23 yaşındayım, cildime nasıl bakım yapmalıyım?

Neymis yazabilir misin usagi? :)
Tabi ki :)@pitho86 günlük süt deyince aklıma geldi şimdi bu sütleri alıp ev yoğurdu yapıyoruz ya hani o yoğurdun yüzünde kalan kaymak varya onunla elma rendesinden oluşan bir maske bu tam tarifini hatırlayamadım ama Google a cilt için elma-kaymak maskesi yazınca çıkıyor canım

Merhaba hanınlar bugün aynaga baktım ve artık dert sahibu oldum!
23 yaşındayım ve göz kenarında kırısıklıklarım var, alnımda hemencecik olusan cizgilenmeler var, cildim zaten gergin değil sanırım biraz yanaklarımın olmansdan dolayı...

Ya güzel bir yüzüm var öyle oldugunu söylüyorlardı ama ben bu gün aynada yakından baktıgımda bunları görünce cok üzüldüm. Üstelik cildimin gidişatı da anneme benziyor sanki, o da cabucak kırışmaya başlamıştı..

Cilt yapım karma yağlı. Genis gözeneklerim var yer yer.. sivilce derdim de yok regl dönemleri dışında.

Ya ben simdiden ne bakım yapmalıyım da kırışmayı ve sarkmayı geciktireyim? Böyle 60 yaşında gepegergin ciltli hanımlari görünce yarabbiii insallah ben de böyle olurum diyorum. Öyle olmak icin simdiden nasıl önlem almam gerekir?

Bu arada su tüket diyenler icin; bool bol su tüketiyorum hatta baya bol tüketiyorum günde en az 3 litre iciyorum da fazlası da oluyor rahat rahat.. :KK70: sigara alkol falan da kullanmıyorum.

Ya bunu dert etmeli miyim gercekten bilmiyorum henüz cok mu erken? Ama sabahtan beri bunu düşünüp üzülüyorum erkenden kırışıklık sahibi olucam :KK43: diye.

Bana bi akıl verin ablalarım kardeşlerim

Bioderma sebium yüz temizlene jeli sabah akşam yüzümü bununla yıkıyorum. Foşur foşur makyajımı bile çıkarıyo yağlı karma cildim var çok güzel yapıyor. Tonik la roche posay effaclar yine yağlı ciltlere iyidir. Gece yatarken kiehls midnight recovery serum. Sabahları nemlendirici olarak avene kullanıyorum. Haftada bir kiehls kil maskesi. Senin yaşlarındayken cildim çok bozuldu. O zaman iyi bakmaya başladım. 28 yaşımdayım ve şu an çok iyi durumdayım. Göz kremi de vichy aqualia thermal var hafif bişey o olabilir. Nuxe ilk kırışıklık kremi var. C vitamini al bir de günlük.

Ben 25 yaşımda başladım göz çevresi bakımına ve 20 yaşından beri de düzenli temizlik&tonik&nemlendirici yapıyorum. Estee Lauder & Clinique kullanıyorum. Makyaj çok nadir yaparım genetik olarak iyi bir cildim var ve sigara da kullanmıyorum. Bunlara ilaveten iyi beslenme de çok önemli, yağlı şeyler tüketmemelisin. Ama kaz ayağı kimde yok ki bence 23 yaş endişelenmek için çok erken.

Tabi ki :)@pitho86 günlük süt deyince aklıma geldi şimdi bu sütleri alıp ev yoğurdu yapıyoruz ya hani o yoğurdun yüzünde kalan kaymak varya onunla elma rendesinden oluşan bir maske bu tam tarifini hatırlayamadım ama Google a cilt için elma-kaymak maskesi yazınca çıkıyor canım

Ouvv.. öğrenci evinde yoğurt yapmıyoruz ki biz.. anne evine geldikçeyaparm bunu ben artk.

