Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bu devirde insanların üreme merakına hayret ediyorum. Bir küçük kızım var ve şu anda İstanbul'da elektrik kesintileri devam ederse ne yaparım diye kaygılanıyorum. Hanımlar siz hiç mi güncel meseleleri dünyanın sınırlı kaynaklarını düşünmüyorsunuz memlekette işsizlik var eğitim sisteminin durumu ortada herşey tozpembe de ben mi başka bir boyuttayım yoksa
Düşünüyoruz hanımefendi tabikii eğer dusunmesek fikir almazdık zaten dogururdum hemen

Bu devirde insanların üreme merakına hayret ediyorum. Bir küçük kızım var ve şu anda İstanbul'da elektrik kesintileri devam ederse ne yaparım diye kaygılanıyorum. Hanımlar siz hiç mi güncel meseleleri dünyanın sınırlı kaynaklarını düşünmüyorsunuz memlekette işsizlik var eğitim sisteminin durumu ortada herşey tozpembe de ben mi başka bir boyuttayım yoksa
Ona bakarsaniz eski zamanlarda hicbirsey yoktu:)ben suanki halimizden oldukca memnunum savaslar vs.disinda.
herkes yeterince yiyor iciyor kaynaklari sinirsiz gibi tuketiyor.bu durmda fazla cocuk yapmanin bir zarari oldugunu dusunmuyorum.
Madem okadar karamsardiniz hic cocuk yapmasaydiniz.o da belirli bir kaynagi tuketiyor sonucta.

neyse herkesin dusuncesi kendine...

Belki daha önce bebeğimi kaybetmedir beni buna iten düşünce ama ben hep 2. 3. 4. çocuk gelsin diyenlerdenimdir.
çünkü benim için çocuk demek mutluluk demek.emin olun insan neye isterse ona vakit ve emek ayırır.
Örneğin ben sürekli spora vaktim olmadığını söyler dururum ama akşamları en az 2 saat(hatta bazen daha fazla) KK ya girmeye vakit buluyorum.demek ki aslında spora gitmeye o kadar da istekli değilim.maddi durum iyiyse ve anne baba istekliyse bence her koşulda bakılır o çocuğa.
(NOT:Şuan 30 yaşındayım ve 25 haftalık hamileyim.bir kayıp yaşadım ve evladımı neredeyse 1.5 yıl bekledim.
Büyük konuşmayayım ama 35 e kadar korunmayı düşünmüyorum)

6.5 yaşında kızım, 3.5 yaşında oğlum var ve hamileyim bi kızım daha olacak inşallah. Planlar da 3. Çocuk yoktu spiralle hamile kaldım. Tam çocuklar büyümüşken,yeni yeni rahat ederken 3. Çocuk olmasa daha iyi olurdu diye aklimdan geçiyor bazen, sonra olumlu düşünüp motive olmaya calisiyorum. İnşallah hersey güzel olur. Eğer sürpriz olmasaydı ben 3 sene sonra falan belki düşünürdüm. Yılların yorgunluğu var, maddi sıkıntı yok bu arada. Neyse herseyin hayirlisi

Belki daha önce bebeğimi kaybetmedir beni buna iten düşünce ama ben hep 2. 3. 4. çocuk gelsin diyenlerdenimdir.
çünkü benim için çocuk demek mutluluk demek.emin olun insan neye isterse ona vakit ve emek ayırır.
Örneğin ben sürekli spora vaktim olmadığını söyler dururum ama akşamları en az 2 saat(hatta bazen daha fazla) KK ya girmeye vakit buluyorum.demek ki aslında spora gitmeye o kadar da istekli değilim.maddi durum iyiyse ve anne baba istekliyse bence her koşulda bakılır o çocuğa.
(NOT:Şuan 30 yaşındayım ve 25 haftalık hamileyim.bir kayıp yaşadım ve evladımı neredeyse 1.5 yıl bekledim.
Büyük konuşmayayım ama 35 e kadar korunmayı düşünmüyorum)
Canım benim basın sağolsun umarım yeni bebisin sağlıklı şekilde ailesine geliversin canım vakit illaki ayrılır düşüncen doğru sadece oğlum ve kizimi ya boslarsam diye kokuyorum... canım bebisin cinsiyeti ne :)

Yahu şu dünyanın kaynaklarının sınırlı olduğunu düşünen insanlar acaba sadece düşünüyorlar mı yoksa bi icraatları var mı?
Sürekli hava kirliliğinden yakınan insanların doğa için bir ağaç dikmiş mi acaba?
Ya da kimler çamaşır makinasının az enerji su kullanan Eco tuşuna basıyor?
Ya da parfüm sıkaren ne derece düşünüyorlar.

Canım benim basın sağolsun umarım yeni bebisin sağlıklı şekilde ailesine geliversin canım vakit illaki ayrılır düşüncen doğru sadece oğlum ve kizimi ya boslarsam diye kokuyorum... canım bebisin cinsiyeti ne :)
Saol canım..
Ayrıntılıya kadar kız dı.
Dr ayrıntılıda erkek dedi.
Bu kontrolde netleşir herhalde.

