Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben uygulamaya gore 6+6yim. Bende oyle bir bulanti yok bi tek midem kotu olmustu iki gun ama simdi iyi. Bu arada bazen 2 hafta geri bile ciktigi oluyor. Sonra haftasina yetisiyor zaten ilerleyen ultrasonlarda. Ya da o sekilde doktor guncelliyor. Neden moralinizi bozdunuz🥺
Geç döllenme değil çünkü eminim ovulasyon testiyle takip ettim. Bu fark neden oldu anlamadım. Beta 9700 5+2 idi keseyi gördük ondan önce göremedik. 5.18 mm çıktı. 4+3 çıktı ultrasonda. Millete bakıyorum benden önce görüyorlar hepsi günü gününe acaba bi sıkıntı olur mu merak ediyorum korkuyorum

Gunaydin🌸 Oncelikle hayirli olsun, insallah saglikli mis gibi ilerler gebeliginiz sizin de🙏🏻 Ben de yurtdisindayim, surec dediginiz gibi. Bir dusugunuz oldugunu soylediginizde zaten erken ultrason veriyorlar. Normalde 10.haftada ilk ultrasonken bana da 7.haftaya verdiler bir sonraki hafta pazartesi randevum var. Ve dediginiz gibi folik asit harici hicbir sey vermiyorlar. Beklemekten baska da care olmuyor, ben de sizin gibi su an boslukta suzuluyor gibi hissediyorum kese vs. gormedigim icin ama bi yandan da bu kez tecrubemin digerinden cok daha farkli ve guzel sonuclanicagini dusunerek kendimi telkin etmeye calisiyorum arada korkularim olsa da. Ki dusunun benim ilk dusugumde 10.haftada ultrasonda farketmistik bebegin gelismedigini, muhtelemen onceden gelisiminin durdugunu. Sizin gibi ben de anksiyete yasadim, Turkiye’ye geldigimde kontrole gittim falan ama evet yurtdisindayiz ve surec bu sekilde isliyor herkes icin. Kendimi telkin etmeye calisiyorum. Cok kendimi dinlememeye calisiyorum. Belirti olmasa da insanlarin gebelikleri saglikla ilerliyor. Bulantiniz olmasina gerek yok. Iyi dusunun iyi olsun🙏🏻 10 gun cabucak gecsin bakin benim de 8-9 gunum var sizin gibi, beraber guzelce bekleriiiz🌸💕 Sonra da guzel haberler aliriz insallah🧿

İnşallak kucağınıza alırsınız 🙏 beta baktırın bir kaç günde bir? Böylece takip edebilirsiniz. Ayrıca mesela Tr’de Medical Park’ın online görüşme hizmeti var; belki arada burdan bi doktorla görüşüp rahatlayabilirsiniz.
Beta bakmanın imkanı yok maalesef özel hastane diye bi kavram yok beklemekten başka çare yok zaten 7. Haftadasın betanın anlamı yok diyolar

Kızlar dün göğsüm acayip sızlıyordu göğüs ucum da açılmış gibiydi sonra duşa girdiğimde beyazlık vardı. Süt mü acaba diye düşünmüştüm. Annemle konuştuk şimdi sütün gelmiş senin dedi. Annemin hamilelikleri de de olmuş. Var mı başka yaşayan?

Kızlar dün göğsüm acayip sızlıyordu göğüs ucum da açılmış gibiydi sonra duşa girdiğimde beyazlık vardı. Süt mü acaba diye düşünmüştüm. Annemle konuştuk şimdi sütün gelmiş senin dedi. Annemin hamilelikleri de de olmuş. Var mı başka yaşayan?
Olabiliyor bu sebeple uçları uyarmamak lazım

Gebeliginiz hayırlı olsun
Evet oranın sistemi öyleymiş ama burasıda pek fark yok mesela gittim hastaneye kese ve kalp atışı görmeden ilaç veremeyiz dediler.Bende kendimi hamile değilmişim gibi hissediyorum.
İlaç kullanmadığım için korkuyorum. Ama yapacak birsey yok beklemekten başka. Insallah hersey sağlıklı ilerler. Sorunsuz bebeklerimize kavuşuruz 🩷