Teşekkürler usagi:KK200:

Bioderma sebium yüz temizlene jeli sabah akşam yüzümü bununla yıkıyorum. Foşur foşur makyajımı bile çıkarıyo yağlı karma cildim var çok güzel yapıyor. Tonik la roche posay effaclar yine yağlı ciltlere iyidir. Gece yatarken kiehls midnight recovery serum. Sabahları nemlendirici olarak avene kullanıyorum. Haftada bir kiehls kil maskesi. Senin yaşlarındayken cildim çok bozuldu. O zaman iyi bakmaya başladım. 28 yaşımdayım ve şu an çok iyi durumdayım. Göz kremi de vichy aqualia thermal var hafif bişey o olabilir. Nuxe ilk kırışıklık kremi var. C vitamini al bir de günlük.

Cok tesekkur ederim ayrıntılı yazmışsınız. Ben bunlara da bir bakayım. Suan uykulu halde pek anlayamadım da :)

Ben 25 yaşımda başladım göz çevresi bakımına ve 20 yaşından beri de düzenli temizlik&tonik&nemlendirici yapıyorum. Estee Lauder & Clinique kullanıyorum. Makyaj çok nadir yaparım genetik olarak iyi bir cildim var ve sigara da kullanmıyorum. Bunlara ilaveten iyi beslenme de çok önemli, yağlı şeyler tüketmemelisin. Ama kaz ayağı kimde yok ki bence 23 yaş endişelenmek için çok erken.

Ama sanki simdi baslasam anca bi yola koyabilirmisim gibi geliyor bana.

Düzenli yapıyorum dediginiz her gün sabah- aksam olan bir rutin mi?

Evet, sabahları gül suyu ile siliyorum bir de. Çok ekstra şeyler yapmıyorum sıkılıyorum çünkü.

Anladımm. Ben de sıkılıyorum iste o yüzden simdiden baslıyım da anca bi düzen tuttururum dedim..

Çok kolay yahu mayayı al süte dök üstünü ört mayalansın :)

Yok yok ev arkadasm hazır yoğurt seviyor ondan yapmıyoruz :KK70: ben de pek yoğurt yemedigim için..

Yağlı cilde de olur mu o ya, daha da yağlandrmasn?

Olur cnm. Zaten sabah temizleme jelinle yıkadın ya, yüzünü kurula hafif. Sonra buz kalıbını iyice gezdir. Hatta biraz bekletirsen geriyor bile cildi. Ben bekletmiyorum. Direk suyla duruluyorum. Sonra da havluyla kurulamıyorum cildimi, ıslak bırakıyorum. Yüzün kendi kendine kuruyunca çok güzel oluyor cilt. Sonra nemlendiricimi sürüyorum. Nem dengesi gayet iyi oluyor.

Cildin yağlıysa mutlaka yağlı cilt için ürünler al, toniğini de alkolsüz seç :KK66:

Olur cnm. Zaten sabah temizleme jelinle yıkadın ya, yüzünü kurula hafif. Sonra buz kalıbını iyice gezdir. Hatta biraz bekletirsen geriyor bile cildi. Ben bekletmiyorum. Direk suyla duruluyorum. Sonra da havluyla kurulamıyorum cildimi, ıslak bırakıyorum. Yüzün kendi kendine kuruyunca çok güzel oluyor cilt. Sonra nemlendiricimi sürüyorum. Nem dengesi gayet iyi oluyor.

Cildin yağlıysa mutlaka yağlı cilt için ürünler al, toniğini de alkolsüz seç :KK66:

Heh ben de simdi tonigi alkollü secmem gerekiyor di mi diye soracaktım :KK70:

Bugün bi eczacı arkadaş cildin yaglıysa muhakkak tonigini alkollü olanlardan sec dedi bana :KK53:

Bi dergide 25 yasina kadar sadece nemlendirici kullanin yüzünüze diye okumustum, erken beliren kirisikliklar icinde haftada 1 maske yapin yaziyordu.
Bu arada aklima bal maskesi geldi, bildigin bali cilde sürüp 15 dakika bekletince cok güzel yumusatiyor, gerginlestiriyor, kirisikliklarada yaradigini duymustum. Su bi kiz vardi neydi ceyda ates oda bir röportajinda bal maskesini anlatiyordu, cildide fena degil hani.

