Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
masallah bugun baya ayaklanmıssın ama sen yınede cok yorma kendını hafıf hafıf hallet ıslerını sureklı yata yata da ınsan sıkıntıya gırer oda kötü...
ben iyiyim bugun sagol agrım sızım yok rahat bı gun gecırdım bi ara 5 dk kadar bi vurdu sonra geçti diğerlerine oranla az acılı bi gündü kaydirigubbakcemile2

gulencim, dun kontrole gittim, doktor 4 hafta daha yatıcaksın dedi.. cok kritik bir durum yok ama neden riske atalım, yatma sansın var yat dedi.. gunde 1 saat dısarı cıksam arabayla en azından dedım,olmaz dedi insan yat yat sıkılıyor ama ıste hersey bebısler ıcın.. ultrasonda 31 haftalık cıktı aslında benım hesabıma gore 30 haftalıktı.. 1500gr. olmus.. fazla ayaklanmıyorum ama arada oturuyorum televizyon ızlerken falan.. bakalım ıyı dusunelım ıyı olsun... ıgne batması hıssını sordum, bebek baskı yaptıgı ıcın olur, yatarsan o da gecer dedı..

Biraz ayaklandım ama agrılarım gene oldu ara ara buara favorimiz vajinaya igne batması ona taktım şimdide.. bugün egenin kıyafetleirni makineye atmaya başladım keyifli bi gün olacak inşallahh
hadiii beee kedii
komplemi yatcaksın yemek falan yapmana izin vermedimi esasen benimki senden daha tehlikeli bi durum ama dr ben inanmıyorum erken dogurucana sende inanma dedi belkide psikolojim rahatlasın diye beni biraz da oluruna bıraktı.. ayrıca banda hergün dışarı yok haftada bir falan yani ara sıra dedi oda yürümeden...
oyy maşallahh sizee hadii bakalım yattın yerden konuşcaz desene bende kendi işimi görüyorum ama hepsini bi anda değil parca parca mesela kahvaltımı topluyom yatıyom 1 saat camaşır sonra katlıcam mesela katlamam gerek boşver aradan kovalayan yok..
en cokta o batma hissine üzüldümm yaa
demek baskı oldu için bende doktoruma facebook'tan mesaj attım bakalım o ne cevap verecek..
demek yatsak gececek.. ama benim 1 haftadır olmaya başladı birde ondan önce 8-9 haftalıkken oluyodu o zaman bebek nası baskı yapacakki..
o zaman benim dr gebelikle ilgisi yok demişti bende o dönem ıslak mendille temizliyodum kendimi vulvodin diye bi rahatsızlık varmış parfümlü hijneyik ürünlerde oldunu duymuştum ıslak mendili kestimde bu rahatsızlıkta kesilmişti..
dur bakalım benimki ne dicek

kızlar geçmiş olsun, ağrılarınız kısa zamanda geçerde sizlerde rahatlarsınız. nolcak yatmanız gerekiosa da moralinizi bozmayın. bu arada kedi003 ne güsel bebeğinin gelişimi çok iyiymiş maşallah... gülencim sende sanki azcık yoruosun gibi gelio kendini...

canım beim şuanda bakanım yok yani mecbur ben yemek yapıp kendi yemepimi koyuyorum kimse gelmiyo ne yapayım eşim dr çok ciddi deseydi parayla kadın tutarız veya hastaneye yatarım diye konuşmuştuk.. malesef büyükler umursamıyor durumu

haklısın canım, bende 29. haftaya kadar görev yerimde yalnız çalıştım. ne eş ne büyükler, hala daha da herkes kendi zamanında olanları anlata anlata bitiremio, çok zormuş diye... haklısın bu durumda da herşey senin üstüne kalıo, ama en azından çamaşır için filan bigünlüğüne bi kadın tutsan o yıkasa ütülese. tabi kendini daha iyi bilirsin ama insan burada çok tuhaf konuştukça birbirinin iyiliğini gerçekten düşünmeye, merak etmeye başlıo, çok hoş:)

yok yok ben utu mutu yapmam ben sadece iç çamasırlarımı katladım otekılerı belkıı annem gelır gellmezse esım yapar butun akrabalarla iç içeyiz kız bı gun bı kuzen gelse ama işte kimse kimseyı anlamıyor neyse buraya uye bırı okusun ıstemem umarım gormuyodur bakmıyodur gebelıklere ..

