37 yıllık evlilik ve boşanma

Doğrudur ile göre değişiyor mu? Danışmak istedi. Baya sıkışık durumdaydı o ücret bile fazla geldi ona...
Avukat asgari ücret tarifesi var yayınlanan. Bakanlık yayınlıyor arayınca avukatlar mecbur onu söylüyor çünkü avukatın ücretsiz iş yapması yasak. Yaptıkları zaman soruşturma geçiriyorlar. Ama bir hukuk bürosuna gidip elimde şu kadar param var ve şunu danışmak istiyorum derseniz asla geri çevrilmezsiniz. Hatta çoğu danışma ücretini almıyor bile.

Arkadaşlar annem babam 37 senelik evli. Ben 31 yaşındayım. Babam hep çok zor bi insandı annemin idaresiyle bugüne gelindi. Ama son 10 yıldır iyice işler çığırından çıktı. Geçtiğimiz cumartesi hiç bir sebep yokken babam kıyameti kopardı önce annemin araya girincede benim üzerime yürüdü. Dayak yoktu ama ramak kalmıştı. Ona rağmen annemin nasıl olduysa dudağı patladı içerden. Şuan yüzü mosmor annemin yüzüne bakamıyorum gördükçe ağlıyorum çünkü. Benimde iki dizim mor sanırım kendimi yere atarken falan oldu. Her neyse. Annem artık sanırım ayrılmayı kafasına koydu ama avukat danışmanlık ücretleri malum. Bilginiz varsa size sorum var.
Ev bize ait babamın üstüne. Ama annem sanırım evi bırakıp gitmek istemiyor. Ama babamda asla gitmez. Nasıl bi yol izlemek lazım annem geçici süre evden ayrılsa tekrar o eve yerleşmesi vs mümkün olur mu. Derdimi çok anlatamadım biliyorum ama anlayanlarınız çıkacaktır

Anneniz kocaman yetişkin kadın. Kusura bakmayın ama ben böyle insanlara artık acımıyorum.
Böyle biriyle senelerce yaşayıp üzerine çocuk veya çocuklar yapıyorlar. Ondan sonra birde çocukları ben sizin için katlandım diyerek manipüle ediyorlar.

Siz kendi hayatınızı kurabilecek yaşa gelmiş geçiyorsunuz. Anneniz kalmak istiyorsa kendi tercihi ama kendi hayatınızı boş yere heba etmeyin.

Acil darp raporu alin, evlilikte siddeti kanitlarsaniz bosanma ve mal alam daha kolay olur. Izler azalmadan hemen gidin, sikayetinizi yapin, uzaklastirma aldirin. O sirada da evin kilidini degistirsiniz.

Madem calisiyorsunuz acilen de avukat bulun burdan alacaginiz kulaktan dolma bilgilerle olmaz.

böyle adamlara tahammül ettikçe arsızlaşıyorlar zaten anneniz korkmasın elinizden ne geliosa yapın. zaten baktı iş raydan çıkıyor babanız bile geri adım atabilir.

başka kardeşiniz varmı
Babam emin olun 3 güne geri adım atacak zaten huyu bu bütün siniri o anlık ama bu rayından çıktı dediğim gibi katlanılcak bişey değil.
Abim var ama işte... boşanıp napacaksınız demekten başka biriey yapmıyor. Orta yolcu herkes kendince haklı diyip geçiyor. Annemin babamdan ayrı bir düzen kurmasını kabul edemiyor. Bu konuda çok destekçimiz değil şuan için. Ama belki olanlara bizzat tanık olsaydı (ki annesinin yüzünü ilk defa mor görmesi bile etkili olmalı bence bunda) destek çıkabilirdi bize manevi olarak

Babam emin olun 3 güne geri adım atacak zaten huyu bu bütün siniri o anlık ama bu rayından çıktı dediğim gibi katlanılcak bişey değil.
Abim var ama işte... boşanıp napacaksınız demekten başka biriey yapmıyor. Orta yolcu herkes kendince haklı diyip geçiyor. Annemin babamdan ayrı bir düzen kurmasını kabul edemiyor. Bu konuda çok destekçimiz değil şuan için. Ama belki olanlara bizzat tanık olsaydı (ki annesinin yüzünü ilk defa mor görmesi bile etkili olmalı bence bunda) destek çıkabilirdi bize manevi olarak
abiniz evli anladığım kadarı ile bana değmeyen yılan modunda evinde rahat rahat yaşıyor.
benim annem 33 yıllık evliliğini bitirdikten sonra şunu söylemişti oh be nefes aldığımı hissediyorum.
kendince küçük bir evi azda maaşı var geçinip gidio çok şükür.
yani demem o ki düzen kuruluyor hemde eskisinden daha güzel ve bereketli

Öncelikle darp raporu alın, alamazsanız bile savcılığa şikayette bulunun. Aile mahkemesinden koruma tedbirleri için başvuruda bulunun uzaklaştırma vs. akabinde boşanma davası açılsın. Açılırken müşterek aile konutunun annenize özgülenmesini isteyin. Dava dilekçesinde en 3 tanıkta olsun. Bu tanıklar evlilik birliği içerisindeki sıkıntılı olaylara şahit olmalı. Zaten evin yarısı annenizin ama babanızın kusuru oranında evdeki hak oranını hakim artırabilir. Anneniz en kısa sürede tapuya gidip aile konutu şerhi koydursun. Bunu tek başına yaptırabilir. Bu durumda hiç bir şartta ev satılamayacaktır. Kadını koruma kanunu gereği ev annenize özgülenir. Şiddet olayları için maddi, evlilik içi diğer tüm sıkıntılar için manevi tazminat talebinde, anneniz kendisi için yoksulluk nafakası talebinde bulunsun. Boşanma gerçekleştikten sonra mal rejimine devam edilecektir. Bu durumda ev için hakimin takdir ettiği ölçüde babanıza bir ödeme yapmanız gerekebilir. Ama her şekilde ev annenize kalır. Bu arada ev emek karşılığı alındı ise bu durumlar uygundur. Miras benzeri bir şeyle babanıza aitse kişisel mal sayılır, anneniz hak talep edemez. Aslında çok zor bişey değil google yazsanız bile çıkar dava dilekçe örneği, yapamam diyorsanız barodan yardım alın. Ayrıca dosyaya eklenecek deliller, belgeler, tanık dinlenmesi talepleri hepsi size ait olacaktır. Bunları ihmal etmeyin