Bi dergide 25 yasina kadar sadece nemlendirici kullanin yüzünüze diye okumustum, erken beliren kirisikliklar icinde haftada 1 maske yapin yaziyordu.
Bu arada aklima bal maskesi geldi, bildigin bali cilde sürüp 15 dakika bekletince cok güzel yumusatiyor, gerginlestiriyor, kirisikliklarada yaradigini duymustum. Su bi kiz vardi neydi ceyda ates oda bir röportajinda bal maskesini anlatiyordu, cildide fena degil hani.

Ceyda ates tonla estetik yaptırdı diye biliyorum ben, balla falan pek işi olmamıstr bence. :)

Bir de bal tüylenme yapmıyor mu ya?

Ceyda ates tonla estetik yaptırdı diye biliyorum ben, balla falan pek işi olmamıstr bence. :)

Bir de bal tüylenme yapmıyor mu ya?
E estetigide vardir tabi :) youtube dan dinle istersen o röportaji 15 gün yapip 15 gün dinlendiriyomus falan...

Bende tüylenme yapmadi bal, ben peeling olarak kullanmistim sivilce ciktigi zamanlar aspirin eritip balla katistiriyordum

E estetigide vardir tabi :) youtube dan dinle istersen o röportaji 15 gün yapip 15 gün dinlendiriyomus falan...

Bende tüylenme yapmadi bal, ben peeling olarak kullanmistim sivilce ciktigi zamanlar aspirin eritip balla katistiriyordum

Ben bakıyım ona bi o zaman. Kırışmayayım derken murtaza amcaya dönmeyeyim de :KK70:

Bazi insanlar sansli dogar. Bazilarida cok cabalamasi gerek. Misal benim kiz kardesimde dogru duzgun sivilce cikmaz, yuzu beyaz ve lekesizdir. Bense esmerim, yagli karma bi cildim var ve tek tukte olsa sivilce eksilmez yuzmden. Annem " sen cok ugrasiyosun yuzunle tum bunlar ondan" diyor. Evet ugrasmaya hevesim ben zaten, kendi kendine sivilcesiz yuzum varda ben bela ariyrum zaten..

Benimkide karma. Ben gece yatmadan once yuz temizleme jeli kullaniyorum la roche posay in sorunlu ciltler icin olanin( effaclar). Sivilceleri ne kdr pekte onledigini dusnmesemde guzel bi baslangic. Bi kac senedir kullaniyorum guzel temizliyor.
Karma ve hassas ciltlere ozel.
Bunun yani sira jelden snra aloe vera jeli kullaniyorum sivilcelerimin daha cok sonmesini sagliyor. Yaralarinda iylesmesini hizlandiriyor. Sabahlari asiri makyaj yapmam. Su an eucerin matlastirici nemlendirici kullaniyorum snra makyaj olarak; catrice nin pembemsi goz morlugu kapaticisi, ten rengimde goz alti kapaticisi, vede kaslarimi kalemle boyarim.
Bu kdr.
Rutinim bu.

Haftada 1 yada 2 kez kil maskesi yaparim( en dogalindan, turkiyeden ham topraktan getirmistik). Su gunler farkettimki baya baya ise yariyor bende ve sivilcelerimi onluyor gercekten. Hafif ovarak cikariyorum,Icindeki tanecikler peeling etkisi yapiyor.
Baska burundaki beyaz ve siyah gozenekler icin siyah nokta maskem var. Pek fazla lazim olmaz guzelce her gece temizledigim icin ama arada gerek gorunce yine yaparim.

X