gülencim seni bu sabahta burdea gördüğüme çok sevindim. Yaramaz oğlumuz sabredicek demekki allah ikinizide korusun. 36. haftayı görüceksiniz bence ben inanıyorum ama bu arada kendini yorma sürekli dinlenmene bak

gülencim yoksun görünürde, nasılsın? minik yakışıklı uslu uslu beklio demi??

e uyusansınlar artık aaa.. iki gün olmuş neredeyse, neyse ikiside iyidir umarım:)

gülencim seni bu sabahta burdea gördüğüme çok sevindim. Yaramaz oğlumuz sabredicek demekki allah ikinizide korusun. 36. haftayı görüceksiniz bence ben inanıyorum ama bu arada kendini yorma sürekli dinlenmene bak
inşallah sabredecek inşallah buaralar gündüzleri iyiyim ancak bu saatlerden sonra agrım oluyo yalnız kasıkta değil vajinanın o üstünde kemikleri varya orası tüylerin başladı yerden azıcık aşa

gülencim yoksun görünürde, nasılsın? minik yakışıklı uslu uslu beklio demi??
kornelya iyiyim daha dogurmadım çok şükür bugun hastaene cantamızı hazırladımbebeğin kıyafetlerini ütüledim bazen kendimi çok zavallı gibi hissediyorum en aşa etrafımda 100 adet yakın akrabam ana baba varken kimsenin sokulmaması çok dehşet verici

gülencim minik oğluşuyla uyuyor herhalde:)
aslında bakıyorum hep yazan oluyormu cevap verim diye ama atladım herhalde

e uyusansınlar artık aaa.. iki gün olmuş neredeyse, neyse ikiside iyidir umarım:)

babam çok otariter bi baba yani küçükken bizi seven öyle çok aman aman bi adam değildi
ancak benim anne olmak ugruna yaptıklarımı yapacaklarımı bildi için adam çok değişti
şimdi karnımı sevdi ilk defa cok şaşırdım öptü beni bebeğimi sevdi hanimiş hanimiş yaptı
oynadında banda söyle bende ellicem dedi :asigim:

ee gülencim babalar çocuklarına sevgilerini gösteremeselerde torunlar ayrı oluo..doğaldır çok şaşırma. ayrıca kendini de diğer durumlar için yani destek durumlar için çok sıkma, boşver bazılarıda iki gıdım bişi yapar sonada ehh gerine gerine hayat kurtarmışlar, çok şey yapmışlar gibi gezinirler daha çok canın sıkılır. en iyisi belki de kendi işini kendin halledebilmen.

belkıde rabbım o yuzden bana yardım edecek he kornelya 38 dogururum belkı degılmı ? ufak ufak ıslerımı goruyorum duayla en son cuma dısarı cıktım dr kadar cıkmıcam

gulencim 34 haftayi astin ya artik okadar korkulacak birsey yok gerci yinede 40 a kadar kalsa bebis fena olmaz ama her gun ayri bir kar dir demi

geççmiş olsun canım.. ama senin bebeğin doğsada normal bebek prematüre değil yani 2 500 normal bebek tartısı yani
bişey olmaz üzülme

gulencim 34 haftayi astin ya artik okadar korkulacak birsey yok gerci yinede 40 a kadar kalsa bebis fena olmaz ama her gun ayri bir kar dir demi

allahın ıznıyle bı 14 subatıda atlatırsam çok iıi olucak
dr dusunce gucuyle yapabılecegımı soyluyo dusunmuyorum çok sureklı olarak ınsallah oglum durucak daha darısı 35.haftanın basına

öylemı premature olmuyormu amas usg 2420 gr cıktı dogdunda 200 gr eksık felan oluyo dıyolar

canım iyi olmana sevindim...
artık korkacak bişeyin kalmadı...

nınımm haftam buyuyor dıye dımı hadı darısı 35.haftaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…