Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Benim bulantılarım 6. Haftadan beri var kusmalarim da 3 gün önce başladı 2 gün üste kusup bugün bişey olmayınca tedirgin oldum. Allah'ın izniyle iyidir
İyidir iyidir içini ferah tut. 6-7-8. Hafta kustum. 9. Hafta durdu ohh bee bitti dedim sonra tekrar başladı. İlaç kullanmasam sürekli kusuyorum. Ara ara gelip gider o. Çok düşünme neden diye sen bebiş iyidir.

İyidir iyidir içini ferah tut. 6-7-8. Hafta kustum. 9. Hafta durdu ohh bee bitti dedim sonra tekrar başladı. İlaç kullanmasam sürekli kusuyorum. Ara ara gelip gider o. Çok düşünme neden diye sen bebiş iyidir.
Kusmalarin hergun mu vardı yoksa bazen olmuyor muydu. İlk gebeliğim birde tedaviyle oldu insan ister istemez korkuyor

İnşallah ya. Kusma oluyo mu peki
Sadece işten gelince yemegi hazırlayana kadar hem acikiyorum hemde serviste migdem bulanıyor ikisi birleşince kötü oluyorum ama Allah'a şükür iyiyim. Ben içimden hep ya şafi ya musavvir çekiyorum. Bellki faydası vardır

Kusmalarin hergun mu vardı yoksa bazen olmuyor muydu. İlk gebeliğim birde tedaviyle oldu insan ister istemez korkuyor
Bir gün oluyodu diğer gün olmuyordu. Yediğim şeye göre değişiyordu. Mesela çok ayran içersem soğanlı şeyler yersem kusuyordum. Ama sonra ne yememem gerektiğini öğrendim hafif beslenmeye başladım. İlaç da kullanınca pamuk gibi oldum

Belki de canım sonuçta Allah'ın isimlerini zikrediyorsun.

Bak o zaman haklısın sonuna kadar. Ben seni çok iyi anladım gönlünden ne geçiyorsa diz evladına. Ben de evlenirken mobilyalarımı kayınvalidem seçmişti istediğim hiç bir şeyi alamamıştım. Anlıyorum seni. O yüzden gönlünden ne geçiyorsa yap kocan da karışmasın yani bildiğim kadarıyla ilk hamileliğin hevesin var.

Şimdi rahatladım biraz. Bende hafif beslendim bugün hep. dün yediğim de öyle elma bile dokunmustu

Canım ben ilk hamileliğimde 6 ay boyunca sabah akşam kustum son 3 ayda da haftada 1 2 haftada 1 falan kustum. Bileycik olmadı.

Yaaa ama çok heyecan verici bir durum oda yapmak hamile değilken amaan ne oda yapcam dedim ama şuan var ya zor duruyorum başlamamak için ilk olduğu için midir bilmiyorum beni çok heyecanlandırıyor böyle şeyler
Bak doğru ilk bebek heyecan ben aslında onu şundan dedim şimdi ilk hamileliğin çocuğa ne gerekir ne gerekmez ne kullanışlı ne değil bilmeden şu anki hevesinle yapcan sonra da çocuk misal 2 yaşında kendi odasına geçince dicen ki ben bunu neden almışım bu hiç kullanışlı değilmiş tonla da para vermiştim olacaksın. Ama tekrar diyorum çocuk senin çocuğun ve ilk bebek hevesin var içinde kalacağına yap gitsin

Ya evet haklısın mesela ben gidip 7 tane yenidoğan zıbın almışım kuzenim 2 çocuklu dedi ki kız 1 hafta sonra giyemiyor onları keşke 0-3 aylık alsaydın dedi insan gerçekten bilemiyor. Çok gereksiz şey almicam ama dolap şifonyer ve yatak olur. Takım satılıyor zaten öyle alırım uyguna bulduğum yerler var. Ama minnoş şeyler düşünüyorum bakalım

Canım ben ilk hamileliğimde 6 ay boyunca sabah akşam kustum son 3 ayda da haftada 1 2 haftada 1 falan kustum. Bileycik olmadı.
Canım 12. Haftadan sonra kesilmesi azalması normal zaten sen fazlasiyla çekmişsin benim daha erken ya o yüzden tedirgin oldum

Rahmetli babam pahalı bir şey alınca sizin için aldım sizin için çalışıyorum derdi. Bende onun gibi düşünüyorum çalışıyorum köpek gibi kuzuma harcarim. Cinsiyeti belli olsun bakalım çok heyecanlı

Bak o zaman montossori yatak geniş raflı bir dolap ve şifonyer takımı al. Yatağı uzayabilen yatak da alabilirsin. İlk anne yanı beşik ya da park yatakta odanda yatacağı için yatağı 2 yaş sonrasında kullanıma göre al. Yatak konusunda şöyle bir tavsiye vereyim anne yanı beşiğini ya park yatak ya da sallanabilir bir yatak al. Ben ahşap ikea beşiğinden hiç memnun kalmadım 1. Si sallanamıyor 2. Si kademeyi aşağı alınca çocuk ayaklandığında içine çocuğu koyarken ben de içine yuvarlanacak gibi oluyorum çünkü yandaki korkuluğu sabit aşağı inmiyor. Yani şu ikea yatağından sakın almayın

Eklentiler

• IMG_5948.png
    71,5 KB · Görüntüleme: 52
Canım 12. Haftadan sonra kesilmesi azalması normal zaten sen fazlasiyla çekmişsin benim daha erken ya o yüzden tedirgin oldum
İşte 12 haftadan sonra kesilmedi. Bu gebeliğimde de şu ana kadar hiç ne kustum ne midem bulandı bugün ilk kez kustum inş sondur.

Şu tarz beğendim ben de canısı sence nasıl? Ayy anne yanına bir park yatak buldum aşırı iyi görünüyor. Elelebabyden şu bak sallama aparatı falan da varmış. İçime sindi onu almayı düşünüyorum

Eklentiler

• IMG_3780.jpeg
    61,4 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_3779.png
    245,7 KB · Görüntüleme: 52
Aynen cinsiyeti belli olunca al. Ben de kızıma hamileliğimde kayınvalidem alma etme dedikçe gıcık oluyordum ilk çocuğum alcam tabii diyordum. Bu hamileliğimde de cinsiyeti bekliyorum kızımın eşyalarını dökecem önüme ayırmaya başlıcam bi cinsiyeti öğreneyim

Park yatak çok güzel canım ama diğer ahşap takımı daha yere yakın montessori mi alsan bundan kendi inmeye kalkarken düşmez mi?

Park yatak çok güzel canım ama diğer ahşap takımı daha yere yakın montessori mi alsan bundan kendi inmeye kalkarken düşmez mi?
Yatak konusunda daha yere yakın alcam canım kendi insin çıksın aynen yere yakın düşünüyorum. Çekmece kısmını ekarte ettiririm mesela daha yere yakın yaptırırım. Set olarak çok tatlı göründü gözüme

Ben bunu beğenmiştim. Park yataklar da bana çok ince aşağıda geliyor. Başka modeli var mı ikeanin veya başka marka var mı önerebileceginiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…