3aylık bebeğimle boşanmayı düşünüyorum:((

esrainci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2013
444
4
Benim çilem evlenmeden başladı. Eşimin ailesi kilolu olduğum için istemedi beni, ama inanılmaz politiklerdi eşime beni çok sevdikleri söylerlerdi, öyle de görünürlerdi ama mesela biz hiç yalnız sinemaya gitmedik, sabah brunch yapmadık. Hep abisi takılırdı bize. Akşam geç kalsa kıyamet kopardı. İş ciddiye binip eşim bana evlenme teklif ettiğinde annesi gitsin kendine spor araba alsın diye kanına girdi. 26 yaş erkenmiş evlenmeye.
Neyse bir şekilde istendim. Turp gibi annane dede, babanne dede gelemediler 2 saatlik yoldan da enişte istedi beni. Bir tek tek taş istedi annem. Kuyumcuyla anlaşıp en küçük ve düşük kalite taşları koydular önüme. Nışanı bize otelde yaptırdılar. Mobilyaları alıcaz dediler. Kendi mobilyacılarına götürüp bana ödettiler. Rahmetli babamdan kalan çeyiz parasıyla aldım salon takımımi anneme duyurmadan. Nikah yemeği içinbir yerle anlaşmamışlardı bile, 1 önce eşimin kolundan çeke çeke ben ayarladım. Nikah yemeğine 1000 km yoldan gelen amcalarımı götürmemeye çalıştılarKına da ne giyilir sizin buralarda dedim kayın validen siyah pantolonunla siyah bluzunu giy dedi ki kına günü gördüm ki kendine tuvalet diktirmişti. Düğün alıs verişini ne yapalım dedim. Sen al ben sana öderim dedi. Benim cezvem olmayışıni doladı diline oğluna çeyiz olarak kola bardağı getirdi 30 tane kadar. Gelinliğin 250 tl sini ödememişler ben teslim almaya gittiğimde vermediler rezil oldum. Nikah sonu altınları vermedim kasaya koydurdum diye tatsızlık çıkardılar balayında eşim benle konuşmadı, burnumdan geldi. Bu kadar olaya niye katlandın derseniz hem eşimi seviyordum hem de eşime güveniyordum. Her şeyi elele yaptık, hep bana destekti, sahip çıktı. 1 sene nerdeyse hiç görüşmedik.
Aileyiz dedim yanaştım. Bayramda seyranda. Anneler gununde, doğumgünunde anneme, kardeşime ne yaptiysam emsalini onlara yaptım. Annesine mutfağ tv, bekar abisine 82 ekran lcd, babasına netbook aldım. Özel günlerde gittik, evim dışında kalmaktan hiç hoşlanmam ki yatıya bile kaldım. Abisinin okulu abitirmesini torpille sağladım, oratağı olduğum şirkete işe aldırdım.
Sonra ne mi oldu hamile kaldım. Tuzlu yasaktı, kayınvaldeciğim bütün yemekleri tuzlu yaptı trende tansiyonum firladi bayram zehir oldu. Doğum yaptım, yattığım hastaneyle hava atabilmek için herkesi çağirdı odada bi canımla uğraşamadım. Eve çıktım kendine yemek koydu, oğluna yemek koydu geçti karşıma yedi, beni unutmuş öyle dedi. Bebk için ne istersin dedi, istediğimi almadı, parasıyla 1 tam altın alıp salonun ortasında 3 foto makinesi eşliğinde düzenlediği takı merasimiyle takti. Benim annem, 2 teyzem ve ortağım gizli saklı takmıslardı ayni tamı. Lohusaligimin 3 günu olay çıkardı karın beni istemiyor ben hissediyorum bi daha da gelmem dedi doğum günümu rezil etti. Akşamına geldi surat salladı, laf değirdi, pasta kesti gitti.
Benim evime yaktığım gaza, pişirdiğim yemege laf ettiler, cok luks dediler. Benim işletmeciliğimi beğenmediler kayınpederim işlerin başına geçip beni kurtarmaya kara verdi. Annemi usulünce kovup eve yerleşmeye karar verdiler 15. Gunumde. Siz yoruldunuz gelmeyin biz halledelim dediler. 28 gün boyunca kendi yatağima çıkamazken karnımda 8 kat dikiş fellik fellik emzirecek delik aradım evdeki erkek populasyonundan kaçarak. Eşime gaz verdiler annemle sidik yarıştırdılar ki. Gebeliğim boyunca her doktora gidişimde annem vardı. Bebeğime dünya kadar masraf yaptı, 2 tulumla arayı kapattıklarını sandılar. Sonunda lohusalık depresyonum artti, sütüm kesildi. Ortagimla dertleşirken eşim duydu kavga koptu. Huzurumun, mutluluğumun içine tükürdüler gittiler.
Ama bitmedi eşimin abisi iş yerinde çalışmadi, çalışmadi çemkirince ben suçlu oldum. Tekarar kavga koptu bebegimi de alip anneme gittim. 2 gün oluyor eşimle barıştık gibi, şimdile torun bahane yatıli gelmek istiyorlar. Ben gene ses etmezdim de eşim artiik elimi uzattığımde tutmuyor. Beni, kızımi değilde annesini, babasını asıl ailesi görüyor. Yoruldum. Tükendim. Ben yalnız kalmak için evlenmedim ki...
Ayrılık çok üzer, çok seviyorum ama kafam çok karışık...
Bu arada ben doktorum, klinik işletiyorum, eşiminden de yüksek gelirim var. Ama bir evlilikle başa çıkamadım. El imdat...

