3 ayda bir kaynana

melek elif

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
170
13
42
Arkadaşlar merhaba .kaynanam küçük kaynımla birlikte oturuyordu. evlenince beraber oturuz diyodu. onlarda kiracılar. şimdi den tatrışmalar çıktı. yeni gelinle kim haklı kim haksız bilmiyom ama . Kaynanam ben tek başıma ayrı bir ev tutacam diyor.benim eşimde kendi başına teklifte bulunmuş. yazları zaten köydesin köydeki (evi kendinin )ama hanfendi köye gitmiyor. kayınbabam hep orda. fıkaram yaşlı. şimdi birde karısına kira ödemek zorunda kalmasın diye. eşimde her ay birimzde kalırsın demiş. kendi başına böyle bir teklifte bulunmuş. şimdi ben çalışan biriyim. gündüzleri evde soba falan yanmıyor evde olursa mecburen soba. yemeğide çoğu zaman kendi annem gilde yiyoruz. kızıma annem bakıyor. kaynanam bakmadı hastaymış sözde.kızımı almaya gidince orda yiyoruz. birde akşamlaro 19 19,30 da çıkıyom. ben yamam yani annesiyle.3 ayda birde olsa zor olur. sizce haksızmıyım. eşime bu konuda nasıl yaklaşam.

madem eşin senden habersiz annesine bizde kal diye teklif etmiş sende kaynanana evet anne iyi olur yemek yaparsın kıza bakarsın sobayı yakarsın de
ne zor bi durum ne işi var kocasından ayrı çocuklarının yanında hayret bişey herkes kendine bi düzen kurmuş
bu konuda tecrübeli arkadaşlar fikir verir heralde ben diycek bişey bulamıyorum

Kayınvalide ile aynı evi paylaşmak çok zor.Düzeniniz bozulur,bir laf eder kalbiniz kırılır,sonra eşinizle aranız bozulur.Kim ne derse desin kayınvalide kendi annemizin yerini tutamaz.Nadir de olsa melek gibi olanları elbette vardır.
Eşinizle konuşup başka bir yol arasanız.Hem eşi varmış,neden eşini yalnız bırakıyor ki?

konunuzu Bir Derdim Var bölümüne taşıyorum...
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler....

yahu benim anlamadığım kayınbaban köyde,kaynananın orda ne işi var..ayrımı yaşıyorlar...?
yok ayrı yaşamıyorlarsa bu ne biçim evlilik...
kayınbaban köyde yaşıyo,kaynananda şehirde ev tutmak istiyo...
anladımsa ne olayım...kafamçokkarıştı

3 ayda bir gelecekmiş madem sabret derim sonuçta annesi eşinede hak ver ama anlaşamazsanız kötü olur ama unutma bugün onaysa yarında sana arkadaşım tek taraflı düşünmeyin böyle şeyleri lütfen

kayınvalıden bellıkı rahatına duskun kocasına hızmet etmekten kacınıp gelınlerden hızmet beklıyo heralde
esınızle sakın bı sekılde konusun eger kalmasında ısrar ederse kızınıza baksın yemegı felan yapsın
bı ay ıdare etmekten baska carenız kalmıyo Allahtan calısıyorsunuz yoksa sızın ıcın daha zor olurdu

bencede vildangel gibi de iyi o zaman kızımıza da baksın yemekte yapsın de, belki zor gelirde kalmak istemez hayret ya hiç anlamıyorum bu düşüncesiz insanları git işte kocanın yanına ne milletin huzurunu kaçırıyosun ki.

zor bir durum
eşiniz size niye sormamıs
yaslı değilse cocuğa baksın yemek yapsın
hem senin annende dinlenmiş olur yerimseniben

Bende öyle düşündüm. bana yardımcı olursun iyi olur diyecem. 47-48 yaşında hastalıö hastası görünürde birşeyi yok. nebilem günahınada girmeyem kadınınç dediğiniz gibi. Ben Alllah2tan çok korkarım. Hep Allahım sakın zoruna gidecek birşey nasip etme. bana diyom. ama. ya kayınbabam köyünü çok seviyor. bağla bahçeyle uğraşıyor. Ama bu adamcağızı hep tek bırakıyor. nebilem garip bi kadın. kocasını sevmiyo fazla. dediğiniz gibi gelinlerde hizmet bekliyor sadece kendini düşünüyo. evlendiğim zamanda düğünümdede bana hiç faydası olmamıştır. herşeyimizi eşimle birlikte yaptık. zaten. şimdi onları söylesem bana ne geçmişin var desem daha kötü olur diye düşünüyom.

