Aile Planlaması 21 taneden fazla doğum kontrol tableti almak, yardım lutfen :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Konudan farkli olarak ben de, esimde hep cocuk istemedik, kondom kullandik. Ben hep takiplere giderdim rahimde yumurtaliklarda hiç sıkıntı yok, bebegi erteleyebilirsiniz dediler, bizde erteledik. Ta ki bu seneye kadar. Ama megerse esimin cocugu olmuyormuş, boşuna korunalim diyormuşuz. Benim salak kafa git bir test de sen yaptir dememişim. Sonuç tüp bebek falan da denedik olmadı, ugraşiyoruz hala bebek icin.

Alakaniz icin cok tesekkur ederim.
Her seyde vardır bir hayir ve inanin zamani vardir. Duamda olacaksiniz. Rabbim nur topu gibi hayırlı evlatlar.nasip eylesin en guzel zamaninizda insaAllah

O zaman hormonlu rialar var o normal rianin aksine azaltiyor. Doktoruna bir sor senin icin uygunsa onu taktir. Yalniz devlet onu karsilamiyor, ucretini de bilmiyorum
Yok onu taktirmiycam.. adet olmamak bence saglikli degildir. Tanidiklarim adet olmuyolar bu hormonlu spiralle...o yuzden ztn bunu istiyorum.. bakalim merakla bekliyorum vucudum ne tepki verecek

Alakaniz icin cok tesekkur ederim.
Her seyde vardır bir hayir ve inanin zamani vardir. Duamda olacaksiniz. Rabbim nur topu gibi hayırlı evlatlar.nasip eylesin en guzel zamaninizda insaAllah
Tesekkür ederim. Senin esinde spermiyogram yaptirsin, sen de benim gibi sürprizle karşilasma:) Hapi da aksam 8-9 a alarm kurup içmek en mantiklisi...

Bu kadar pimpirikli olsan adama hiç yaklaşmazdım herhalde:KK70:

Çift taraflı korunma yapın sende kendini bu kadar sitrese sokmuş olmazsın

Karma karişik birsey olmuş niye bu kadar hap yukledin ki eşin korunsun birde bu haplar yimurtsyi tembellestiriyo bu kez de tup bebek formuna yazarsin artik arti yasm..... tuylenme yapio

H
Merhabalar.
Kasim ayinin ortasindan beri doğum kontrol hapi kullanıyorum. Ocakta düğünüm oldu ve regl dongumu değiştirdim, ara vermeden 3. Kutuya basladim.

Buraya kadar problem yok.

Bir gun 6 7 saat geciktirerek aldim hapi. O gun 2 adet aldim.
Yine bir kac gun böyle 5 6 saat gecikmeli gunlerde gunde 2 hap aldim biraz bu konuda vesveseliyim. Ben sinava çalışıyorum ogretmen adayıyım. Esimin de isi haricinde lisans ustu egitimleri var. O yuzden 2 3 sene korunmayi dusunuyoruz, planli bir sekilde ilerlemek niyetindeyiz hem de ona güzel imkanlar hazırlamak istiyoruz, ya nasip.

4. Kutumdan da 5 hap kullandim
Bu ay 21 gunde 26 adet tablet kullanmisim toplamda.
Dun 21 gun doldu.
Ilacimin adı yas.......in.

Bugün doktora gittim. Cizelge yaptim gösterdim. Bugun hapi kes dedi ve adetinin 3. Günü de hapa başla risk olmasin arada da korunun dedi. Ultrasona bakti, rahim duvarim inceymis 23 yasindayim. Her ihtimale karsi da gebelik testi aldi. Yarin belli olacak.

Ama kafam cok karisik :KK43:

Ben hapi kesince 5 6 gun sonra falan geliyor adetim. O aldigim 5 hap tesir eder mi zihnim cok karisik. Benim gibi fazla tablet alan var mi yardim edin kardeslerim :KK43:

Ben simdi 2 gun mu ara vereyim 7 gun mu hala anlamadim. Bir de spiral taktirilabiliyor mu hamile kalmadan? Hap cok zor oluyor zira.
İlaçın doğru kullanımı adetin ilk günü başlıyorsun hergün 1 tane aynı saate içiyorsunuz 21 tane bitince 7 gün ara veriyorsunuz 28 günlük adet döngüsü böylece tamamlanıyor 29. Gün yeniden başlıyorsunuz ilaç içmediğiniz günlerde adet olursunuz düzenli kullandığınızda adetinizin günüde düzenli olur
İlacın prespektüsünü keşke okusaydınız orda unuttuğunuz günlerle ilgili bilgi veriyorlar
Adet döngünüzü çok kötü bozmuşsunuz ilaçı hemen bırakın normal adet olmayı bekleyin normal adet olduğunuzda adetin ilk günü ilaça başlayın 21 gün kullanıp 7 gün ara 29 gün yeni pakete başlayın o zaman koruma sağlar çok içerseniz size zarar verir bence hemen bırakın aile hekimliğinize gidin ordaki hemşire hanımlar yardımcı olur sizr kimse anlatmadımı nasıl kullanmanız gerektiğini

