345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

zaman yaklaştıkça daha çok üzülüyorum onsuz nasıl olacak,nasıl yere düşecek,rahat olacak mı beni çok düşündürüyor. Ama allahtan kısa dönem. İnşallah rahat yere düşerde özlemi varsın olsun dayanır insan :/ Amin inşallah güzelce geçer askerlikleri. Sizede hayırlı teskereler. Şafak kaç :)

balıkesir güzel bir yer. İnşallah bizde sizin gibi şanslı oluruz sevgilim arar o güzel sesini duyarım :)Bütün askerlerimize yakınlarına sabır versin hayırlısıyla bitip geçsin bu günler. Hayırlı teskereler :)

Amin inşallah bizde sizin gibi şanslı oluruz güzel bir yer düşer. Hayırlı teskereler zaman su gibi geçsin :)

Güzel bir yere düşsünde varsın aramasın. Zaman geçtikçe insan daha çok hüzünleniyomuş Cevabın içinde çok teşekkür ederim şafağınız kaç waiting

Kızlar askerime eşofman takımı aldım asker hediyesi olarak yarın vericem.Şafak takvimide yaptım ismini sayacağım şafak kadar sayılarla yazdım yarın askerime göstercem :) Sizede burdan paylaşırım ona gösterince

Sevdicekleri askerde olan yarencikler askerinize yanında götürmesi için ne verdiniz bizede fikir olsun

:) paylaş bizimle görelim bakalım
bu arada benim askerim gitmeden sürekli izmir çıkcak derdim hatta uçak biletimi bile alıcam diye askerime sölerdim sonra o gece 10 aralık gecesi siteyi ilk ben açtım ve izmiri görünce bi çığlık atmışım nişanlım kızmıştı :)

paylaşcam canım demekki çok istemişsin olmuş

Canım zaten çamaşır, çorap, temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçları alırsınız heralde. Biz içlik de almıştık ama çok soğuk bi yere gitmedikçe senin askerinin ihtiyaç duyacağını sanmıyorum, önümüz yaz zaten.. alacaksanız da belki termal içlik almak gerekir.. Onun dışında ayaklar için pudra kullanmıştı eşim, ilk günler postallar fena yapıyo çünkü ayakları.. pudrayı unutmayın derim, çok kişinin işine yaradığını duydum çünkü. Bi de bir numara büyük almak gerekiyomuş postalları, duymuşsunuzdur ama hatırlatayım yine de :) ben bir sürü ıvır zıvır almıştım eşime. ayak kremi, el kremi, dudak kremi, çengelli iğne, ufak bi dikiş seti, deodorant.. hiçbirini kullanmadı. yemin töreninde izne geldiğinde de geri bıraktı zaten çoğunu. ama sıcaklar yaklaştığı için deodorant yada rolon faydalı olabilir sizin için. şimdilik benim aklıma gelenler bunlar.. bunun dışında aklına gelen bişey olursa, sor mutlaka.. :)

artık bende yazayım dedim canlar benm askerimde 343. dönemde asker inşallah sizin askerlerde bitirip gelecekler allahım hepimizin yardımcısı olsun
benm askerim acemisini ankara etimesgut ta yaptı usta malatya çıktı şu an malatya da çok rahat allaha şükür günde en az 1 kere arıyo
arama sorunu hiç yaşamadık biz çok şükür hiç aramadığı zaman olmadı inşallah sizlerde rahat rahat geçireceksiniz günleri bizim 47 günümüz kaldı
zaman mecbur geçiyo kızlar allahın izniyle geçecek size bize düşen en büyük görev sabır canlar sadece sabır allahım yardımcımız olsun

benim erkek arkadaşımın ayakları büyük 44e kadar ayakkabı varmış o açıdan zorluk yaşayacak bitanem:/ Pudrayı bol bol almak lazım aklıma geldikçe sorarım :) çok teşekkürler. İyi şafaklar

Amin canım inşallah güzel ve rahat bir yere düşer tek duam o :18: şafağın çabucak geçer inşallah

İnşallah,en önemlisi o zaten :) çok teşekkür ederim,inşallah kalan günler de çabuk geçer; şafak 46

Bir de eczanelerde ayakkabıların ayakları vurması durumunda kullanılacak bantlar var,çabucak iyileştiriyormuş onlar gerçekten de. ben almıştım sevgilime,ihtiyacı olmamıştı çok şükür ama bir arkadaşına vermişti ve işe yaradığını söylemiş o da.. ama ismini hatırlayamıyorum,tesadüfen görmüştüm ne alsam faydalı olur diye bakınırken.. ayakları büyük demişsin ya,inşallah vurmaz ayakkabı ama olur da vurursa bunlar işe yarar sanırım..

eczaneye gidince sorarım canım sağol

Sevgilim şuan askerlik için sınavda sabahın 06.30unda yollara düştü çorluda sınava girdi. Hala sınavda galiba arayamıyorum abisinde tel çıkınca arar beni :/ merak ediyorum naptı acaba diye. Yağmur ççok yağıyor burda inşallah orda yağmıyordur ıslanmaz

rica ederim
yağmur olduğunda öyle yağmurun altında bırakmıyorlar,bu konuda elinden geldiğince rahat olmaya çalış :) yine de olamıyor insan,biliyorum ama... 343. dönem kış olduğu için,üşüdü mü,ıslandı mı gibi dertlerim çok oldu. şimdi artık ısınmaya başlıyor havalar diye biraz daha rahatladım. sizin de sıcak döneme denk geliyor ama her dönemin bir zorluğu var,azıcık dişimizi sıkmak zorundayız,gelince tüm yaşadıklarını dinleyip,unutmaya-unutturmaya çalışacağız,çare yok.. hiçbiri zorlanmasın,rahatça bitirsinler,tek dertleri sevdiklerinden uzak olmak olsun..

umarım rahat edebileceği bi yerde olur. o zaman askerlik biraz daha kolay geçiyor.
hayırlısı olsun allah kavuştursun şimdiden...