Evlilikle basa çıkamadım diye düşünme. Evlilik tek tarafın çabasıyla olacak bir sey değil.

Allah yardımcın olsun yaşadıkların hic te kolay degil.

Söylemek kolay belki ama toplumda belli bir yer edinmiş, is hayatında olan bir kadının bunlara katlanması icin sevgi tek basına yeterli gelmez.

Eminim cok sarsılırsın, zor atlatirsin, ama atlatirsin.

Ailelerimizin gözbebeği iken elalerin böyle üzmesi cok acımasizca.

Zor bir karar ama, kararinin arkasında dur ve yap. Kolay gelsin

sanırım son cümlenizde bütün sorunlarınızın cevabını da yazmıssınız

çok fazla para endexli bir evlilik yapmıssınız

sadece takıdan,arabadan,paradan bahsetmişsiniz tüm yazınız boyunca

kazandığımız paraya sahip olursak para bizi mutlu eder,

kazandığımız para bize sahip olmaya baslarsa felaketlere davetiye cıkarırız malesef

Son düzenleme:
Çok düşündüm arkadaşım sana içinde umut barındıran birşey yazabilirmiyim diye.
Belki umudun eşinin birgün gerçekleri görmesi ve sizinde bir aile olduğunuzu anlamasıdır.
Ama buna senin sabrınn yeter mi yada o bu noktaya gelebilir mi bilemem.
Aile ile sıkıntılar kolay çözümlenmiyor, daima kadının birşeyleri sineye çekmesi hatta katlanması gerekiyor.
Eşini seviyorsun anlıyorum ama bu duruma ne kadar katlanırsın bilemem.
Bak daha yeni barışmışsınız biraz huzur verelim demiyorlarda hemen gelip torun bahanesiyle ortamı boş bırakmıyorlar.
İyi bir işin ve mesleğin var. Sevgi tükenir bu ortamda, ilişki yıpranır, kırgınlıklar birikir.
Belki daha baştan bu kadar fedakarlık yapmamalıydınız.
Bu evliliği bu şekilde sürdürebilir misiniz bilemem ama yazık size, huzur vermezler, mutlu olmanıza izin vermezler
bugün olmasa bile bu şekilde devam ederse sonunda yine bu kararla karşı karşıya kalacaksınız .

ilk önCE Allah yardımcınız olsun diyorum ve eşinnizin sizi haketmediğini düşünüyorum bnce ailesine ve kendine daha fazla taviz vermeyin ilerde kızınız da sizde daha mutsuz olailirsiniz olay farklı yerlerede gidebilir bu yzden kendinizi kurtarın diyorum

Gerçekten üzüldüm şekerim, sevdiğiniz için katlanmışsınız ama bence hata etmişsiniz. Artık yumruğunuzu masaya vurun, kocanıza resti çekin derim. Görüşmeyin ailesiyle , niye onlara bir de netbook vs. hediye aldınız ki ? Sizi yumuşakbaşlı görünce kv gemi azıya almış.

Evliliği tek başınıza yürütmeye çalışırsanız bu yükün altından kalkamazsınız tabi, eşinizin de çaba göstermesi gerek ama Türk erkeği işte, nerdeee.....

senden az kazanan ezik bir erkekle neden evlendinki işte bütün mesele senin üstün olman kilo filan bahane eşinin ailesi içten içe kıskanıyorlar seni boşan bencede arkadaşım. çocuğun için kötü olacaktır ama uygun şekilde yetiştirirsen en az hasarla atlatır üstelik böyle bir ailede daha fazla zarar göreceği kesin.

Ne diyecegimi bilemedim.
Kendinizi bu kadar ezdirmeniz sırf eşinize olan sevginizden mi?

Eger öyleyse artık bir şeyleri düzeltmenin zamanı gelmiş demektir.
Önce eşinizden başlayın. Zira eşinizden yüz bulamasalar size hiç birini yapamazlar.
Eşinize de siz çok yüz vermişsiniz. Ezdikçe ezmiş sizi.

Okumuş saygın bir meslegi olan bir kadın neden bunları çeker ki?

