Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Çok sağol canım sonunda destek çıkan birkaç kişi çıktı kimileri biz hayır desek yapmayacak misin diyor yaşamış insanlardan fikir almanın neresi kötü ki aman neyse bende senin gibi düşünüyorum mesela benim annem 4 kız 2 erkek kardeş genelde hep kız kardeşleriyle derdini paylaşır birbirlerine destek olurlar benimde bir kiz kardeşim bir abim var sağolsun kız kardeşimin çok yardımı var... kızımda istiyor kız kardeş bakalım inşallah sağlıklı olsunlarda gerisi teferruat :))

Goeumcenizin büyüğü 7 yaşında mi :) aynen zaten kızımin bir zorluğu yok bir ödevlerinde zaten genelde babasıyla yapıyor benim oğlan rahat bırakmıyor ablasi benimle yaparken:))

Bende suan 32 yaşımdayım ve 3.cocuguma süpriz hamile kaldim 2 kizi .var Allah bagislarsa biri 7 biri 2 bitirdi suan 19 haftaligim mutlaka zorluklari olacak ama ilerde guzel olacak inşallah hayalim hep 3 cocuktu ama cesaret edemezdim supriz olmasa buda Allahin taktiri sagsalim doğar inşallah

Ohh ohh dördüncü de gelecek yanii ne guzeel :)) ilk ve ikinci arasında yaş farkı iyi ama üçüncü çabuk gelmiş:)) zor olur gerçekten Allah güç kuvvet versin...aynen bende sizin gibi düşünüyorum zaten şimdi hamile kalırsam doğumda oğlum 4 kızım 8 yaşında olacak e bende 33 olucam zaman geçiyor

Goeumcenizin büyüğü 7 yaşında mi :) aynen zaten kızımin bir zorluğu yok bir ödevlerinde zaten genelde babasıyla yapıyor benim oğlan rahat bırakmıyor ablasi benimle yaparken:))

Görümcemin şu anda en küçüğü 7 yaşında Büyük 13, orta 9, küçük 7. Ortanca büyükle küçük arasında köprü gibi. 1 numara alın şu küçükleri başımdan modunda. 2 yle 3, devamlı oyun peşinde. Ama mesela, büyük 1 saat odaya çekilse, canı sıkılıyor, gelip küçüklerle uğraşıyor :)

Aaa:)) Allah analı babalı büyütsün inşallah üçüncüsünün cinsiyeti belli oldu mu:))

Hahaha büyük yavaş yavaş ergenlik tavırlarına giriyor küçükken bende öyleydim:)) Allah hepimizin çocuklarını bağışlasın bakalım benim büyük suan cok istiyor daha sonra nolur bilmem

Insanlardaki bu agresiflik ve birini bozma hevesi ve istegi nedir anlamiyorum,hosuna gitmediyse oku geç niye negatiflik saçiyosun..neyse hakkimizda hayirlisi olsun canim bende 34 yasindayim ,oglum ilkokula basliyincami yapsam diyorum ona karar veremedim bide 3. final olacak ya hamileligide bebek sevmeyide tadini ćikara cikara yasiyim diyorum ama ozamanda ya gözüm kesmezse diye korkuyorum kizimla yaş arasi çok açilmasin istiyorum tecrubeli anneler yazarda insallah aydinlaniriz bizde:)

Amin cok sagolun.ilk gunler cok zordu ama alisti bunyem sanirim.oglumun derslerinede agirlik vermeye basladim ve ben calistiriyorum.hafta sonlari haric babalariyla pek ilgileri olmuyor. Suan 29 yasindayim hep 6 cocugum olsun istiyodum ama bakalim simdilik 3unu buyutelimde zaman ne gosterir bilmiyorum.kalabalik aile herzaman daha guzel bence.

Aynen canım güzel güzel konuşmak varken neden kalp kırarlar bilmem okuma geç git yorum yapma yani anlamıyorum ki neyse iyilerimiz bize yeter:)) bence ilkokula başlayınca yapma canım bir arkadaşım var istemiyorlardi çocuk ama oldu oğlunun 1. Sınıfına denk geldi kafayı yiyordu çok zor birinci sınıf sürekli ilgilenmen gerekiyor okut yazdır tekrar ettir bir yandan sana muhtaç bir bebek çok zordu durumu yani yakın arkadaşımdı ondan biliyorum... senin çocuklar kaç yaşında suan :)?

Oğlunuz ilkokula mi başladı eğer öyle ise gerçekten çok zordur Allah sabır versin sanırım ben üçüncüden sonra bir daha yapmamam büyük konuşmayayım ama düşüncem böyle:) senin bebis ne kadar oldu şimdi:))

Kizim 7 yasinin icinde canim 1. Sinifa gidiyor oglum tam 3 yasinda bilemedim bende cok kararsizim hayirlisi neyse ve hangi zamandaysa öyle olsun diyorum artik,3 cocuklu anneler biraz daha fikir verseler cok iyi olacak:)

Kizim 7 yasinin icinde canim 1. Sinifa gidiyor oglum tam 3 yasinda bilemedim bende cok kararsizim hayirlisi neyse ve hangi zamandaysa öyle olsun diyorum artik,3 cocuklu anneler biraz daha fikir verseler cok iyi olacak:)
A tamam benimkide öyle zaten haziranda okullar kapanacak bebek doğana kadar bitirmiş olurlar sıkıntı yok o zaman bende yakın zamanda istiyorum:) aynen 3 çocuklu anneleeerrr geliinn :))

Oglum 3.sinifta. 5.5 yasinda basladi okula.zeki bir cocuk o yuzden harcansin istemiyorum evde devamli test vs.cozmeye calisiyoruz.

ama dedigin gibi oglum okula basladiginda kizim 6 aylikti herturlu zor oluyor.tek cocuk buyutmeyle birden fazla cocuk cok farkli oluyor.Allah kolayligini veriyor yinede.
Bebegimde 3 aylik

Bu devirde insanların üreme merakına hayret ediyorum. Bir küçük kızım var ve şu anda İstanbul'da elektrik kesintileri devam ederse ne yaparım diye kaygılanıyorum. Hanımlar siz hiç mi güncel meseleleri dünyanın sınırlı kaynaklarını düşünmüyorsunuz memlekette işsizlik var eğitim sisteminin durumu ortada herşey tozpembe de ben mi başka bir boyuttayım yoksa

A tamam benimkide öyle zaten haziranda okullar kapanacak bebek doğana kadar bitirmiş olurlar sıkıntı yok o zaman bende yakın zamanda istiyorum:) aynen 3 çocuklu anneleeerrr geliinn :))
Dimi:) ama tamda rahata alistim geceleri kesintisiz uyuyorum artik cok tırsıyorum rahatimin bozulmasindan:) ama cokda istoyorum bir kız daha hayirlisiyla insallah

Aynen canım veriyor Allah kolaylığını bir şekilde

B
O sizin düşünce tarziniz,buda bizim 3. Cocuk isteyen bir anne olarak,bence ilk ogrenmemiz gereken önemli seylerden biri düsüncelere saygi duymak...

Dimi:) ama tamda rahata alistim geceleri kesintisiz uyuyorum artik cok tırsıyorum rahatimin bozulmasindan:) ama cokda istoyorum bir kız daha hayirlisiyla insallah
Sorma vallahi memeden kesme tek başına uyuma derken şimdi rahatız ablasiyla birlikte oynayıp zıplayıp uyuyorlar bakalım nasıl yapicaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…