Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar bizim yazdığımız tahmini doğum tarihine göre mi genelde oluyor hani sağlıklı vs ise.. ben şey duymuştum sezeryan olunca 15 gün önce oluyor diye, fikriniz var mı acaba?
Kuzum adı üstünde sadece tahmini bir kaç gün sonra da bir kaç gün önce de gelebilir sağlıklı olduğu sürece ay farkı olunca sanırım erken doğum oluyor onlar riskli evet sezaryene de doktorunuz bir hafta on gün öncesinden gün veriyor öyle yapılıyor

Benim ilk gebeliğimde ilk 4 ay pembe lekelenmem oldu hep regl olmam gereken tarihlerde. Her seferinde endişelenip acile koştum ama çok şükür bebekle ilgili bir durum değildi. İçim rahat etsin dersen ultrasonla bir baktır istersen

Kizlar bu arada doktorumla konustum bir genetik testi onerdi onu yaptiricam. 380 euro dedi 15.000tl ye denk geliyor sanirim ama dogru sonuc veriyor yanilma payi nerdeyse yok dedi. 10. Haftada onu yaptiricam.
Fetal dna dan bahsediyorsun sanırım ilk gebeliğimde ben de yaptırmıştım cinsiyeti de erkenden öğrenmiştik. İlk gebelik diye yaptırmıştım ama ikincide yaptırmayı düşünmüyorum ihtiyaç olmadıkça. Sağlıklı olsun tüm bebişler inşallah

5. Haftada bende de oldu. Doktora gittik kontrol ettirdik. Herhangi bir kanama alanı görülmedi. Dr yerleşme olabilir deyip pregestoran verdi ve 1 hafta kullandım kanama olmayınca bitirdik. Ben negatif kan grubu olduğum için dr herhangi bir kanamada gel dedi. Şuan 8. Haftadayız kanama yaşamadık ama dr görüşü almakta fayda var bence

12 kilo almıştım canım, doğumdan sonra 6-8 kilo çok hızlı gitmişti. Sonra hamile kaldığım kilonun bile altına indim ama gene başa döndük şimdi
Ay iyi ya kolay vermissin bari. Su an benim baya yavas çalışıyor metabolizmam. Gerci herkesin gebelikte böyle oluyormuş ama ben alışkın degilim farkli geliyor saglikla gelsin minikler de kilo önemli degil benim gözümde. Verilir o kilolar. Bebis de saglikli olsun bende sağlıklı olayım zaten bebisin toparlanmasi yaza geliyor alırım yürüyüşe cikariz birlikte inşallah

Çok haklısın en önemlisi sağlık gerisi zamanla halloluyor zaten. Gebelikte özellikle bağırsaklar çok yavaşlıyor çok normal. 2. Trimesterda vitamin kullanmaya başlayınca içindeki magnezyum sayesinde bağırsaklar biraz daha rahat çalışıyor bence. O zamana kadar doğal yollarla çalıştırmayı deneyeceğiz

Kızlaaarr mide bulantılarınız ne durumdaaa??
Benim bu akşam biraz bulantım oldu leblebi yedim. Bir de kulak çınlaması ve dün gece uykumdan konuşarak uyandım hamileliğim yeni başlarken de oldu rüyalarım çok gerçekçi olduğu için rüyada konuştuğumu sanıp birden yüksek sesle bağırıyorum. Eşim de korkuyor başına gelen var mı?

Evet o konıyu da takipteyim Bizim için en iyi doktoru bulabiliriz inşallah

Bizde gittik doktora maalesef bebeğim melek olmuş kızlar Allah bana 2 gün annelik hissini nasip etti. Koruyamadık yavrumu çok istiyorduk

Valla çocuk iş güç falan ben anca yazıyorum. İlk hamileliğimde prenses gibiymişim ben bunda bayaa midem bulanıyo, yemek yemek istemiyorum yesem sanki kusacakmışın gibi geliyo. İnşallah kısa zamanda geçer yoksa okulda beni bayaa zorlayacak gibi

Ya insallah saglikla gelsin bizde saglikla olalim olabildigince su iciyorum tek tutundugum o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…