23 yaşındayım, cildime nasıl bakım yapmalıyım?

Böyle ayrıntılı yazdığınız icin cok teşekkür ederim, kocaman sarılasım geldi size suan

Hamurisi en sevdigim sey benim ya tatlılarla pek aram yoktur, arada bir cikolata yerim sadece. Ama tabi hamurisiyle aldığım karbonhidratlar hoop şeker oluveriyor ve deniz ürünlerinden nefret ediyorum,kalamar haricinde..

Evet nemlendirici kısmını anladım. Peki tavsiye edebileceginiz markalar var mı? Maksimum biodermanın fiyat kategorisinde ürünler alabilirim öğrenci halimle, bu düzeyde isime yarayacak ürünler var mı?

Açıkçası suanda kozmetik ürünleri hakkında bilgim sıfıra yakın. Zaten pek fazla makyaj dahi yapmıyorum.
Cildimle ilgili yaptığım tek sey, cildimi sıkmak kurcalamak ve haftada 3 kere falan kese. Haftada 1 de kil maskesi. Baska bisey yapmıyorum. O yüzden tavsiye edebileceginiz temizleyici nemlendirici tonik ve maske markaları yahut tariflerine cok ihtiyacım var.

Günes koruyucuyu sadece deniz kenarnda kullanan biri olarak da utandım suan...

Ne demek elimden geldigince. Ben de size sarılayım o zaman

Beslenme konusu gerçekten önemli. Yüzeyden bi yere kadar müdahale edebiliriz, içeriden desteklemedigimiz sürece alınan kozmetiklerin, yapılan bakımların etkisi cok cok sınırlı olur. Özetle hamur işini herkes sever, ben böreklere aşığım mesela peynirli olur, patatesli olur, kıymalı olur, tavuklu garnitürlü oluur O yüzden tamamen bırakın demiyorum, olabildigince azaltın, sanki lüksmüs gibi ayda bir tüketin diyorum. Yoksa kırısıklıklara bastan yatkın bi cilde onca karbonhidrat eklerseniz tamamen esnekligini kaybetmis, yer cekimine yenik kat kat bi cildiniz olur malesef.

Marka tavsiyesine gelince. Bunu pek doğru bulmuyorum çünkü hepimizin cildinin kendine has özellikleri var. Bana çok iyi gelen bi ürün size hiç fayda sağlamadığı gibi sorun da yaratabilir.

Kozmetiğe, cilt bakımına merak sardığım ilk zamanlar arkadaş ve youtuber tavsiyeleriyle boşa harcadığım paralara acıyorum simdi düsününce. Deli para harcayıp Clinique in ürünlerini almıştım mesela tavsiye üzerine, ki aslında gayet basarılı bi markadır. İlk bir iki kullanımda memnundum da üstelik. Ama sonra anladım ki benim cildim için uygun degilmis, bb si t bölgemde daima kusma yaptı o pürüzsüz görüntüyü vermedi, temizleme ürünleri hızlı yağlanma olarak geri döndü. Çok heves kıran bi durum öğrenci halinle para ayırıp sonra istedigin sonucu vermedigini görmek. Ki bana tavsiye eden insan çok memnundu yani.

O yüzden size iyi geleni bulmak biraz deneme-yanılma işi. Ürün tavsiyesi üzerine hareket etmek pek dogru sonuc vermiyor genelde.

Ama size uğramanız gereken bi kaç mağaza tavsiye edebilirim madem acemi olduğunuzu söylüyorsunuz.

Yves Rocher e mutlaka girin. Uygun fiyatlı ve öğrenci dostudur, ücretsiz olarak kartını cıkardıgınızda sık sık kampanya ve hediyeleri olur. Tonik-temizleyici ve nemlendiriciden oluşan farklı cilt tiplerine uygun serileri vardır. Size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bodyshop a bi uğrayın. Benim göz çevresi icin kullandıgım nemlendirici oradan, e vitamini içerikli bi ürün.(avokadolum da oradandı ama bitirmisim onu) Kendi adıma çok da memnunum. Siz oradan tercih etmek zorunda degilsiniz tabi ki ama anahtar kelimeler:
-göz çevrenizde yanma ve hassasiyet yaratmamalı, (buna dikkat edin zira göz cevresi cok hassastır)
-normalin üstünde yağlı bi his bırakmamalı, (beyaz beyaz yağ butonları istemiyorsanız buna da dikkat edin, göz çevresi icin olmayan nemlendiricileri göz cevrenizde kullanmak da aynı beyaz butonlara sebep olabilir)
-E vitamini, avokado, salatalık gibi göz cevresinde etkili oldugu bilinen bi icerige sahip olmalı

