı ne sanci hissetmedim . Bence bi doktora görün ihmal etme .

Merhaba kızlar bir sorum olacak 4bucuk ay once sezeryan oldum ara ara hala alt karinda sag tarafta bazen de dikisimin sag tarafinda agrim oluyor gercekten sinirlerimi bozuyor zaten hic istemeyerek oldum boyle agrim olunca da yanlis bir seyler mi var acaba diye dusunuyorum :/ bir de sag bacagimda da uyusma olmaya basladi hafif agriyla beraber sinir agrisi gibi bir sey bir ara gecer gibi olu tekrar basladi boyle durumlar yasayan var mi ?
[/QUOTE
Sezeryan dikişi 3 yılda tam kapanırmıs bilmiyorum bende böyle duydum.. bende iki sezeryanla doğurdum tabykide insan iki hafta yatağa bağlı kalıyo ve toparlandiginda ağrı oluyor 6 aya kadar kendini birazda yorsan hemen cefasini çekiyorsun bende de kendimi çok yorsam belim iğne vurduğum yer ağrıyo heleki hiç unutmam ev taşıdım 4 gün boyunca bı gece yatağa girdiğimde rahatım gündüzleri ayak üstünde yorgunluktan soğuk aldim ameliyatım heran açılacak dedim o dikiş yeri hem yanıyordu hemde sızı vardı Ogün anladimki bukadar yorulmaya gelmiyor bu sezeryan ama ozaman oğlum 6 aylıktı daha tazeydim şimdi elhamdülillah 11 aylık oldu yine herşey normal.... Ama soğuk almamaya çalışıyorum bildiğin soğuk algınlığı değil takatten düşecek kadar hasta olmayalım yeter ...

Ya cok moral bozucu bir durum gercekten bir de istemeyerek olunca doktorum resmen sezeryan olmam icin kirk takla atti :$ resimlerime bile bakamiyorum ameliyathanemdeki genel anestezi oldum zaten :KK43:
Evet ben bunun ile alakali birseyler okudum da sizi uzmek istemem tabiki ama ulkemizde doktorların stratejisi olmus sanki bu. Kotu hissetmeyin kendinizi artik iyi olmaya bakın cok cok gecmis olsun.

Yani öyle normal hayatını etkilemeyecek bı ağrı hafiften olur ama beni zorlamadi şahsen hiç. Allah korusun bazen gazlı bez kalma durumu oluyor ki komsumda oldu ama ağrısı çok fenaydi. Duramiyordu gitti doktora baktılar durum farkli. O yüzden dayanamiyacak gibiyse bir gozukun doktora derim. 2 kere sezeryan oldum bende ama çok ağrı sızı olmadı öyle

Yok oyle dayanilmicak gibi degil sızı gibi ama gidicem tabi randevu aldim haftaya artik insallah ciddi bir sey degildir.

X