Ben bir sebep bulamıyorum.

ekonomik sorunlarınız yok ama tüm sorunlarınızı ekonomi temelli ifade etmişsiniz. bence verdiklerinizi saymayın zihninizde sürekli..belli ki onların egosu da en az sizinki kadar güçlü çünkü.

e bukadar tolerans,hediyeler ..
siz çıkarmışsınız tepenize,ters taktikle indirin bence

cekememezlık cok kotu bırsey Allah yardım etsın sıze hakkınızda hayırlısı olsun ınsaallah.
para kazansan gelının parası var muhtac degıl dıye dert kazanmasan gelın bıze muhtac ne desek yapmaya mecbur dıye dert olmazkı

bu kadar çok alınana, verilene, takılana endexli yaşamamanızı öneririm.. neticede geliriniz de iyiymiş, ayrıca yaptıklarınızı da kendi eviniz veya huzurunuz için yaptınız, öyle düşünün..

ancak "hayır" demesini öğrenmeniz gerekiyor acilen.. hep doktorlar verir bu tavsiyeyi ama bu sefer ben söyleyeyim naçizane :) siz hayır demedikçe bu hep böyle gidecek arkadaşım.. ama lütfen kendi psikolojiniz için geçmişte ki para konularına takılmayın artık, önünüze bakın ezdirmeyin kendinizi..

İnsanlara neyle taviz verirseniz dahasını isterler. Siz parayla vermişsiniz. Bu insanlar size direk "gelir" gözüyle bakıp kişiliğinize değer vermezlerse sil gitsin, uğraşmaya değmez. Eşiniz de ona göre tarafını seçer artık.

deveye diken
insana kötülük eden yaranırmış.

fazla taviz verip şımartmışsın.
yolun sonu en başından bellıymiş zaten.

neden katlandın diyeceğim, ''sevıyordum dıyeceksın'' ama böyle aşkın ızdırabı çekilmez ki.
bunlar yaşandığında eşin senı sadece izlemiş.
neden müdehale etme gereği duymadı? neden sürekli yaranmaya çalıştın ailesine?

eşin ailesini tutmaya çalıştığı zaman, soğumadın mı ondan?

sevgıyle nefret arasında ince bir çizgi vardır.

Son düzenleme:
üff içim şişti yaa ... bu ne böyle türk filmi gibi ... bence fazla taviz vermişsin ... neden birşeyler alıyorsun ki onun ailesine ... yani herşeyi sen yapmışsın zaten ... bence onlarda bu durumu kullanmış hatta eşin bile bu sebepten evlenmiş olabilir senle ..bence artık sömürülme ne güzel mesleğin var kendine yeni bir hayat kur ....

bence esinle evden disarida ve yalniz bir konusma ortami yaratmalisin.sakin bir orman yürüyüsü mesela? ve ona hissettiklerini söylemelisin, suclayici, ezici ve kirici olmadan.becerebilmek zor bunu biliyorum üzgünsün sonucta ama konusabilmek icin baska sansin yok.suclarsan savunmaya gecer, ne hissettigini dinlemez bile.konusmanin sonunda ona resti cekmen gerekiyor sanirim.düsünmesi icin ona zaman ver biraz.söylediklerini analiz edip muhasebesini yapabilcek kadar, bu süre icindede sukunetini korumaya calis.degisen birseyler olmazsa yapabilcegin cokta birsey yok ayrilmanin disinda sanirim, cok yüz göz olmussunuz (( Allah yardimciniz olsun .

Maddi konuların önplanda olması bir yana...

Çok fazla arada kalmış görünüyorsun.

Bir yanda meslek sahibi,modern bir kadın...(iyi kazanan işkadını,brunch,yabancı kelimeler,özgüven vs...)

Diğer yanda ananelerine bağlı,aileyle içiçe ve eşine karşı alttan alan kadın.(kına elbisesi hakkında fikir sormak,istemeye dede gelmeyince alınmak vs...)

Üstüne üstlük eşinin ailesinin farklı yapısı...

En en büyük hatan ise,eşinin ailesini işine ve evine karıştırmak olmuş bence.

Ayrı şehirlerde mi yaşıyorsunuz ? Neden bu kadar uzun kalınıyor ?

çok fazla taviz var iyi düşünüp karar vermelisin. böyle yaşamaya devam edemezsin sonuçta

Siz bir doktor olsanız da bir evhanımından daha çok ezilmişsiniz. Hem maddi hem de manevi yönden yıpratılıyorsunuz.eşinizin mesleği nedir? Kayınvalidenize de eşinize de haddini bildirmekte daha fazla gecikmeyin.bebeğinizle daha huzurlu yaşamanız dileğiyle...

Şişman diye gelin istemiyecek psikolojide ki insanların yetiştirdiği birinin normal olması beklenemez. Eşin de normal değil bence bu kadar yapılanı görmesi lazım yoksa. Siz kendinizi ezik bi poZisyona soktuğunuz için onların bu davranışları ama yavaş yavaş kes bu tarz davranışları kimseye yaranmak zorunda değilsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…