Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar Beta HCG ile ilgili bir sorum var. Bunun sürekli olarak 2ye katlanarak devam etmesi mi normal katlamazsa bir problem var mı demektir?
İki gün önce 8500dü (4+5)
Bugün 10400 çok az artmış. (5. Haftada)
Bu sorun mu sizce? Sizin ne kadar katlayarak ilerledi? Şu an benimle aynı haftada olan var ise betası ne kadar?

Canım bebeğin ilk haftaları dr kalbine ısı vermek istemediği için dinletmek istemiyor. Onlar zaten ultrasonda kalbinin attığını görüyor. Ama ille de duymak istiyorsan bir hafta sonra git hiç değilse biraz daha büyümüş olur minik kuş 🥰

Neden dinletmediğini söyledi mi acaba 🥹
Küçük haftalarda zarar vermesin diye açmıyorlar diye hiç sormadm kendi de bir şey demedi. Ben iğne raporunu çıkarttım iğneyi aldım ya tamam 3 hafta sonra gider güzelce dinlerim kalp atışnı eşimde gelr hem bu kez eşimde giremiyodu fakültede muayene oluyordumda

Kızlar Beta HCG ile ilgili bir sorum var. Bunun sürekli olarak 2ye katlanarak devam etmesi mi normal katlamazsa bir problem var mı demektir?
Bu sorun mu sizce? Sizin ne kadar katlayarak ilerledi? Şu an benimle aynı haftada olan var ise betası ne kadar?
Benim bildiğim belli bir seviyeden sonra iki kat olarak ilerlemiyor
Katlanma hızı düşüyor
Ama haftaya göre mi bhcg değerine göre mi o hız değişiyor bilmiyorum
Ben en son kan testimi 2143 te yaptırdım🤷🏻‍♀️

Ayy ben hıc yaptırmadım canım,ilk basta ıkı kere yaptı en son 466 ydı sonra hep muanelerde kese gorununce hıc ıstemedı bıdaha dr.sen neden yaptırıyorsun kese gorunduyse onemlı olan kese kafanı karıstırma oyle seylerle.

Canım dr keseyi gördü mü, yolk kesesi oluşmuş mu? İlk haftalarda önemli olan bu aslında, zaten daha sonraki haftalarda b-hcg istemezler. Bir de illa ki 2 kat artacak diye bir şey de yok, geç döllenme de olabilir, seyrinde ilerliyor da olabilir

Ayy ben hıc yaptırmadım canım,ilk basta ıkı kere yaptı en son 466 ydı sonra hep muanelerde kese gorununce hıc ıstemedı bıdaha dr.sen neden yaptırıyorsun kese gorunduyse onemlı olan kese kafanı karıstırma oyle seylerle.
Kanama gelişince doktor bir kere daha baktır 10 gün sonra gel dedi. Kese görününce bir miktar yavaşlıyordur belki beta hcg, hiç bilmiyorum

Benim bildiğim belli bir seviyeden sonra iki kat olarak ilerlemiyor
Katlanma hızı düşüyor
Ama haftaya göre mi bhcg değerine göre mi o hız değişiyor bilmiyorum
Ben en son kan testimi 2143 te yaptırdım🤷🏻‍♀️
Yani öyle düşünüp güzele yormaya çalışıyorum işte burdan da bir umut güzel şeyler duyarım diye yazıyorum. Katlanma hızı değişiyordur belki ya. Gerçekten moralimi iyi tutmaya çalışıyorum ama önce adet kanaması şimdi bu artış düşüklüğü düşündürüyor 🥺

Canım dr keseyi gördü mü, yolk kesesi oluşmuş mu? İlk haftalarda önemli olan bu aslında, zaten daha sonraki haftalarda b-hcg istemezler. Bir de illa ki 2 kat artacak diye bir şey de yok, geç döllenme de olabilir, seyrinde ilerliyor da olabilir
Keseyi gördü de yolku görmedi sanırım 10 gün sonrasi için çağırdı kalp atışı için. Olabilir elbette bu değerlere de çok takilmamak lazim galiba. Akışına bırakmaya çalıştıkça üst üste geldi bir şeyler. Bebişlerimiz sağlıklı olsun inşallah 💖