saati değil günü dahi geçse 2 tane ilaç daha çok koruma sağlamaz.
saati geçtiyse aklınıza geldiği an içip diğerini yine aynı saatte içmeniz gerekiyor doğum kontrol amaçlı kullanıyorsunuz.
bunu alışkanlık haline getirir bir ayda bir iki defadan fazla bu sekilde yaparsanız ne kadar sağlıklı bir korunma olur bilmiyorum.
doktorun dediği 21 tane ilaç bitince adet olana kadar bekle.3 gün 5 gün neyse o sürede başka bir yöntemle korun ki garanti olsun
adet goruncede 3 günü tekrar başla ilaca.
yani bu arada yaklaşık 1 hafta felan ilaç kullanmamış olacaksınız.
doğum kontrol amaçlı ilaç kullanmadigim halde bunların hepsini biliyorum.
çocuk konusunda asla hazır değiliz diyorsanız aklınızda kalan soru işaretlerini giderip öyle kullanmanızı tavsiye ederim.
ne kullanacaksanız.

Her reçete de yazar nerdeyse unuttuysaniz doz û arttirmayin diye ...Siz.Nasıl böyle bi hata yaptınız anlamadım .. Bende yasmin kullandım doktor bana 7 gün ara ver tekrar başla demişti

Bende kanda pıhtılaşma varmış doktorum kesinlikle Doğum kontrol hapı kullanamazsın dedi. O kadarda masum bir hap değil yani. Kafanıza göre 1er 2ser yutmayın hatta başka yöntemler kullanın , Yasmin uzun süreli kullanımda yumurtlama tembelliği yapıyor .

Yani sanki basit bir hapmış gibi ikişer ikişer yutmuşsunuz.. 5 saat geç alınca ne olabilir ki???

Prezervatif denen bir yöntem de var madem bu kadar güvenmiyorsunuz başka yönteme geçin...

Merhabalar.
Kasim ayinin ortasindan beri doğum kontrol hapi kullanıyorum. Ocakta düğünüm oldu ve regl dongumu değiştirdim, ara vermeden 3. Kutuya basladim.

Buraya kadar problem yok.

Bir gun 6 7 saat geciktirerek aldim hapi. O gun 2 adet aldim.
Yine bir kac gun böyle 5 6 saat gecikmeli gunlerde gunde 2 hap aldim biraz bu konuda vesveseliyim. Ben sinava çalışıyorum ogretmen adayıyım. Esimin de isi haricinde lisans ustu egitimleri var. O yuzden 2 3 sene korunmayi dusunuyoruz, planli bir sekilde ilerlemek niyetindeyiz hem de ona güzel imkanlar hazırlamak istiyoruz, ya nasip.

4. Kutumdan da 5 hap kullandim
Bu ay 21 gunde 26 adet tablet kullanmisim toplamda.
Dun 21 gun doldu.
Ilacimin adı yas.......in.

Bugün doktora gittim. Cizelge yaptim gösterdim. Bugun hapi kes dedi ve adetinin 3. Günü de hapa başla risk olmasin arada da korunun dedi. Ultrasona bakti, rahim duvarim inceymis 23 yasindayim. Her ihtimale karsi da gebelik testi aldi. Yarin belli olacak.

Ama kafam cok karisik :KK43:

Ben hapi kesince 5 6 gun sonra falan geliyor adetim. O aldigim 5 hap tesir eder mi zihnim cok karisik. Benim gibi fazla tablet alan var mi yardim edin kardeslerim :KK43:

Ben simdi 2 gun mu ara vereyim 7 gun mu hala anlamadim. Bir de spiral taktirilabiliyor mu hamile kalmadan? Hap cok zor oluyor zira.
Siz bu ilacı sanırım doktor tavsiyesi olmadan aldınız ve prospektüsü okumadınız.İlacı ikişer tablet içmemeniz gerek aslında gün içersinde aklınıza geldiği anda ilacı alabilirsiniz.Gece yatarken başucunuza tableti ve bir bardak suyu koyun böylece bir düzen oluşturursunuz.Diğer yöntem ptezervatif kullanmak.Bence en kolay ve en garantili korunma yolu hap içmek.

Boyle bonibon gibi hap icinlere sasiyorum dk hapinin 1 tanesi bile cok tehlikeli iken siz 2 tane almissiniz pes vallahi

X