Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ezan bir simgedir ve orijinal haliyle okunmalıdır Çin'de çince İngiltere'de İngilizce olursa bu simgesel özelliğini kaybeder

Haha biz anlasamicaz bu konuda bence:)) ben Kurani arapcasindan okuyorum okudugumda.. ha Tutkcesinide okudugum oluyo.. ama ezanda Tanri uludur filan.. dedim ya anlasamayiz bu konuda senle:)

Herkes sanki arapça biliyor

Camiye asılır Türkçe olarak tamam anlarımda,benim gibi anlamayanlar ne yapacak peki...

Anlıyomuşsun işte apla

Offff geliyor bakkk..

Hadi sen yat uyu bence yarın işede gideceksin yoruldun burada..

Alıntılama yoksa anlamadım demek ki

Pardon
Bu konuya hic yazmak istemedim. Bugun oyle tesadufen okudum yazilanlari.Ben zaten dusunce olarak ortalardayim. Otekilestirme taraftari degilim. Cogu kisinin, kendi dar penceresinden baktigi icin bu durumda oldugumuzu dusunuyorum.

Oy kullandigi icin hak/helal olayina hic girilmemeli bile...

Sebeplerime gelince tek tabanca oldugum dogrudur. Ne eksik, ne fazla.

Yo gayet normal yazdım sizin yazdığınız tarzda..
Ben kimseyi ayrıştırmadım..
Sizde benim hakkıma girdiniz ama ben helal ediyorum çünkü bana bir zararınız yok...

Bak kardeşim sen bu oranları nereden aldın da söylüyorsun mesela? Oyların akıbeti nerede belli oluyor?
YSK'da görülmüyor mu bu oy işi sonuç olarak, ne alaka şimdi senin dediğinle yani ben onca şey yazdım hala aynı cevapları vermişsin.
Anlaşamıyoruz seninle.
Boş ver sen sevin reisine.
Ben rahatım

Camiye asılır Türkçe olarak tamam anlarımda,benim gibi anlamayanlar ne yapacak peki...

Offff geliyor bakkk..
Yaw abla arapca bilmen mi gerekiyo illa:) alemsin artik bide google translate var ac bak bundan kolay ne var Allasen:)sanal hayat kk dan ibaret degilki:) arkadaslarda demis orjinali bu hayatim..insanlar arapca okumak dinlenek istiyo neden baski yspilsin? Asil bu ozgurluk kisitlanak olmuyo mu:) gene diyorum cevirisi yapilsin ama okunmasi arapca olmasi lazim.

Bide takmissin abla anlamamaya.. ezani duydun mu zaten namaza cagiriyo.. ee ac oku Turkcedini aklinda kalir herhalde birazcik.simdide ezan okununca anlamiyon belki ama namaz vakti oldugunu biliyon

Teşekkür ederim teveccühünüz Elimden geldiğince öğrenmeye, her kaynaktan araştırmaya çalışan ve bildikleri kadar konuşup bilmediklerimde bilgim yok, bu konuda cehaletimi mazur görün diyen biriyim ve evet doğru bilgiye ulaşmak için araştırmak gerektiğine katılıyorum, her kaynağı didik didik edelim, bilgi kaynaklarına önyargılı olmayalım.

Fazla zamanını almaz, Mune Perinçek çok mu güvenilmez biri, dün birşeyler yazmıştın ya hsni Perinçek ve Atatürk hakkınds

Hayatım parti liderlerine herkesin bakış açısı farklıdır, geçmişte nasıl bir siyasetçiydi bilmiyorum ama bu seçimlerde bende bıraktığı imaj Atatürkçü bir siyasetçi olduğu yönünde, terörizmi bitirmek isteyen ve evet ABD İsrail gibi ülkelere emperyalist diyen, bu ülkeleri sevmeyen bir siyasetçidir.

Ben terörizmin bitmesini isteyen, örgütlerin kökünün kazınması gerektiğini düşünen Atatürkçü bir kadınım, halihazırda Perinçek'le birlikte hareket eden emekli Komutan Pamukoğlu da Hakkari de görev yaptığı dönemde terörün dağdaki yapılanmasını bitirme noktasına gelmiş, on bin küsür teröristin yarısından fazlasını öldürmüş, katıldığı yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda başarılı olmuş saygın, Atatürkçü bir komutandır, ben daha ziyade Pamukoğlu komutanın ön görülerine itibar ederim, vardır bir bildiği derim, o yüzden Meclis'te olsa iyi olur diye düşünmüştüm ama başaramadı.

Offff geliyor bakkk..

İşte camiiden anlar, alakası olan-merak eden illaki anlar; esas anlamama durumu ülkeden ülkeye değişiklik gösterirse ortaya çıkabilir. Atıyorum Müslüman bir Japon "Bu ses nedir?" diyebilir, ama ezan orijinal hali ile tüm dünyada aynı kaldığı sürece, hangi ülkede olursan ol onun ezan olduğu konusunda muallakta kalmazsın.
Anlamı bir kitap kadar uzakta. Yani ezan konusu biraz farklı. Ama Kur'an Türkçe'den okunsun ve hatta ilk Türkçe okuma-anlama dersi üzerine yoğunlaştırılsın meraklısına, mealden okunsun önce, tefsirde üç beş kişiye bağlı kalınmasın, yorum yorum verilsin dileyene "Bu kişi bu sonuca varmış, bu kişi şunu demiş" filan diye. Sonra yüzünden de okunur ne olacak?

Tam olarak bu aslında .
Muhafazakar olmayan ama mış gibi yapan milyonlardan bahsedebiliriz.
Çevremde vardı böyle birkaç insan.
Akpli,muhafazakar kimliğiyle tanınan ama persembe hariç her gece içip 4 eşliliği savunan zihniyet.
Hastayım bu şekilde tutarlı insanlara

Ben de teşekkür ediyorum, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah

Rica ederim ne demek,amin inşallah sağlıcakla dünyaya gelsinde az kaldı zaten doğumunada:))

Ablacım sen araştırmayı seven bir insansın. Ezanın anlamı yaz çıkar karşına :)

Yok genede Türkçe okunmasından yanayım,bilirmisin bazen sabah ezanına denk gelirdim moralim bozuksa dinleyince ağladığımı biliyorum..Arapça olsaydı bu kadar etkilenmezdim herhalde..

Atatürk düşmanı??
Neye dayanarak bu yorum ??
İnsanların hakkına girmeyin..

Allah hidayet versin he bir de basiret

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…