Çok teşekkür ederim desteğiniz için... sizin yazdıklarınızı okuyunca bak bu dönemi geçirenler de var eninde sonunda bitiyor diyor insan.
Bugün sınava girdi nişanlım izmirde sınava giren az olmuş. elektrik elektronik mühendisi uzun dönem ihtiyaçları fazla oluyormuş :18::18: Bu bekleme heyecanı beni çatlatır:18:

Bu bantları bende sorayım eczaneye çünkü yazın o botlar işkenceye dönüşür. Bende biyerde okumuştum botları bir numara büyük almaları daha iyi oluyormuş içine de hani ceketlere koyulan vatkalar var ya ondan koyduğunda yara yapmıyormuş....

hayırlısı olsun,şimdi meraklı bekleyiş.. bir şeylerin netleşmediği zamanlarda beklemek de çok zor.. ama bu şekilde düşünüp üzülmemek gerek. benim sevgilim endüstri müh. ve o allaha şükür 5,5 ay giderken, sınıf arkadaşına 12 ay çıktı. belli olmuyor yani aslında. sadece dua etmek gerek,mümkün olduğunca kötüsünü düşünmeden :)

evet 1 numara büyük almak faydalı. büyük ayakkabıda tabanlık vs ile çözüm sağlanır ama küçük ayakkabının çözümü yok. vatkayı ben de duymuştum :) umarım ihtiyacı olmaz ama tedarikli gitmekte de fayda var tabi..

slm arkadaslarıııımmm..bende geldım benım eşimd bir saat önce cıktı evden ankarada girecek sınava yarın ... hayırlısı bakalım ne d olacak merakla beklıyoruz..zorlu bir yolculuk olacak hepimiz için benm birde oğluşum var 1 bucuk yasında.....

umarım bu topik bana dstek olur...bu zor zamanı yanlız geçirmek istemiyorummm

canım bant nedir bilmiorum biz vatka aldık sizde alın bi çift vatka ayakkabısının arkasına koyar

umarım bu topik bana dstek olur...bu zor zamanı yanlız geçirmek istemiyorummm

kızlar inş hayırlısı olur sizin için inş iyi olurrr

Güzel bir yere düşsünde varsın aramasın. Zaman geçtikçe insan daha çok hüzünleniyomuş Cevabın içinde çok teşekkür ederim şafağınız kaç waiting

bugün şafağımız 45-manisa! :)
olsun gene de araması, sizlerden moral alması iyi bişey. :)))

kızlar biz neler alıp almadığından bahsedeyim. biraz da para mevzularından. ben en çok onlardan korkuyodum parası kalmazsa diye :)

öncelikle yaklaşık 15 tane fanila külot seti koyduk. ayıp değil böyle şeyler :) çarşıdan alıp yıkadığınızda eciş bücüş oluyo çok kalitesizler zaten.fiyatları da uygun. benimki duş aldıkça atıp yenisini giyiyor. daha hiç yıkadığını bilmiyorum.
terlik, eşofman, spor ayakkabı, bot, diş macunu, fırçası, traş kremi gibi şeyleri askeriye veriyor. ama tabi çok kaliteli değil. biz şampuan, her zaman kullandığı traş bıçakları ve losyonu, diş macununu burdan her zaman kullandıklarından koyduk. ayrıca 1duş ve birkaç yüz havlusu koyduk. annesi evdeki eskileri koydu tabi ki. biz içlik aldık ama sanırım size ihtiyaç olmaz gideceği yere bağlı olarak. bide bizim acemilikte, izmir narlıderede hiç hırsızlık olmadı. hatta dolabından izin alıp koyduklarını hep aynı yerine koymuşlar. ama izmir bucada aşırı hırsızlık var. askerler buna zamanla alışıyor. mesela koğuştaki terlikler artık ortak kullanılıyor. sorun o değil tabi ki. sivil kıyafet, sevgililerinin eşlerinin yazdığı mektuplara kadar gidiyor olay. kısacası dolabında tuttuğu herşeyin çalınma riski olduğu için benimki herşeyini kilitli valiz odasında tutuyor. siz de süpriz yapayım diye düşünürseniz önce şartları öğrenin :)

ayrıca boynuna astıkları cüzdanları var askeri kamuflaj olarak :) benimki onu çarşıda bile içinde tutuyo alışkanlık :) ilk zamanlar gece hep uyanıyomuş ama alışıyolar o da çok önemli. sadece ihtiyacı olan parayı cüzdanda tutup fazlasını hep bankada tutsunlar. çalınsa bile üzülmez.

aklıma gelenler bunlar şimdilik kızlar. sormak istediğiniz bişey olursa mesaj da atabilirsiniz. :)

bir de o botlar ayağına ilk zaman zarar veriyo. bissürü bişey deniyo herkes. benimki sadece keçeden tabanlık koydu. ama kim ne yaptıysa hepsinin yara oldu. ama o yaradan sonra ayak alışıyor bi daha bişey yapmıyor. ilk zamanlar saatlerce yürüyecekler bide yemin törenine hazırlık olsun diye. ilk bikaç hafta o yaralarla da uğraşacaklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…