Gebeliğe Hazırlık 28 Şubat İtibariyle Çatlatma İğnesi Olanlar💕

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Endometriyozis tanısı var bende, rahim içi dokusu rahimde olmaması gereken bir yerde sanırım, vücudun savunma sistemi o dokuyu atabilmek için sürekli savunmacı askerler yolluyor diyeyim neyse o maddeler o sırada rahime gelen ne varsa yakıp yıkıyor arada kaynayan spermleri de öldürüyor.Zaman kaybetmeye gerek yok dedi gebelik olsa bile düşük, erken doğum ve güç gebelik durumu olma olasılığı yüksek dedi canım çok sıkkın 🥺
Anladım kuzum peki bunu hangi testle görebildi bir de baslıcakmısınız peki tüp bebek kuzum morelini bozma allah tan umut kesilmez imkanınız varsa vakit kaybetmeyin tüp bebek de sans daha yüksek biliyosun

Benim 27 mm olmuş yumurtama çatlatma iğnesi verdi. Ama sonra bu büyüklükteki yumurtaların genelde kaltesiz olduğunu okudum. Keşke iğneyi yaptırmasaydım dedim. Anlamadığım bir doktor nasıl çatlatma iğnesi verir bu büyüklüğe. Demekki belli olmaz. Kendiliğinden çok çatlayamıyor. Hali hazırda 3 cm kistim var zaten. O güne kadar çatlamadığı için ancak yeni bir kistin oluşmasını engellemiş oldum. Senin doktorun da vermemiş iğne. Napcağımızı şaşırdık artık
Primolut n verdi 10 gün iç dedi bu çatlamasına yardımcı olacak dedi

Primolut n adet geciktiricidir aslında. Tatilde kullanıyorum. Ama çatlatmaya yardımcı olduğunu bilmiyordum. Umarım güzel bir sonuç alırsın
Galiba doktorumun amacı yumurtlamayı baskılamak rahme atılmasını geciktirip döllenmeyi sağlamak

Anladım kuzum peki bunu hangi testle görebildi bir de baslıcakmısınız peki tüp bebek kuzum morelini bozma allah tan umut kesilmez imkanınız varsa vakit kaybetmeyin tüp bebek de sans daha yüksek biliyosun
Canım ameliyat oldum zaten ben önceden yıllardır var bu tanım malesef, usgde endiyometriyozis hastalığı varsa görünüyor sanırım

benm gittiğin çok ünlü bir tüp bebek doktoruydu gökalp öner bakabilirsiniz, kendisi klomen verdi kontrol günümde klomene karşı yumurtalıklarımın direnç gösterdiğini ve iğne ile uğraşmaya gerk olmadığını direk tüp bebeğe geçmem gerektiğini söyledi. ve beni yıktı ona onanmadım doktor değiştirdim ve aynı ay gebe kaldım
Hangi doktora gittiniz

Su an universte hastanesine gidiyorum afyonda asilamayi burda yaptiririz sonra tup bebek gerek olursa onu ozelde yaptiricaz ama ilaclara rapor cikartiliyor ole aliyoruz 1 asilama yapilmisti 4 sene once yine universte hastanesiydi ilaclar raporluydu fiyatlari bilmiyorum o yuzden
Merhaba aşılamayı Afsü de mi yaptırdınız?

Merhaba kızlar, 6 mayıs da çatlatma iğnesi oldum 21 mayıs, bugün beta hcg 110 çıktı sizce değerim nasıl? Kimyasal gebelik olma ihtimali var mı acaba?

Merhaba kızlar, 6 mayıs da çatlatma iğnesi oldum 21 mayıs, bugün beta hcg 110 çıktı sizce değerim nasıl? Kimyasal gebelik olma ihtimali var mı acaba?
Değeriniz güzel herkesin döllenme aynı zamanda olmaz herkesin değeri aynı şekilde artmaz kimyasal ihtimal olması değerin düşüklüğüyle ilgili değil iki günde bir artış takibi yapın değeriniz eğer artmak yerine düşüşe geçerse ozaman kimyasal denebilir şuan bunun için stres yapmayın artış takibi yapın

Var canım memlekette çok övülen bir doktora gittim endiyometrioma tabakası bayağı kalınmış, vücut onu atabilmek için bağışıklık sisteminden sürekli olarak bişeyler gönderiyormuş savunmacı askerler diyeyim neyse tabakayı atamıyor ama o arada spermler ölüyormuş
33 yaşındasın vakit kaybetmeden tüp bebek öneriyorum dedi.Gebelik zor oluşur ama oluşsa bile düşük, zor gebelik, erken yada ölüm doğum riski olabilir kendini riske atmaya gerek yok dedi.
Eee canim simdi nasilsin ne yaptin tedaviyii

X