345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

oyy kuzucum kıyamam ağlayacaksın muıtlaka ama nasıl geçer deme geçiyor allah büyük ayrılıklarla sınamasın allah onları bizden ayırmasın acını güzel yaşa ama kendini çok dağıtma güçlü olucaz ki askerlerimiz de güçlü olacak

canım hiçbirşey yapmak istemiyor hep gözüm sulu yüzüm asık :KK43: bu gece son gecemiz akşamda uyuyakalmışım konuşamadık :KK43: allahıma sığınıyorum artık sizinde tecrübelerinizden faydalancam :KK43: ona belli etmemeye çalışıyorum canım ama anlıyor genede :KK43: zaman inşallah çabuk geçer :KK43::KK43::KK43:

okuyup okuyup ağlıyorum bu mesajı
o günlere gidiyorum çaresizliğime yanlızlığıma onsuzluğuma gidiyorum
nefes alamıyordum geçecek diyorlardı boğazımda bi düğüm var yutkunamıyorum nasıl geçecek bu acı diyordum
ama geçiyormuş çok şükür
ilk bir hafta çok zor nefes alamıyor gibi hissediyorsun
ondan sonra yemek yemeye falan başlıyorsun iştahın düzeliyo
ondan sonrasıda zor da olsa geçmeye başlıyo
ben sana şimdi üzülme ağlamada desem biliyorum çok üzüleceksin
allahım sabır versin kalan günleri değilde geçen günleri saymayı dene belki daha iyi gelir senin için

benimde boğazımda düğüm var aynısını yaşıyorum şu anda :KK43: askere gidince böyle olmam sanıyordum çok hafife almışımm gün gelince daha beter oldum :KK43: okula bile gitmiyorum yarında gitmicem dersi dinleyemem kendimi veremem:KK43: çok zormuş birde ilk defa bu kadar yakın biri askere gidiyor daha çok sarsıldım ne yapacağım bilmiyorum, amin canım allah sabır verir inşallah banada askerimide tüm askerlere bekleyenlere onların işi daha zordur:KK43: :KK5: seni üzmek istemezdim kusura bakma :KK14: askerine çabucak kavuşursun sağ salim inşallah En Büyük TÜRKİYE

ben pazar günü ayrıldım sevgilimden benim olduğum şehre gelmişti 5 gün kaldı gitti, zaten ilişkimiz çok yeniydi farklı şehirlerdeydik görüşemiyoduk. Artık uzun bir süre görüşemeyeceğiz. Ayrılırken sakın ağlama demişti bana üzülmesin diye üzüldüğümü bile belli etmedim ama eve gittiğinde çantasını toplarken aradı beni ağlıyodu canım benim :2:
Artık üzülmenin de bi anlamı yok olan oldu hayırlısı için dua ediyorum. İnşallah rahat bir şekilde bitirip gelirler

slm kızlar ben geldım

benım eşiminkide denizkuvvetleri hatay iskenderun cıktıııııı.....usta birliği belli değil..bugun gıttık ona alış veriş yaptık yarın gece binecek sabaha orda olacak hadı hayırlısı bakalım rabbım hepimize ve sevdiceklerimize kolay gecirsin bu donemi......

Ben hasret bile gideremedim ki :KK5:
Ayrı memleketlerde olduğumuz için sürekli özlem vardı bizde.
yatay geçiş yapıp aynı şehirde okuyunca bitti bu özlem diye düşünürken yine araya ayrılık girdi.
Askere gidene kadar şaka gibi geliyodu bana. Teslim olduğunda kuzeninin telefonundan aradı sadece 1-2 dk. konuşabildik. İşte o zaman anladım ciddiyetini.
Şimdi bile doldu gözlerim :KK5:
Gitmeden bi önceki hafta annesi babasıyla bize geldiler ilk kez ama onda da doğru düzgün sarılamadım bile.
O yüzden içim ayrı bi buruk :KK5:

kızlar hepimize allah sabır versin inşallah zaman çabucak geçer :KK5::KK5:

$Fotoğraf0159.jpg

Kızlar bu şafak takvimimiz. Bunu tasarlayana kadar sayıları oturtana kadar bir sürü kağıtlar heba oldu kaç saat uğraştım ama canıma değer. Bazı sitelerde baş harfleriyle yapılıyordu bende askerimin adını yazayım dedim sayılarla. En başta 155 diye tasarladım ama sevgilim 158 diyince 3 sayı ekledim.Görünce çok sevindi çok romantiksin dedi :KK9: İlerde çocuklarımıza falan gösteririz güzel bir anı olacak inşallah :) sizlerle paylaşmak istedim :KK16:

Geldi mi o zaman.. Gitmeden bir süre önce başlayan,son 1 ayda iyice şiddetlenen acılar,hüzün,daha ayrılmadan delicesine başlayan özlemin doruk noktasına ulaştığı gün geldi mi şimdi.. Hepinizi çok çok iyi anlıyorum;yaşadım çünkü. Nefes alamamak,birisi "günaydın" dese ağlamaya başlamak,yemek yiyememek,tam boğaza takılan o kocaman yumruk.. Hepsini,hepsini çok iyi biliyorum.. Ama zaman geçecek. Yarından itibaren durmuş gibi gelecek size belki ama aslında onunla birlikteyken hızla geçtiği gibi geçecek aynı.. Yerine yerleşti mi,insanlar nasıl,üşüdü mü,yoruldu mu,karnı acıktı mı,canı sıkıldı mı,gözleri doldu mu hiç... Bunun gibi daha onlarca soru.. 35 kaldı bizim allaha şükür ama bu sorular hala kafamda. Bakıyorum,zaman geçmiş evet. Sanki yıllar geçmiş ama en azından gelmesine 35 gün kalmış.. Yani; geçecek.. Sıkıldığınızda (ki doğrusunu söylemek gerekirse "sıkılmama" durumunu nadir yaşayacaksınız çok uzun bi süre), düşünün ki önünüzdeki en büyük engellerden biri kalmış gitmiş olacak Ekim geldiğinde :) Havaların yeniden soğuduğu zaman,onun elleriyle ısınacak elleriniz yine :) Gelecek.. Zaman geçecek ve o gelecek,hayat kaldığı yerden akmaya başlayacak.. Şimdi size düşen güçlü olmak! Sakın ağlamayın,düşük moralle konuşmayın onunla,güçlü olun. En azından onunla konuşurken.. Moral verin ki o da güçlü olsun. Ve gösterebileceğiniz azami anlayışı göstermeye çalışın,bu da çok önemli.. İnşallah çabucak gelip geçecek.. Allah sağ salim geldiği günü göstersin hepinize,hepimize bir an önce :KK48:
Hepinize şimdiden hayırlı tezkereler En Büyük TÜRKİYE

slm kızlar ben geldım

benım eşiminkide denizkuvvetleri hatay iskenderun cıktıııııı.....usta birliği belli değil..bugun gıttık ona alış veriş yaptık yarın gece binecek sabaha orda olacak hadı hayırlısı bakalım rabbım hepimize ve sevdiceklerimize kolay gecirsin bu donemi......

Benim sevgilim de İskenderun'daydı acemilikte. Sonra büyük bir kısmı Kocaeli'ne bağlı değişik ilçelere,bir kısmı Erdek'e,birkaç kişi İstanbul'a geçti ustalıkta,İskenderun'da kalan da oldu.
İskenderun'da yemekler süperdir :) Bol bol ankesörlü telefon olduğundan,komutanları da çok sıkmazsa rahatça konuşabilirsiniz günde birkaç kez :) BİZim komutan çok rahat olduğundan, acemiliğimiz yatarak geçti diyebilirim,her şey süperdi :) Bol şans :) En Büyük TÜRKİYE

Dayanın canlarım dayanın diğer arkadaşlarımızın dediği gibi geçecek elbet bitecek zamanın durma ihtimali olmadığına ve bunca yıl geçtiğine göre 5 ayda geçecek elbet askerlerinizi gözü yaşlı uğurlamayın gözleri arkada kalır dayanın onlar gidene kadar ondan sonra isterseniz yatak döşek yatın ama sizlerde alışacaksınız buna zaman zaman zorlayacak ama alışacaksınız çünkü başka yol yok inşallah çarçabuk geçer 5 ayınız