Arkadaşlar annem babam 37 senelik evli. Ben 31 yaşındayım. Babam hep çok zor bi insandı annemin idaresiyle bugüne gelindi. Ama son 10 yıldır iyice işler çığırından çıktı. Geçtiğimiz cumartesi hiç bir sebep yokken babam kıyameti kopardı önce annemin araya girincede benim üzerime yürüdü. Dayak yoktu ama ramak kalmıştı. Ona rağmen annemin nasıl olduysa dudağı patladı içerden. Şuan yüzü mosmor annemin yüzüne bakamıyorum gördükçe ağlıyorum çünkü. Benimde iki dizim mor sanırım kendimi yere atarken falan oldu. Her neyse. Annem artık sanırım ayrılmayı kafasına koydu ama avukat danışmanlık ücretleri malum. Bilginiz varsa size sorum var.
Ev bize ait babamın üstüne. Ama annem sanırım evi bırakıp gitmek istemiyor. Ama babamda asla gitmez. Nasıl bi yol izlemek lazım annem geçici süre evden ayrılsa tekrar o eve yerleşmesi vs mümkün olur mu. Derdimi çok anlatamadım biliyorum ama anlayanlarınız çıkacaktır
Sanirim cocuk varsa kadinin evde oturma hakki oluyor evden gitmemek kaydiyla. Bi ünlü ciftte boyle bi durum duymustum. Onun haricinde bilgim yok. Avukata danisin, cuzi bi rakama danışmanlık veren avukat bulabilirsiniz belki. Hakkinizda hayirlisi olsun.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Ev toki zaten tapuyu alalı 3 4 sene oluyor evlilik birliği içerisindeyken alındı. Sorun şu ki annemin buna cesaret edeceğini sanmıyorum açıkçası o yüzden darp raporu almak babamı daha da hırslandırabilir . Annemde devamını getirmezse benim için bu yıkım olur. babam evde kıyamet koptuktan 20 dakika sonra bile bişey olmamış gibi hayatına konuşmalarına devam etti bizim dışımızdaki insanlarla. Allahtan babamın o halini komşularımız gördü söylediklerini duydular.
Annemle ben çok rahat başka bi eve çıkarız ikimizde çalışıyoruz ama bizimki ben çok emek verdim bu eve gitmek istemiyorum diyor. Ama babam her kavgada seni öldürücem ölümün benim elimden olacak diyor. Hatta bu kavgada seni parçalarına ayırıcam dedi. Yazarken bile elim ayağım titriyor. Annem yapamaz cesaret edemez diyor ama bi gözünün dönmesine bakar lanet olsun evine malına mülküne
Başka eve gećin bu evi de davada alır anneniz yarısını.

Ben annenin boşanacağını hiç sanmıyorum. Hadi boşandı diyelim. Mal paylaşımı o kadar kolay olmaz. Baban da bir avukat bulacak. O da evi kendine kalsın isteyecek. Yok satılacak da yok bölünecek de.Uzar da uzar. Çok çirkinleşir olaylar. Annen bu süreçte ne yapacak babanla aynı evde mi oturacak? Ayrı eve mi çıkacak? Babanı mı göndereceksiniz? Gider mi? Gitmez. Uzaklaştırma alsanız da rahat bırakmaz. Bu yaşta kaldırılacak gibi değil.
Annen bunları düşünmüştür zaten.
Boşanmasınlar en iyisi evleri ayırsınlar. İkiniz de çalışıyorsunuz ayrı eve çıkın mümkünse.

evlilikten sonra alındıysa ortak oluyor diye biliyorum ama detayları bilmiyorum. Bir avukat daha iyi bilgi verecektir.
Evlilik 37 yıllıkmış. Ev hangi tarihte alındı 2002 öncesi alınanlar(Bu kanunun çıktığı tarih) bu kanunun dışında kalıyor diye biliyorum.

Anlattiklarniza bakılırsa anneniz ileri yaşta..Annenizin bir geliri,emeklisi falan var mı?bosanirsa, hayatını ekonomik olarak nasıl sürdürecek ?

Bir kadın olarak annenin arkasında durman, kendini geçip anneni düşünmen beni çok duygulandırdı. Umarım anneniz boşanır ve nefes alır bundan sonraki hayatında. Allah yardımcınız olsun. Bundan sonraki hayatınızda tüm güzellikler sizin olsun🌸

Anneniz kocaman yetişkin kadın. Kusura bakmayın ama ben böyle insanlara artık acımıyorum.
Böyle biriyle senelerce yaşayıp üzerine çocuk veya çocuklar yapıyorlar. Ondan sonra birde çocukları ben sizin için katlandım diyerek manipüle ediyorlar.

Siz kendi hayatınızı kurabilecek yaşa gelmiş geçiyorsunuz. Anneniz kalmak istiyorsa kendi tercihi ama kendi hayatınızı boş yere heba etmeyin.
bekar mısınız

X