cnm eşin ve kardeşleri analarını düşündükleri kadar babalarınıda düşünseler biraz.adam köyde bir başına ne yer ne içer.erkek sonuçta yaşlıda üstelik hizmete ihtiyacı olmuyormu.şimdi kaynanaya ev kiralamakta bu şartlarda çok saçma olur.ne kadar düşüncesiz bir kadın evi barkı varken çocuklarının düzenini bozuyor.ama kaynana işte.çok şaşırmamak lazım.ama en mantıklısı ve yeri kocasının yanı.yokmu bunu dile getirecek birileri.:uhm:

bencede en mantıklısı kaynananın eşinin yanına gitmesi.eşi varken sizlerin yanında ne işi varki niye ayrı kalıyolar anlamadım.eğer kimsesiz ve yaşlı olsaydı sana idare et derdim.nede olsa 3 ayda bir yanına gelecek .üstelik sen çalışıyorsun fazla beraber olmayacaksınız.çok sorun çıkmazdı bence
ama şimdi yanınızda kalmasını anlamsız buluyorum.eşinede bunu söyle bence

yaslı kocasını koyyde bırakıp fıngır fıngır gezen koskoca kadınlara cok sınır oluyorum kaynanamda ıcındedır bunun.yazık yaslı adam ne pısısrır ne yer dusunmuyor herhalde karıkoca asıl yaslılıkda bırbırıne lazım destek olmak ıcın.ne bıleyım anlamıyorum ınsanları ne huzurunu bozuyosun ınsanların otur kocanla mısafırlıge gelırsen gelırsın muhtac olursan oglun gelınınde bakar dısarı atacakk degıller.

zor işin eşinde ki düsünce harika yani kendi kendine kararlar veriyor bu erkekler neden böğle sırf kendilerini düşünüyorlar anlamadım ya

yeni geline de üzüldüm ben. kayınvalidenizin onların yanında ne işi var? eşi de köyde:uhm:
en mantıklısı köyde ya da şehirde eşi ile kalması. bunu çocukları söyleyebilir. tek başına kalacak kadar kendine güveniyorsa sizde kalırken işlerinize de yardımcı olabilir, çocuğunuza da bakabilir.
diğer türlü annenize de fazla iş düşüyormuş.o da yoruluyordur.

eşiniz de bu teklifi yaparken size sormalıydı, madem sormadı ek işlerle eşiniz ilgilensin.fazla büyütmeyin.eşiniz sizden erken eve geliyorsa yemek yapabilir ya da sofra kurabilir...

Ben burda nedense en cok Kayinbabana üzüldüm canim yabenneyaptımki

Yazik o adamcagiz orda niye tek kaliyorki?

Ben olsam esime, Annen burda o evden bu eve göcebe gibi gezecegine gitsin babanin yaninda kalsin, annenizi bu kadar düsünüyorsunuzda babanizi hicmi düsünmüyorsunuz,
O adam orda ne yiyor ne iciyor, camasiri bulasigi tek basina yapiyor derdim

Arkadasim gel demesi kolay, lakin git demek cok zor! Cok iyi düsünmeni tavsiye ederim, simdi evet dersen yarin öbür gün bunu sürekli cekmek zorunda olursun...birde gecimsiz bir kadinsa gerisini sen düsün...

Bence hic düzenini bozma, ben kayinvalidesi ile cok iyi anlasan biriyim, evi bana yakin olsun isterim fakat yinede bir evde oturmak istemem, ayni cati altinda yasamak mutlaka bircok problemde getirir ardindan...:1no2:

Burda en iyi cözüm, Kayinbabanla konus Karisini yanina cagirsin, vallaha aklima ilk bu geldiCADIARZU

Kayınvalidenizin sizinle kalma isteği yok anladığım kadarıyla, eşiniz bu durumu talep etmiş. Peki annenize siz bu teklifi yapsaydınız ve eşiniz yapamam deseydi kırılmazmıydınız.
Sonuçta ne olursa olsun o eşinizin annesi bence siz kayınpederinizi düşünmeyin, bu kaynanızla kayınpederiniz arasındaki mesele. Ben olsam Allah rızası için evet derdim. Bırakın iş miş yapmasın, hayır duası alsanız bile yeter size.

Burbuk'cum haklısın. Ama anladğım kadarıyla pek hayır duası edecek biri değil kayınvalidesi. Yani etliye sütlüye karışmadıktan sonra iş yapmasa da olur. Huzur bozmasa yeterli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…