3 yaş oğlum ve konuşmasina doktorun verdiği tepki

Evet götüreceğim haftaya çok teşekkür ederim

Ben bir suredir araştırıyorum zaten özellikle aynı yaş grubuna bakan çok yer var burda iyi geleceğini düşünüyorum ama şuan ilk doktora götüreceğim ins

Evet doktordan sonra kreşe yollayacağım iyi gelebilir
Canım benim oglum 41 aylık inan 26 aylık konuştu yarı anlaşılırdı bikaç ay sonra herkes anlıyordu konuşmasını şuan çok uzun cümleler kuruyor bence senin oglunda kuruyor kafası karışıp heyecan yapıyor olabilir hatta bazen cok heyecan yaparsa anne anne anne anne arkasından cümle kurabilir benim oglum herşeyi net konusuyor, her harfi, her cümleyi ama bazen böyle yapabiliyor anne baba anne efendim oglum? Ama baba da diyor? Ben annesiyim? Demek istediğimi anladın mı? Anne baba diyor bana kreş bize ilaç gibi geldi hemde bunlar pandemi cocugu oldugu için evde geçirdiler zamanlarını her anlamda cocuga iyi gelecektir kreş bence cocugun problemi yok doktorlar da terbiyesiz…

Ben bir suredir araştırıyorum zaten özellikle aynı yaş grubuna bakan çok yer var burda iyi geleceğini düşünüyorum ama şuan ilk doktora götüreceğim ins
O zaman çok iyi . Eğer iyi ve güvenilir bir kreş olursa çocukların sosyalleşmesi açısından epey bir katkısı oluyor

Katılıyorum size O yüzden dedim ikinci görüş çok önemli . Birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor biz çok çektik malesef ama sonunda iyi bir doktor bulduk Allah razı olsun .

Çok sağolun yorumunuza için rahatladı biraz ben kısa sürede doktora götürüp ardından kreşe yazdiracagim ins faydasını görürüz şimdi tersten konuşmaya falan baktım da iyice ruhum daraldı kısa sürede çözeceğim ins

Hiç bakmayın internette herkes herşeyi yazabiliyor siz arastirip başka bir doktora götürün içinize sinmezse pedagoga da goturursunuz . Çok anlaşılır konuşmak için daha çok küçükler

Hiiiç takmayın kafanıza mental olarak iyi olmayan cocuk kendini belli eder ama malesef bizim ülkemizde sağlık sistemi çok kötü size bi örnek vereyim benim oğlum zayıf ve kısa ama baba kısa babaaanne kısa bitane doktor demezmi çölyak açısından araştırırız ben sustum son derece müsterihim.. akabinde diyorki ama geçen bana bi hasta geldi cocuk cok halsizdi 9 kiloydu işte 2 yasındamı neymis ama siz kontrolleri yaptırın alakası dahi yok… maksat içimize şüphe düşürmek gene bir örnek vereyim birtanesi antibiyotik verdi içirmedim çocugum iyileşti.. siz içinizin rahat etmesi için elbette götürün çocugunuzun masallah konuşma işitme problemi yok çok sağlıklı

Katılıyorum size O yüzden dedim ikinci görüş çok önemli . Birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor biz çok çektik malesef ama sonunda iyi bir doktor bulduk Allah razı olsun .
Çok şükür olabildiğince araştırmak lazım biz anneler bazen araştıramıyoruz veya o an üzülebiliyoruz Allah uzun sağlıklı ömürler versin evlatlarımıza ben artık doktora gitmiyorum inan ki

Ya evet benim minigimde 8 aylıkken doktor boyun filmi falan çekelim bu çocuk kafasını ceviremiyor sola dedi ben pimpirigim (2 evladımı kaybettim bu yüzden sanırım) eşim sacmalamasin çocuk ceviriyo dedi film falan cektirmedi evde dikkat edince cevirebildigini gördüm,tabi ihmal etmemeliyiz ama doktorlar çok panikletiyor helede benim gibileri

Benimki 3 yaşına kadar nerdeyse hiç konuşmadı. 20 25 kelimesi vardı ama düzgün söylüyordu. Iki buçuk yaşını geçmişti, gelişimsel pediatri bölümüne götürdüm, zihinsel olarak yaşıtları ile uyumlu çıkmıştı. Cocuk psikiyatriye de yonlendirmislerdi(otizm ihtimali icin), bir şey çıkmadı. Dil terapisine gitti bir yıl. Geçen yıl yarim gun(3 yasindaydi), bu yıl tam gun(Kasımda 4 yaş oldu) kreşe başladı. Su anda oldukça iyi konuşuyor, hatta sürekli konuşuyor.