Sephora'ya girin. Fiyatlar nispeten artar ama çeşit de artar. İndirimleri de yakalarsanız kaliteli ürünlere ucuza sahip olabilirsiniz. Görevliler isinin ehli görünüyorsa yardım isteyin, (o magazadan magazaya degistigi icin bi sey diyemiyorum) cilt tipinizi ve bölgesel sorununuzu (gözenekler gibi) detaylı anlatın.

Kiehls e de uğrayın nemlendirici ve maske icin. Bu da pek uygun fiyatlı degil gibi görünür ama ürünleri asırı uzun zaman yeter. Koca seneyi sadece 2 kutu nemlendiriciyle bitirdigimi biliyorum. Aylıgı 10 küsur liraya gelmis oldu resmen.

Eczaneleri de tercih edebilirsiniz ama o konuda çok ehil degilim o yüzden tavsiyede bulunamıyorum.

Tamamm cok teşekkür ederim gercekten :)) şu iki mesajınızı oldukca dikkate alıyorum emin olun, diger mesajlarla birlikte yazdım bikenara önemli noktaları :)

Tamamm cok teşekkür ederim gercekten :)) şu iki mesajınızı oldukca dikkate alıyorum emin olun, diger mesajlarla birlikte yazdım bikenara önemli noktaları :)
1 cumlecik ek yapacaktım aklımdan çıkmış. Günes koruyucu dedik ya, hem uva hem de uvb koruması olmalı. Alırken cok dikkat edin. Bazı ürünler sadece uva koruması iceriyo ama insanı asıl kırısıklığa sebep olan ışınlardan koruyan uvb kısmı.

Ah cok tesekkur ederim :) hepsiji not ediyorum emin olun. :) yves rocher ilk ugrayacagim yerlerden biri sanırım fiyatları baya uygun deneyip yanıltmak cok uzmez beni :) ve bir eczaneye gidip cilt analizi yaptıraym bir de :)

Ben bu ara yüzüme sadece yenilebilen, taze ve organik şeyleri sürüyorum. İnanın kozmetik ürünü olarak satılan cilt maskelerinden kremlerden jellerden görmediğim faydayı 2 haftada gördüm. Gerçekten cilde yiyemiyeceğimiz şeyi sürmemek gerek bu mantıkta ilerliyorum. Kendi kendime uydurduğum şeyleri sürüyorum. Tabi sağlıklı sonuç vermesi açısından araştırmasını iyi yaptım bilmediğim bir şeyi sürmüyorum. Geçen hafta yoğurt muz şeftali ve kayısıyı blenderdan geçirdim macun haline getirdim yüzüme sürüp kuruyana kadar bekletiyorum ve yıkıyorum hem gözeneklerim sıkılaştı hemde siyah noktalarım baya azaldı. 21 yaşında olduğum için çok mimik kullanmaktan bendede erken yaşta mimik çizgileri oluşmaya başladı. Bunun içinde direkt taze aleovera bitkisinin yaprağını ortadan ikiye bölüp jelli olan tarafını yüzüme masaj yaparak yediriyorum cilt emene kadar sonrada jel yüzümde kuruyana kadar bekliyorum. Bugünde evde kırmızı erik vardı onu soğukken ezip püre haline getirip yüzüme sürdüm. Mimik kırışıklığı kolay geçen bir şey değil ne yazıkki yıllarca mimik kullanınca ve suratın yapısına bağlı olduğu için özdeşleşiyor adeta ciltle. Bu iki şeyden umutluyum çünkü aleovera cildimi sıkılaştırdı kırmızı erik ise asit bakımından çok güçlü olduğunu gözüme kaçmasıyla gözümün yanmasından tecrübe ettim hemen bol suyla yıkayıp tekrar uyguladım göz çevresine değdirmemek gerekiyor demekki :)) Yani asit bakımından güçlü olması demek kan dolaşımını hızlandırması ciltteki toksinleri temizlemesi ve kolajen oluşumunu arttırması demek. Şuandada bekliyorum yıkayacağım. Bu denemelerimden aldığım sonuçları yazarım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…