23 yaşındayım, cildime nasıl bakım yapmalıyım?

Bide biseu sorucam kizlar size.
Ben 2 gundur sonmeyen sivilcemin uzerine agri kesici ezip surdum hafif suyla. Illa aspirin gereklimi?Agri kesici aspirin yerini tutmazmi?

Evet benim de hep çok uğraştığım icin oluyormus, öyle diyollağ..

Dediginiz ürünleri de ekliyim listeme. En son hepsini bi karşılaştırıp temin ederim olmazsa..

Ayrıca kil maskenizi aşırı kıskandım, keşşşke benim de olsaydı. :)

ay ben de 21 yaşındayım.çok sorunlu cildim yok ama ışıl ışıl da parladığı söylenemez :) şu garnier'in 3ü birarada yoğurt gibi olan temizleyicisi ve loreal nemlendirici dışında hiç bir şey yapmıyorum. yorumları okudukça farkettim bu konu iyi olmuş cidden yazılanları tek tek not alıp değerlendirmeye alıcam :)

Ben yüzüme ne kadar çok şey uygularsam o kadar iğrençleşiyor. Çok kuru ve hassas cildim, bana yaramıyor o kremler.
Bir de kayınvalidemin pırıl pırıl ve kırışıksız cildini görünce ne yaptığını sormuştum. O da bitkisel tarif vermişti. Ben de bir gazla günlük yapıp içerken kızıyla konuşmasını duydum. Meğer botox yaptırmış kimseye söylemiyormuş, gülüyor bir de millete tarif veriyorum diye. Böylece bitkilere inancımı yitirdim.

İlahi hanımefendi

kayınvalide kafası da bir başka oluyor demekki

Heh ben de simdi tonigi alkollü secmem gerekiyor di mi diye soracaktım

Bugün bi eczacı arkadaş cildin yaglıysa muhakkak tonigini alkollü olanlardan sec dedi bana

Ben tam tersini biliyorum aslında... Alkol cildi yakıp kavuruyor, cilt sonradan daha çok yağ salgılıyor. Anlık rahatlama olur belki ama cildin yağ dengesi bozuluyor uzun vadede

La roche posay yuz temizleme jelini tavsye ede bilirim. Ama eucerin i tavsiye etmiyorum. Antibakteriyel yani sivilceyi onlemesi gerek ama ben bunu hic farkedemiyorum. Su gunler aklimda louis widmerin skin appeal sebo fluid urunu var. Almayi dusunuyorum eucerin bittiginde. Ama yani eucerini alma derim. Nemlendiricisi super ama svilceli cildim var diyosan hic kalkisma faydasi yok.

Aslinda istesen kili bulabilirsin koyluk yerlerden? Tanidigin felan varsa olur galiba. Ozellikle karma ciltler icin yesil kil lazim. Bildigin toprak gibi bisey asker yesili renginde. Deneyebilirsin.

Evet, sabahları gül suyu ile siliyorum bir de. Çok ekstra şeyler yapmıyorum sıkılıyorum çünkü.

Cildine gul suyu kullanan hatunlari kiskanyorum ya. O kdr sey okudum gittim aldim benim cildimde sivilce yapti. Oysa cok guzel bisey, kirisiklik onleyici, yuzun daha saglikli gorunmesini sagliyor, lekeleri gideriyor.

Yok canim, aspirinin icindeki maddenin özelligi o, hatta bazi bb kremlerdede bulunuyor o madde.
Asetilsalisilik :)

Hm, o zmn 2 gundur bosuna ziyan toplamda 4 agri kesiciyi. Halbuki az bisey sondu gibi sivilcem ya? Galiba o 2 gun gecmis olmasinin etkisi demekki. O zmn ben bi ara aspirin gidip aliyim en guzeli.

Ya o kadar fazla bilmiyorum ben ürünleri. Siz söyledikce not alıyorum, arastırırım diye..

Hic yok tanıdığım açıkçası.. aktar killerine devam en iyisi :)

Cildine gul suyu kullanan hatunlari kiskanyorum ya. O kdr sey okudum gittim aldim benim cildimde sivilce yapti. Oysa cok guzel bisey, kirisiklik onleyici, yuzun daha saglikli gorunmesini sagliyor, lekeleri gideriyor.

Allah Allah hiç duymadım sivilce yaptığını çok şaşırdım. Maden suyu da etkilidir özellikle soğuk olarak ve sabahları.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…