Geldi mi o zaman.. Gitmeden bir süre önce başlayan,son 1 ayda iyice şiddetlenen acılar,hüzün,daha ayrılmadan delicesine başlayan özlemin doruk noktasına ulaştığı gün geldi mi şimdi.. Hepinizi çok çok iyi anlıyorum;yaşadım çünkü. Nefes alamamak,birisi "günaydın" dese ağlamaya başlamak,yemek yiyememek,tam boğaza takılan o kocaman yumruk.. Hepsini,hepsini çok iyi biliyorum.. Ama zaman geçecek. Yarından itibaren durmuş gibi gelecek size belki ama aslında onunla birlikteyken hızla geçtiği gibi geçecek aynı.. Yerine yerleşti mi,insanlar nasıl,üşüdü mü,yoruldu mu,karnı acıktı mı,canı sıkıldı mı,gözleri doldu mu hiç... Bunun gibi daha onlarca soru.. 35 kaldı bizim allaha şükür ama bu sorular hala kafamda. Bakıyorum,zaman geçmiş evet. Sanki yıllar geçmiş ama en azından gelmesine 35 gün kalmış.. Yani; geçecek.. Sıkıldığınızda (ki doğrusunu söylemek gerekirse "sıkılmama" durumunu nadir yaşayacaksınız çok uzun bi süre), düşünün ki önünüzdeki en büyük engellerden biri kalmış gitmiş olacak Ekim geldiğinde :) Havaların yeniden soğuduğu zaman,onun elleriyle ısınacak elleriniz yine :) Gelecek.. Zaman geçecek ve o gelecek,hayat kaldığı yerden akmaya başlayacak.. Şimdi size düşen güçlü olmak! Sakın ağlamayın,düşük moralle konuşmayın onunla,güçlü olun. En azından onunla konuşurken.. Moral verin ki o da güçlü olsun. Ve gösterebileceğiniz azami anlayışı göstermeye çalışın,bu da çok önemli.. İnşallah çabucak gelip geçecek.. Allah sağ salim geldiği günü göstersin hepinize,hepimize bir an önce :KK48:

Benim sevgilim de İskenderun'daydı acemilikte. Sonra büyük bir kısmı Kocaeli'ne bağlı değişik ilçelere,bir kısmı Erdek'e,birkaç kişi İstanbul'a geçti ustalıkta,İskenderun'da kalan da oldu.
İskenderun'da yemekler süperdir :) Bol bol ankesörlü telefon olduğundan,komutanları da çok sıkmazsa rahatça konuşabilirsiniz günde birkaç kez :) BİZim komutan çok rahat olduğundan, acemiliğimiz yatarak geçti diyebilirim,her şey süperdi :) Bol şans :) En Büyük TÜRKİYE

canım ne güzel teselli vermişşin öyle duygulandım okuyunca yanlız benım içim coook acıyor şimdi bu saatlerde....bir saat önce cıktı eşim evden vedalaştık oda gitti..annesı babası kardesi gittiler terminale kadar yollamaya ama ben gitmedim.....çünkü onunla kus ayrıldık...bugun buyuk denılecek bir kavga ettik olmamasını cooook isterdim ama oldu işte onunda benımmde yüreğimiz yaralı ayrıldık...oğlumuzu öptü sarıldı ben sarılmadım...hakkını helal et dedi helal olsun sende et dedim....ve gitti....şu an hiçbirşey düşünemiyorum...sadece zaten yanlızdım şimdi bu kalabalık içinde yanlız olduğumu iyice anlamış gibiyimmmm.....

dilerim hepiniz sevgiyle mutlulukla kavuşursunuz askerlerinize.....inşşş bende ....öyle kırgın öyle yorgunumu kı artık nasıl davranacağımı düşünmeye bıle gucum yok... hayırlısı bakalım... ne dıyeyım kı...yaklasık 10 dk oldu canımın içinin otobusu hareket edeli....güle güle git aşkııııımmmmm.....

her ne olursa olsun karıcın senı cooook seviyor....

eg2203.....

senin kide mi denizciydi...inşallah dediğin gibi rahat olurlar..

Bugün son gecemiz..:KK43:(tepkisiz tepki bile veremiyorum..boğazımda birşeyler düğüm düğüm...zaman dursa saatler geçmese keşke..:KK43:(

Öyle güzel anlatmışsınki içimden geçenleri,bizi bekleyen süreci..umarım herşeyi yoluna koyarsınız...35 gün sular seller gibi akıp geçer umarım..Mesajını tekrar tekrar okudum teşekkürler

pff biraz önce ayrıldım sevgilimden... Acemiliği Narlıdere'ye ustalığı Siverek Şanlıurfa'ya düştü.
Biraz daha yakın olsa gidip görebilme imkanım olacaktı ancak şimdi 5,5 ay göremeyeceğim. Ailesi ile tanışmadığımdan da yemin törenine gidemeyeceğim. Umarım ilişkimizin 10 ayı nasıl çabuk geçtiyse şu kalan 5 ay da bir o kadar çabuk geçer...