Yani öyle düşünüp güzele yormaya çalışıyorum işte burdan da bir umut güzel şeyler duyarım diye yazıyorum. Katlanma hızı değişiyordur belki ya. Gerçekten moralimi iyi tutmaya çalışıyorum ama önce adet kanaması şimdi bu artış düşüklüğü düşündürüyor 🥺
Sakin ol bence senin bebeğin gayet sağlıklı olacak zaten bir problem olacak olsa o bebek yaşamıyor içini şimdilik ferah tut çok az kaldı netleşmesine

Küçük haftalarda zarar vermesin diye açmıyorlar diye hiç sormadm kendi de bir şey demedi. Ben iğne raporunu çıkarttım iğneyi aldım ya tamam 3 hafta sonra gider güzelce dinlerim kalp atışnı eşimde gelr hem bu kez eşimde giremiyodu fakültede muayene oluyordumda
Merhaba Kan sulandırıcı iğne mi? Hangi Dr rapor yazdı acaba?

Evet canim faydasi oldu bana ama ben idrar yolu enfeksiyonu gecirdim sase kullandim ama korkuyorum crp yuksekse bebege zarari olmus mudur diye?
Endol ün ilerleyen dönemlerde zararlı olduğunu yazmışlar ben de çekinerek kullanıyorum ama doktor zararlı bir şeyi neden versin ki bilemedim kasık ve bel ağrısı için verdi bana

Endol ün ilerleyen dönemlerde zararlı olduğunu yazmışlar ben de çekinerek kullanıyorum ama doktor zararlı bir şeyi neden versin ki bilemedim kasık ve bel ağrısı için verdi bana
Evet bana da o yuzden vermisti 2 tane kullandim gecti yerlesme zamaninda cok agri oldu bende uyuyamiyordum o gecti mide bulantilarim basladi

Kızlar bana doktorum haftamı söylemedi keseyi gördük en son gittiğimizde
Sat 4 haziran ama pcos var bende klasik hesaplamaya göre 7+2 oluyor ama bence daha küçük şu an
Geçen hafta pazartesi gittim kalp atışı için 2 hafta sonraya çağırdı
Kafam karıştı böyle olan var mı🤔
İlk girdiğimde doktor bana son adet tarihimi sormadı ultrasona göre ölçü küçüktü saha 4 5 haftalik dedi ama 6 ya yakindi.sonrs 8+0 da gittim doktor 7+6 dedi 1 gün fark vardı büyüyor yetişiyor haftasına merak etme

Kizlar yardiminiza ihtiyacim var ben doktorumu degistirecegim sevemedim ve ona gore cok kafaya takiyormusum bir de bunu bana soyluyor anlayisli bilgilendiren sicakkanli sorulardan bunalmayan doktor tavsiyeniz var midir acaba? Istanbuldayim avrupa yakasi

Kızlar bana doktorum haftamı söylemedi keseyi gördük en son gittiğimizde
Sat 4 haziran ama pcos var bende klasik hesaplamaya göre 7+2 oluyor ama bence daha küçük şu an
Geçen hafta pazartesi gittim kalp atışı için 2 hafta sonraya çağırdı
Kafam karıştı böyle olan var mı🤔
Canım selam. Bugün aynı durumu yaşadım resmen. Sat 29 Mayıs ben hamile olduğumu 3 temmuzda farkettim doktora gittiğimde kese bile görünmüyordu. (Demekki geç döllenme) Bugün gittiğimde kese sağlıklı, yolk kesesi oluşmuş bebek 2.66mm gördü ama kalp atışı görmediği için çok kötü şeyler söyledi bana doktor. Duymamız lazımdı kalp atışını vsvs…. Kaç haftalık olduğumu bile söylemedi neye göre duyması lazım bilmiyorum….
Ama bence daha küçük haftalık hesaplarıma göre 5-6 haftalık olsa gayet normal ama sat a göre hesapladığımız için zamanından biraz geride ilerliyoruz sanırım. Yarın sabah başka doktora gideceğim gelişme olursa haber veririm ama bence sende başka bir doktora git canım. Net bilgi alacağın doktorla devam et derim.
Kısacası sıkma canını ben de daha duyamadım

X