Gebeliginiz hayırlı olsun
Evet oranın sistemi öyleymiş ama burasıda pek fark yok mesela gittim hastaneye kese ve kalp atışı görmeden ilaç veremeyiz dediler.Bende kendimi hamile değilmişim gibi hissediyorum.
İlaç kullanmadığım için korkuyorum. Ama yapacak birsey yok beklemekten başka. Insallah hersey sağlıklı ilerler. Sorunsuz bebeklerimize kavuşuruz 🩷
Bana burda söylenen istediğin ilacı kullan sağlıksızsa yaşamaz sağlıklıysa da istediğini yap tutunur allaha güvenip düşünememeye çalışalım

Gunaydin🌸 Oncelikle hayirli olsun, insallah saglikli mis gibi ilerler gebeliginiz sizin de🙏🏻 Ben de yurtdisindayim, surec dediginiz gibi. Bir dusugunuz oldugunu soylediginizde zaten erken ultrason veriyorlar. Normalde 10.haftada ilk ultrasonken bana da 7.haftaya verdiler bir sonraki hafta pazartesi randevum var. Ve dediginiz gibi folik asit harici hicbir sey vermiyorlar. Beklemekten baska da care olmuyor, ben de sizin gibi su an boslukta suzuluyor gibi hissediyorum kese vs. gormedigim icin ama bi yandan da bu kez tecrubemin digerinden cok daha farkli ve guzel sonuclanicagini dusunerek kendimi telkin etmeye calisiyorum arada korkularim olsa da. Ki dusunun benim ilk dusugumde 10.haftada ultrasonda farketmistik bebegin gelismedigini, muhtelemen onceden gelisiminin durdugunu. Sizin gibi ben de anksiyete yasadim, Turkiye’ye geldigimde kontrole gittim falan ama evet yurtdisindayiz ve surec bu sekilde isliyor herkes icin. Kendimi telkin etmeye calisiyorum. Cok kendimi dinlememeye calisiyorum. Belirti olmasa da insanlarin gebelikleri saglikla ilerliyor. Bulantiniz olmasina gerek yok. Iyi dusunun iyi olsun🙏🏻 10 gun cabucak gecsin bakin benim de 8-9 gunum var sizin gibi, beraber guzelce bekleriiiz🌸💕 Sonra da guzel haberler aliriz insallah🧿
Sizde hollandadasınız galiba bütün herşeyimiz aynı sizinle , bende 10. Haftada normal muayene diye gidip 8 de kalbinin durduğunu öğrendim bu kadar aynı olur, bana ilk 7. Haftada randavu verdiler ben öncekinde 8. Haftada kaybettiğimden tam 8. Haftamda ultrason istedim sonra yine acaba 8 de iyimi diye düşünmeyeyim diye benimde bu pazartesi değil diğer pazartesi randavum. Günlük hayatıma devam edip haftasonu kendimi evde tutmamaya çalışıyorum.Eşim dışında kimseye söylemedim, burda sizinle paylaşmak çok iyi geldi

En son baktığımda 141 di. 1 hafta sonra 4.4 mm kese gördü doktor. 5 gün sonra yani bugün kese büyümediği için beta hcg istedi 630 çıktı.
Acaba diyorum kese göründüğüne göre beta hcg yükselip tekrar mı düştü
Yani vajinal ultrasonda bile 1500lerde falan anca gozukuyo diye biliyorum. Doktorun ne dedi canim

Çok geçmiş olsun iyi düşünün iyi olsun. İnşallah bebeğiniz sizinledi. Ben burda da madur olmuştum ilk gebeliğimde Zübeyde hanım kadın doğum hastanesine gitmiştim 20. Haftalarda suyum geldi sanıp. acile almadılar grip semptomlarım var diye korona testi yapmamız lazım demişlerdi önce. Beni girişte yarım saat beklettiler burnumdan sürüntü almalarını beklemiştim. Allah'ım korudu bebeğime bir şey olmadı ama olabilirdi de o gün...
Koron zamanı ne zordur zaten normal stresiz bide ekstra başka bişey düşünmek çok zor olmuştur

