345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

yokkk ulasamıyorum yokkımse acmıyo netten buldugum numaradan benı aradı numaradan aradm onuda acan yok:Srabbım korusun nolurr ara askm nolur arabıkez sesını duyaym yalvarırrm ara:S

yokkk ulasamıyorum yokkımse acmıyo netten buldugum numaradan benı aradı numaradan aradm onuda acan yok:Srabbım korusun nolurr ara askm nolur arabıkez sesını duyaym yalvarırrm ara:S

Bende bakındım biraz ama bulamadım numara sen bekle o aradığı numaradan geri dönerler mutlaka canını sıkma boş yere. Evet netten araştırdığım kadarıyla orası biraz öyle insanların fazla olduğu bi yermiş ama gelen düzgün askerleri ayırıyorlarmıs onlardan öyle yazıyordu okudugum yorumlarda. Rahat ol yani sen.

cnmmm cok saoll valla ınsan azdaolsa rahatlıyo babama anlatmadm daha böyleyms dıye duysa kayınvalıdeme kızar sana nıye dıyo senın duymanı ıstese eşin sana söyler dıye bılıyolar ben rahatsızlanıyorum hemen bugun 1saat yanına gıttım anlattı dedım bana bısey demedı üzülmım dıye demedı sanırm dedm ama kolum morardı hemen agrıdı bacaklarm agrıdı dırek hastanede aldm solugu bıarasn sesını duyaym rahat rahat konusaym hıcbısey ıstemıyorum

ulaştmmm:) sımdı konustum benn ıyıymm ılkgun bı oldu gecdı bısey yok yerımı degıstırdılerr dedımya sana rahatım dıye hepdıyorumya dedı annemı arıycam dur nıye sana dıyolar beda duymasn dedım okadr dıye kızdı sinirlendı dedım deme bosver bısey ben arada kalırım dıye ama sen dur konuscm senın duymanı ıstesem ben derdım dıye baya kızdı cokk sukurr ıyıyymss ya o yettı rabbıme bınlerce sukurlerolsun

canım endişelerini anlıyorum bende asker kızıyım aynı zamanda yani ailemde asker çok,böyle şeylerin olması çok normal uzun dönemler arasında bazen böyle şeyler oluyor ama eğitimli askerleri her zaman ayrı tutarlar emin ol içini rahat tutmaya çalış saat 9 dan önce koğuştan cevap alamayabilirsin normal ama kendini üzme lütfen.iyi düşünmeye çalış zaten şu anda sadece komutanlarla muhattap oluyordur eminim orada güvende olduğunu düşün ve biraz sabret eminimki arayacaktır. bizler güçlü durmazsak destek alacak kimseleri kalmaz sen kendini üzüp hasta olursan o da orada strese girecektir eminim canın çok yanıyordur ama sağlam durmaya çalış lütfen.. hemen arasın hep birlikte dua edelimm

hepimiz için çok anlamlı bir şarkı sözü mustafa ceceliden ;
BİR NASİHAT GİBİ BU SANCILI HASRET
MİYADINI DOLDURUP BİTER BİR GÜN
KARANLIK AYDINLIĞA KAVUŞUR ELBET
SİZ O GÜN BAYRAMI KUTLAMAYI GÖRÜN...

YAA :)

cnmm neguzel demıssınn valla bıkezdaha gururduydum esımle neguzel asker esıymm asker yarenıyız bıde arada özlem olmasa haber alamamak kötu seyler duyup ıcın ıcınıı yemesı ulaşamamak ınan beter bısey sesını duydumyaa ıcımde sankı bayram yerı gıbı cıkayım dolasaym herkesee esımm aradı ıyıymss dıyeymm nasıl anlatılırkı bu sabahdn berı su saatde huzur buldum cok sukur

nasıl bı bayram olcak ogunn hersey bastan baslıycak herseyy canımın ıcı bı gelsınn bıdaha ayırmasın rabbım bızı hıcbırımızı

bediacım aynı durum gökmenlerin orada da mevcut. devrecilik varmış maalesef ve uzun dönemlerden biraz çekiyorlarmış, ufak tefek sıkıntılar oluyor diyor ki anlatmıyor bana ben fark ediyorum. sudan çok esrar var diyor o derece düşün..
kimin ehliyeti var diye sormuş gökmen ve el kaldıran birkaç başka kişiye 20 tane kamyon 6 tane otobüs 6 tane mercedes yıkatmışlar. tekerlekleri arap sabunuyla yıkadım viyy deterjana dokunamayan ben falan dedi..onun dışında 80 kişinin bulaşıklarını yıkayıp her gece 2 saat nöbet tutuyor..gece soğuk oluyormuş uzun kollu kıyafetlerinin üzerine palto ve kurşun geçirmez yelek giydiriolarmış. benim de aklım kaldı çok ya, allah vere de başına bişe gelmese bari oralarda..

bu arada görev olarak ikmal sınıfına düşmüş, nizamiyeye geçecekmiş sanıyorum. bando mızıkaya almak istemişler bi gerilmiş falan
şafak atar gibi 129.

