4. ayda ek gıda verecek anneler

ben kendi yaptığım püreyi sütümle sulandırıyorum.çay kaşığıyla veriyorum öyle seviyorki ağzını şapurdata şapurtada yiyor.fazla vermiyorum ama bitince yaygarayı basıyor.inşallah ilerleyen aylardada iştahlı bi bebek olur.

bende başladım kızlar sadece yaptıgım her gun taze sıkılmıs meyve suyu vermek oda 6 7 cay kasıgı yavas yavas arttıracagım bu ay meyve suyu ve pirinç unu tarzı seyler verecegım

bizde başladık ek gıdaya
yoğurt ve elma rendesi veriyorum hergün.1tatlı kaşığı kadar.(doktorumuz söyledi)
başka ek olarak hiç birşey verme dedi ama ben dayanamayıp hero baby nin sütlü pekmezli kahvaltı saati var(4.aydan itibaren)ondan aldım denemek için yiyecekmi acaba diye acayip hoşuna gitti bayıla bayıla yedi.ben kaşık mamalarından almayı düşünüyorum.hangisinden alsam henüz karar veremedim.bebem belki güzel kilo alır...

yogurdu nasıl verıyorsun canım mama ıle mayalıyorsun yoksa ınek sutu ıle mı?elma rendesını nasıl verıyorsun suyunu mu?yoksa pure seklınde mı?heronın kını katı mı yapıyorsun yoksa sıvı mı?

kızlar bende bebelac ın elma armut püresi,sebze pürelerinden felan aldım 4.aydan itibaren olanlardan veriyorum çok seviyo başlayın bence bişeycik olmaz

canım yoğurdu hazır yoğurtlardan verdim ama,doktor pastorize sütle mayala onu ver dedi.(mayalıyorum mayalıyorum tutmuyo bir türlü.e ömrümde ilk defa yoğurt yapıyorum.akalım eltim yapıp getircek yarın...)
elmayı rendenin ince yerinde rendeliyorum,çay kaşığı ile yediriyorum.cam rendede rendeleyince suyu çıkıyo bazende ondan içiriyorum.
hero babynin kaşık maması.onuda çay kaşığıyla yediriyorum.biberon maması gibi değil,koyu oluyor.bugün piriçlisini yedi,dün 3 sebzeli çorbasını,ondan öncede sütlü pekmezli kahvaltı saatini...organikleride var.(yani öyle yazıyor üstünde)yemez diyordum ama çok severek yiyor,maşallah...
günde 4 yada 5 kere emziriyorum
2 yada 3 kere biberon maması
1kere kaşık maması
1kere yoğurt ve elma rendesi
bakalım kilomuz nasıl olacak...

ne güzel ayerbacım bende istiyorum artık yedirmek inş benim oğlumda iştahlı olur doktora gidince ne diyecek bakalım doktorumuz verir herhalde oda senin mavişte inş güzel kilo alır cnm almassada hiç üzme kendini cnm sağlıklı ya gerisi boş...

canım ya resmen başlamıssın ek gıdaya bende meyve suları ile başladım ama dışkısında farklılık oldu bıraz ıshal oldu senın bebekte başladı mı?

canım ya resmen başlamıssın ek gıdaya bende meyve suları ile başladım ama dışkısında farklılık oldu bıraz ıshal oldu senın bebekte başladı mı?
canım yok ishal yada kabız olmadı.sadece rengi değişti biraz.daha koyu oldu.

ayerbacım suyu ne kadar verıyorsun?kaçcc

mama ve emzıren anneler ne kadar su verıyorlar acaba

doktor bana su verme dedi..sadece aralarda rezene cayi verebilirsin dedi..
ayrica 4 aydan sonra ek gidaya baslayacaktim ama onuda daha zamani var dedi.. zaten sisko dedi ogluma pis doktur

bu arada ben emzirmiorum maalesef..mama veriorum

doktor bana su verme dedi..sadece aralarda rezene cayi verebilirsin dedi..
Ayrica 4 aydan sonra ek gidaya baslayacaktim ama onuda daha zamani var dedi.. Zaten sisko dedi ogluma pis doktur

bu arada ben emzirmiorum maalesef..mama veriorum

neden ole dedki anlamadim benim bi akrabam vardi mama +emzirdi su vermemiş hiç dr demiski nie su vermedin cocugun cigerleri kurumaya başlamis aman bende anlamadim ki her dr ayri dio ben hep verdim mamadan sonra 6 7 cay kasigi simdi su delisi valla

Acaba bende mi başlamasim ki benim oğlanda 8200 4 ay 2 gunlukken ama tam başlamadim daha sadece taze sikilmis meyve sulari veriyorum gunluk 6 7 cay kasigi

Canim senden sut geliomu simdi yoksa tamamen mi kesildi sutun

benim kızım suyu hiç sevmiyor hele tokken hiç almıyor.açken mama diye emiyor biraz.sanki limonsuyu veriyorum yüzünü buruşturuyor.

merhaba arkadaşlar..bizim dr.umuz ek gıdaya geçmemizi önerdi. ama amaç doyurmak değilmiş. "çiğnemeyi öğrensin sakın zorlama bitirmesi için" dedi. kabak ve yoğurtla başlamamızı önerdi..aşşağıdaki link hemen hemen aynı şeyleri söylüyor..dilerim yardımcı olur sizede...sevgiler..tüm bebişleri öpüyorum

Bebeğim ve Ek Gıda - Bebeğimin İlk Ek Gıdası Ne Olmalı?

saol canım bende yogurt verecm bugun bakalım begenecek mı

yogurdu nasıl mayalıyorsunuz bı de ben su vermıyorum sızce vermelımıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…