Öncelikle hayırlı olsun önünde on günün var. Düşünüp kendini strese koyma. Güzel bı sürece giriyoruz hepimiz. Kafanı başka şeylerle meşgul edip kendini olumsuz düşünceden uzaklaştır canimm çok güzel haberler alacaksın inşallah. Gebelik belirtilerine gelince bende de hiç belirti yok sadece koku hassasiyeti var. Bulantı kusma ilerleyen süreçlerde ortaya çıkabilir ya da hiç çıkmadan bu süreç anlatılabilir. Kısaca belirtiniz yok diye strese girmeyin belki hamileliğiniz çok rahat geçecektir. Bilemiyoruz. Üzülmeyin sadece anın tadını çıkarın. ❤️
Güzel desteğiniz için teşekkür ederim

Perşembe tekrar bakalım dedi ama benim hiç umudum yok. Sancım da var. Kimseye belli etmemek için odama kapandım gizlice ağlıyorum
Seni cok iyi anliyorum canim ilk bebegim zor oldu 1 yil boyunca her ay aglamistim sonra Rabbim nasip etti cok sukur simdi ikinciye hamileyim. Rabbim en hayirlisini sagliklisini nasip etsin insallah

Perşembe tekrar bakalım dedi ama benim hiç umudum yok. Sancım da var. Kimseye belli etmemek için odama kapandım gizlice ağlıyorum
Canım çok geçmiş olsun, betalar bukadar düşükken neden kese görünüyor ben hala anlamış değilim. Dün benim doktorda sağlıksız gebelik dedi beta 1001 geldi, ama kese ölçüsü vs almıyor almadı da. Ama kese ultrasondada büyük gözüktü içindede bişey vardı gibi .. kürtaj yapman lazım dedi ama ya can varsa içinde düşünmeden edemiyorum.. covid aşısı oldum acaba betanın yükselmesini mi engelliyor diye düşünmeden de edemiyorum… kanaman var mı ? Aynı yerdemi çektirdin ?

10 temmuzdu son adet tarihim. 5+3 aslında ama doktor 5+5 dedi keseye göre belki erken döllendi :) zaten biraz erken yumurtluyorum ben. Senin de aynı mı adet tarihi?
8 temmuz benim son adet tarihim. Cok aciklayici konusmadi doktorum kese olurmus dedi hafta cm falan vermedi son adet tarihimi sormustu ama bisey demedi

Kizlar daha cok cok erken biliyorum ama ilk bebegimde de kendim hazirlamistim yine nasip olursa kendim yapmak istiyorum hediyelikleri. Sizce boyle kutulu mu yoksa diger turlu mu daha hos

Eklentiler

• Screenshot_20240817_130935_Pinterest.jpg
    Screenshot_20240817_130935_Pinterest.jpg
    65,2 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20240817_130644_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240817_130644_Trendyol.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_20240817_130508_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240817_130508_Trendyol.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 34
8 temmuz benim son adet tarihim. Cok aciklayici konusmadi doktorum kese olurmus dedi hafta cm falan vermedi son adet tarihimi sormustu ama bisey demedi
Henüz çok erken bence ondan bişi dememiştir; ama kese büyüyorsa hormonlar artıyorsa risk olma olasılığı çok düşük zaten. Ben dış gebelik düşük vs hepsini yaşadım; böyle ilerlemiyor.

Ilk bebegimde bu sekilde kendim yapmistim hepsini seviyorum boyle seylerle ugrasmayi motive ediyo beni 😊

Eklentiler

• 20230224_200956.jpg
    20230224_200956.jpg
    142,7 KB · Görüntüleme: 31
  • 20230224_201102.jpg
    20230224_201102.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 20230224_212844.jpg
    20230224_212844.jpg
    99,4 KB · Görüntüleme: 24
  • 20230215_142117.jpg
    20230215_142117.jpg