Aşkımı sabah uğurladık...:KK43:(şimdide Kütahyaya vardığını haber etti,biraz olsun içim rahatladı...İnanın o üzülmesin diye o kadar çok sıktım ki ta kii otobüs gözden kaybolana kadar..eve nasıl geldiğimi bilmiyorum...Boğazım bir şeyler düğüm düğüm...baktığım her eşya,metro,cafe o kadar çok şey hatırlatıyor ki bana...Küçük küçük kareler kafamda...Tek isteğim herkesin evladına eşine sevgilisine sağ salim askerliği bitirmesini nasip etsin Allah...

Bir arkadaşımz da acemilik narlıdere ustalık urfa siverek,umarım tanışırlar çokkk iyi bir arkadaştır..

Boğazımda bir şeyler düğümleniyor, her yerim uyuşuk. Yerine vardı mı daha haber de alamadım. Herşeyimmm çok özledim seni. Allah ım geçecek bugünlerde ama şu an o kadar zor geliyor ki. Bu kadar zor olacağını tahmin edemezdim. Seni zaten çok seviyodum ama şu an kıymetini daha bi ayrı anlıyorum sanırım. Rabbim bundan sonra hiç ayırmasın. Gelince çok güzel günlerimiz var inşallah

lilyum inan haber alınca insan az da olsa rahatlıyor,senin sevgilin nerdeydi?kısa dönemmi?

Boğazımda bir şeyler düğümleniyor, her yerim uyuşuk. Yerine vardı mı daha haber de alamadım. Herşeyimmm çok özledim seni. Allah ım geçecek bugünlerde ama şu an o kadar zor geliyor ki. Bu kadar zor olacağını tahmin edemezdim. Seni zaten çok seviyodum ama şu an kıymetini daha bi ayrı anlıyorum sanırım. Rabbim bundan sonra hiç ayırmasın. Gelince çok güzel günlerimiz var inşallah

seni şuanda o kadar iyi anlıyorumki yaşamayan bilemez bu duyguyu:KK43::KK43::KK43::KK43:
nefessiz kalmak ne demek çaresiz yanlız kalmak ne demek
yaşayan bi ölü gibi dolaşmak ne demek çok iyi biliyorum
benim eşimde kısa dönem 343.dönem
ilk gittiği günler aynı bende senin gibiydim
boğazımdaki düğümden kurtulamıyordum
şimdi sana geçicek desemde acın hafiflemeyecek biliyorum o acıyı çeke çeke katlanıcaksın onsuzluğa
bir hafta sonra biraz daha iyi hissedeceksin kendini
ondan sonrada yavaş yacaş katlanacaksın bu zor geçen günlere
alışıcaksın diyemiyorum çünkü bugün oldu ben alışamadım kocamın yokluğuna sadece katlanmaya çalışıyorum bu zor sürece

askerim 6.30da yola çıktı 9.23te moladayken boluda aradı herhalde şimdi birliğine gitmiştir şimdiden çok özledim:KK5: işlemlerini yaptırıyordur inşallah çok merak ediyorum onu :KK5::KK5:

Son düzenleme:
aşkım izmire inmiş, istasyondaydı aradığında narlıdereye ulaşmaya çalışıyordu.. girmeden önce tekrar haber verecek sanıyorum çünkü telefonunu halasında kalması üzere yanında götürmüştü. sesi iyiydi neyse ki, tıraş köpüğünü almışlar havalimanında ona uyuz olmuş :) başladığına göre geçecek en kısa zamanda... başlamak bitirmenin yarısı derler, 460 gün bekleyenlerin yanında 156 gün nedir ki...

askerim 6.30da yola çıktı 9.23te moladayken boluda aradı herhalde şimdi birliğine gitmiştir şimdiden çok özledim:KK5: işlemlerini yaptırıyordur inşallah çok merak ediyorum onu :KK5::KK5:

pazar gece yarısıydı aşkımı gönderdiğimde eve geldim saatlerce ağladım ertesi gün izin almıştım işyerinden evde ölü gibi yattım çok kötüydüm :KK43::KK43::KK43:

aşkım izmire inmiş, istasyondaydı aradığında narlıdereye ulaşmaya çalışıyordu.. girmeden önce tekrar haber verecek sanıyorum çünkü telefonunu halasında kalması üzere yanında götürmüştü. sesi iyiydi neyse ki, tıraş köpüğünü almışlar havalimanında ona uyuz olmuş :) başladığına göre geçecek en kısa zamanda... başlamak bitirmenin yarısı derler, 460 gün bekleyenlerin yanında 156 gün nedir ki...

izmirden sonra nereye geçicek canımcım

X