Ama sözcükleri tersten söyleme için bir görüş alabilirsiniz, sonuçta uzmanlar olaya bizim gibi duygusal yaklasmiyorlar. Biz de tablet, TV, cep tep telefonu kestik o dönemde, hala izletmemeye çalışıyoruz, sadece yemek yerken izliyor. Kresin de sosyallesmesine cok katkısı oldu.

Kesinlikle…
Şu an ne yazıkki yanlış teşhisler ve yanlış tedaviler de almış başını gitmiş durumda.. bakın eşiniz daha sakin kalmış ve sonuç olumluymuş neden öyle dediler ki? Çok enteresan gerçekten .. 8 aylık çocuk çok aktif olmayabilir boynunu çeviremiyor nedir yahu

Bilemiyorum inanın aynı doktor sakın okula başlayana kadar sünnet ettirme demişti birde ilk doktoru olduğu için hep ona götürüyorduk sonra bir gece aniden 2 buçuk yaşlarında hayalarının biri yumurta kadar biri fındık kadar kaldı bir anda yani apar topar acile götürdüm su fıtığı dendi acil aneliyat lazımmış tabi devlette film için bile 1 ay sonraya gün verdiler ertesi gün başka bir özel hastaneye işin uzmanı. Bir cerraha götürdük iki gün içinde ameliyatını ve hatta sünnetini yaptı bu çocuğun sorunu yok niye bekleyesinki dedi bayiltmisken yapicam sünnetinde ve çok şükür ertesi gün ayağa kalktı yavrum bende hemen ilk doktorumu degistirdim şimdi baskasina gidiyoruz

Evet çok haklısınız tablet ve televizyonu acil kesecegim zor olacak ama abilerinden dolayı mecburum hemen doktorada götürüp kreşe başlatacagim ins sizede geçmiş olsun gerekeni yapmanız fayda sağlamış sanırım

Çocuk konuşamıyor değil konusuyor ama teleffuzları doğru değil . 3 yaşındaki çocuğun konuştuklarını %50 siydi sanırım anlaşılabilir olmalı . Dil ve konuşma terapistleri var onlar bu konularla ilgileniyor diye biliyorum.

Bu tarz konulara hep yazıyorum kızım t,k,ş, ve j harflerini karştrrdı. Sizin gibi bende "ben anlıyorum" derdim. İşte büyüklerin "konuşur acele etme" demesine kandım bekledim. İlkokul birde genelde düzeltiyorlar çünkü... Olmadı kızım düzeltemedi dil terapİsine başladık şükür " taklitsel" olduğu anlaşıldı, çünkü ablası hafif peltek ablayı taklit etmiş... her iki kızım içinde dil terapistlerine dünya para döktüm şükür maddi manevi emeğimizin karşılığını aldık. Şimdi hep bu tarz problem yaşayanlara söylüyorum geç kalmayın ne kadar erken tanı o kadar çabuk düzeltme imkanınız var. Ne kadar küçük o kadar iyi...

Yani nefesini ayarlaması falan hersey düzgün bence uzun cümlelerde kurabiliyor hatta uzun cümleleri daha yavaş ve anlaşılır söylüyor ama beklemeden gitmemimi oneriyorsunuz

Benim çocuğum da bana göre normaldi ama değilmiş. Bu ince bir çizgi ve başkalarının sözüne kulak vermek zorundasınız. Bize normal gelen şeyler aslında normal olmayabiliyor çünkü onu biz büyütüyoruz 7/24 yanındayız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…