SORMAA CANIM kaynanam öyle anlattıkı eşimde cok sınırlendı azonce gene konusduk sen onlara degıl bana ınan ben ıyıym rahat ol dıyo öylenn yemek yıyemedım yogundum bana kıymalı pıde cıkardılar dıyo 1gun sorun yasadm onuda bedıaya demeyın duymasn dedm duyurmuslar dıye onlara kızdı cok sukur ıyıym dıyo ama evet cnm uzun dönemlerr biraz cekdırııyolarmıs haa bıde suan kandırada eşim bizi kısa donemlerı kefkene adapazarına sakaryaya alabılırler dıyo yerıdegısebılırmıs

sanırım meslektaşız ne güzel :) evet 1 gün daha bitti arkadaşlar.Allah sabırlar versin sağ salim tüm bu günler biter inşallah seneye bu zamanlar eviliklerden çeyizden konularda oluruz :))

suu gun nasıll bıttıı sonundaa ayy ınanmam falaa falann ama bıhaberr alacann cokk üzülceksın aglıycaksın ama hemen rahatlıycaksınn bısey olmadını görceksın demıssdı hatunun bırı:))))bunaa yoramm hemencıkk fall yerını bulsun:)))ohhhhhh sonunda rahatladm ayy yarın hayırlıı gusell haberlı olur ınsallah bızım ıcın

Canım hadi gözün aydın. Bir de benimkide yerine yerlessede rahatlasak cok sıkıntı yapıyor içim gidiyo ona. Psikolojisi cok kötü suan orda baya korkutuyolar sanırım onları. Telefonda bana bişey olursa beni unutucaksın hayatına devam ediceksin dedi susturmaya calıstım ama benden söz vermemi istiyo bide. Ki beni üzücek diye hayatta söyliyebiliceği şeyler diil içimm sıkıldı resmennn offff bir gitse görse durumu rahatlasa askerlik bitseee dönseee offf...

CANIMM BENIMMYAA :sdurr sıkmayın hemen canınızı bak abimm sırnakta yapıyo kuzenım haftaya bıtıyo onunda 15ay yapdı o cok rahat gecdı dıyodu ınşallah öyle olur tatlımya vallaa hayırlısıylaa bı bıtseydı bı atlatsaydık su gunlerı zaten onların üzüntusu ustumuzde bıde baska bıseyler sıkınca canımızı o daha beter yapıyo zaten burda tekbasıma kalmıs gıbıyım zaten elımm ayam bı yerım onla gıtmıs gıbı :S gecenın 2.30ben hala uyuyamıyorum 1aydır negecem bellı ne gunduzum mıde agrısı var sımdıde uykuda yok:S

yedek subay olsa hadi neyse araziye çıkar ne bileyim tatbikata gider falan ama ben şimdiye kadar hiçbir kısa döneme doğuda birşey olduğunu duymadım için rahat olsun. gökmen de gitmeden önce hakkariye çıkcak benim askerliğim diye kendini oradan oraya atmıştı ama korktuğu olmadı. tunceli tamam biraz sıkıntılı bir yer ama onların çarşıları yok zaten benim bildiğim, birliğin içinden çıkarmazlar dışarıya ve zorlu bir yer olduğu için telefon sokması da kolay olacaktır. batı bölgelere göre nispeten daha rahat bir askerlik geçirecektir bence

Saolun kızlar bende diyorum sıkma canını iyi düşün diye ama çok sıkıntı yaptı gidene kadar rahat yok ona tabi o üzülünce benim daha cok canım sıkılıyo neyseki bir hafta kaldı sonra gidicek ve insallah sıkıntıları geçicek askerlik baslıycak...

Selam kızlaarr
Az önce tam aşkım arasa diye düşünüyodum telefonum çaldı öyle bir heyecanla açtım kii çok şaşırdı. Hissettim aramamı beklediğini dedi :)
Yarın dışarı çıkcak sesi iyiydi ama iyileşemedi bi türlü yaa öksürüp duruyor. Daha 1 ay geçmiş 11 ay nasıl geçecek kızlar yaa düşündükçe çıldırıyorum

nişanlımı 345.dönem askere gönderenlerdenim bugün usta birliğine adanaya geçecek ilk günler gerçekten çoook zorlandım ama üzüntüme başka üzüntülerde eklendi ve ben gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayımm. bizim 5 yıllık bi birlikteliğimiz vardı ve 6 ay öncede nişanlandık ama ben ocak ayından beri başkasıyla görüştüğünü öğrendim kafayı yemek üzereyimmm..!! ama hala askerde olduğu için üzülmesin diye sesimi çıkartmıyorum ama düşündükçe deli oluyorum ve döner dönmezde bitirmeyi düşünüyorum varmı bana akıl verecek birisii??? ((

Aa canım gerçekten yaaa sabır simdi okudum ve cok üzüldüm. Bencede şuan bişi söyleme çünkü ipler tamamen kopabilir telefonda olmaz böyle seyler işin doğrusunu o dönünce öğrenirsin onunla adamakıllı konusursun böylelikle ne yapacağınıza karar verirsiniz. Nasıl nerden öğrendiğini bilmiyorum ama senin öğrendiğin gibi olmayabilir olaylar emin olmadan bir adım atma bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…