6.5 yaşında kızım, 3.5 yaşında oğlum var ve hamileyim bi kızım daha olacak inşallah. Planlar da 3. Çocuk yoktu spiralle hamile kaldım. Tam çocuklar büyümüşken,yeni yeni rahat ederken 3. Çocuk olmasa daha iyi olurdu diye aklimdan geçiyor bazen, sonra olumlu düşünüp motive olmaya calisiyorum. İnşallah hersey güzel olur. Eğer sürpriz olmasaydı ben 3 sene sonra falan belki düşünürdüm. Yılların yorgunluğu var, maddi sıkıntı yok bu arada. Neyse herseyin hayirlisi
Bence tam zamanlı olmuş sağlıkla gelsin inşallah canım kaç haftalık hamilesin bende yakınlarda düşünüyorum 7 yaşında bir kızım 3 yaşında bir oğlum var hamileyken nasıl oluyor bilgilendirir misin :))

Hamileliginiz rahat geciyorsa goze alabiliyorsaniz ve maddi gucunuz varsa yapin bence. Cok cocuk guzeldir. Buyuduklerinde anne babalar hep keske 1 tane daha olsaymis diyorlar. Evlat guzeldir. Ben herkese hep cocuk yapin yapin diyorum ama benim hamileligimin 2 ayi cok zor gecti. O yuzden artik oyle diyemiyorum cok :KK70:

2 oğlum var:)
Sağolun çok :) sizin kaç çocuğunuz var? :)
2oğlum var
:))Allah onlara hayırlı uzun ömürler versin
ben gercekten genç nufusun artmasının ülke bazında ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve hamile gordüğüm bayanlara dua edip onlara bir masallah demeden edemiyorum

İki oglan oldukça zorluyor beni
ve hamilelik sıkıntılarım
var olan fıtıklarım cesaretimi kırıyor

Birde ülkemizde cok önemli bir sorun varki kısırlık sorunu
bunun sebebini ve ülkenin ileride yasayacagı genç nufus sıkıntısını düşündükcede korkuyorum

Etrafımda birinci derececen tüm bayanların cocuğu olmuyor ya ikinviyi ya üçüncüyü yapamıyorlar.
bunlar asla tesadüf olamaz
Allah tüm evlat isteyenlere eblat nasip etsin ve tüm doğanlar vatana millete hayırli insanlar olsun insallah

İsteğinize bağlı, bunu neden soruyorsunuz ki?

İsterseniz 10 tane yapın, bakabiliyorsanız..

Bizene ki..:işsiz:

Hamileliginiz rahat geciyorsa goze alabiliyorsaniz ve maddi gucunuz varsa yapin bence. Cok cocuk guzeldir. Buyuduklerinde anne babalar hep keske 1 tane daha olsaymis diyorlar. Evlat guzeldir. Ben herkese hep cocuk yapin yapin diyorum ama benim hamileligimin 2 ayi cok zor gecti. O yuzden artik oyle diyemiyorum cok :KK70:
Hamileligim kızımda da oğlumda da iyi geçti canım ilk aylarda biraz bulantim oldu ama olacak o kadar :) esimde yardımcı oluyordu sağolsun benim sadece kızım eylül ayında doğmuştu son aylarim sıcaklara denk gelmişti o zaman zorlandım bi

2 oğlum var:)

2oğlum var
:))Allah onlara hayırlı uzun ömürler versin
ben gercekten genç nufusun artmasının ülke bazında ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve hamile gordüğüm bayanlara dua edip onlara bir masallah demeden edemiyorum

İki oglan oldukça zorluyor beni
ve hamilelik sıkıntılarım
var olan fıtıklarım cesaretimi kırıyor

Birde ülkemizde cok önemli bir sorun varki kısırlık sorunu
bunun sebebini ve ülkenin ileride yasayacagı genç nufus sıkıntısını düşündükcede korkuyorum

Etrafımda birinci derececen tüm bayanların cocuğu olmuyor ya ikinviyi ya üçüncüyü yapamıyorlar.
bunlar asla tesadüf olamaz
Allah tüm evlat isteyenlere eblat nasip etsin ve tüm doğanlar vatana millete hayırli insanlar olsun insallah
Canım kaç yaşında ogluslarin bence yap bir tane daha kız olur belki

Hanımefendi tecrübeli insanların fikrini almak suç mu bende biliyorum isteğime bağlı olduğunu eğer size neyse yorum yapmayın neden yapıyorsunuz
Yorum yapma özgürlüğüm var, kullanıyorum.
Ben neden bu soruyu sorduğunuzu merak ediyorum.
Bu aile bütçenize, durumunuza, konumunuza hatta aile içi davranışlarınıza göre değişir.
Eşinizin isteğine göre değişir..
Burada ki bayanların "yapın yada yapmayın" demesi, sizin kararınızı nasıl etkileyebilir ki..

Yorum yapma özgürlüğüm var, kullanıyorum.
Ben neden bu soruyu sorduğunuzu merak ediyorum.
Bu aile bütçenize, durumunuza, konumunuza hatta aile içi davranışlarınıza göre değişir.
Eşinizin isteğine göre değişir..
Burada ki bayanların "yapın yada yapmayın" demesi, sizin kararınızı nasıl etkileyebilir ki..
Biz aile olarak gayet müsait bir aileyiz hem maddi hem manevi soruyu sormak amacım üçüncü bebeğim olursa oğlum ve kızıma yetememekten korkuyorum o yüzden üç çocuklu annelerden fikir almak istedim benimde fikir almak özgürlüğüm var :)

X